Jump to content
Daisy

Općinski budžet- sport

Recommended Posts

Mišljenje trenera Krajine na ovu temu:

-To je ono o čemu sam govorio. To je naše razmišljanje, naših sugrađana i to je njihovo mišljenje o Krajini. Iz toga proizilazi odgovor da nama Premijer liga uopće ne treba u ovom trenutku. To je projekat iza koga treba stati svako, od publike, Općine pa do Sportskog saveza. Nažalost, mi nemamo tu podršku. Sada imamo samo dva ili tri čovjeka u Upravi koji vuku ovaj klub više od svojih mogućnosti. Bojim se da ćemo njih potrošiti i onda nam opet slijedi ispadanje u niži rang. Tu treba velika skupina ljudi koji će maksimalno raditi za dobrobit Krajine, a mi to nemamo. A što se brojki i novaca tiče, u to ne ulazim i nemam te podatke, ali Krajini nije sve med i mlijeko. To vam mogu potvrditi igrači koji igraju za neke mizerne naknade.
----------------------------------

Da i ja još dodam kako mi je u najmanju ruku smiješno kad neko kaže ne idem gledati Krajinu iz slijedećih razloga:
-Seljačka liga
-Zbog uprave
-Zbog namještanja utakmica
-Zbog skupe ulaznice

[quote name='BaroN' timestamp='1334738625' post='454338']

-To je ono o čemu sam govorio. To je naše razmišljanje, naših sugrađana i to je njihovo mišljenje o Krajini. Iz toga proizilazi odgovor da nama Premijer liga uopće ne treba u ovom trenutku. To je projekat iza koga treba stati svako, od publike, Općine pa do Sportskog saveza. Nažalost, mi nemamo tu podršku. Sada imamo samo dva ili tri čovjeka u Upravi koji vuku ovaj klub više od svojih mogućnosti. Bojim se da ćemo njih potrošiti i onda nam opet slijedi ispadanje u niži rang. Tu treba velika skupina ljudi koji će maksimalno raditi za dobrobit Krajine, a mi to nemamo. A što se brojki i novaca tiče, u to ne ulazim i nemam te podatke, ali Krajini nije sve med i mlijeko. To vam mogu potvrditi igrači koji igraju za neke mizerne naknade.

Da i ja još dodam kako mi je u najmanju ruku smiješno kad neko kaže ne idem gledati Krajinu iz slijedećih razloga:
-Seljačka liga
-Zbog uprave
-Zbog namještanja utakmica
-Zbog skupe ulaznice
[/quote]

A ako neko ne voli nogomet?

Ima sasvim opravdan razlog.

Ti se uz to zalažeš i za potop Krajine.

[quote name='BaroN' timestamp='1334738625' post='454338']

[b]Da i ja još dodam kako mi je u najmanju ruku smiješno kad neko kaže ne idem gledati Krajinu iz slijedećih razloga:
-Seljačka liga
-Zbog uprave
-Zbog namještanja utakmica[/b]
-Zbog skupe ulaznice
[/quote]

svako ima svoje kriterije, ali meni je jos smjesnije ako neko stvarno moze zdusno navijati za klub koji namjesta utakmice, ne kazem da je to krajina, ali s obzirom da si to pomenuo, onako upalo mi u oci..
inace , treba dodati jos koji razlog ,
- nedostatak vremena, itd.

dakle, svi imamo pravo na svoje misljenje , i ja uvazavam onoga ko zdusno navija za krajinu, samo neka nastavi, ja licno jedino preferiram trenera u cijeloj prici..
  • Downvote 1

[quote name='BaroN' timestamp='1334747445' post='454350']
Ima sasvim opravdan razlog.

Ti se uz to zalažeš i za potop Krajine.
[/quote]

Ne.

Ja se u svojim izlaganjima uvijek zalazem da drzava uzima sto manje novca i da novac ostaje u dzepovima gradjanja.

Ne zelim da se novac izdvaja ni za krajinu ni za tenis ni za balet ni za plivanje ni za hor ni za ples ni za dzamiju ni za crkvu ni za folklor ni za bilo sta drugo!
Zelim da se svi pocnu financirati u skladu sa svojim mogucnostima i preferencijama.

Ako krajinu niko ne zeli gledati - neka zive od novca onog koje uspiju dobiti od ulaznica i sponzora.
Ako neko zeli ici moliti se u dzamiju ili crkvu neka istu gradi od svog novca itd itd itd..

Naravno ja sam vjerovatno radikalni kreten...

[quote name='snake' timestamp='1334748355' post='454351']
inace , treba dodati jos koji razlog ,
- nedostatak vremena, itd.
[/quote]

To je ozbiljan izgovor, koji mene ne zanima, ja sam se dotakao samo ovih smiješnih, između kojih si i ti naveo jedan. Ne idem gledati klub zbog uprave. Odlično.

[quote name='Incubus' timestamp='1334749853' post='454353']
[color=#282828][font=helvetica, arial, sans-serif]
Naravno ja sam vjerovatno radikalni kreten... [/font][/color]

[/quote]

Naravno da nisi. Ali rezove tražiš tamo gdje nije velik protok novca i gdje je riječ o 80-godišnjoj tradiciji. Uostalom, može Krajina i bez tih 30-40 hiljada maraka godišnje, ali je stvar u tome što si ti Cazinjanin koji je spreman odreći se ponosa. ž

Ne dovodi tih par hiljada do gašenja, već je to prvi korak. Prvo se ukine "naknada" od Saveza, a onda se krene na na zemljište, pa će se tražiti porezi, pa će se kako trener reče istrošiti ovi ljudi, i tu je kraj.

I da, što se momaka iz škole FK Krajine tiče, provjerena informacija govori da iznešeno ovdje na forumu i nije tačno.

A sutra ću zvati Emira Dautovića da vidim može li mi pomoći oko toga koliko ide profesionalnim klubovima i koliki je uopće budžet.

[quote name='BaroN' timestamp='1334752157' post='454355']
To je ozbiljan izgovor, koji mene ne zanima, ja sam se dotakao samo ovih smiješnih, između kojih si i ti naveo jedan. Ne idem gledati klub zbog uprave. Odlično.

Naravno da nisi. Ali rezove tražiš tamo gdje nije velik protok novca i gdje je riječ o 80-godišnjoj tradiciji. Uostalom, može Krajina i bez tih 30-40 hiljada maraka godišnje, ali je stvar u tome što si ti Cazinjanin koji je spreman odreći se ponosa. ž

Ne dovodi tih par hiljada do gašenja, već je to prvi korak. Prvo se ukine "naknada" od Saveza, a onda se krene na na zemljište, pa će se tražiti porezi, pa će se kako trener reče istrošiti ovi ljudi, i tu je kraj.

I da, što se momaka iz škole FK Krajine tiče, provjerena informacija govori da iznešeno ovdje na forumu i nije tačno.

A sutra ću zvati Emira Dautovića da vidim može li mi pomoći oko toga koliko ide profesionalnim klubovima i koliki je uopće budžet.
[/quote]

Hej da se mene pita ja bih ukinuo i sportski savez :)

[quote name='BaroN' timestamp='1334755039' post='454357']
Jemde i bi :)
[/quote]

Pa sad kad razmislim ako bih morao birati radije bih ukinuo sportski savez nego financiranje krajini.

Jer znači sportski savez služi da novac dobijen od općine on redistribuira dalje - nepotreban trošak.

Znači prvo savez.

Ali ja bih ukidao i KSF i općine i kantone i vlade i ministarstva i svašta nešto ... međutim kod nas ljudi vole da država daje i daje i daje... pogotovo oni koji ne rade u privatnom sektoru :D
  • Upvote 1

kad ne bi bilo kladionica i ja sam da se sport skroz ukine....to trcanje i znojenje je bez veze :)

[quote name='viking' timestamp='1334766081' post='454366']
kad ne bi bilo kladionica i ja sam da se sport skroz ukine....to trcanje i znojenje je bez veze :)
[/quote]

hehehe ma što se mene tiče nek' ljudi trče koliko god hoće... ali neću ja plaćat nekoga da trči za loptom, pliva, skače ili glumi :D

[quote name='MEDICINSKI BRAT' timestamp='1334780745' post='454380']
sreca pa se vi nepitate sta ce se ukinuti a sta ne :)
[/quote]

Sreća :)

Sreća isto tako da ovi u zadnjih 16ak godina od rata rade izvrstan posao tako da ne treba ništa mijenjati :)
  • Upvote 1

[quote name='Incubus' timestamp='1334781128' post='454381']
Sreća :)

Sreća isto tako da ovi u zadnjih 16ak godina od rata rade izvrstan posao tako da ne treba ništa mijenjati :)
[/quote]

Pricati mi mozemo koliko hocemo, bojim se da mi necemo ni za jos 30 godina moci reci da nam je bolje, svakim danom ide sve gore i gore i gore......
  • Upvote 1

[quote name='BaroN' timestamp='1334752157' post='454355']

[/quote]

da, i u cemu je problem kad kazem da ne idem zbog uprave ?
nekome je to smijesno, nekome dovoljan razlog da ne gubi vrijeme na cijelu tu zavrzlamu oko krajine..
malo ih tu vidi interes krajine a najvise samo svoj interes..

Sve mi nekako moze biti jasno, al kad mi neko kaze nacu da gledam utakmice KRAJINE zbog uprave, to mi nikako nemoze biti jasno. Gospodo prije par godina kad su KRAJINU vodili neki drugi ljudi isli smo gledati gradske derbije u Polje, Pjanice, Coralice itd.... imali smo prostorije kluba koje su licile (nemam rijeci ) i onda dodu ljudi koji stvarno nisu imali potrebe ulaziti u nesto sto se se zove NK KRAJINA i trositi svoje slobodno vrijeme i zivce al eto iz ljubavi prema tom klubu su ipak dosli. Za nekoliko godina izgled svega u tom klubu se izmjeni za 100 % postanemo stabilan prvoligas ako (navedite mi kad je KRAJINA zanji put bila jesenji prvak prve lige) i mi zelimo Premijer ligu a na svaku utakmicu nas dode 50, nismo ni zasluzili Premijer ligu dok god imamo takav odnos prema tom klubu.

[quote name='MEDICINSKI BRAT' timestamp='1334844011' post='454423']
Sve mi nekako moze biti jasno, al kad mi neko kaze nacu da gledam utakmice KRAJINE zbog uprave, to mi nikako nemoze biti jasno. Gospodo prije par godina kad su KRAJINU vodili neki drugi ljudi isli smo gledati gradske derbije u Polje, Pjanice, Coralice itd.... imali smo prostorije kluba koje su licile (nemam rijeci ) i onda dodu ljudi koji stvarno nisu imali potrebe ulaziti u nesto sto se se zove NK KRAJINA i trositi svoje slobodno vrijeme i zivce al eto iz ljubavi prema tom klubu su ipak dosli. Za nekoliko godina izgled svega u tom klubu se izmjeni za 100 % postanemo stabilan prvoligas ako (navedite mi kad je KRAJINA zanji put bila jesenji prvak prve lige) i mi zelimo Premijer ligu a na svaku utakmicu nas dode 50, nismo ni zasluzili Premijer ligu dok god imamo takav odnos prema tom klubu.
[/quote]

NK ?????

aferim

[quote name='Namik Šepić' timestamp='1334867933' post='454446']
NK je štamparska greška, "ne dolazim zbog uprave" nije :)
[/quote]
"ne dolazim zbog uprave" je licni stav i bez obzira slagao se ja sa tim ili ne, ja ga postujem i ne zelim ga komentarisati

NK se moze protumaciti i kao stamparska greska, mada ljudi istinski bliski Krajini dobro znaju koliko i zasto ono FK znaci tom kolektivu

ja ne dolazim gledati Krajinu zbog toga sto igra utakmice cesto u terminu kada i Manchester United ...

al kada ne igra odem i pogledam utakmicu ...

sto se tice rasprave kulturna desavanja - sport ... ko je cito bilo kakav budzet zna da su kulturna desavanja pod grantom Kultura a krajina i izgradnja sportskih terena i uredjenje kao i ostali klubovi u grantu Sport ... zato ne vidim nikakave veze zasto da jedno bude uskraceno u korist ovog drugog ...

opet ponavljam, kao sto zbog pojedinih ljudi ja izbjegavam njih i oni mene, i dalje kazem jasno i glasno bez obzira svidjalo se to nekome ili ne, ne zelim gledati NK ili FK Krajinu zbog uprave i zbog politike koja upravlja klubom...
to je prvi razlog..
drugi je los kvalitet lige, nekorektno i pretjerano favorizirano sudjnje u korist domacina , itd..
ali prvi razlog je politizirana uprava..

Da li će i cazinski sportski klubovi morati dizati kredite kako bi u budućnosti mogli se takmičiti i ostvariti svoje ciljeve i kako iste ne bi morali ugasiti, kao što su to morali uraditi u Odbojkaškom klubu Prijedor-Vožd?.