Jump to content
Sign in to follow this  
EcI PeCi PeC

snajperista i kako dodje do toga?

Recommended Posts

Sta mislite dali se sve i jedan covjek moze napraviti hladnokrvnum ubicom?
Dali mi to svi nosimo u sebi??
Ili je to ipak bila neka mannipulacija ljudima?
Kako je smao moglo do ovog stepena mrznje doci??

[u]“Ne znam kakav je đavo ušao u mene tog dana. Sjećam se, bio je vreli ljetni dan, avgust 1992., rano popodne. Kroz magično oko durbina oprezno sam posmatrao ulice. Vidio sam civile. Uglavnom starce i žene, kako oprezno izviruju iz kuća. Nastalo je zatišje i oni su se uputili na česmu na obali Miljacke da dopune zalihe vode. Vidio sam jednu stariju ženu kako odmiče od česme i jednu ženu sa djetetom, djevojčicom, kako brzo potura balone pod lulu česme… Uhvatio sam lice djevojčice i shvatio sam da se ona smije, baš kao da se oko nje ne dešava nikakvo ludilo… A onda je ludilo, iznenada, uhvatilo mene. Šta se ona smije, mislio sam, da li se ona to meni smije?! Ja se tu zlopatim, krvavim u životu bez života, a ona se smije kao da mi prkosi – kako uostalom smije biti toliko zadovoljna i sretna, mislio sam. Nećeš ti meni, vala, rekao mi je neki pakleni glas i ja, u tom trenu, shvatih da mi se prst, baš kao da ga ja ne kontrolišem, spustio na obarač i počeo da ga stiska… Zaustavi se, zaustavi se, vikao sam u sebi, ali moj sopstveni prst nije me više slušao… Nisam više ni nišanio, samo sam osjetio trzaj puške, a onda sam je odbacio, sav u goloj vodi. Sve je to ličilo na noćnu moru, kao neki san na javi. Ma, tješio sam se, to i jeste neki san, ništa se od toga nije desilo… Uzeo sam dvogled i pogledao u pravcu česme: djevojčica je ležala na zemlji, u krvi, a njena majka je stajala pored nje, sa urlikom na zgrčenom licu.”[/u]

odakle ovo potice, neki cetnik se kao pokajao, zalosno

pa mozda su se drzali ovog sa ove [topic='24439']teme[/topic]

pa bilo je i nasi snajperista, bilo je i sa nase strane nazalost zlocina.. opcenito o ljudskoj dusi ja pricam ne u klasiranju ljudi...

o covjeku kojeg ja negledam kroz vjeru naciju.. nego jendostavno kao covjeka...

prije smaoubistva je pismo napisao valjda

Bravo!!!! Neka nova i različita tema od svih njenih drugih tema.

Ali ja mislim da će ovdje ispasti da je on njoj pukao u međunožje, obzirom šta je u glavi pokretača teme.

Daj još malo te ispovjesti snajperiste pa da vidimo gdje ju je pogodio, jer ja bih se kladio da joj je pucao u međunožje, obzirom tko je pokretač. Hahahahahhaha

A možda je mami pukao u međunožje, još se ne zna, jer ovo je samo početak njegove ispovjesti.

[quote name='Legionar' timestamp='1336545458' post='456054']
Bravo!!!! Neka nova i različita tema od svih njenih drugih tema.

Ali ja mislim da će ovdje ispasti da je on njoj pukao u međunožje, obzirom šta je u glavi pokretača teme.

Daj još malo te ispovjesti snajperiste pa da vidimo gdje ju je pogodio, jer ja bih se kladio da joj je pucao u međunožje, obzirom tko je pokretač. Hahahahahhaha

A možda je mami pukao u međunožje, još se ne zna, jer ovo je samo početak njegove ispovjesti.
[/quote]

mozda je a mozda nije.... neznam... bil ti pasalo da jeste??? palil te tako nesto...

http://www.dnevniavaz.ba/vijesti/sarajevo/94413-izlozba-licnih-stvari-poginule-djece-sarajeva-foto.html

pa kakve ima veze ko je pokretač teme?
mene isto zanima je li ovo neka pripovjedka ili je stvarna prica nekog ubice?

Rat u ljudima budi najbolje i najlošije osobine, nikad se ne zna šta će se desiti, zavisi od okolnosti. Ako imaš sreće, iz rata izađeš kao čovjek. Ako nemaš  te sreće, onda nemaš ni mirnoga sna.