Jump to content
mell

Grcka sudbina?

Recommended Posts

Slaba fiskalna koordinacija, odsustvo jasne strategije ekonomske politike, potrebno očuvanje stabilnosti bankarskog sektora, te popravak poslovnoga okruženja u BiH...... Da li i nas ceka ista sudbina; zaduzivanje, zaduzivanje i na kraju "kako otplacivati dug?"

ne ceka, zasto?
pa jednostavno :D

U Bosni nista nije uspjelo, pa nece ni kriza :)

a u biti kriza je otkad znam za sebe, tako da to nije nista novo. I ako se pojavi u evropskim medijima jednom, to kod nas i dalje kao i sve ostalo ne mijenja nista. Mi imamo svoj pravac (a nas je pravac da nemamo pravca :) )

i evo je jedna za sve nas bosanske dzigerase, aaaaaaaaaaaaaaaaaammmmmaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaannnnnnnnnnn Bosno moooooojaaaaaa

http://www.youtube.com/watch?v=R9eGkGltXRw

[quote name='mell' timestamp='1331845544' post='451431']
Slaba fiskalna koordinacija, odsustvo jasne strategije ekonomske politike, potrebno očuvanje stabilnosti bankarskog sektora, te popravak poslovnoga okruženja u BiH...... Da li i nas ceka ista sudbina; zaduzivanje, zaduzivanje i na kraju "kako otplacivati dug?"
[/quote]

Ma dočekat će nas.

Ali sad ćeš čuti ovih naših forumskih pripadnika stranaka na vlasti kako to nije zbog nas nego zbog masonsko-zidovsko-bankarskog lobija koji nas je tjerao da se zaduzujemo a mi govorimo "necemo mi otih vasih kredita" a oni nas tjeraju i eto zaduzismo se mi i ako bude srece bankrotirat cemo za 10 godina i sve rasprodati strancima :) ... ali naravno nije kriva nasa nesposobnost nego svjetska urota, amerikanci, zidovi itd.
  • Upvote 1

Grci planiraju "rent a cop" u cilju postizanja likvidnosti. Dobar potez ili ne? Dovoljan?

jesu li raspisali tender :)

vodjen nasim iskustvom oko raspisivanja tendera, to bi nasu drzavu jos vise kostalo, jer tu se netransparentno trose ogromne pare bez efekata..( iskustvo oko bolnickih tendera za nabavku medicinskog materijala ) Edited by snake

Grcka je specificna, i iskreno, cudim se kako su mogli sebi dozvoliti toliko opterecivanje, pogotovo sa dugorocnim obveznicama, a imali su vec razvijen turisticki potencijal toliki, da su mogli da balansiraju sve to na zdrav nacin.

Slazem se sa konstatacijom da cemo se zaduziti, jer smo ionako vec prezaduzeni, i BiH je nastala pod dugom :)

Ja malo vjerujem da cemo uspjeti pametno da iskoristimo MMF, i sve ostale kreditore BiH, jer ni dan danas ne postoji jedinstveno trziste u BiH: ni finansijsko, ni bankarsko :) Ono malo jedinstva sto imamo u okviru Jedinstvene porezne uprave, i Carinske uprave je jedino sto se pokazalo dobro, i svim narodima u BiH, jer je napunilo budzete, i dan danas puni. Veoma je tesko postici da predstavnici sva tri naroda budu normalni ekonomisti, ili pak racionalni dovoljno da donose ekonomske odluke zajednicki, sa istim udjelom interesa u istima.

:)