Jump to content

Recommended Posts

Hajmo se malo pozabaviti ovom tematikom. Telefoni su skoro pa slicni. Inovacija na obe strane pregrst...
S3 ce (mrisim) biti duze vrijeme skuplji jer je malo kasnije izasao..

Ja imam problem jer se ne mogu odluciti, za mjesec dva cu sebi kupovati aBd novi, ali je pitanje koji sad...

Ako ti nije problem cijena, ja bih se odlucio za S3, iako to i nije toliko bitno, neces pogrijesiti ni sa jednim.

[quote name='Jiggy Bau' timestamp='1336408084' post='455866']
Ako ti nije problem cijena, ja bih se odlucio za S3, iako to i nije toliko bitno, neces pogrijesiti ni sa jednim.
[/quote]
Sa cijenom jeli treba ici i ekonomicnost.. a razlika je 30€ do 50€ (kako gdje) tako da o tome nebih razbijao glavu..
Sad npr S3 ima ugradjeno prepoznavanje ociju, i kao dok gledas u ekran on se ne gasi, kad smaknes pogled ugasi se :)
i tako dalje...

HTC je bio u vrhu, ali sad se samsung toliko zahuktao sa S2 pa Note pa S3 da Bog je kadar da ce imati konkurencije u skorije vrijeme, da Apple nema takvu politiku i publicitet i on bi pao vec sa S2

po meni je to mrtva trka, cekacu odredjeno vrijeme feedback od drugih na xda forumu..
a i licno cu u koji dan otici oba ogledati u trgovini.. i onda slijedi gori dio, prikupiti toliki visak novca :D

Prvo, kad je HTC bio poznat po telefonima? Do zadnjih par godina niko nije ni znao da firma HTC postoji, dok je sa Samsungom druga prica, Nisam nikad koristio HTC i nadam se da necu morati :-D, trenutno imam galaxy s2 i nadam se da cu si moci na ljeto priustiti s3 xD.
Sto se same uporedbe tice, s3 ima 0,1 inch veci ekran, ima slot za microSD kartice, baterija se moze zamjeniti, ima novu generaciju gorilla stakla, bolju prednju kameru, bateriju sa vecim kapacitetom i samo je 3 grama tezi od htc-a. HTC sa druge strane nema nista posebno da moze ponuditi sto s3 nema, osim 0,1 GHz brzi cpu. Moja odluka definitino ide u korist samsunga koji je stvorio odlican "S" brand za razliku od HTC-a koji ima samo hrpu telefona sa razlicitim funkcijama.

Samsung ima puno veći izbor neoficijelnih ROM-ova, što nakon nekog vremena korištenja može biti zanimljivo. Novi ROM je nekad kao novi telefon. Vjerujte meni :)

HTC ima bolju izradu oklopa, i 99% svih relevantnih review tipova su dali HTC-u da je ljepsi.. Sto u stvarnosti i jeste...
Ni ja ne kontam to sa baterijom i dje veza sto se ne mijenja :S

Ja imam na svom samsungu 16GB i nikad nisam ni jedan GB iskoristio.. Sta cu kad imam internet...
E sad je fora za 4G, okej HTC ima propust sa izbacenom cam pozada jer se lako moze ogrebati ali ja svakako sebi kupim cover tako da mi je opet mrtva trka :)

Kad i samsung stigne u trgovine idem to uzivo ocijeniti, sta cu drugo...

Meni se je zazrio HTC-ov user interface kad sam imao wildfire. zbog toga jedino dajem prednost samsungu :)

[quote name='pirgo' timestamp='1336478627' post='455943']
Samsung ima puno veći izbor neoficijelnih ROM-ova, što nakon nekog vremena korištenja može biti zanimljivo. Novi ROM je nekad kao novi telefon. Vjerujte meni :)
[/quote]

E bas tako, mislio sam pokrenuti cijelu temu samo o romovima ali muka mu bilo, lijen sam xD.
Moj trenutni jede bateriju ko lud haha, moram puniti telefon dva puta dnevno xD

[quote name='sanel87' timestamp='1336485980' post='455961']
E bas tako, mislio sam pokrenuti cijelu temu samo o romovima ali muka mu bilo, lijen sam xD.
Moj trenutni jede bateriju ko lud haha, moram puniti telefon dva puta dnevno xD
[/quote]
iskljuci data access, kad nema pristupa internetu, tad je samo obicni tel.. Jes malo muka svaki put kad bi surfo ici u settings i ukljucivati ali stedi dosta baterije ili ti ode baterija na stvari kao sto je Angry Birds :)

[quote name='scooby-doo' timestamp='1336487628' post='455967']
iskljuci data access, kad nema pristupa internetu, tad je samo obicni tel.. Jes malo muka svaki put kad bi surfo ici u settings i ukljucivati ali stedi dosta baterije ili ti ode baterija na stvari kao sto je Angry Birds :)
[/quote]
ma kakvi nije to do interneta stari, nego neki proces u samom sistemu nije bas najbolji, previse bugovit i sam androis os mi trosi najvise baterije, cak vise i od displeja, tako da cu dok uhvatim vremena(recemo sutra xD) da neki drugi rom isprobam

One X mogu uzeti za 350€ loool :D
ovo je zeznuto, taman ce mi leci neke pare a ovog samsunga nema u sverc distribuciji :)

[quote name='sanel87' timestamp='1336476592' post='455938']
Prvo, kad je HTC bio poznat po telefonima? Do zadnjih par godina niko nije ni znao da firma HTC postoji, dok je sa Samsungom druga prica, Nisam nikad koristio HTC i nadam se da necu morati :-D, trenutno imam galaxy s2 i nadam se da cu si moci na ljeto priustiti s3 xD.
Sto se same uporedbe tice, s3 ima 0,1 inch veci ekran, ima slot za microSD kartice, baterija se moze zamjeniti, ima novu generaciju gorilla stakla, bolju prednju kameru, bateriju sa vecim kapacitetom i samo je 3 grama tezi od htc-a. HTC sa druge strane nema nista posebno da moze ponuditi sto s3 nema, osim 0,1 GHz brzi cpu. Moja odluka definitino ide u korist samsunga koji je stvorio odlican "S" brand za razliku od HTC-a koji ima samo hrpu telefona sa razlicitim funkcijama.
[/quote]

stvarno post do jaja, ja sam fkt volio HTC, prije androida on je sa WM ubijao, kao da je Microsoft radio samo za njih romove, te ostali su bili tek blijeda kopija, i ako nece neko napraviti custom rom onda imas bash smece, Lucky to zna najbolje, najprije Omnia a onda HTC te je uzivao u sedmicnom udpateu, ali zazario mu se prvi mob sa androidom jer taj hardware nije mogao gurati taj novopeceni os, sad je stvar drugacija, kako resursa ima na pretek tako je i android vise optimiziran, popracen raznim aplikacija

te ja licno kada ubrzo fuljnem svoj poklonjen 3GS definitvno idem na S2 ili S3 ako bude nafake!!!

[url="http://youtu.be/M6idNXrjfAo"]http://youtu.be/M6idNXrjfAo[/url]

Moć senzora, dvostruki klik, renderisanje videa u overlay, prednja kamera kao senzor za mnoge komande, kopija "Sirija". Sve u svemu jako moćno i softwerski zanimljivo

S3 dizajn i display definitivno na njegovoj strani, do sad najljepsi mi samsung. Hardverski su tu negdje, uglavnom neces osjetiti tih 1.5 kod one x. Ni s jednim neces i ne mozes pogrijesiti sad je na tebi koji ti se vise "svidja" vizuelno. Jer hardverski nijanse ih dijele male i nebitne. I ponavljam meni osobno S3 definitivno. Mislim... :D
[img]http://st2.gsmarena.com/vv/pics/samsung/samsung-i9300-galaxy-s-iii-ofic.jpg[/img] Edited by bull

[quote name='sanel87' timestamp='1336476592' post='455938']
Prvo, kad je HTC bio poznat po telefonima? Do zadnjih par godina niko nije ni znao da firma HTC postoji, dok je sa Samsungom druga prica, Nisam nikad koristio HTC i nadam se da necu morati :-D, trenutno imam galaxy s2 i[b] nadam se da cu si moci na ljeto priustiti s3 [/b] xD.
[/quote]
Al' prvo kad meni aviJon kupis. :P
Ne valja vam taj nijedan. :P Note je zakon. :D Edited by mecolynna
  • Upvote 1

[quote name='mecolynna' timestamp='1337703571' post='457115']
Al' prvo kad meni aviJon kupis. :P
Ne valja vam taj nijedan. :P Note je zakon. :D
[/quote]
iz ovih razloga ja svojoj nikad nisam pokazao na ovaj forum :D
I kad bi provirila ja bih dobacio kako je ovo dzehenem, da neulazi po zivu glavu :P

[quote name='scooby-doo' timestamp='1337704190' post='457119']
iz ovih razloga ja svojoj nikad nisam pokazao na ovaj forum :D
I kad bi provirila ja bih dobacio kako je ovo dzehenem, da neulazi po zivu glavu :P
[/quote]

Meni moj nije mor'o pokazati,ja sam sebi sama pokazala. :D Nisam mu ja kriva sto on ima zenu tehnicara pa se razumi' u 've stvari i zanima je sve zivo i nezivo oko ovoga pa vazda nesto barka. :D

Uglavnom,upikirala sam ja ovaj s3 isto,haj' ne bi l' dos'o "regres" ,more biti da se sta i skonta. :D

Nijedan me ne zanima previse ali me zanimalo kakve su softverske razlike i UI pa sam pogledao par videoa od oba. Dok mi je homescreen UI puno ljepse izveden kod One X-a, primjetio sam da uopce nema pravi multitasking. To mi je odmah deal-breaker i zbog toga prednost definitivno dajem S3-u.

Bas sam neki dan malo testirao oba telefona i mogu reci da mi se po izgledu vise svidja one x, nekako bolje lezi u ruci, ali sto se funkcionalnosti i [color=#323232][font=verdana, arial, helvetica, clean, sans-serif][size=3][left]out of the box mogucnosti tice bolji je S3, npr: na oneX ne mozes sa ugradjen playerom da gledas mkv ili xvid video fajlove, sto bas i nije za pohvalu. Za one koji su vise multimedijalno orijentisani relativno mali kapacitet memorije od 16/32GB nece biti dovoljan posto nema utora za sd karticu, dok s3 dolazi u tri varijante 16/32/64GB i imas podrzu za microSD kartice do 64GB, tamo ti ostaje jos opcija da ustedis na telefonu malo ako uzmes verziju sa 16GB i ulozis resto love u dobru sd kartu. Kamera je isto malo bolja u S3, bar koliko sam ja mogao da uporedim. Ima hrpa opcija, burst shot, mislim da slika 20 slika odjednom, HDR, best shot, panorama...svi ovi "nedostatci" oneX su se malo odrazili na cijenu koja je oko ca 50€ niza( negdje i vise) nego sto bi dao za s3, naravno simlock free. I jos nesto, nisam siguran podrzava li oneX sa default playerom OGG i FLAC formate, al nebitno.[/left][/size][/font][/color]

[color=#323232][font=verdana, arial, helvetica, clean, sans-serif][size=3][left]Cijene trenutno na amazonu su S3:585€ OneX: 499€ (ipak se ustedi 86€ sto i nije malo), privatno su jeftiniji naravno( s3 oko 50e, oneX i do 100e).[/left][/size][/font][/color][color=#323232][font=verdana, arial, helvetica, clean, sans-serif][size=3][/size][/font][/color][color=#323232][font=verdana, arial, helvetica, clean, sans-serif][size=3][left] :gaming:[/left][/size][/font][/color]

O tome ti privatno i pricam. OneX je skoro pa ko nokija 3310 :D
Naravno nije on los, po meni drugi najbolji telefon trenutacno na trzistu ali zasad je skoro 200€ jeftiniji na crno :)
sto nije malo.. ostao sam na dvoumici dali ustediti ili gruhanti punu cijenu...?

Kad uzimas tako skup telefono (bilo s3 ili onex) vazno je da imas garanciju, bar meni :-D

[quote name='sanel87' timestamp='1339444969' post='458599']
Kad uzimas tako skup telefono (bilo s3 ili onex) vazno je da imas garanciju, bar meni :-D
[/quote]
Nikad, smrt fasizmu sloboda svercu! :D