Jump to content
Sign in to follow this  
MirzaM

Kazna za ugrožavanje lica u saobraćaju? Pomoć!

Recommended Posts

[quote name='Perviz' timestamp='1334304173' post='453943']
džaba sto je Mehagic intelektualac a policajac ima petrovacki kurs,uzeo te je Mirza policajac u dvi rijeci :)
[/quote]

Uzeo me jer nisam nikad imao iskustva u ovome, niti sam kad bio zaustavlje, niti sta uradio, + jer sam bio iznerviran od retardiranog slovenca. I ja priznajem da mi ga je metnuo i da mi se supak rascvjetao al de.

[quote name='Incubus' timestamp='1334304412' post='453946']
Sta ti pise na uplatnici ?
[/quote]

Svrha doznake novčana kazna. Dobio sam 100 kaznenih bodova za taj prekršaj i 100 KM kazne.

[quote name='MirzaM' timestamp='1334304466' post='453947']
Uzeo me jer nisam nikad imao iskustva u ovome, niti sam kad bio zaustavlje, niti sta uradio, + jer sam bio iznerviran od retardiranog slovenca. I ja priznajem da mi ga je metnuo i da mi se supak rascvjetao al de.

Svrha doznake novčana kazna. Dobio sam 100 kaznenih bodova za taj prekršaj i 100 KM kazne.
[/quote]

Znaci da si fakat platio ugrozavanje farbe na autu...pa pas mater ... koji su to lopovi

[/quote]
kakvih 100 kaznenih bodova.pa tebi ce uzeti i vozacku dozvolu za 100 bodova hahahha,

[quote name='Perviz' timestamp='1334304800' post='453951']
kakvih 100 kaznenih bodova.pa tebi ce uzeti i vozacku dozvolu za 100 bodova hahahha,
[/quote]

Pise mi na izvještaju 100 kaznenih bodova. I rekao mi je čovjek "napisaću ti najnižu kaznu neće biti uzimanja dokumenta (??!!) 100 KM!
  • Upvote 1

[quote name='MirzaM' timestamp='1334304979' post='453952']
Pise mi na izvještaju 100 kaznenih bodova. I rekao mi je čovjek "napisaću ti najnižu kaznu neće biti uzimanja dokumenta (??!!) 100 KM!
[/quote]
Nemoj samo da Ćazim sazna da te je policajac prešao hahhaha,a mati nemoj da sazna za to nikako jer ce te samo tako izružiti :)

Ne znam, nisam jos uplatio kaznu, jesam ono potpisao, ne znam imam li pravo da se zalim na visinu kazne jbt...Ne bi bilo ni lose da se dje raspitam :/

Dobro si ti prošao jarane..obično za izlazak policije na uviđaj ide 250-300 maraka.

To što neki kažu da je to zastrašujuće, ne bih se složio.
U svim europskim zemljama bi platili isto samo što su tamo policajci vjerovatno tolerantniji a i sama procedura oko saobraćajne nezgode je pojednostavljena tako da se to riješi putem razmjene polica osiguranja.

I kod nas policajci kad dođu, pitaju "želite li to riješiti sami ili ćemo praviti zapisnik".
E to je to što si ti platio.

Znam za slučaj bezobraznog ovčara (čuvara stada ne psa :D ) kad ga je mještanin jednog sela upozorio da treba pomesti asfalt kroz koji je prošao (ovce uneredile dosta toga) on se bahato ponio.
Čovjek je pozvao policiju, policija vatrogasce, oni lijepo to počistili, pa policija napravila prijavu..800 maraka za izlazak vatrogasaca na teren i 400 maraka (vjerovatno maksimalna kazna zbog bahatosti ovčara) za policijski zapisnik.

Stoga, šuti i viči riba :) dobro si prošao :)

[quote name='MirzaM' timestamp='1334305344' post='453956']
Ne znam, nisam jos uplatio kaznu, jesam ono potpisao, ne znam imam li pravo da se zalim na visinu kazne jbt...Ne bi bilo ni lose da se dje raspitam :/
[/quote]
plati to i stavi a/a,ne goni dalje nista

[quote name='Rhapsodic' timestamp='1334305445' post='453957']
Dobro si ti prošao jarane..obično za izlazak policije na uviđaj ide 250-300 maraka.

U svim europskim zemljama bi platili isto samo što su tamo policajci vjerovatno tolerantniji a i sama procedura oko saobraćajne nezgode je pojednostavljena tako da se to riješi putem razmjene polica osiguranja.

I kod nas policajci kad dođu, pitaju "želite li to riješiti sami ili ćemo praviti zapisnik".

Znam za slučaj bezobraznog ovčara (čuvara stada ne psa :D ) kad ga je mještanin jednog sela upozorio da treba pomesti asfalt kroz koji je prošao (ovce uneredile dosta toga) on se bahato ponio.
Čovjek je pozvao policiju, policija vatrogasce, oni lijepo to počistili, pa policija napravila prijavu..800 maraka za izlazak vatrogasaca na teren i 400 maraka (vjerovatno maksimalna kazna zbog bahatosti ovčara) za policijski zapisnik.

[/quote]

Pa i riješili smo mi to preko osiguranja ;) Fora je sto se ne moze preko osiguranja rijesit bez IZLASKA policije. Znači ona mora dati nešto sa čime se ide u osiguranje da se potražuje isplata. Al ne razumijem kako tek tako izlazak policije može biti fiksan bez obzira na veličinu "djela". Ja čovjeka nisam okrznuo ni za 50 KM, bolji flomaster to može riješit, ne razumijem kako ja mogu platiti 100KM kazne, za "vrijednost nedjela" od manju od 50KM ??!. Znači u suštini, da men neko nešto skrivi, ja zovnem policiju, naplatim se od osiguranja za tu štetu, i još zajebem čojka jer mu nataknem kaznu od 100KM bezobzira što je na mom autu možda šteta od 10 maraka?!! kako to može funkcionisat tako.

profac jel to u gegi neki se zali, ugusite ga na spavanju :D

ponavljam, to se u narodu kaze "izlazak policije", i po meni dobro je prosao, 100 markica desi se stas..
a o politicarima eee sta bi ja tek o njima mogao prozboriti :P

[quote name='Rhapsodic' timestamp='1334305445' post='453957']

[/quote]

cekaj sad,ovi koji zive u evropskim zemljama vide sad u ovo vrijeme uprljane asvalte od izlazka traktora sa njiva na glavne ceste,ai bas komadi blata po 100 200 metara i ometa voznju auta to blato i uprljan asvalt,da li se i to moze kazniti?a vidim da niko nije kaznjen jer i alje izlaze na asvalt sa punim gumama blata,mislim da kod nas deru i zasto ne treba al ljudii deru ne samo kod nas,odje pogotovo ped novu godinu mjesec dana velike polocijske kontrole ,ama i pjesake kontrolisu i kaznjavaju da napune kasu koju nisu napunili u godinu dana ..

Zadnji put kad sam ja covjeka "ogrebala" toliko da se nije ni primjetilo, isto na parkingu bilo, ali smo se dogovorili da se to nije desilo i u miru se razisli, jer ga nisam u principu ni obavijestila, Shame on me :D

Iz licnog iskustva znam da je taj trosak od 100 KM ustvari placanje nihovoga izlaska na teren.
LP

[quote name='mell' timestamp='1334316751' post='453970']
Zadnji put kad sam ja covjeka "ogrebala" toliko da se nije ni primjetilo, isto na parkingu bilo, ali smo se dogovorili da se to nije desilo i u miru se razisli, jer ga nisam u principu ni obavijestila, Shame on me :D

Iz licnog iskustva znam da je taj trosak od 100 KM ustvari placanje nihovoga izlaska na teren.
LP
[/quote]

Pa et raspitao sam se i u suštini da, platio sam njihov izlazak. Ustvari, po pricama ljudi i mojih radni kolega prosao sam najbolje sto sam mogao, ako se uzme da je druga strana (slovenac) bio tako retardiran. Edited by MirzaM

[quote name='MirzaM' timestamp='1334304466' post='453947']Svrha doznake novčana kazna. Dobio sam 100 kaznenih bodova za taj prekršaj i 100 KM kazne.[/quote]

Da si dobio 100 bodova kazne, do kraja života ne bi sjeo za volan. :)

To što si potpisao i platio je bio prekršajni nalog izdat na licu mjesta. Postojala je opcija da odmah prihvatiš odgovornost za prekršaj koji si napravio ili da odbiješ potpisati pa da dobiješ poziv od Općinskog suda Cazin - Prekršajno odjeljenje, s tim da bi onda mogao dobiti i veću kaznu (ali i biti oslobođen od odgovornosti, ukoliko se ispostavi da nisi odgovoran).

Pretpostavljam da si dobio i svoj primjerak prekršajnog naloga.

@Incubus - to što ti je bilo izrečeno je tzv. jedinstvena kazna, a to je mjera koja se izriče kod sticaja, tj. istovremenog učinjenja više prekršaja. Ta jedinstvena kazna ne predstavlja puki zbir pojedinačnih kazni. Ta kazna ne smije preći zbir izrečenih kazni i mora biti više od svake pojedinačne kazne tako da taj policajac ništa nije pogriješio.

[quote name='MirzaM' timestamp='1334305765' post='453959']
Pa i riješili smo mi to preko osiguranja ;) Fora je sto se ne moze preko osiguranja rijesit bez IZLASKA policije. Znači ona mora dati nešto sa čime se ide u osiguranje da se potražuje isplata. Al ne razumijem kako tek tako izlazak policije može biti fiksan bez obzira na veličinu "djela". Ja čovjeka nisam okrznuo ni za 50 KM, bolji flomaster to može riješit, ne razumijem kako ja mogu platiti 100KM kazne, za "vrijednost nedjela" od manju od 50KM ??!. Znači u suštini, da men neko nešto skrivi, ja zovnem policiju, naplatim se od osiguranja za tu štetu, i još zajebem čojka jer mu nataknem kaznu od 100KM bezobzira što je na mom autu možda šteta od 10 maraka?!! kako to može funkcionisat tako.
[/quote]

Razumijem ja tebe.
U normalnim državama, oštećeni bi uzeo od tebe kupon osiguranja i otišao u tvoje osiguranje i naplatio štetu.
Vuci siti, ovce na broju ali u državi u kojoj živimo, koja uzgred rečeno, nije normalna,
normalno da se dešavaju nenormalne stvari :)

[/quote]

pa u stvari ovdje je racunica cista ko suza...bod-marka :)

[quote name='MirzaM' timestamp='1334321749' post='453975']
Pa et raspitao sam se i u suštini da, platio sam njihov izlazak. Ustvari, po pricama ljudi i mojih radni kolega prosao sam najbolje sto sam mogao, ako se uzme da je druga strana (slovenac) bio tako retardiran.
[/quote]

E to je baš ono što sam ti rekao. Dao ti je najmanju [i]kaznu[/i] i možeš mu biti zahvalan.

Suština cijele priče je ta da je Slovenac pokvaren, tj. da je tražio par stotina na štetu od 50-ak maraka.