Jump to content
[I-B-R-O]

JU KSF Cazin prevario gradjane

Recommended Posts

[color=#333333][font=Arial, Helvetica, sans-serif][size=4]
[color=#000000][i][size=4]Evo sta danas kaze Ramiz Ruznic[/size][/i][/color]:[/size][/font][/color]

[color=#333333][font=Arial,Helvetica,sans-serif][size=4]
[color=#000000][i][size=4]Predsjednik Kluba vijećnika SDA Cazin, Ramiz Ružnić oglasio se saopštenjem za javnost kojeg prenosimo u cijelosti:[/size][/i][/color][/size][/font][/color][color=#333333][font=Arial, Helvetica, sans-serif][size=4]
[size=4][color=#000000]Na prošloj sjednici Upravnog odbora Komunalno stambenog fonda općine Cazin a na prijedlog Direktora Tatarevića donešena je sramna odluka sa kojom su prevareni svi građani koji su vršili čišćenje snijega nekategorisanih puteva na cijelom području općine Cazin.[/color][/size][/size][/font][/color][color=#333333][font=Arial, Helvetica, sans-serif][size=4]
[size=4][color=#000000]Kao što je poznato troškovi čišćenja snijega nekategorisanih (seoskih) puteva za prošlu zimu tek ovih dana djelimično isplaćeni . Cijena čišćenja snijega je bila 200,00 KM /1km . Početkom ove zime pored toga što im nije isplaćen dug za prošlu zimu isti su nastavili čistiti snijeg računajući da se cijena neće smanjivati. Cijelo vrijeme Direktor Fonda Tatarević je ćutao i kada je zima na samom izmaku tada isti predlaže Upravnom odboru koji prihvata drastično smanjenje cijene 50 % tj. sa 200,00 KM/1km na 100,00 KM/1km.[/color][/size][/size][/font][/color][color=#333333][font=Arial, Helvetica, sans-serif][size=4]
[size=4][color=#000000]Građani su na ovakvu sramnu i prevarantsku odluku ogorčeni jer isti nemogu sa ovom cijenom pokriti ni troškove goriva.[/color][/size][/size][/font][/color][color=#333333][font=Arial, Helvetica, sans-serif][size=4]
[color=#000000][size=4]Zato ovom prilikom želim obavijestiti javnost da ću se kao Općinski vijećnik založiti na sledećoj sjednici Općinskog vijeća[/size][/color][color=#000000][size=4] Cazin koja je zakazana za 29.02.2012. godine da se pod HITNO izmjeni ova Odluka i da se cijena vrati na prijašnji nivo tj.[/size][/color][color=#000000][size=4] na 200,00 KM /1km .[/size][/color][/size][/font][/color][color=#333333][font=Arial, Helvetica, sans-serif][size=4]
[size=4][color=#000000]S poštovanjem ![/color][/size][/size][/font][/color]

[quote name='rockstar' timestamp='1330212331' post='450066']
imali smo jedan posten snijeg na cijelu zimu ;)
[/quote]
znaci trebalo je samo 1x grtati snijeg po tome kako ti reče

[quote name='Perviz' timestamp='1330246328' post='450069']
znaci trebalo je samo 1x grtati snijeg po tome kako ti reče
[/quote]
a da je svaki dan radilo 100 ljudi 10 dana cistilo a znamo svi koliko su dnevnice kod nas nebi mnogo izaslo,al kod nas odma vide korist a radnika bi naj minimalnije platio,a nije se cistilo 8h dnevno siguran sam nego par sati,tako da nije puna dnevnica placana. Edited by x-men

[quote name='x-men' timestamp='1330247149' post='450071']
a da je svaki dan radilo 100 ljudi 10 dana cistilo a znamo svi koliko su dnevnice kod nas nebi mnogo izaslo,al kod nas odma vide korist a radnika bi naj minimalnije platio,a nije se cistilo 8h dnevno siguran sam nego par sati,tako da nije puna dnevnica placana.
[/quote]
cistilo se cistilo da je uvjek bilo prohodno,a sta bi ti uradio sa tih 100 ljudi 80 ih nebi radilo nego se slepalo uz onih 20

pa fond sufinansira čišćenje.....razliku plaćaju ljudi ovisi s kim i kako dogovore za svoje puteve....

a kad je bilo pitanje uvođenja komunalne naknade ružnić je bio protiv a sada mu teško platiti razliku u cijeni....

a šta ovi iz komunalnog ganjaju stanare po haustori u mojoj zgradi na Lisi da se nekakvi ugovori potpisuju.Opet otimačina,treba onom direktoru novi audi il ocatviju kupiti,štal već vozi

[quote name='cincilator' timestamp='1330896715' post='450536']
a šta ovi iz komunalnog ganjaju stanare po haustori u mojoj zgradi na Lisi da se nekakvi ugovori potpisuju.Opet otimačina,treba onom direktoru novi audi il ocatviju kupiti,štal već vozi
[/quote]

Sve ćeš ti platiti ko tetka :)

[quote name='cincilator' timestamp='1330896715' post='450536']
[/quote]
I treba da ganjaju....dosta je vise džabičarenja ,kad treba fasadu ili neki drugi popravak onda zivkaju da drzava plati,a kad treba dovesti u red zgradu i da se zna ko zivi i kad treba nesto platiti onda svi bjeze ko misevi...Nece sijalicu da zamijenu u stubistu a kamoli drugo sta.... :codemafia:
  • Upvote 1

[quote name='diesel' timestamp='1330968016' post='450582']
I treba da ganjaju....dosta je vise džabičarenja ,kad treba fasadu ili neki drugi popravak onda zivkaju da drzava plati,a kad treba dovesti u red zgradu i da se zna ko zivi i kad treba nesto platiti onda svi bjeze ko misevi...Nece sijalicu da zamijenu u stubistu a kamoli drugo sta.... :codemafia:
[/quote]

Meni je sve to bez veze, zato što se priča da KSF kako ustanova nije zakonski održiva, i da će se ugasiti, a da će se u opštini formirati posebna služba koja će se baviti pitanjima koja sad rješava KSF, mislim prvenstveno na krčmljenje para :)

[quote name='pirgo' timestamp='1331024405' post='450625']
Meni je sve to bez veze, zato što se priča da KSF kako ustanova nije zakonski održiva, i da će se ugasiti, a da će se u opštini formirati posebna služba koja će se baviti pitanjima koja sad rješava KSF, mislim prvenstveno na krčmljenje para :)
[/quote]

Ma ako i jest zakonski odrziva ideja da imas ustanovu koja ne radi nista nego bas to - skuplja pare je presmijesno...ustvari zalosno.. ustvari tragicno...

Inace tako bih volio vidjeti financijsko izvjesce KSF. Siguran sam da bismo svi uzivali u tome :)

Glavni problem je što opština prenosi neke svoje nadležnosti (regulisane zakonom) na drugu ustanovu, tj. pravno lice, na šta nema pravo. E sad ako se ispostavi da od rata na ovamo radimo pogrešno, i da su se neke dadžbine plaćale KSF-u (a ne opštini) neosnovano, neko bi to mogao pokušati utužiti i tražiti i naknadu štete i odgovornost ljudi koji su znali za ovu nepravilnost, a nisu je ispravili.

[quote name='Incubus' timestamp='1331025865' post='450629']
Inace tako bih volio vidjeti [b]financijsko izvjesce KSF[/b]. Siguran sam da bismo svi uzivali u tome :)
[/quote]

Objavili bi oni njega, ali ga je muka i nauka sastaviti.....Treba zato malo vise nego dvoglavi orlici na fakultetskim diplomama. :D

[quote name='Incubus' timestamp='1331024883' post='450628']
Ma ako i jest zakonski odrziva ideja da imas ustanovu koja ne radi nista nego bas to - skuplja pare je presmijesno...ustvari zalosno.. ustvari tragicno...
[/quote]
Skuplja pare ali iste te pare usmjerava na gradsku rasvjetu,odrzavanje ljeti,ciscenje zimi i svasta nesto...zar ne?

[quote name='diesel' timestamp='1331068363' post='450681']
Skuplja pare ali iste te pare usmjerava na gradsku rasvjetu,odrzavanje ljeti,ciscenje zimi i svasta nesto...zar ne?
[/quote]

Ajde stavite financijsko izvješće da raspravljamo.

A za ovo što ti pričaš treba 1 čovjek 5 dana raditi na pripremi tendera, objaviti ga. Odabere se najjeftiniji privatni izvođač za održavanje, čišćenje i to je to.

Ne treba 20 zaposlenih.

Ja bih volio vidjeti jedan radni dan u takvoj ustanovi kao što je KSF više nego išta :mail:

p.s. čuo sam danas u sloveniji naziv za komunalne redare u ljubljani: Paraporezni otimači i mafijaši! Edited by Incubus

[quote name='Incubus' timestamp='1331025865' post='450629']
Inace tako bih volio vidjeti financijsko izvjesce KSF. Siguran sam da bismo svi uzivali u tome :)
[/quote]

pa tražite od svog vijećnika....leftija..... :mail:
  • Upvote 1