Jump to content
Sign in to follow this  
mell

Pelene ili pempas?

Recommended Posts

Pelene, nekad su se cesce koristile, danas malo manje, ali opet, po prognozama, se vracaju na no1.

U prvom redu, jer su zdravije za bebe, ali istina, teze su za odrzavanje. Dok je pempas dosta prakticniji.

Sta preferirate za svoje bebe?

Nedmam bebe, al dok je bio beba pampers...

Malo koja da ce pelene prihvatiti... Mozda ona koja mora... Iz finacijski razloga..
  • Upvote 2

Pempas, one koje stavljaju svaka im cast, ja ne znam da bi mogla :)

Koristim pempas i koristit cu i sa ako Bog da bebom koja je na putu ... pored troje djece nebih apsolutno mogla jos i to peglati i ganjati ... svaka cast nekad zenama sve su stizale ... moja mama je koristila pelene rucno prala i susila vani i peglala ...

Moja kolegica je svoje blizance odhranila sa dosadašnjim pelenama. Pampers je koristila samo kad je išla na odmor ili dolazila ovamo u BiH. Zbog toga joj se divim, iako ima i kućnu pomoćnicu, ipak su blizanci u pitanju. I ja sam bila pripremila te pelene, ali upotrebljene nisu. Pranja i peglanja imam previše i bez pelena. :D
  • Upvote 1

Bome sam ja pampers kupila za dve sedmice bi trebao mali Amon da se nam pridruzi tj mali bas nije ali je za nas najmanji heheh

Po treći put u životu sam se riješila pampersa .... oko 100 KM mjesečno više na džep. :D

Misliš da ćeš vidjti te pare? :) U stvari šta da ti pričam, znaš i sama bolje nego ja jer si kroz postupak prošla tri puta (ja samo dvaput, ali dosta).

Kod našeg prvog su bile samo platnene pelene, babice i ljekari su zbog kukova preporučivali taj tretman (to je bilo u Bosni), dok je drugi prošao kroz pampers, jer su se platnene pelene jednostavno potrošile i nije bilo nigdje da se kupe, samo su nas blijedo gledali kada bismo pitali. 

Jedina razlika koja mi je pala u oči je da se djeca teže skinu sa pampersa, jer su urađene tako da apsorbuju tekućinu i dijete nema osjećaj, dok sa platnenim itekako osjeti da je mokro i počne da mu smeta, kad dođe u određeni uzrast.Tada je vrijeme za tutu i gaće. 

Vidio sam i djece od četiri godine u pampersu, to je već malo ekstremno, ali tu je do roditelja koji neće da se pretjerano zahmete oko djeteta (da, ima i takvih).

Ma neće bukvalno biti ušparane, al' osjeti se, ako ih ulažem u djete biće nešto vidljivije (majica, gaćice, haljnica ..) od pelena koje završavaju u smeću. :)

Guest

Po treći put u životu sam se riješila pampersa .... oko 100 KM mjesečno više na džep. :D

cestitam :D