Jump to content
Daisy

Općinski budžet- sport

Recommended Posts

I da pitam, vi ste protiv davanja 50 000 maraka Krajini (siguran sam da više novca godišnje ni ne dobiju), dok naprimjer u Španiji klub dobije 500 miliona eura od grada, a da pritom niko ne kaže ni a, kako to objašnjavate?

Takvi kao vi bi ugasili i dva mjesečna događaja koji okupe po tristotinjak ljudi.

To je jedina šansa da se na jednom mjestu vide Cazinjani, da kao nekad stari ljudi sjednu na tribine i prokomentiraju današnju utakmicu i igrače sa onima od prije 30 godina. To je neprocjenjivo.

Takvi kao vi su uništili i cazinsku Paprikašijadu i isti takvi su uništili radničke igre.

Mene bi bilo sram kad bi sutra znao da ni u jednom danu u mjesecu neću moći otići na neki sportski događaj. Edited by BaroN

[quote name='BaroN' timestamp='1333468248' post='453113']
Ja nigdje nisam rekao da ljudi ne prate ništa.

Samim tim moj post nije u skladu sa tvojim tvrdnjama.

Ti si u dva posta naveo da se zalažeš za gašenje FK Krajine, kluba sa 80-godišnjom tradicijom koji je igrao u najvišem rangu Bosne i Hercegovine, sve iz razloga jer bi se trebalo ulagati SAMO u amaterski sport.

Aferim.

Klasični Bosanac.
[/quote]

Ja bih baš rekao da nisam klasični Bosanac. Ja bih radije dao i 1 KM ako se daje za profesionalne sportove u obrazovanje i u sportske sadržaje dostupne svima - najprije djeci!

Ne vole ni Amerikanci ratove, pa najviše novca ide u ratovanje. Zašto?
[/quote]

Ustvari amerikanci očito vole ratovanje. Pa znali su šta dobivaju kad su birali Busha 2. put i izabrali su ga.

Rekao sam već, svima su dostupni financijski izvještaji Sportskog saveza i svote novca koje se ulažu u klubove. Odgovorno tvrdim da je riječ o zanemarivim svotama s kojima s ne mogu financirati Krajina i Mladost kroz jednu sezonu.
[/quote]

Pa zar nije jednostavno:

Ako ljudi dolaze na utakmice i ima sponzora = super
Ako ne dolaze i nema sponzora = za koga onda postoji krajina?

Zar bi svi stanovnici općine cazin trebali davati novac za onih 200 gledatelja i 26 igrača i par trenera? Tebi to razumno zvuči?
Odakle dolazi taj novac? Pa nije pao sa neba.

[quote name='BaroN' timestamp='1333468486' post='453114']
I da pitam, vi ste protiv davanja 50 000 maraka Krajini (siguran sam da više novca godišnje ni ne dobiju), dok naprimjer u Španiji klub dobije 500 miliona eura od grada, a da pritom niko ne kaže ni a, kako to objašnjavate?
[/quote]

Koliko ti mjesečno daješ od svojih primanja za krajinu?

A što se tiče španije ne znam o kojem se klubu radi, ali to je zastrašujući podatak. Treba staviti u kontekst stvari da se vidi koji klub, koji grad, koliki prihodi itd... ali u španiji se isto novac rasipa. Za razliku od npr. njemačke.
Ali nema veze - španjolska reprezentacija je prvak svijeta, njihovi klubovi uvijek u finalima lige prvaka itd.. - ljudi mogu bar uživati u tome dok eto njemci ili austrijanci ili švicarci ne mogu, ali bome zato žive puno bolje od španaca.

Takvi kao vi bi ugasili i dva mjesečna događaja koji okupe po tristotinjak ljudi.

To je jedina šansa da se na jednom mjestu vide Cazinjani, da kao nekad stari ljudi sjednu na tribine i prokomentiraju današnju utakmicu i igrače sa onima od prije 30 godina. To je neprocjenjivo.

Takvi kao vi su uništili i cazinsku Paprikašijadu i isti takvi su uništili radničke igre.
[/quote]

Ma da...
Baš bi trebali svi građani cazina koji rade i stvaraju trebali plaćati razno-razne igre, igrice, paprikasijade i okupljanja nekih navijaca na tribinama...

Pa neka sami sebi plate - ne vidim u čemu je problem?
Ako se ne bude financiralo iz budžeta krajina i ako se smanji budžet za tih 50 000 i neka to općina vrati kroz smanjenje nekih davanja u džepove građana eto i svi koji uživaju u takvim priredbama će imati više novca pa neka daju svoj novac. Ja nemam nikakvih problema s tim.

Mene bi bilo sram kad bi sutra znao da ni u jednom danu u mjesecu neću moći otići na neki sportski događaj.
[/quote]

Čega bi te bilo sram?

Šta ako ti kažem da na općini cazin ima 100, 200 ili čak 300 obožavatelja opere? Treba li njih biti sram što ne mogu jednom u mjesec dana otići pogledati operu u cazinu? Hoće općina i njihovo malo zadovoljstvo plaćati sad?
Hoće li plaćati moje ako volim tenis?
Hoće li plaćati ljubiteljima formule 1 neku veliku utrku cazina?

O čemu pričamo?

Pričamo o tome da takve stvari trebaju ljudi plaćati sami sebi! I to je jedina istina. Ako ima dovoljno interesenata super, ako nema doviđenja.

Finansiranje profi sporta i njihovih obeveza spram kojekakvih saveza je isto sto i finansiranje neke firme i njenih poreskih obaveza iz opcinskog budzeta. Mislim da se u Krajini formalno finansiraju omladinski pogoni a da ta djeca nista od toga nemaju vec sav novac ide na prvi tim i njegove obaveze.
Dalje nebih komentarisao jer sam u pravilu svaki put bio napadnut kad bi iznio svoje misljenje o Krajini. Na utakmice ne idem jos od vremena kad je za Krajinu igrao Klasan, sto je bio eklatantan primjer na sta se trose pare u Krajini.

Ne želim ni ja loše ceste sa rupama, pa ko me pita? Želim dobru cestu kao i ti, ali od mojih para se plaća loš asfalt koji propada kako zima nazire. O čemu pričamo? Edited by BaroN

[quote name='BaroN' timestamp='1333472190' post='453118']
Ne želim ni ja loše ceste sa rupama, pa ko me pita? Želim dobru cestu kao i ti, ali od mojih para se plaća loš asfalt koji propada kako zima nazire. O čemu pričamo?
[/quote]

Lično da se mene pita - ja bih i ceste privatizirao....

Ali ceste su ipak javno dobro dok FK Krajina je profesionalni nogometni klub. To su potpuno dva različita pojma.

Ali ti to jednostavno ne želiš priznati, a barca ti je gore fino napisao - financiranje krajine je kao da općina financira neku privatnu firmu.

Stvar je u tome što ti nikako ne shvataš moju poentu, ali evo kroz par redaka ću probati pojasniti šta ja govorim. Prije toga ću naglasiti da se slažem da je ovakvo vodstvo Krajine u krajnju ruku neozbiljno s obzirom da se vode one "kako ostali, tako i mi".

Da se sad vratim onome što želim reći.

Izvinite na Capsu, očigledno je potrebno.

NE MOŽEMO POREDITI NJEMAČKU, ŠPANIJU, AUSTRIJU SA BOSNOM, NITI KLUBOVE IZ TIH ZEMALJA SA KLUBOVIMA IZ NAŠE ZEMLJE
-OVA DRŽAVA PROPADA ZBOG VODSTVA I POLITIKE KAKVA SE VODI I SAMIM TIM ISPAŠTAJU OBIČNI LJUDI KOJI GUBE RADNA MJESTA
-GUBLJENJE RADNIH MJESTA ZNAČI I GAŠENJE FIRMI ZBOG KRIZE
-SVAKA FIRMA JE POTENCIJALNI SPONZOR FK KRAJINE, I KADA SE GOD UGASI JEDNA OD TIH FIRMI ILI UĐU U KRIZU, KRAJINA JE TA KOJA GUBI
-SAMIM TIM FK KRAJINA SE TEŠKO MOŽE FINANCIRATI OD SPONZORA
-NE MOŽE SE FINANCIRATI OD SPONZORA KOJI PROPADAJU ZBOG DRŽAVE

To je taj krug o kojem ja pričam, i sad za kraj:

-FK KRAJINA JE PONOS OVOG GRADA I LJUDI S MORALOM SE ZA NJU MORAJU BORITI
-KAKO JE DRŽAVA UNIŠTENA I UNIŠTENI SU KRAJININI IZVORI FINANCIRANJA (A EVROPA I EVROPSKI KLUBOVI SU U STO PUTA BOLJEM POLOŽAJU, ONDA JE NAJMANJE ŠTO MOŽEMO URADITI DOPUSTITI DA SE KLUB FINANCIRA IZ BUDŽETA KAO ČLANICA SPORTSKOG SAVEZA KOJI IMA SVOJ BUDŽET)

Ti se vodiš toga da ako je Krajina u lošoj poziciji da se taj klub treba ugasiti, to si sam rekao. Ako se ne može sam financirati ne treba ni postojati. A kako da se financira u ova vremena kada je država uništila sve?

Boriš se na pogrešnom frontu! - Umjesto da se boriš za bolju državu i bolje sutra, ti radiš suprotno i zbog onoga protiv čega bi se trebao boriti se zalažeš na uništenje ponosa ovog grada. Nema te hiljade koja je vrijednija od okupljanja naroda, a posebno starijih generacija koje će na stadionu komentirati tokom 90 minuta sadašnju Krajine i ove igrače, uspoređujući ih sa onim nekadašnjim vremenima.

Sjajan si diskutant za ekonomsko-političke teme, ali kada je riječ o nekim socijalnim i moralnim ljudskim stvarima, kao što je ljubav prema nečemu, ponos, ili postojanje nečega što je dio nas, tu si samo tipični Balkanac koji se bori za nešto sitno, za neke promjene koje su sitne za napredak, a koje su ujedno i previše štetne za ono što se nalazi u nama.

A ko to vodi Krajinu, vode je oni koji sjede sa načelnikom i ispijaju kafu s njim. Oni koji imaju pare u džepu i kojima očigledno tradicija nije bitna.

Ja bih radije poštenu Krajinu sa dobrim stadionom, modernim tribinama, pomoćnim terenom i ako bi cijena toga bila Druga liga Federacije, neka bude, bolje i to nego da narod daje tri marke za dogovorene utakmice. E to je ono protiv čega se treba boriti. Lošeg vođenja države i našeg sporta. Neka Krajina ne ispašta zbog toga, ako si toliki borac izađi vani i reci OVO NEĆE OVAKO!

Moral, kolega, moral.

Odjava.

Ne moraš mi čak ni odgovarati, pristajem da budem poražen u diskusiji. Edited by BaroN

lepo kazem, a lepo cu i ponoviti da se kunem dedinom rahmetom da ce svi nasi politicari jednog dana zazaliti tj doce vrijeme na naplatu za njihov (ne)rad...
Sve se ovo svodi oko nesposobnog upravljanja drzavom...
Oko toga da je politika davnih dana zadrila kandze i u sport, kao i u sve ostalo...

[quote]Kadeti i juniori ne plaćaju utakmice,kotiazaciju,treninge niti sudije...odkud ti to ???[/quote]

kako da ne? oprema, treninzi, clanarina, termini, a i jedne prilike su i sudije placali. mislim bezobrazluk...

al zasto budzet predvidjen za sport nije podjednako rasporedjen na sve klubove, pa ako recimo budzet nije dovoljan da pokrije sve, neka su svaki klub u podjednakim dugovima. nego neki su sportovi zapostavljeni, klubovi se gase, a drugi peru pare
  • Upvote 1

[quote name='BaroN' timestamp='1333478448' post='453128']
Stvar je u tome što ti nikako ne shvataš moju poentu, ali evo kroz par redaka ću probati pojasniti šta ja govorim. Prije toga ću naglasiti da se slažem da je ovakvo vodstvo Krajine u krajnju ruku neozbiljno s obzirom da se vode one "kako ostali, tako i mi".

Da se sad vratim onome što želim reći.

Izvinite na Capsu, očigledno je potrebno.

NE MOŽEMO POREDITI NJEMAČKU, ŠPANIJU, AUSTRIJU SA BOSNOM, NITI KLUBOVE IZ TIH ZEMALJA SA KLUBOVIMA IZ NAŠE ZEMLJE
-OVA DRŽAVA PROPADA ZBOG VODSTVA I POLITIKE KAKVA SE VODI I SAMIM TIM ISPAŠTAJU OBIČNI LJUDI KOJI GUBE RADNA MJESTA
-GUBLJENJE RADNIH MJESTA ZNAČI I GAŠENJE FIRMI ZBOG KRIZE
-SVAKA FIRMA JE POTENCIJALNI SPONZOR FK KRAJINE, I KADA SE GOD UGASI JEDNA OD TIH FIRMI ILI UĐU U KRIZU, KRAJINA JE TA KOJA GUBI
-SAMIM TIM FK KRAJINA SE TEŠKO MOŽE FINANCIRATI OD SPONZORA
-NE MOŽE SE FINANCIRATI OD SPONZORA KOJI PROPADAJU ZBOG DRŽAVE
[/quote]

Sve ovo što si rekao je istina, ali vrijeme je da se i politika promijeni!

A politika treba da smanjuje budžet i potrošnju što je više moguće i smanjivati onda poreze i rasteretiti te firme i da onda postanemo konkurentiji i dođemo do toga da se može sponzorirati i sport.

To je taj krug o kojem ja pričam, i sad za kraj:

-FK KRAJINA JE PONOS OVOG GRADA I LJUDI S MORALOM SE ZA NJU MORAJU BORITI
-KAKO JE DRŽAVA UNIŠTENA I UNIŠTENI SU KRAJININI IZVORI FINANCIRANJA (A EVROPA I EVROPSKI KLUBOVI SU U STO PUTA BOLJEM POLOŽAJU, ONDA JE NAJMANJE ŠTO MOŽEMO URADITI DOPUSTITI DA SE KLUB FINANCIRA IZ BUDŽETA KAO ČLANICA SPORTSKOG SAVEZA KOJI IMA SVOJ BUDŽET)
[/quote]

Problem je što budžet dolazi od građana i realnog sektora.
Ako imamo toliku krizu svaka marka koja odlazi u budzet i odlazi u potrošnju (a budimo realni ovo je potrošnja) ne pridonosi oporavku nego je samo opterećene na firmama.
Mi moramo postati svjesni da mi moramo sve svoje resurse gurati u ekonomiju realnog sektora i tek kad se tu stvori određeni kapital onda dolazi nadogradnja - sport, kultura, ekologija itd...

Mi ako budemo gradili kuću od krova propast ćemo do kraja i tada neće biti ni budžeta ni krajine ni firmi ni ničega.

Ti se vodiš toga da ako je Krajina u lošoj poziciji da se taj klub treba ugasiti, to si sam rekao. Ako se ne može sam financirati ne treba ni postojati. A kako da se financira u ova vremena kada je država uništila sve?
[/quote]

Pa možda je bolje da krajina živi amaterski trenutno, a da taj novac odlazi u financiranje gospodarstva.
Nažalost takvo je vrijeme.

Boriš se na pogrešnom frontu! - Umjesto da se boriš za bolju državu i bolje sutra, ti radiš suprotno i zbog onoga protiv čega bi se trebao boriti se zalažeš na uništenje ponosa ovog grada. Nema te hiljade koja je vrijednija od okupljanja naroda, a posebno starijih generacija koje će na stadionu komentirati tokom 90 minuta sadašnju Krajine i ove igrače, uspoređujući ih sa onim nekadašnjim vremenima.
[/quote]

Od ponosa se ne živi - nažalost.
Sve to što si ti rekao stoji, ali ja mislim da mi još nismo svjesni situacije u kojoj se nalazimo.

Možemo mi krajinu financirati još vjerovatno 50ak godina kroz zaduživanja i slično... ali znaš šta će doći za 50 godina kroz ovakvo ponašanje države, kantona i općina? To što nećemo imati stadiona na kojem će se dolaziti jer će ga kupiti neki stranac i tu napraviti tvornicu u kojoj ćemo onda raditi za 1-2 dolara da bismo otplaćivali te dugove.
Možda zvuči strašno - ali uz ovako neodgovorno ponašanje - to nas čeka!

Sjajan si diskutant za ekonomsko-političke teme, ali kada je riječ o nekim socijalnim i moralnim ljudskim stvarima, kao što je ljubav prema nečemu, ponos, ili postojanje nečega što je dio nas, tu si samo tipični Balkanac koji se bori za nešto sitno, za neke promjene koje su sitne za napredak, a koje su ujedno i previše štetne za ono što se nalazi u nama.
[/quote]

Ovo je vjerovatno istina.
Možda više znam o ekonomiji, ali smatram da je ekonomija sve.

Ako postoji ljubav pa onda kvragu zašto toliki novci?
Za šta idu novci? Za plaće igračima, za stadion, za putovanja itd... pa ako je tolika ljubav - neka se daje iz vlastitog džepa, neka se stadion odradi besplatno itd... a vidiš ljubav se lako zaboravi kad u igru uđe da se nešto treba i naplatiti.

A ko to vodi Krajinu, vode je oni koji sjede sa načelnikom i ispijaju kafu s njim. Oni koji imaju pare u džepu i kojima očigledno tradicija nije bitna.

Ja bih radije poštenu Krajinu sa dobrim stadionom, modernim tribinama, pomoćnim terenom i ako bi cijena toga bila Druga liga Federacije, neka bude, bolje i to nego da narod daje tri marke za dogovorene utakmice. E to je ono protiv čega se treba boriti. Lošeg vođenja države i našeg sporta. Neka Krajina ne ispašta zbog toga, ako si toliki borac izađi vani i reci OVO NEĆE OVAKO!

[/quote]

S ovim se slažem.
Ja bih isto da se sav novac ulaze u mladje kategorije, domace igrače, bolje uvjete treniranja pa makar igrali i u drugoj ligi federacije.

Moral, kolega, moral.

Odjava.

Ne moraš mi čak ni odgovarati, pristajem da budem poražen u diskusiji.
[/quote]

Nema tu poraženih i pobijeđenih - diskutiramo - iznosimo mišljenja.
Problem je što će uz ovakvo vođenje države politika nas dovesti sve do poraza.

[quote name='scooby-doo' timestamp='1333479442' post='453130']
lepo kazem, a lepo cu i ponoviti da se kunem dedinom rahmetom da ce svi nasi politicari jednog dana zazaliti tj doce vrijeme na naplatu za njihov (ne)rad...
Sve se ovo svodi oko nesposobnog upravljanja drzavom...
Oko toga da je politika davnih dana zadrila kandze i u sport, kao i u sve ostalo...
[/quote]

Neće zažaliti.

Oni su svoj kapital stvorili, još ga stvaraju i zaštitit će se sigurno.

A naš narod je dovoljno naivan da ih bira iznova.

Ne brini se...kad bosna ode u bankrot političari i njihove familije će već biti dovoljno daleko od bosne.

[quote name='diesel' timestamp='1333365045' post='452997']
Kadeti i juniori ne plaćaju utakmice,kotiazaciju,treninge niti sudije...odkud ti to ???

[/quote]

Oooo, da, placali su, podatak iz prve ruke. Doduse, unazad a few years, mislim 4 ...

Incubus mislim da grijesis, Krajina nije profesionalni klub. Od ljubavi se ne zivi,nisu mene a ni tebe roditelji mogli othraniti od ljubavi,trebalo je para. Znamo svi kako je zavrsio Asmir Dajdzin,koji je u Krajinu iz ljubavi davao milione keša. Toga više nema,da Opcina ne financira i ovo što sada financira,pa nebi imali ni jedan aktivan klub na opstini Cazin. Ja volim Krajinu,ali nemam ja para da pomognem tu Krajinu,onda mi je drago da te pare budzetske (nase) idu u Krajinu. Opstina odnosno sportski savez izdvaja koliko mora i treba,da kojim slučajem Krajina uđe u PL morali bi još više izdvajati,ali ne može Krajina opstati samo od budzetskih para potrebno je obezbijediti jos toliko da bi se finansijski osigurala sezona. Ja koliko vidim neki bi ljudima ukinuli IGRE,pa nebi bilo HLJEBA I IGARA, bilo bi samo HLJEBA ... To je jos ona sitnica zadovoljstva u ljudima da dodju da komentarisu,jednostavno da se ispušu ... Evo ovu polusezonu je sve pošteno,vidimo polako se vraćaju i ljudi na tribine... Ako se sve gleda kroz politiku, stvara se mržnja, ja ne mogu da vjerujem koliko je ta politika kod nas pokvarila ljude... Treba malo gledati realnim očima, ajde u zadnje vrijeme se napravilo toga oko Krajine,nove tribine,postavljene stolice,renovirana zgrada uprave,puno bolji teren,bolje se stoji na tabeli,jos da se hoce rijesiti taj pomocni stadion,bio bi to veliki uspjeh... Edited by [-A-D-E-M-]

[quote name='[-A-D-E-M-]' timestamp='1333488404' post='453144']
Incubus mislim da grijesis, Krajina nije profesionalni klub. Od ljubavi se ne zivi,nisu mene a ni tebe roditelji mogli othraniti od ljubavi,trebalo je para. Znamo svi kako je zavrsio Asmir Dajdzin,koji je u Krajinu iz ljubavi davao milione keša. Toga više nema,da Opcina ne financira i ovo što sada financira,pa nebi imali ni jedan aktivan klub na opstini Cazin. Ja volim Krajinu,ali nemam ja para da pomognem tu Krajinu,onda mi je drago da te pare budzetske (nase) idu u Krajinu. Opstina odnosno sportski savez izdvaja koliko mora i treba,da kojim slučajem Krajina uđe u PL morali bi još više izdvajati,ali ne može Krajina opstati samo od budzetskih para potrebno je obezbijediti jos toliko da bi se finansijski osigurala sezona. Ja koliko vidim neki bi ljudima ukinuli IGRE,pa nebi bilo HLJEBA I IGARA, bilo bi samo HLJEBA ... To je jos ona sitnica zadovoljstva u ljudima da dodju da komentarisu,jednostavno da se ispušu ... Evo ovu polusezonu je sve pošteno,vidimo polako se vraćaju i ljudi na tribine... Ako se sve gleda kroz politiku, stvara se mržnja, ja ne mogu da vjerujem koliko je ta politika kod nas pokvarila ljude... Treba malo gledati realnim očima, ajde u zadnje vrijeme se napravilo toga oko Krajine,nove tribine,postavljene stolice,renovirana zgrada uprave,puno bolji teren,bolje se stoji na tabeli,jos da se hoce rijesiti taj pomocni stadion,bio bi to veliki uspjeh...
[/quote]

Da se razumijemo ja ne krivim trenutnu uprvu nizasto. Ustvari dosta toga su i napravili, ali šta vrijedi ta igra 3 za 3...mislim kakva je to liga, kakva je draž natjecanja? Ja je ne vidim. Što se tiče stadiona, tribina...svaka čast...

Neka hljeba i igara, samo što će nas te igre skupo koštati. . . jer kad dajes krajine traze i kick-bokseri, kad daš kick-bokserima traže i rukometaši, kad daš rukometašima traže tenisači, kad daš tenisačima traže i košarkaši, kad daš košarkašima traže i ...

A privrednih aktivnosti sve manje.

Kao što rekoh nema problema...imamo mi još puno prostora u zaduživanju i financiranju i hljeba i igara... samo pitam se šta će biti za 50 godina ovakvim ponašanjem...

Ali ako je većini ljudi to gušt onda neka bude ... iako mislim da 300 gledatelja nije većina... znači ukidaš zadovoljstvo 300 ljudi, a plaćaju sve ostale hiljade stanovnika općine...

Potpuno ja tebe razumijem i slazem se s tobom, privredne aktivnosti sve pokrecu,i sa vecim privrednim aktivnostima bilo bi i vise sponzora za Krajinu. Nisam ja nigdje rekao da krivis upravu za bilo sta,to se vise moglo odnositi na Snakea i sve ostale koji zbog politike samo gledaju lose stvari... Ne slažem se s tobom za ovo u vezi 300 gledatelja,eto pokreni peticiju,analizu,napravi sta da vidimo koliko je to građana za gašenje Krajine. Sa ovakvim zaduzivanjem sto se tice sporta i Krajine mi bi mogli izdrzati jos 500 godina,jer to nisu velika financijska sredstva,recimo budzet opstine je 18 000 000 (sto je previse) a za Krajinu se daje negdje oko 200 000 km..... Mislim da je problem u drugim stvarima ne u sportu,cak stovise mislim da bi vise sredstava trebalo da se izdvaja za sport ...

[quote name='[-A-D-E-M-]' timestamp='1333491930' post='453147']
Potpuno ja tebe razumijem i slazem se s tobom, privredne aktivnosti sve pokrecu,i sa vecim privrednim aktivnostima bilo bi i vise sponzora za Krajinu. Nisam ja nigdje rekao da krivis upravu za bilo sta,to se vise moglo odnositi na Snakea i sve ostale koji zbog politike samo gledaju lose stvari... Ne slažem se s tobom za ovo u vezi 300 gledatelja,eto pokreni peticiju,analizu,napravi sta da vidimo koliko je to građana za gašenje Krajine. Sa ovakvim zaduzivanjem sto se tice sporta i Krajine mi bi mogli izdrzati jos 500 godina,jer to nisu velika financijska sredstva,recimo budzet opstine je 18 000 000 (sto je previse) a za Krajinu se daje negdje oko 200 000 km..... Mislim da je problem u drugim stvarima ne u sportu,cak stovise mislim da bi vise sredstava trebalo da se izdvaja za sport ...
[/quote]

Ako ćemo financirati samo Krajinu onda o.k. - slozit cu se da to nije puno (iako bih ja tih 200 000 radije dao za obrazovanje).

Ali nikad neće stati samo na krajini - to je kupovina glasova - i financirat će se ubrzo i košarkaši i rukometaši i bokseri i karataši i taekwandoisti itd itd itd... i onda će to biti puno više od 200 000

A privreda se smanjuje - znači treba smanjivati i budžet u svim stavkama.

Sport je predivna stvar - ali neće nas prehraniti.

ako se ne gleda kroz politiku zasto u upravi sjede ljudi koji su bliski vladajucoj politickoj opciji ?
ima li tu ljudi od struke ?
zasto je tako recimo i u rukometnom klubu ?

bez demagogije molim, i patetike kako je nekome iz vladajucih struktura stalo do sporta..
tu se vrti velika lova iako ne izgleda tako, a mnostvo ljudi viid priliku da obrsti brke na ovaj ili na onaj nacin..

sto se tice ponosa i Krajine, trenutno je mnogo vaznije narodu gdje ce da radi i sta da jede nego krajina ili bilo koji sportski kolektiv..
na zalost to je tako, ali je to istina..
bicu iskren kao uvjek, meni bi sad bila draza fabrika sa 200-300 zaposlenih u cazinu nego dvije krajine ovakvo nivoa i igre i organizacije i svega..
prije bih rekao da klasicni bosanac nije onaj koji bi raspustio krajinu vec onaj koji bi pod svaku cijenu zelio zadrzati brod koji tone i koji nema perspektivu da opstane... Edited by snake

[quote name='mell' timestamp='1333486227' post='453142']
Oooo, da, placali su, podatak iz prve ruke. Doduse, unazad a few years, mislim 4 ...
[/quote][quote name='Daisy' timestamp='1333487107' post='453143']

tako je i sad mell, isto info iz prve ruke :)
[/quote]

prije 4 godine ne znam,ali sad nije istina , rukovoditelj omladinske lige Fadil Nuhić koji vodi kadete i juniore ,takmiči se u omladinskoj ligi grupa zapad BiH , odgovorno tvrdim da gđica nije upravu... Bujrum raspitaj se mao bolje :rtfm: .

U budžetu Općine za 2012 godinu predviđen je iznos 140.000,- KM , taj iznos nije samo za FK Krajinu nego i za MRK,ŽRK i KK,Top stens (Tačnije klubovi koji se takmiče u Prvoj ligi BiH), tako da nema tih većih iznosa što pojedini barataju da sve ide FK Krajini itd..

[quote name='diesel' timestamp='1333528315' post='453179']
prije 4 godine ne znam,ali sad nije istina , rukovoditelj omladinske lige Fadil Nuhić koji vodi kadete i juniore ,takmiči se u omladinskoj ligi grupa zapad BiH , odgovorno tvrdim da gđica nije upravu... Bujrum raspitaj se mao bolje :rtfm: .

U budžetu Općine za 2012 godinu predviđen je iznos 140.000,- KM , taj iznos nije samo za FK Krajinu nego i za MRK,ŽRK i KK,Top stens (Tačnije klubovi koji se takmiče u Prvoj ligi BiH), tako da nema tih većih iznosa što pojedini barataju da sve ide FK Krajini itd..
[/quote]

Imas li ti negdje nacrt budzeta. Vidim da si upucen. Stavi ga da svi vidimo brojke...

[quote name='Incubus' timestamp='1333528607' post='453181']
Imas li ti negdje nacrt budzeta. Vidim da si upucen. Stavi ga da svi vidimo brojke...
[/quote]
Nemam ali interesovala me samo ova stavka za ovu Prvu ligu... Ta cifra je tačna i sve druge cifre su netačne.. Znači 140 hiljada za sve ove klubove

toliko o transparentnosti podataka u vezi opstinskog budzeta, jos uvjek na zvanicnoj stranici opstine , vec dvije godine nije izvrsen update informacija o realizaciji budzeta 2010 ( druga polovina, koji je realiziran samo oko 36 % ) , apsolutno nema ni podatka o realizaciji budzeta 2011, ni kvartalno, ni polugodisnje, nista, nula bodova..
pitanje je zbog cega im uopste treba web stranica kad kljucne stvari ne objavljuju..

[quote name='snake' timestamp='1333530966' post='453191']
toliko o transparentnosti podataka u vezi opstinskog budzeta, jos uvjek na zvanicnoj stranici opstine , vec dvije godine nije izvrsen update informacija o realizaciji budzeta 2010 ( druga polovina, koji je realiziran samo oko 36 % ) , apsolutno nema ni podatka o realizaciji budzeta 2011, ni kvartalno, ni polugodisnje, nista, nula bodova..
pitanje je zbog cega im uopste treba web stranica kad kljucne stvari ne objavljuju..
[/quote]

Pa evo mozda ti diesel moze pomoci pa reci kako je on dosao do tih informacija :)

[quote name='Incubus' timestamp='1333534557' post='453194']
Pa evo mozda ti diesel moze pomoci pa reci kako je on dosao do tih informacija :)
[/quote]
Upitaš bilo kojeg vijećnika i dobiješ info.. :rtfm:
Svi su dobili materijale :sarcastichand:

koliko samo smijesnih komentara, Boze sacuvaj! kada u doba Harbasa opcina nije izdvajala sredstva za Krajinu, nacelnik je bio najgori, kada sada izdvaja za Krajinu, nacelnik je opet najgori..pa ko bi vama bolan ugodio!? svi pametni samo kad su za tastaturom!!!

pravo pitanje je zasto opcina nije izdvajala za krajinu onda kad je harbas bio u upravi kluba ?

[quote name='blagajnik' timestamp='1333538223' post='453198']
koliko samo smijesnih komentara, Boze sacuvaj! kada u doba Harbasa opcina nije izdvajala sredstva za Krajinu, nacelnik je bio najgori, kada sada izdvaja za Krajinu, nacelnik je opet najgori..pa ko bi vama bolan ugodio!? svi pametni samo kad su za tastaturom!!!
[/quote]
pa to i jeste problem
niti onda niti sad ne postoji transparentnost pri donosenju odluka, kao ni logicno objasnjenje zasto je ova tvoja tvrdnja takva kakva jeste.
u ostalom, nacelnik je javna osoba i tako bi se trebao i ophoditi spram gradjana, i kao takav je podlozan kritikama javnosti, valjda je toliko jasno.