Jump to content
lucky

Agencija za razvoj

Recommended Posts

na zadnjoj sjednici vijeca je usvojena odluka o osnivanju Agencije za razvoj ...

sta mislite o tome ?

[quote name='lucky' timestamp='1333264545' post='452881']
na zadnjoj sjednici vijeca je usvojena odluka o osnivanju Agencije za razvoj ...

sta mislite o tome ?
[/quote]

Ima li negdje napisano tačno kako je to zamišljeno? Ovako je teško reći...

To je samo formirano da bi se prije izbora sto vise clanova vladajuce nam stranke se zaposlilo i tako dobili glasovi,radice ih 100 u agenciji a u stvarnosti posla nema ni za 2,taj sistem nam je poznat iz KSF Cistoca itd. Umjesto da se ide u smanjenje administracije i ustede oni povecavaju.Ako su vec treba li nesto takvo mogli su napraviti neku komisiju ili nesto slicno i neka to bude ogranicen broj ljudi koji bi se bavili razvojem

[quote name='Krokodil Dundee' timestamp='1333309518' post='452936']
To je samo formirano da bi se prije izbora sto vise clanova vladajuce nam stranke se zaposlilo i tako dobili glasovi,radice ih 100 u agenciji a u stvarnosti posla nema ni za 2,taj sistem nam je poznat iz KSF Cistoca itd. Umjesto da se ide u smanjenje administracije i ustede oni povecavaju.Ako su vec treba li nesto takvo mogli su napraviti neku komisiju ili nesto slicno i neka to bude ogranicen broj ljudi koji bi se bavili razvojem
[/quote]

Pa zato mene zanima struktura.
Sam naziv razvojna agencija zvuči fino, ali treba vidjeti šta se radi jer upravo se i ja bojim samo gomilanja administracije kao što je KSF.
  • Upvote 1

Posted (edited) · Hidden by barca, April 1, 2012 - off topic
Hidden by barca, April 1, 2012 - off topic
merhaba Edited by scooby-doo

jos jedan teret poreskim obveznicima ..
s obzirom na uslove koji vladaju u drzavi i opstini sumnjam da ce se ista razvijati..
osim bureka, sirnica itd.. :) Edited by snake
  • Upvote 2

pa nisam ja vas kadrovik da pricam sta mi se kaze :)
  • Upvote 2

direktor agencije je odlican momak ... mislim da ce agencija imati rezultate ...

[quote name='lucky' timestamp='1333429081' post='453051']
direktor agencije je odlican momak ... mislim da ce agencija imati rezultate ...
[/quote]
Ko je direktor? Daj Boze da bude rezultata da i kod nas nesto krene kako treba

Mulalić Amir, mislim da ce on napraviti to nesto ...
  • Upvote 1

[quote name='lucky' timestamp='1333563608' post='453236']
[/quote]
Ja mu zelim svu srecu u radu, mada ...

[quote name='Krokodil Dundee' timestamp='1333309518' post='452936']
[/quote]
A da za promjenu napraviš kakvu tabelu pa uporediš recimo sa općinom Bihać koja ima probližno jednak broj stanovnika kao Cazin...
[quote name='lucky' timestamp='1333429081' post='453051']
[/quote]
Da ne fali koje slovo u prezimenu
  • Upvote 1

ja nevidim da fali ... xD

[quote name='lucky' timestamp='1333563608' post='453236']
[/quote]

Ako je to onaj na kojeg ja mislim ima nade da ce od toga nesto biti.

[quote name='grga' timestamp='1333601115' post='453255']
A da za promjenu napraviš kakvu tabelu pa uporediš recimo sa općinom Bihać koja ima probližno jednak broj stanovnika kao Cazin...
[/quote]

Znaci ako je Bihac los i mi ih trebamo slijediti u primjeru. Dobro je to razmisljanje...samo onda mozemo napraviti program koji ce zamijeniti nacelnika, vijecnike i sve ostalo... samo pratimo sta Bihac radi i automatiziramo proces :)) nije to lose...bit ce i tu ustede barem milijun.

[quote name='lucky' timestamp='1333264545' post='452881']

sta mislite o tome ?
[/quote]

Pa, zar mi nismo vec imali takvu agenciju?! Kako to da smo uspjeli dostici tako visok stepen razvoja, a da nismo imali jednu takvu instituciju? :D

[quote name='Punisher' timestamp='1333610722' post='453282']
Pa, zar mi nismo vec imali takvu agenciju?! Kako to da smo uspjeli dostici tako visok stepen razvoja, a da nismo imali jednu takvu instituciju? :D
[/quote] Vjerovatno će ugasiti službu za razvoj i poduzetništvo koja djeluje u okviru općine(šalim se naravno) :P

Moje mišljenje je da toj Agenciji treba dati probni rok da opravda svoje postojanje. Ako ne uspije zaraditi ono sto potroši treba je ugasiti. Ja mislim da je ovo dovoljno pošteno prema građanima, organu uprave i momku koji je dobio povjerenje vlasti u Cazinu da vodi ovu agenciju.

Inače o Amiru imam pozitivno mišljenje kao osobi i želim mu sve najbolje u budućem radu. Edited by pingvin
  • Upvote 1

[quote name='pingvin' timestamp='1333613387' post='453286']
Vjerovatno će ugasiti službu za razvoj i poduzetništvo koja djeluje u okviru općine(šalim se naravno) :P

[b]Moje mišljenje je da toj Agenciji treba dati probni rok da opravda svoje postojanje. Ako ne uspije zaraditi ono sto potroši treba je ugasiti. Ja mislim da je ovo dovoljno pošteno prema građanima, organu uprave i momku koji je dobio povjerenje vlasti u Cazinu da vodi ovu agenciju.

Inače o Amiru imam pozitivno mišljenje kao osobi i želim mu sve najbolje u budućem radu.[/b]
[/quote]

Evo dijelim ovo misljenje.
  • Upvote 1

sad mi je tek jasno da je to klasicna politicka agencija, tj novo javno preduzece na teret poreskih obveznika...
sta ce sa opstinskom sluzbom za razvoj i poduzetnistvo, hoce li je ukinuti ili sta ??
mislim, opstinska vlast stalno prica o nekoj racionalizaciji a ispada da duplaju administraciju..

al sto jes jes treba im reci meraba :) Edited by snake

Razvojna agencija je ok, i svaka opcina treba da ima razvojnu agenciju. Poznajem i ja Amira, i ok je momak. Razvojna agencija kao institutcija moze da ima vise nadleznosti, i djelatnosti, s toga je bitno da se buduca administracija ustroji na osnovu budzeta, i projekata, gdje bi na pocetku trebalo da bude vodjena od strane minimalnog broja uposlenika, a kasnije ukoliko se razviju projekti, onda je opravdano siriti administraciju, tj. srazmjerno sa aktivnostima.

Ono sto cujem posljednjih dana, ko ce jos sve biti zaposlen u toj agenciji, ne ide u prilog vladajucoj st rukturi, jer to agenciji su potrebni mladi, obrazovani i ljudi koji govore strane jezike, a ne domace gospodje koje su od 45 god. odlucile graditi karijeru, sto se vec desava.

Agencija mora imati sirok spektar djelovanja i rezultata, da bi opravdala svoje postojanje kao zasebna Javna Ustanova, inace to sve moze da podnese reorganizirana i pomladjena Sluzba za poduzetnistvo Opcine Cazin. Agencija za razvoj je potrebna Opcini Cazin, ali u ovom slucaju ne vjerujem da ce napraviti veliki uspjeh, jer je izborna godina, i to ce morati da bude iskoristeno maksimalno od vladajucih.
  • Upvote 1

[quote name='antrax' timestamp='1334147642' post='453717']
Razvojna agencija je ok, i svaka opcina treba da ima razvojnu agenciju. Poznajem i ja Amira, i ok je momak. Razvojna agencija kao institutcija moze da ima vise nadleznosti, i djelatnosti, s toga je bitno da se buduca administracija ustroji na osnovu budzeta, i projekata, gdje bi na pocetku trebalo da bude vodjena od strane minimalnog broja uposlenika, a kasnije ukoliko se razviju projekti, onda je opravdano siriti administraciju, tj. srazmjerno sa aktivnostima.

Ono sto cujem posljednjih dana, ko ce jos sve biti zaposlen u toj agenciji, ne ide u prilog vladajucoj st rukturi, jer to agenciji su potrebni mladi, obrazovani i ljudi koji govore strane jezike, [size=5][b]a ne domace gospodje koje su od 45 god. odlucile graditi karijeru, sto se vec desava.[/b][/size]

Agencija mora imati sirok spektar djelovanja i rezultata, da bi opravdala svoje postojanje kao zasebna Javna Ustanova, inace to sve moze da podnese reorganizirana i pomladjena Sluzba za poduzetnistvo Opcine Cazin. Agencija za razvoj je potrebna Opcini Cazin, ali u ovom slucaju ne vjerujem da ce napraviti veliki uspjeh, jer je izborna godina, i to ce morati da bude iskoristeno maksimalno od vladajucih.
[/quote]

Evo ovoga smo se svi bojali...da ce tu doci neki kadar koji nema ni formalnog obrazovanja ni iskustva..

[quote name='Incubus' timestamp='1334148137' post='453718']
Evo ovoga smo se svi bojali...da ce tu doci neki kadar koji nema ni formalnog obrazovanja ni iskustva..
[/quote]
Pa naravno da je tako,stvarno sam prvo to pomislio kad sam cuo za ovo,jer trebaju se glasovi obezbjediti a puno ljudi je dobilo obecanje da ce biti zaposleno i novo javno produzece im je bilo jedino rijesenje

[quote name='Incubus' timestamp='1334148137' post='453718']
[/quote]meni ste vi komunisti pravo zanimljivi...da nema vas čojek se ne bi imao čemu smijati....

zanimljivo je kad je VAŠ vožd Hamdija osnovao prije 5-6 godina istu takvu agenciju da ste o njemu pisali epove o tako dobrom potezu, ali čim suprotna politička struja to isto uradi onda je to uhljebljivanje kadrova.... :mail:

[quote name='superhik' timestamp='1334207975' post='453775']
meni ste vi komunisti pravo zanimljivi...da nema vas čojek se ne bi imao čemu smijati....

zanimljivo je kad je VAŠ vožd Hamdija osnovao prije 5-6 godina istu takvu agenciju da ste o njemu pisali epove o tako dobrom potezu, ali čim suprotna politička struja to isto uradi onda je to uhljebljivanje kadrova.... :mail:
[/quote]

I vi A-SDAovci ste meni isto zanimljivi. Ne možete shvatiti da ako neko nije uz vas da ne mora biti uz sdp ili sda ili sbb ili neku drugu stranku.

Već sam u više navrata rekao šta mislim o sdpu i lipovači tako da samo je bilo dovoljno da pratiš postove.

A što se tiče agencije za razvoj pričekat ćemo da se do kraja formira pa kad vidimo strukturu zaposlenih lako ćemo ocijeniti je li to dobra stvar ili uhljebljivanje.

Unaprijed da kažem da će to biti samo jedan dobra šminka koja će koristiti za uhljebljavanje nekih.

Dakle, osnovni cilj je šminka i uhljebljavanje, a poslije toga sve ostalo, pa je tako možda i na tamo nekom 10-om mjestu i to da se pokuša nešto uraditi i pokrenuti na polju razvoja naše općine.

Ovo vam ja garantiram 1.000.000. %. Znate zasšto? Pa da joj je stvarni cilj kao što i sam naziv govori, onda bi u toj agenciji trebali biti najstručniji kadar iz te oblasti na ovoj općini, a ne prvenstveno koji bolje i duže mogu lizati nečiju guzicu.

Jedino što može tješiti jeste da to nije sindrom Cazina, to je sindrom i bolest ove invalidne države.

Jedino što mi preostaje jeste to da se iskreno nadam kako sam potpuno pogriješio. Želim da bude potpuno suprotno od moje procjene, najiskrenije.

Malo poređenja. Da bi neki tim bio dobar, on mora imati najkvalitetnije igrače, osoblje a naročito trenera.

Murinjo sa današnjim kadrom Krajine ne bi se nikad kvalificirao za Ligu prvaka, a kamo li da u njoj zaigra ili dođe do polufinala. Tako ni taj Mulalić sa osobljem koje ima diplome nekih nazovimo ih škola ala Prijedor, Ljusina i sl.. neće ništa napraviti. Taman kada bi izgorio od želje da napravi. Kao što rekoh, Murinjo ne pravi igrače, samo od kvalitetnih zna izvući ono najbolje. Edited by Legionar
  • Upvote 3