Jump to content

Recommended Posts

citam neke ljude ovdje... posmatram ih u zivotu privatno..... na poslu...... u krugu prijatelja... i dosta ih se prikazuje onakvi kakvi nisu..... pricaju o stvrima kao prvaila kojih se i sami nepridrzavaju 100%..... glumi narod nesto sto nije....

imaju kupuju neke materijalne stvari iza koji se pripkrivaju se sitne nesigurne duse....

prica se o vjeri i jako im je bitno da ljudi ih kao vjenrike gledjau iako se nepridrzava svih pravil.. al se daj sjaj kaoo da....

a zasto??? zar nije najlakse biti vjeran samom sebi??? iz sebe cvrsto stajati????

bilo bi zanimljivo cuti vase misljenje o tome.. al iskreno najprvo samom sebi pa onda nama...
usput takvi su mi najdrazi za ispitivanje i analiziranje.... zanimljive pojave.... ili su

to ipak samo nezrele duse??

dusevna sloboda je nesto jako bito..... i neznam zatso si to ljudi poneki uskracivaju...

merak mi je kad susretnem osobe ili procitiama ovdje neke komentare od osba kooje nemaju te komplekse i okove na dusi... Edited by EcI PeCi PeC

Lijepo to zvuci, "budi sto jesi", ali draga moja eci, nema toga... Svi mi nosimo brojne maske, ovisno o situaciji, ali ipak mislim da onom kakvi smo u biti smo najblizi onda kad se glupiramo s friendom :D

To sto neko npr. ima drugacija misljenja, a koliko sam tebe uspjela " skicirati", mislis da zbog tih svojih misljenja imaju komplekse ili da su nezrele duse, vec je tvoje misljenje, koje postujem, jer imas to pravo, ali i ti bi, s moga gledista, trebala postovati tuđe.
No hard feelings :)
LP
  • Upvote 2

[quote name='mell' timestamp='1335963986' post='455434']
Lijepo to zvuci, "budi sto jesi", ali draga moja eci, nema toga... Svi mi nosimo brojne maske, ovisno o situaciji, ali ipak mislim da onom kakvi smo u biti smo najblizi onda kad se glupiramo s friendom :D

To sto neko npr. ima drugacija misljenja, a koliko sam tebe uspjela " skicirati", mislis da zbog tih svojih misljenja imaju komplekse ili da su nezrele duse, vec je tvoje misljenje, koje postujem, jer imas to pravo, ali i ti bi, s moga gledista, trebala postovati tuđe.
No hard feelings :)
LP
[/quote]

a mozda sam i ja imala takva nekakva skucena i po meni zaostala misljenja...ali ipak je to danas drugacije covjek samo treba htjeti draga moja.. a ne kao samo tablati na jenom mjestu.. treba iz onog sto nam zivot pruzi nauciti posmatrati i upojati a ne ponavljati sta nam kazu i to sve napamet uzimati zdravo za gotovo...ravnati se po okolini i zivjeti za okolinu...sto hard feeling.... pa ja svjet malo drugacije gledam i neocekujem da me poneke osobe shvate zeno.. jer to i susitinu nemogu.. horiconti i te cake...gledaj ti da tebe neskuci i da te okolina sebi neformira ;) i da ima toga i te kako ima.. samo sto je obrnuto lakse sa masom plivati...kad samo pogledma koliko osoba maldi dobije po tim nekin^m nepisanim pralima kroj za zivot mustru.. pase nepase mora ga tako zivjeti.... hrabri se bore i izbore... Edited by EcI PeCi PeC

a jel to se insan prosvjetli kad postane toliko tolerantan kao ti neki sto ih opisujes,to ti je kao sa ukusima,razliciti uusi su u svakog,pa eto mnogi razumiju tu tolerantnost i to prosvjetljenje ali zasto ti mislis da su drugi uskogrudni ako nisu tolerantni kao ti ili neki za koje ti ovdje kazes da im se divis i da su se prosvjetlili jer su tolerantni za neke stvari a ja mislm da isto da ti mislis u vezi religije ili homosexualizma?

[b]tolerancija je samo jedna od niza jacih ljudski osobina.[/b].. [b] zivjeti i pustiti da se zivi....[/b]

milina mi je citati postove od ovih mladjih momaka koje imaju svoje JA i svoja misljena...

zasto u sve vjeru mjesate.... ja samo kriticno postavljam pitanja u vezi svega, ne smao vjere.... neuzimam sve zdravo za gotovo.. a sto se vjere tice to je za mene znaci sloboda, i dok god zadrti ljudi budu pricali i predstavljali nas kuci i u svjetu imace svi poglede na muslimane bas ovakve kakve i imaju...

sto se homica tice natakli ste se na njih kao muhe na govna... to je musko isto kao i ti nista egzoticno nit opako...
po sttaistikama je vise hetero muskaraca pedosexualno nego homo... vi ste veca opasnost za okolinu :D :D hajd sad sjasi sa njih

de sad da malo o zivotu popircamo....

Mnoge osobe su prisiljene da zive neki taj spreljeni i programirani zivot...

neki vec utablati putevi su tu i moraju se ici...dok su jos malda drca povijaju se onak kako drugima pase...

lakse valjada.... ljudi su slobodni a omce imaju :( tako ja to vidim i dozivljavam...

posto imam sina, milina mi je kad ga cujem da ima svoje misljenje iako nije uvijek kao i moje.. uz djecu se dosta toga uci i nauci....

nisam ni uzjahao niti bi ja sam samo tebe pitao imas li ti neki pravilnik na poslu ili nemas ili radis sta ti zelis?pa i vjera ima svoje zakone i propise,zar tebi treba velika logika da to svatis,ne mjesa niko vjeru u nista ali ti je mjesas i uvjek kazes kako to neki musliman moze ili Bosanac,ma nacisti su mrzili zidove pa sad mrze muslimane,ti vise branis homosexualizam nego svoju Naciju,tebi nije opasnost da dva muskarca odgajaju to dijete i da to dijete kad krene u obdaniste ili skolu ima problema ili kad pocne izgovarati mama tata da izgovara tata tata,ko pita to djete da li zeli to,nemoj mi sad reci pa ima boljih homosexualaca oceva od normlanih majek i oca,ma ima ali sta je prirodno homosexualizam ili normalna pojaa vidjeti covjeka i zenu?
i jos da te pitam imas li ti zakon u svojoj kuci i neka pravila?a imas sigurno a kazes mi svi uzimamo iz vjere sta zelimo ,pa sguran sma da iti uzimas na poslu ono sto tebi pase i ne radis sve po zakonu, a ne samo ti ,to i ja i svi mi..

[quote name='x-men' timestamp='1336029612' post='455492']
nisam ni uzjahao niti bi ja sam samo tebe pitao imas li ti neki pravilnik na poslu ili nemas ili radis sta ti zelis?pa i vjera ima svoje zakone i propise,zar tebi treba velika logika da to svatis,ne mjesa niko vjeru u nista ali ti je mjesas i uvjek kazes kako to neki musliman moze ili Bosanac,ma nacisti su mrzili zidove pa sad mrze muslimane,ti vise branis homosexualizam nego svoju Naciju,tebi nije opasnost da dva muskarca odgajaju to dijete i da to dijete kad krene u obdaniste ili skolu ima problema ili kad pocne izgovarati mama tata da izgovara tata tata,ko pita to djete da li zeli to,nemoj mi sad reci pa ima boljih homosexualaca oceva od normlanih majek i oca,ma ima ali sta je prirodno homosexualizam ili normalna pojaa vidjeti covjeka i zenu?
i jos da te pitam imas li ti zakon u svojoj kuci i neka pravila?a imas sigurno a kazes mi svi uzimamo iz vjere sta zelimo ,pa sguran sma da iti uzimas na poslu ono sto tebi pase i ne radis sve po zakonu, a ne samo ti ,to i ja i svi mi..
[/quote]

Covjece muslimanii su ziva bica sa osjecajima kojima je gospodar malo teze biti... i pored svih pravila ;)

PO vjeri se i treba preupitat i zapitat... a ne kasko ti ko sta srevira gutati...

To ti je isto kao zakoni jedne drzave.. Postoje da ali postoje i ljudi koji i pored tih zakona pizdarije prave... nije sve zlato stoo sija...

i opet ti temu ookrenu ka homosexualizmu... opet najaha na njih :D

sto tice djece u tim vezama.... poznam jednu zenu udata je danas za momka iz Cazina .... Rodila mu je djete... ono izgleda "normlano" i normlano hetero.. odrastla je sa dvije lezbejke.... poznam jedan poslovni par od mog dragog... homici.. jedan je htio djete i dobio ga je sa svojom prijateljicom lezbejkom... x man... vjeruj da mnogi hetero parova imaju sta od njih dvoice nauicti sto se odgoja tice...
i da dodam sto se ismijavanja djece tice, da svi heteroroditelji djecu svoju malo vise toleranciji odgajaju i da ima pruze malo sire horizonte iz malena i ta djeca bi bila tolerantnija... mi svojoj djeci dajemo primjere i djeca nas kopiraju... isto tako ako beko mrzi crnce i djete to slusa kuci, kad vidi crna na ulici se to pokaze i niz primjera...

sta ti znas kokga ja branim a koga ne..... sta ti znas za koga se ja zalazem... kazem ti eci kad je isla na svabske skupove protiv mahrama i vodila razgovore o zabrani mahrame u skoli u toj opstini, nijedan ama bas nijedan nas se nije naso tu, a tu gdje sma bila je mali Cazin... io nemoj ti menii o tome molim te... ovdje se boje kao bice kao negatvno ostambiljani.. pa manji od makova zrna...

radi se o dusevnom sazrijevanju....

dusevna sloboda.... koje kod nas jako puno fali...

kuzis jedna mlada zena koja bi mozda djete al ne i muskarca uz djete.. sta misli u nasoj okolini kao sta bi je stembiljali....

jedan mladi momak koji bi sa curom prvo na stan prije zenidbe.. ja sma to u uzem krugu prijatelja vidjela kako se sin od 20 godina na bark natjera.. a kako ces sa cutom na stan... itd itd...

sloboda je bitna za duse... ako je nemaju ogorcaju!!
jako dug je put do tolerancije i akceptancije svega sto drugacije razmislja sto drugacije svjet vidi.. al nije nemoguc.. ja to znam i osjetila sma na svojoj kozi.. x puta sma razgovore imala od imama pa nadalje... :D neki se shokiraju a neki to gledaju kao normalno i konuniciraju to..
mene samo zalosti sto bas moji zemljaci imaju tako zadrte poglede i stavove...

zasto mrznja zasto mrziti.... akceptirati je lahko...

Guest
da se vratimo na temu. "budi ono sto jesi"... ja mislim da te cetri rijec kazu: budi iskren prema samom sebi, pa onda i prema drugima. ne pricaj jedno a radi drugo. priznaj kakav si, ma kakav bio da bio. nevici ja vaki ja naki a ustvari si totalno drugaciji.... to nikakve veze nema sa seksualnom orijentacijom, nacionalosti, vjerom, parama, tolerancijom itd.

Neki ljudi jednostavno nemogu funkcionirati ako nisu u centru paznje i ako nevode glavnu riječ, on ce se i pretvarati na sve moguce nacine samo da nekom ne ispane iz "hatora" :rofl:
  • Upvote 1

[quote name='EcI PeCi PeC' timestamp='1335946291' post='455401']
citam neke ljude ovdje... posmatram ih u zivotu privatno..... na poslu...... u krugu prijatelja... i dosta ih se prikazuje onakvi kakvi nisu..... pricaju o stvrima kao prvaila kojih se i sami nepridrzavaju 100%..... glumi narod nesto sto nije....

imaju kupuju neke materijalne stvari iza koji se pripkrivaju se sitne nesigurne duse....

prica se o vjeri i jako im je bitno da ljudi ih kao vjenrike gledjau iako se nepridrzava svih pravil.. al se daj sjaj kaoo da....

a zasto??? zar nije najlakse biti vjeran samom sebi??? iz sebe cvrsto stajati????

bilo bi zanimljivo cuti vase misljenje o tome.. al iskreno najprvo samom sebi pa onda nama...
usput takvi su mi najdrazi za ispitivanje i analiziranje.... zanimljive pojave.... ili su

to ipak samo nezrele duse??

dusevna sloboda je nesto jako bito..... i neznam zatso si to ljudi poneki uskracivaju...

merak mi je kad susretnem osobe ili procitiama ovdje neke komentare od osba kooje nemaju te komplekse i okove na dusi...
[/quote]
[quote name='EcI PeCi PeC' timestamp='1336031097' post='455494']
Covjece muslimanii su ziva bica sa osjecajima kojima je gospodar malo teze biti... i pored svih pravila ;)

PO vjeri se i treba preupitat i zapitat... a ne kasko ti ko sta srevira gutati...

To ti je isto kao zakoni jedne drzave.. Postoje da ali postoje i ljudi koji i pored tih zakona pizdarije prave... nije sve zlato stoo sija...

i opet ti temu ookrenu ka homosexualizmu... opet najaha na njih :D

sto tice djece u tim vezama.... poznam jednu zenu udata je danas za momka iz Cazina .... Rodila mu je djete... ono izgleda "normlano" i normlano hetero.. odrastla je sa dvije lezbejke.... poznam jedan poslovni par od mog dragog... homici.. jedan je htio djete i dobio ga je sa svojom prijateljicom lezbejkom... x man... vjeruj da mnogi hetero parova imaju sta od njih dvoice nauicti sto se odgoja tice...
i da dodam sto se ismijavanja djece tice, da svi heteroroditelji djecu svoju malo vise toleranciji odgajaju i da ima pruze malo sire horizonte iz malena i ta djeca bi bila tolerantnija... mi svojoj djeci dajemo primjere i djeca nas kopiraju... isto tako ako beko mrzi crnce i djete to slusa kuci, kad vidi crna na ulici se to pokaze i niz primjera...

sta ti znas kokga ja branim a koga ne..... sta ti znas za koga se ja zalazem... kazem ti eci kad je isla na svabske skupove protiv mahrama i vodila razgovore o zabrani mahrame u skoli u toj opstini, nijedan ama bas nijedan nas se nije naso tu, a tu gdje sma bila je mali Cazin... io nemoj ti menii o tome molim te... ovdje se boje kao bice kao negatvno ostambiljani.. pa manji od makova zrna...

radi se o dusevnom sazrijevanju....

dusevna sloboda.... koje kod nas jako puno fali...

kuzis jedna mlada zena koja bi mozda djete al ne i muskarca uz djete.. sta misli u nasoj okolini kao sta bi je stembiljali....

jedan mladi momak koji bi sa curom prvo na stan prije zenidbe.. ja sma to u uzem krugu prijatelja vidjela kako se sin od 20 godina na bark natjera.. a kako ces sa cutom na stan... itd itd...

sloboda je bitna za duse... ako je nemaju ogorcaju!!
jako dug je put do tolerancije i akceptancije svega sto drugacije razmislja sto drugacije svjet vidi.. al nije nemoguc.. ja to znam i osjetila sma na svojoj kozi.. x puta sma razgovore imala od imama pa nadalje... :D neki se shokiraju a neki to gledaju kao normalno i konuniciraju to..
mene samo zalosti sto bas moji zemljaci imaju tako zadrte poglede i stavove...

[b]zasto mrznja zasto mrziti.... akceptirati je lahko...[/b]
[/quote]
stakvirlah, ja ponekad pisem moram priznati. ponesto sam pustio i u javnost. Kod pisaca jeli problem je inspiracija. Eci da budem iskren kad citam tvoje postove dobijem napadaj prekomjerne inspiracije. ne znam od kud bih poceo :D

Ako je lahko, akceptiraj da ti po svojim izjavama na forumu nemas nikakve veze ni sa jednom monoteistickom vjerom.. Molim te pusti druge na miru...
Izmisli svoju vjeru ili se vec prikloni nekim "savremenim" budalastinama i zivi to. osni jasne stavove tko si i sta si...

Tako olako osudjujes i opisujes ljude. To, moram priznati, smeta meni, sigurno i drugim. Ali hvala Bogu suzdrzim se koliko mogu :)

p.s nebi ja ovoliko, ali rendam 50 dvd kompleta i to vec radim dva dana pa ne znam sta cu drugo xD

[quote name='scooby-doo' timestamp='1336507432' post='456011']
stakvirlah, ja ponekad pisem moram priznati. ponesto sam pustio i u javnost. Kod pisaca jeli problem je inspiracija. Eci da budem iskren kad citam tvoje postove dobijem napadaj prekomjerne inspiracije. ne znam od kud bih poceo :D

Ako je lahko, akceptiraj da ti po svojim izjavama na forumu nemas nikakve veze ni sa jednom monoteistickom vjerom.. Molim te pusti druge na miru...
Izmisli svoju vjeru ili se vec prikloni nekim "savremenim" budalastinama i zivi to. osni jasne stavove tko si i sta si...

Tako olako osudjujes i opisujes ljude. To, moram priznati, smeta meni, sigurno i drugim. Ali hvala Bogu suzdrzim se koliko mogu :)

p.s nebi ja ovoliko, ali rendam 50 dvd kompleta i to vec radim dva dana pa ne znam sta cu drugo xD
[/quote]

ama sta se kacis odma.. hajd setaj :) kako si ti meni dosadan sam da znas... davissss...

komleksna je ovo tema, tim vise kako si je ti otvorila :D
jedinka se radja kao orginal, a umire kao blijeda kopija... to sam negdje cuo zaboravio sam cije su rijeci, meni je prenio XLR8R nekadasnji forumas :D

kroz zivot covjek se susrece sa raznim utjecajima pa onda ili to odbija ili prihvata svejedno na tom putu poprimi puno stvari predhodnika nase vrste

tolerancija bi po meni bila i da covjek prihvati necije prihvatanje pravila i odbacivanje "apsolutne slobode" a tolerancija je i prihvatanje da neko odbija zivot po pravilima i tezi "apsolutnoj slobodi"....
"apsolutna sloboda" i nije apsolutna jer moja prava zavrsavaju tamo gdje pocinju prava drugih. a
tolerancija, ako covjek tolerise ono sto nije sa njegovim ukusima onda on ne otvara svoje vidike nego skriva svoj stav.

stalno se vjera povlaci kao stega koja nedaje slobodu. medjutim to je lako rjesivo postoji sloboda koju svako moze da sebi priusti - da ne vjeruje tj. prihvati skup pravila ili da ih odbaci
ako neko neuspjeva da bude vjernik 100% onda je to opet njegov problem.... a mi i ne mozemo znati koliko je neko vjernik. pogotovo ako to zakljucujemo iz predpostavki - one su opasne.

kada se govori o homoseksualcima od cega su sve ove teme i nastale po meni je onda samo prvi gey insan otvori nove vidike a ostali su samo onda pratili "utablatu stazu"...

[quote]osni jasne stavove tko si i sta si...[/quote]

haha, joj Adise. Necu komentirati prije ovog što si napisao, međutim, ovim si me baš nasmijao :)

pa ovdje su bas mnogi pokazali ko su i sta jesu,ili?kad procitamo zanje postove zar to nije ono sto jesi?

misllim da se 10 insana ne zna ko su ali ostali se jako dobro medjusobno poznaju..

Uh, uh, uh...baš kad si spomenula ''[color=#282828][font=helvetica, arial, sans-serif]citam neke ljude ovdje... posmatram ih u zivotu privatno..... na poslu...... u krugu prijatelja... i dosta ih se prikazuje onakvi kakvi nisu....''....čitam im postove i kontam kad ih sretnem, pa kad počnu, biće ''ko' kad je umro Tito'', kad ono....pisnuti ne zna/ne smije..... Psi koji laju, ali ne ujedaju :D [/font][/color]
[color=#282828][font=helvetica, arial, sans-serif]I dalje oni opet nastave... Aman, aman...[/font][/color]

najlakse je reci " budi ono sto jesi " i svi mi se najljepse osjecamo kad bivamo ono sto jesmo, ali ruku na srce, malo je zaista takvih trenutaka... bar kod mene i oko mene... ponekad bih istrcala iz kafica na kisu i zaplesala, ponekad bih bila dijete i prozivjela sve sto nisam stigla ili mogla, ponekad bih plakala ili smijala se bez razloga, ponekad bih trcala kroz selo gdje ljudima nije jasno zasto trcim, ponekad bih nekog pljunula u lice, profesora npr... ali ruku na srce, mnogi bi rekli da nisam normalna... a ja nisam kadra ne obazirati se na to sta bi rekli.... a i ne svidaju mi se one bijele kosulje na vezanje, ne stoje mi.... :)
  • Upvote 1

[quote name='EcI PeCi PeC' timestamp='1335946291' post='455401']
[b]posmatram ih u zivotu privatno[/b]..... na poslu...... u krugu prijatelja...
[/quote]

poslije ovog sam prestao da citam

[img]http://b1.ac-images.myspacecdn.com/02055/19/13/2055593191_l.jpg[/img]

Nemam vremena u zivotu zapazati i pratiti /uhoditi druge ljude. Kraj mene bomba moze pasti ja necu primjetiti jer me NE ZANIMA. Tebi ispeci pa reci peci izgleda vazniji tudji problem.

Nemam ni masku. Ne moram ni reci sve iz dubine duse i proslost svoju. To sam sto sam ali ne kopaj po meni.

merak mi je kad susretnem osobe ili procitiama ovdje neke komentare od osba kooje nemaju te komplekse i okove na dusi...

Vala i ja....kompleksasa sam sita, a jadnici razne nacine koriste da bi se "lijecili"...

Neko ima razloga da ne bude ono sto jest. Ne svidja se sam sebi, ne voli sebe onakvog kakav je.  

Znam jednu osobu koja se godinama "krije" pod tudjim indetitetom, koristi se internetom da bi nesto naucila, stidi se svoje vjere pa se predstavlja druge. 

Vjerovatno je to u pocetku bila zeza, ali sad kad je otislo daleko, kad je ta osoba naletila na ljude koji su to otkrili, pocinje "buncat" i istina pocinje izlaziti na vidjelo. Meni je zao takvih ljudi, svi mi imamo nekakvih mana, ali vecina normalnih ljudi ima svoje "ja" , mogu i ja  i bilo ko od nas prosuti neku sitnu laz, sve je to za ljude, ali ici toliko daleko da vjeru slazes, da se stidis porjekla, da smislis i najsitniji detalj, to je vec bolest. 

Neko ima razloga da ne bude ono sto jest. Ne svidja se sam sebi, ne voli sebe onakvog kakav je.  

Znam jednu osobu koja se godinama "krije" pod tudjim indetitetom, koristi se internetom da bi nesto naucila, stidi se svoje vjere pa se predstavlja druge. 

Vjerovatno je to u pocetku bila zeza, ali sad kad je otislo daleko, kad je ta osoba naletila na ljude koji su to otkrili, pocinje "buncat" i istina pocinje izlaziti na vidjelo. Meni je zao takvih ljudi, svi mi imamo nekakvih mana, ali vecina normalnih ljudi ima svoje "ja" , mogu i ja  i bilo ko od nas prosuti neku sitnu laz, sve je to za ljude, ali ici toliko daleko da vjeru slazes, da se stidis porjekla, da smislis i najsitniji detalj, to je vec bolest. 

Najbolji primjer je Denis Gratz predsjednik NAŠE STRANKE.

Rođen je kao Muhamed Gracić.

I taj hoće da bude lider i da vodi Bošnjake!!! Malo morgen!

Pa eto kakvih nas ima. Zamisli te ljude, kako spavaju kad na lazima zive i koriste ljude. Zamisli sad ja uzmem recimo zetovo prezime, koje je ovako "imternacionalano" i koristim se da bi ljude lagala.