Jump to content
_Gost1

Planiratel Adsl?

Recommended Posts

Sad kad je doso ADSL u Cazin, planiratel ga sebi uvesti u kucu?

Sta mislite hocel biti dovoljno portova? -cijena za 3 GB mjesecno je 50 KM.

izgleda dobro, al' nedavno sam isdn uveo, kako starom reci, hej ovov je bolje :)

koliko bi onda kostalo prekoracenje limita od npr 10 GB ?

Sad kad je doso ADSL u Cazin, planiratel ga sebi uvesti u kucu?

Sta mislite hocel biti dovoljno portova? -cijena za 3 GB mjesecno je 50 KM.

<{POST_SNAPBACK}>

ja placam u austriji placam za 5 GB 80 maraka ... mjesecno

a u njemackoj flat rate kosta 20 maraka ...

' date='Jul 4 2005, 01:36']izgleda dobro, al' nedavno sam isdn uveo, kako starom reci, hej ovov je bolje :)
koliko bi onda kostalo prekoracenje limita od npr 10 GB ?

<{POST_SNAPBACK}>

Hm, mislim da ti je isplatnije ADSL i od ISDN-a s obzirom kolko koristis Internet. Vidis, nikako se ne placa upload u domacem saobracaju tj. s BIHnetovih servera. A, uvijek na BIHnetovim stranicama imas softwera za download A, prosjecnom surferu treba nesto oko 1,5 GB mjesecno da skidas stranice, mirca, skine koju pjesmu...

Ja bih uveo sebi odmah danas al nema jos u S. Mostu, hoce me to.

Ako ti npr placas pretplate ISDN-a 14, plus pretplata na BIHnet neograniceno 14 KM, plus impulsi, dobijes tih 50 KM. a, ne trose ti se impulsi i imas najbrzu vezu.

Definitivno uzimam, ADSL , puno je isplatnije ,a i brze.... samo neznam kad :)

Sta je u stvari potrebno za njega i koliko kosta sve?

modem ?
prijava?
mjesecna pretplata?
prekoracenje po gigabajtu?

Sta je u stvari potrebno za njega i koliko kosta sve?

modem ?
prijava?
mjesecna pretplata?
prekoracenje po gigabajtu?

<{POST_SNAPBACK}>

Tebi je potrebno 50 KM mjesecno. Ako potpises na 12 mjeseci ugovor da ces biti pretplatnik neces morati placati modem 10 KM mjesecno.

I u 50 KM imas pravo 3 GB-ta... to ne mozes prekoraciti, moro bi biti ekstra benest pa skidati filmove od 600 MB. Placanje prekoracenja nije po GB-tu nego MB-tu.

Sve detaljno imas ovdje:
http://web.bih.net.ba/cjenovnik_adsl.html

Pametnije je uzeti ADSL nego ISDN ako si prosjecno 2,5 do 3 sata dnevno na Internetu. Racunaj impulse, pretplatu i sve zivo. A, vako nit trosis telefon nit te boli cosak!

Ne znam, cuo sam da kad uvedes ADSL ne moras nikako imati prikljucenu vise tel. liniju, cak i ako ti iskljuce telefon imas ADSL.

Tebi je potrebno 50 KM mjesecno. Ako potpises na 12 mjeseci ugovor da ces biti pretplatnik neces morati placati modem 10 KM mjesecno.

I u 50 KM imas pravo 3 GB-ta... to ne mozes prekoraciti, moro bi biti ekstra benest pa skidati filmove od 600 MB. Placanje prekoracenja nije po GB-tu nego MB-tu.

Sve detaljno imas ovdje:
http://web.bih.net.ba/cjenovnik_adsl.html

Pametnije je uzeti ADSL nego ISDN ako si prosjecno 2,5 do 3 sata dnevno na Internetu. Racunaj impulse, pretplatu i sve zivo. A, vako nit trosis telefon nit te boli cosak!

Ne znam, cuo sam da kad uvedes ADSL ne moras nikako imati prikljucenu vise tel. liniju, cak i ako ti iskljuce telefon imas ADSL.

<{POST_SNAPBACK}>

To je moguce samo neznam da li su oni to dozvoljavaju...
ADSL je super stvar, samo zbog zivaca vrijedi 10KM mjescno

a upload kakav je, imal tu limita?

<{POST_SNAPBACK}>

ja mislim da nema za upload. A, inace i download unutar BIHnetovih servera je besplatan tj. ne tarifira se. A, BIHnet ima podosta programa i igara na svojim serverima.

Jel neko vec uveo ADSL???

iskustva?
troskovi?

ista, za preporuciti jos nama neodlucnima?

Hm. Ja također planiram ADSL sa stricem, ( LAN ) i fifti-fifti oko racuna :)

Ma ADSL je prava stvar. Samo malo me grize ono 70 KM + 50 KM :( , puno mi to :)

Nekako skupo za samo 3 GB mjesecno bar se meni cini. Ja placam recimo oko 70 km mjesecno i imam brzinu 1500/1000 kbps i neogranicen limit radi sta hos i dokle hos.

I sto je najvaznije sad dolazi i IP telefonija koja se kaci preko modema i netreba ti vise kucni telefon. Kud god da nosis svoj kompjuter mozes otud zvati gdje hos i kad hos pod uslovom da imas dotok internetu. A sto je najvaznije skoro da nista nekosta badava.

ja mislim da nema za upload. A, inace i download unutar BIHnetovih servera je besplatan tj. ne tarifira se. A, BIHnet ima podosta programa i igara na svojim serverima.

<{POST_SNAPBACK}>

E prvo Pozdrav!!

Ja imam ADSL vec nekih godinu dana i mogu ti reci da se isplati ako si na netu vise od 2 sata dnevno.E sad su cijene pojeftinile 3GB

<{POST_SNAPBACK}>

E prvo Pozdrav!!

Ja imam ADSL vec nekih godinu dana i mogu ti reci da se isplati ako si na netu vise od 2 sata dnevno.E sad su cijene pojeftinile 3GB kosta 30 KM.Ako zelis sebi prikljuciti moras imati instaliranu mreznu karticu ( 10KM u Bihacu) majstori iz telecoma ti dođu i prikopcaju ,ako potpises ugovor na 18 mjeseci onda koristenje modema ti je besplatno i nakon godinu dana MODEM JE TVOJ .Uvođenje ti je 30KM.Ako jos nesto nije jasno samo pitajte

Pozz iz Bihaca!!!

E prvo Pozdrav!!

Ja imam ADSL vec nekih godinu dana i mogu ti reci da se isplati ako si na netu vise od 2 sata dnevno.E sad su cijene pojeftinile 3GB kosta 30 KM.Ako zelis sebi prikljuciti moras imati instaliranu mreznu karticu ( 10KM u Bihacu) majstori iz telecoma ti do

Na dan ja sam ti 5-8-9 ati najvise.Ja sam prezadovoljan 3GB,ne skidam ja neke filmove i nesto na to se trosi,ali ove stvarcice sto trebas u mjesec dana ti bude jako jako dobro

Mislim da je dostupno na podruciju nasg kanto imas na Bihnetovoj stranici onu mapu dostupnosti pa vidi,ili nazovi broj 1444 briga o kroisnicima pa pitaj

Pa odi fino tamo u postu i upitaj.

ni mene nije bilo na mapi dostupnosti pa ev me na ADSL-u

ma i sta kad odes pitas zensku samo 513,514, bla nla ne zna ni objasniti..
jedni trazi kakvu konekciju unutar poste pa sebi prikljucii.. ako i to uspije.

I ovaj nas BH Telecom mulja.

jedva cekam da dodje kakve konkurencije da se prebacim.

evo danas mi buraz donese promotivni letak na kojem pise ADSL Pristup internetu i i velikim slovima i brojem "-DO 50%" :D

I ja se obradujem, reko cool evo neko novo snizenje, kad ono sve iste cjene samo bez PDV-a :)

et, ovo sam morao reci :)