Jump to content
EcI PeCi PeC

sta su salafisti

Recommended Posts

biti aktivista ne znaci biti tevecelija i ne znati nekom odgovoriti..
Blatiti nesto bez toga da si to okusio ili da te to ometa u privatnom zivotu, kao sto vas dvoje blatite islam bez razloga.. Ja sam se u ovoj temi aktivirao onog trenutka kad je eci zapela za doticne muslimane sto nju nisu pitali kako je ona, i samo zbog toga muslimani ne valjaju, izuzev hodze :D

Da efendija je extra covjek.. Efendija basri... Malo ih je takvi!
Zapela za doticnog u jednini. Nije se htio pozdravljat, a sad bi vecere placo..
Vi ste ovdje svi nezrelo opiceni...

Pacific nisi odgovorio na pitanja..
Gorilla zna zna eci dje goni i ugoni...

Kako god ona je okrugla...

Ja ne znam ko kome ugoni i nije moj stvar :D

Moglo se je to i ljepse reci i objasniti, ovako nema smisla jer zivis u nekom svijetu zablude s tim manipulacijama

oh,breco mila ! sad mi nemoj reci,da sam ti dusu uvredijo ? Izvinjavam ti se iz punog srca i obecavam ti da u buduce

necu nista protiv Salafiste pricati.- "pricati"

Uradicu sve moguce i nemoguce,da fundamentalisticne elemente neuzvracaju Bosnu nazad u 15.stoljece.

l.jpg

Moje licno iskustvo da me Neke zene i ljudi nisu htjeli pozdraviti a kamoli upitat tebali pomoc!! A uvijek u dzamiji za bajram hodzom od kuce do kuce.. ( da dodam da nas efenfija nepripada u ovo nabrajanje, on je poseban insan kojeg Jako cjenim)

Mozda su te zene i ljudi imali tada svojih problema, mozda im je promaklo, jer nitko nije savrsen, mozda, mozda i mozda...

Bajram je samo kap u moru islama. To je tako reci jedan party, Die Weihnachtsfeier, pa ono cija bolja firma to bolja zabava, to vas vise sef nagradi. Tako i cija zajednica i porodica bolja to ti ljepse prodje bajram.

Sve su ovo beskonacne rasprave bez ikakvog pomaka i koristi, bez konkretnih stvari al de stas

Mozda su te zene i ljudi imali tada svojih problema, mozda im je promaklo, jer nitko nije savrsen, mozda, mozda i mozda...
Bajram je samo kap u moru islama. To je tako reci jedan party, Die Weihnachtsfeier, pa ono cija bolja firma to bolja zabava, to vas vise sef nagradi. Tako i cija zajednica i porodica bolja to ti ljepse prodje bajram.

Sve su ovo beskonacne rasprave bez ikakvog pomaka i koristi, bez konkretnih stvari al de stas

U muci se poznaju junaci!!! I to je tako...

Samo zato StO Neko na prvi pogled kao vjernik izgleda, nemora znaciti da je to i u srcu..

Znas i Sam za onog pedofila samo tako redovan Bio samo tako vjernik... Ko fol... Najsigurnija maska za zle duse.. Jer dok je u dzamiji / crkvi odma je i dobar!

I ti to kao cinjenicu prihvatiti Moras..

Na kraju trudi se da ti budes Jos bolji... ;) Edited by EcI PeCi PeC

oh,breco mila ! sad mi nemoj reci,da sam ti dusu uvredijo ? Izvinjavam ti se iz punog srca i obecavam ti da u buduce

necu nista protiv Salafiste pricati.- "pricati"

Uradicu sve moguce i nemoguce,da fundamentalisticne elemente neuzvracaju Bosnu nazad u 15.stoljece.

l.jpg

Sta bi bilo jos da mozes nesto uraditi, uh! :D

Daj neka neko već jednom banuje ovog lika, naporan je na svakoj temi s tim svojim ćirbu glupostima. Odseli se u Afriku i igraj voodooa dosado.

Gorilla po psihickoj labilnosti nista bolji nisi.. Za malu sitnicu puknes i vulgarno castis koga stignes.. Hajde ti prvo budi fin pa onda nekog posavjetuj :)

Labilnost znaci promjenljivost, sto bi to tvoje znacilo promjenljivost u ponašanju pa ne vidim šta si mislio reci s tim jer je to normalna stvar za jedno 7 milijardi ljudi na svijetu samo ? 

Sta znaci to vulgarno tacno, ako mislis da imam tendenciju 'sovati političare i njihove poteze te sve ono što ne valja onda si u pravu ?! Shvatam ja tebe, moraš mi malo vratiti za ono što sam ti rekao o samohvaljenju :D

Ja sam aludirao na njegovo smaranje po forumu, a ja nisam bas siguran da sam ovoliko naporan i dosadan s jednom gluposcu ? Ako jesam onda se izvinjavam.

Heul doch

Labilnost znaci promjenljivost, sto bi to tvoje znacilo promjenljivost u ponašanju pa ne vidim šta si mislio reci s tim jer je to normalna stvar za jedno 7 milijardi ljudi na svijetu samo ?
Sta znaci to vulgarno tacno, ako mislis da imam tendenciju 'sovati političare i njihove poteze te sve ono što ne valja onda si u pravu ?! Shvatam ja tebe, moraš mi malo vratiti za ono što sam ti rekao o samohvaljenju :D

Ja sam aludirao na njegovo smaranje po forumu, a ja nisam bas siguran da sam ovoliko naporan i dosadan s jednom gluposcu ? Ako jesam onda se izvinjavam.

Plakuj,sto vise suza prolijes,manje ces pisati.
Bolje da odes u stalu hraniti pilce i muziti kravu,nego da trosis svoje vreme u internet. Edited by Remzudin

A, jel to  hranjenje krave i pilica  U PODRUMU  tema za ismijavanje  ?    Kamo srece da ti imas kravu i pilice  , mozda nebi  toliko davio ,  i  nebi imao toliko vrenena da se bavis svakakvim glupostima koje nemaju nikakve veze sa zivotom_!

A, jel to  hranjenje krave i pilica  U PODRUMU  tema za ismijavanje  ?    Kamo srece da ti imas kravu i pilice  , mozda nebi  toliko davio ,  i  nebi imao toliko vrenena da se bavis svakakvim glupostima koje nemaju nikakve veze sa zivotom_!

sta nema veze sa zivotom ?

to-  CIRI BU CIRI BA -    nema veze s`vezom

hee...? pricam puno jezika,ali taj mi je nepoznat !

Mozes li to malo preciznije specificirati ?

EPP.

Pod riječju selefizam se podrazumijeva ono na čemu je bio selef (prethodnici) ovog ummeta: ashabi, tabi’ini i priznati imami, počevši od ispravnog uvjerenja, zatim menhedža (d’avetskog programa), istinskog imana i pridržavanja islama u akidi (uvjerenju), zakonadavstvu, moralu i ponašanju. Među najistaknutijim daijama (pozivačima), na put selefa poslije ashaba su četvorica imama (Ebu - Hanife, Malik, Šafija i
Ahmed), šejh Ibn - Tejmije i njegovi učenici, šejh Muhammed b. ‘Abdul - Vehhab i njegovi učenici (u novije vrijeme šejh ‘Abdur -Rahman Sadi, šejh Muhamed el - Emin Šenkiti, šejh Muhammed b. Ibrahim, šejh Ibn - Baz, šejh Usejmin i drugi). Nijedno vrijeme nije bilo bez učenjaka koji su prenosili vjeru sa dokazima. Nema smetnje da se zovu "ehlu - sunnet vel – džema’at", kako bi se na taj način razlikovali od zastranjenih sekti.
ŠEJH SALIH FEVZAN
(Fetve učenjaka dvaju harema – 267 str.)

e jaki su ti ovi učenjaci dvaju harema..... :mail:

samo para uši kada se u isti rang nastoje staviti četvorica imama, da im Allah da svako dobro, i ovi vehabistički nazovi učenjaci poput ibn Baza, Abdulvehaba, ibn Tejmije i slično....

ne može to jarane nikako zajedno.....

Ovaj tekst je napisao Ibn Tejmije i nalazi se u knjizi "Elminhadz" 7/137,138. Nakon sto je komentarisao na živote ashaba Bozijeg Poslanika a.s i mnogo ih pohvalio, odvojio je na kraju hz. Aliju (nije rekao ni radiallahu anhu nit hazreti, kao da priča o nekom jaranu) i opisao njega sa sljedećim rijecima : "A sto se tiče Alije, on zaista nije bio takav (kao ostali ashabi), posto su ga mnogi ashabi i tabi'ini mrzili, psovali i borili se protiv njega." 

Ovaj tekst nam pokazuje vrlo dobro do koje mjere je dostiglo neznanje Ibn Tejmije, i možemo njega istovremeno smatrati dokazom da je Ibn Tejimije optužio većinu ashaba i tabi'ina za licemjerstvo i vrijeđanje Bozijeg Poslanika a.s licno. Zaista bih volio da mi Vehabije daju odgovor na sljedeće pitanje: Dali ashabi Bozijeg Poslania s.a.w.s nisu znali sljedeće hadise, koje su oni sami prenosili o vrijednosti hz. Alije i opasnosti vrijeđanja i mržnje prema njemu?

Sljedeći sahih hadisi se prenose od Resulullaha s.a.w.s:
"Sto se tiče tebe Alija, samo te vjernik moze voljeti i samo munafik tebe mrzi."
Muslim 1/86, Ahmed, El-Tirmizi 1/95, 5/643, El-Nesaii 5/137, Ibn Madze 1/42 i mnogi drugi prenosioci.
"Ko je uvrijedio Aliju, pa zaista je i mene uvrijedio" 
Ahmed 3/483, El-Hakim 3/131 i rekao je da je sahih i složio se sa njim El-Zehebi, koji je bio učenik od Ibn Tejmije, Ibn Hibban15/365, i mnogo drugi prenosioci.
"Ja sam od tebe o Alija i Ti si od mene." Buhari 2/260, 3/ 1357
"Ko uzima Aliju za velijja (prijatelj i voljeni), pa zaista je mene uzeo za velijja - o Allahu ja te molim da voliš svakoga ko voli Aliju" Mutevatir hadis.

Zar nisu znali za hadis koji prenose i Buhari i Muslim i čitav ummeta, da je Poslanik a.s prije osvajanje Hajbera rekao: "Daću bajrak čovjeku koji voli Allaha i Njegova Poslanika a.s, i vole njega Allah i Njegov Poslanik a.s." Čitav ummet ima slozeno mišljenje vezano za ovaj događaj, i to da je Poslanik a.s bajrak dao hz.Aliji.

Na kraju bih zelio jos dodati i pitati, dali ashabi nikad nisu za to čuli ili su znali, ali većina njih su bili munafici i izabrali da budu u stanju rata protiv Poslanika a.s.
Moglo bi se navesti još mnogo hadisa, koje malo muslimansko dijete ući u mektebu o hz.Aliji, o covjeku koji je bio najveća smetnja zidovima, i kako izgleda, takav je i njihovim potomcima u sadasnjem vremenu pa njega nikako ne ostavljaju na miru.

Očigledno je da Ibn Tejmija nezna sta znaci termin ashab i tabi'in. Izgleda da on misli da se smatraju svi koji su živili za vrijeme Poslanika a.s kao ashabi, a čitava generacija posle Njega a.s kao tabi'ini. Neka nam kažu onda zašto je Poslanik a.s, kada je cuo neke muslimane da vrijedjaju neke ashabe, rekao: "Nemojte mi dirati ashabe." El-Albani, koji je takoder vehabija u negovoj zbirci Sahih Hadisa pod brojem 189.

e jaki su ti ovi učenjaci dvaju harema..... :mail:

samo para uši kada se u isti rang nastoje staviti četvorica imama, da im Allah da svako dobro, i ovi vehabistički nazovi učenjaci poput ibn Baza, Abdulvehaba, ibn Tejmije i slično....

ne može to jarane nikako zajedno.....

Ti ako napadas ljude koji su cijeli zivot posvetili ovoj vjeri onda nisi sav svoj. A ibn tejmiju vecinom sektasi napadaju, a sad kojim ti pripadas, sijama ili sufijama (vecinom ) trebao bi vidjeti ostale tvoje postove.

Evo sad po drugom postu vidjeh da se radi o sitskim lazima i propagandi. Tipicno za sijje Edited by Cain

Sejh google zna sve kad treba kopirati nesto. Al dobro najsmijesnije pd svega mi je ovaj novi vjetar sijja sto je krenuo u "osvajanje" bosne sa svojim misionarstvom iz mulla sadra centra i ostalih

Dodju i citiraju ti buhariju i muslima i tirmizija a kad im od istih nadjes vrline ashaba Ebu bekra, omera i osmana radijallahu anhu onda kazu nije to tako.

Ti ako napadas ljude koji su cijeli zivot posvetili ovoj vjeri onda nisi sav svoj. A ibn tejmiju vecinom sektasi napadaju, a sad kojim ti pripadas, sijama ili sufijama (vecinom ) trebao bi vidjeti ostale tvoje postove.

Evo sad po drugom postu vidjeh da se radi o sitskim lazima i propagandi. Tipicno za sijje

Tipično za vehabije....ako im se nešto ili neko ne sviđa odmah ga bez ikakvog argumenta optuži da je sektaš sufija, šija, haridžija ili slično....

ja koliko znam nisam niti jedno od gore pobrojanih.....zanimljivo je kako vehabijama smeta kad se dira u ibn tejmiju ili ne daj Bože u abdulvehaba, a to što ovi ne iskazuju dužno poštovanje i pažnju Poslanikovoj a.s. porodici, vas baš i ne sikira....

vidi se i kod tebe Cain da si tog mentalnog sklopa, čim se u tekstu više od dva puta spomene hazreti Alija, autor teksta odmah biva optužen za šiizam...

u tekstu koji je pisao jedan moj ahbab, navedeni su izvori, knjiga, stranica pa dostu moj izvoli provjeriti, pretpostavljam da neko od vaših nadri šejhova ima čitavu biblioteku od ibn tejmije....

provjeri ako si iskren, pa onda nekog optuzuj za sektaštvo....nije mi jasno zašto ne možete prihvatiti da postoji i drugo mišljenje osim vašeg....

Razotkrivanje vehabistickih spletki u vezi Poslanika a.s i Njegove a.s.uloge u masakru u Benu Kurejzi 

Čitajte o pohodu na Benu Kurejza u knjizi Zapecaceni dzennetski napitak, koju je vehabisticko saudisko krilo stampalo na bosanskom jeziku, i besplatno su dijelili, diljem Bosne, sigurno ćete zapaziti dvije stvari:
Prva stvar: oslikavanje Poslanika a.s kao ratnog zločinca i seriskog ubojice ,koji je ubio 700 zidova nako sto su se predali Njemu a.s., i među njima se navodi da je bio veliki broj maloljetnika(mladica nedoraslih za borbu i nosenje oruzja)i koji uopste nisu ucestovovali u izdaji niti u bici " pravo etničko čišćenje"
Druga stvar: primjetit ćete da su ignorirali predaju koju su prenosili Buharija i Muslim, posto predaja, jednostavno, nije u njihovu koristi jer govori da je Poslanik a.s. ubio samo ratnike ( znaci samo one koji su se borili protiv Njega a.s. i koji su planirali izdaju i to nakon suđenja), također ova predaja ne spominje nikakvu brojku.
U budućnosti, ako Allah da, prica ćemo detaljno o ovom događaju i vidjet cete zašto su vehabije kao Ibn Tejmija, Ibn Kajjim i Ibn Abdulvehhab ignorirali predaju od Buharije i Muslima i prihvatili predaju od Ibn Ishaka ,za kog je govorio Imam Malik koji je živio u njegovoj blizini u Medini da je Dedzal od mnogih dedzala ( prevaranata i lazljivac, i tako je o njemu govorila i ugledna 
ulema i upozoravala da on prenesi od Zidova.
P.S

- Vezano za ovaj dogadjaj i tajne pojedinosti vezane za njega ja sam već pripremio istrazivanje na arapskom jeziku koristeći u istrazivanju ovog dogadjaja vise izvora i knjiga, pa insAllah u najblizoj buducnosti ću ga postirati za vas čim završim sa prevodom na bosanski jezik.
- Za sve one koji su i dalje u uvjerenju da je greska iznositi istinu o vehabistickoj ideologiju i vehabijama samima, jer tako rusimo jedinstvo, pa dragi moji samo vi sjedite po strani nemojte niti ucestvovati u otkrivanju istine ni sa komentarima, posmatrajte kako se rusi ugled našeg Miljenika a.s, i kako se pretvara Bosna u novi Afganistan.
Zaista su ljudi jadni, ako neko dira njih ili ono sto licno njihovo, onda se bune i dižu glas, međutim, kada se dira Allahov Poslanik, onda nikakvog znaka života ne daju.
- Nas Poslanik a.s je bio milost svim svijetovima, ne, kako tvrde Vehabije da je bio ratni zločinac i vandal.

Glavne metode vehabistickog pokreta

Podcijenti ugled i ulogu Poslanika a.s, zato se fokusiraju na sljedece:

- Poslanik a.s .je samo covjek kao mi, i spomenit ce dio Kur’anskih ajeta koji tvrde da je On a.s covjek, ali nece spomeniti nastavak tih ajeta u kojim se pise “Reci ja sam samo covjek kao vi, kojem se objavljuje”, covjek jeste, ali koji prima objavu, zato u hadisu koji je sahih, Poslanik a.s.kaze: “ Vi niste kao ja, ja provodim vrijeme u blizini moga Gospodara koji me hrani i napoji”.

- Poslanik a.s nije znao buducnost niti nevidljivo, i spomenit ce ajet “I da znam nevidljivo Ja bih mnogo dobra sakupljao i ne bi me nesreca dotakla”, a nece spomenuti hadise u kojim je Resulullah a.s.obavjestio o buducnosti i nevidljivom, kao hadise koji govore o pojavi Ibn abdulvehaba i vehabizma.kada je pokazao Poslanik a.s prstom prema Nedzdu( mijesto gdje se pojavio Abdulvahab I njegova banda) , zatim je rekao Resulallah a.s.“Smutnja izlazi sa ovoga mijesta, smutnja izlazi sa ovoga mijesta”.
- Smatrati haramom trazenje Sefaata, podrske, I blagoslova Bozjeg Poslanika a.s. utoku naseg zivota, i smatrati da je sve ovo dozvoljeno samo nakon naseg preselenja.

- Omalovazavanje uloge porodice Bozjeg Poslanika a.s, i proglasavanje slabim vecine hadisa vezanih za nijihovu vrijednost i ulogu, ili ignorirati hadise oko kojih je slozeno misljenje o njihovoj vjerodostojnosti, npr. “Ostavio sam medu vam dvije stvari, ako ih se budite drzali necete nikada zalutati: Allahovu knjigu i moju porodicu”. Bez obzira da je hadis prenosio Imam Muslim, ali ipak ga ignoriraju i forsiraju drugu verziju ovoga hadisa koja je slaba u kojoj je receno u mijesto moje porodice, moj sun’net .
Ibn Tejmija kritikuje hz.Fatimu,r.a. govori da se hz.Ali r.a. borio za vlast i poziciju, i da je hz. Ali r.a primio islam dok je bio dijete i takav islam ne vrijedi za razliku od Ebu Bekra r.a. koji je kao punoljetan primio islam, i da je hz.Ali r.a. volio kcerku od Ebu Dzehla i da nikada nju nije zaboravio da je cesto o toj ljubavi govorio..itd (Eddurar Elkamina 1/155).
- Cesto tvrde da je ucenje Kur’ana bolje od cinjenja salavata na Poslanika a.s i da ne treba pretjerivati u ljubavi prema Bozjem Poslaniku a.s, biti od loze Poslanika a.s nema nikakvih vrijednosti…itd.
- Prosiriti termin novotarije da obuhvaca sve sto nije po njihovom misljenju, npr.
Novotarija je uciti zikr i dove (Evrad) koje Poslanik a.s nije ucio, odnosno, nisu prenosene od Poslanika a.s kroz zbirke hadisa, a isto vremeno prenose od Ibn Tejmije da je pohvalno uciti na sabahu izmedu sunneta farza “Ja Haj, Ja Kaj’jumu, la ilahe ille ente” mada je ovo nije praksa Bozjeg Poslanika a.s.
Drugi primjer, haram je traziti blagoslov preko svega sto je bilo Poslanikovo a.s kao sto je njegov prsten, kuca, odjeca, kosa, znoj, ostatak abdesta i licni pribori .itd, a istovremenu su dozvoljavali da ljudi nakon smrti Ibn Tejmije piju vodu koja je ostala od njegovog gasulanja, i ljubljenje njegovu odjecu…itd.
Novotarija je imati fotografije i velicati Ehlullaha, ali normalno je to da svugdje u zemljama u kojim su vehabije na vlasti da na svakom koraku i u svakom cosku vidis sliku njihovog kralja ili princa …itd.
- Stampanje knjiga prijasnje uleme nakon brisanja i izmijena sto im ne odgovara, ili stampanje knjiga samo sa njihovim komentarima i brisanje drugih komentara.
- Stampanje knjiga koje podrzavaju njihove stavove samo besplatno ili jeftino to distributirati.
- Vaznost knjiga nad uceteljima, a nije tesko znati da knjiga bez ucitelja moze da vodi u zabludu.
- Ignoriranje mezheba, da bi svako gledao hadise ili ajete i izvukao sebi mezheb koji mu odgovara bez znanja o seriatu niti o arapskom jeziku, zato nisu sjedinjeni nego postoji milijun skola.
- Osnivanje skola i univerziteta i finansiranje i stipendiranje studenata radi sirenje vehabizma a takodje imaju podrsku i novac od nafte.
- Koristenje hadisa Bozijeg Poslanika a.s. shodno situaciji u kojoj se nalaze npr.isti hadis u situaciji koja ne ide u njihov prilog nazivaju laznim I neprihvatljivim, a kada se nadju u situaciju koja odgovara njima isti taj hadis smatraju autenticnim i prihvatljivim.
- Ova grupa ljudi kada se nadje u debati I nema dokaze za svoje stavove pocinje sa vrijedjanjem i iznosenjem lazi, takodje njihove granice mogu doci cak i do verbalnih napada sto nije rijetkost (poznato kroz istoriju da su ubili Imama –Tabrija I Imama –Nesaija ,i takodje se borili protiv Hilafeta kao I protiv velikog broja onih koji se nisu slagali sa njihovim stavovima).

naidoh na predobar tekst, Allah nagradio autora ...

Ideologija koju tako zdusno misionarite je: 

1. nastala na emevijskoj tradiciji mrznje prema Ehli Bejtu koju je kasnije obradio i sistematizirao Ibn Tejmijja, a u djelo sproveo murtat i otpadnik Muhammed bin Abdulvehhab

2. sekta i najveca novotarija u historiji Islama

3. skrivila smrt hiljada muslimana

4. osvajala vec postojeci muslimanski teritorij, nikad tudji

5. paktirala sa nemuslimanima u zavjerenickom ratu protiv muslimana

6. zarad podrske svojih mentora britanaca pristala i direktno odgovorna za instaliranje Israela na svetoj muslimanskoj zemlji

Da nije bilo nafte, vehabije bi ostale na razini zaboravljane pustinjske sekte. Ali sa novcem od petrodolara pokvareni saudi uspjeli su ideoloski invazionirati zemlje zaljeva, predstavljajuci svoju sektu kao jedini pravi, cisti Islam, navodni povratak korijenima i praksi prvih generacija.

Medjutim, ne radi se ni o kakvom konzervatizmu, upravo obrnuto, radi se o radikalizmu i novotarijama. Tako vase primitivno bukvalno iscitavanje casnog Kur’ana i optuzbe prema velikim alimima da beskorisno proucavaju Svetu Knjigu, dovodi do neminovnog zakljucka – da nitko prije vas i osim vas nije shvatio Islam kako treba.

Vasa rusilacka aktivnost zapocela je cim ste osvojili Meku i Medinu i kada ste (u tom prvom talasu) unistili rodnu kucu Hz Pejgambera, njegove kceri Fatime, Hz Alije, Hz Ebu Bekra i Hz Omera. Tada ste ostali 7 godina i nitko tko se nije izjasnio da ne slijedi vasu novotariju nije mogao doci na hadz.

Osmalije su potom 1813. povratile sveta mjesta ali ste, placeni i naoruzani Britanskim novcem, u njih ponovo usli sto godina kasnije i odmah ste unistili groblja dzennetul mualla s mezarom Hatidze, dzennetul bekijju u medini sa grobovima svih ashaba, izvore i bunare na kojim je Hz Pejgamber abdestio, ukljucujuci i kucu Salmana Farisje. Tu su postojale 300 palmi koje je Poslanik svojom rukom posadio, a koje ste posjekli 70tih godina.

Sravnali ste grob Hz Havve u Dziddi, Hz Pejgamberova oca, grob i kucu Dzafera Sadika (6. imama) u Medini, kuce prvih imama Hasana i Husejina, brojne dzamije i sveta mjesta nevehabijskih zajednica.

Dokle ide vase ludilo dokaz je doktorska disertacija u jednoj od zemalja zaljeva na temu ekshumiranja Pejgamberovog tijela iz njegovog mezara. A sve to pravdate tvrdnjom da je Hz Pejgamber zabranio izdizanje kabura!!! Ludjaci ste! Pa svi ovi kaburovi se danas NE MOGU NIKAKO PRONACI, potpuno su zatrti!!! To ni najdivljiji narodi ne rade svojim precima!!!

Samo u nekoliko zadnjih godina sa zemljom je sravnjen historijski Dar ul-Erkam (kuca u kojoj su se okupljali prvi Poslanikovi sljedbenici), kao i dzamije el-Fadih i Benat un-Nedzar, a dzamija hazreti Fatime, jedna od historijskih Sedam dzamija, zatvorena. I njoj uskoro prijeti rusenje. 

Dalje, osmanska utvrda Edzijad u Meki, i cijelo to brdo, sravnjena je sa zemljom, kao treba mjesta za hadzije. Tu saudi i bin ladeni prave 1,5 milijardi dolara kompleks Al Bait, 5 star hotele, robne kuce, parkinge, i 5000 stanova!!! Lazem li mozda sve ovo?

I jos to nazivate “primjerom arhitektonske revolucije u Svetom Gradu.”

Jednako ovom rusilackom zanosu istovremeno ste razvijali i intelektualno rusenje cije posljedice su daleko teze, a vi ste sami eklatantan primjer tog procesa. Branite Imama koji je proglasio dzihad protiv svih muslimana, imama koji je establisirao na vlast zlocinacku porodicu koja drzai na racunima samo u ZAPADNIM bankama 220 milijardi dolara, koja podize vjestacke otoke da ih pokloni Sumaheru, kojim Naomi Kempell uzme milione za jedno pusenje na proslavi rodjendana dok vi ovde palmudite o moralnoj cistoci. I sve to u zemlji u kojoj je 60% ljudi nepismeno!!! 

Ali vi eto propagirate pravi Islam. İ dosli ste poganiti nas u Bosni, kao nesto sto obavezno sto ide uz donacije Niskog Saudijskog komiteta. I to bijedno podsjecanje na tim tricavih par miliona dolara (da li ste vi, konji neiformirani, svjesni da je krscanska svedska dala citav milion decidirano za opravak dzamija u Bosni i ni zasto drugo, a da to nije nikad isticala niti misionarila temeljem te donacije?)

Vas mesdzidi dirar u Nedjaricima, vase potpuno finansijsko preuzimanje kontrole u IZ, sve ukazuje da bi ste nas htjeli potpuno uciniti slicnim sebi (sto se vidi i iz pisanja na forumu)

Gdje god vas regrutiraju nastaju problemi. I SAMO VI I JEDINO VI stvarate probleme i netrpeljivost medju muslimanima. Vi podmecete u Iraku bombe u siitske dzamije, vi ste ucinili da narode Bosne, cecenije, afganistana, iraka danas zovu teroristima. Vi saljete palestinske djevojcice sa bombom u autobus, i jos se hvalite time vidao zapisima pracenim ilahijama. Pa sto vi ne idete stavljati te bombe, nego saljete djecu? Eto, navedite primjer gdje je to bilo sukoba medju muslimanima, a da vi nista bili jedna od strana? Donesite samo jedan primjer molim... 

sa forum.hr

• Upvote 1