Jump to content
Slatkica_111

Najtuznija Pjesma

Recommended Posts

im atu dosta pjesama...pocev od "sehidskog rastanka" preko "lonesome rider" do "not in my name"...
tuzne pjesme mi bas ne leze, ja radije (ako vec hocu tako nesto) slusam nesto sto izaziva jezu...da ne navodim primjere jer svako ima nesto drugo i tu

Ne znam ali ima tuznih ono zavisi od raspolozenja u tuzi mene pali pravo Unfogiven 2, Turn the page, Durdjevdan ono kad se napijem i sjetim se jedne, ah ima ih jos ali onako sada mi ne padaju na pamet.

Ima puno pjesama koje me ubijaju, nemam vremena sad da izvlacim listu nekakvu. Puno ih je...

ko sto velite ima ih puno a meni je jedna od tuzniji "Sva bol svijeta..je nocas u Bosni - Fazla" ta pjesma sa eurovizije '93 od BiH, odnosi se na rat koliko se u textu da prikuziti :mellow:

• Upvote 1

ko sto velite ima ih puno a meni je jedna od tuzniji "Sva bol svijeta..je nocas u Bosni - Fazla" ta pjesma sa eurovizije '93 od BiH, odnosi se na rat koliko se u textu da prikuziti  :mellow:

<{POST_SNAPBACK}>

eh vidis... meni ta pjesma uopce nije tuzna, stavise je vise nego optimisticna...barem po mom shvatanju - ali je to istovremeno jedna od tih pjesama od kojih se najezim...silaze mi ledeni valovi niz ledja...uopce kod tih ratnih pjesama(vojnik srece, ponesi zastavu...) ja se najezim

eh vidis... meni ta pjesma uopce nije tuzna, stavise je vise nego optimisticna...barem po mom shvatanju - ali je to istovremeno jedna od tih pjesama od kojih se najezim...silaze mi ledeni valovi niz ledja...uopce kod tih ratnih pjesama(vojnik srece, ponesi zastavu...) ja se najezim

<{POST_SNAPBACK}>

optimisticna manje vise, samo meni je sadrzaj pjesme super i u pravo vrijeme je izasla..a inace volim pjesme o bosni..mozda me vise privlaci sto sam van bosne..neznam gdje si ti

Mene sada svaka pjesma raztuzi :( pogotovo one od slavice cukteras
- prevari me
- zvaces je mojim imenom
- zivot mi oduzmi...

ima toga mogla bih listu napraviti al necu ;)

mozda nekima koji imaju oca ova pjesma nije tuzna al za one koji su ga izgubili kao moj najbolji prijatelj onda je ova pjesma sigurno naj tuznija

EVO ME BABO KRAJ MEZARA TVOGA......................

mozda nekima koji imaju oca ova pjesma nije tuzna al za one koji su ga izgubili kao moj najbolji prijatelj onda je ova pjesma sigurno naj tuznija

<{POST_SNAPBACK}>

pa na tu sam pjesmu i ja mislila, bas je za plakanje

<{POST_SNAPBACK}>

Potpisujem. "Ponesi zastavu" je zakon, mo

Najtuznija pjesma_ilahija Od Masrika do Magriba_ bosanska himna_ilahija Kuduse_ ilahija Sehidi_ Balasevic Slovenska_

Mahir i Alma - Edo Majka
Balasevic (dosta pjesama) - Prica o Vasi Ladackom
i sve Tomine pjesme

eh bas kad pogleda ovo - vecina nasih pjesama su tuzne...

edo maajka
- nemoj bojat se
- savske meduze
- mater vam **bem
- down
- on je mladji....

merlin
- eh da je tuga snijeg
-moja pjesma
alcatraz
- ona bi sve
- ljubav, bol i gnjev
- noz, zica, cinjenica
-sta je pisac htio reci feat SHAmoja pjesma

evo samo neke kojih sam se sjetio sad. za neke sam odmah stavio i linkove. lista bi mogla biti daleko, daleko veca....

optimisticna manje vise, samo meni je sadrzaj pjesme super i u pravo vrijeme je izasla..a inace volim pjesme o bosni..mozda me vise privlaci sto sam van bosne..neznam gdje si ti

<{POST_SNAPBACK}>

mislim optimisticna...kad pogledas na refren:
SVA BOL SVIJETA JE NOCAS U BOSNI
OSTAJEM DA BOLU PRKOSIM
I NIJE ME STRAH STATI PRED ZID
JA ZNAM DA ZAPJEVAM
JA ZNAM DA POBIJEDIM

onaj dio kad su suze zalede...mhm...necemo o tom
iz bosne sam otisao krajem 96. u svedsku i trenutno sam u zagrebu...ali da sad moram slusati domoljubne pjesme zato sto nisam dole...ne
uvijek i zavisi...pretpostavljam da si si vec rodio vani, ili si bio toliko mlad da se ne sjecas kad si otisao iz bosne, ali ja sam dozivio dosta sr*nja dole i ne vuce me nesto dole...
ali to ti je uvijek od covjeka do covjeka...ja recimo svoje starce nisam vidio godinu dana, ali ne umirem zbog toga...veoma sam neovisan i to nije ona prica tipa "neovisam sam, ne trebaju mi starci kad idem u bosnu iz austrije (jer cu biti kod majke koja ce se za sve brinuti (i please nemoj da bi se neko nasao uvrijedjen))", nego sam stvarno neovisan. pocev od ove price sa starcima preko toga da sam sebi financiram fakultet, pa na dalje...skrenu ja sa teme...hajte...koja vas pjesma rastuzi? :huh:

toma je legenda za tuznu muziku:

ispod palme na obali mora
rastaju se dvoje sa suzama
vec je zora pocela da rudi
ona place, on je nezno ljubi

ona place, on je nezno ljubi
za njih dvoje vise srece nema
od sutra ce samo jedno leto
da ostane samo uspomena

tu na pesku pocela je ljubav
samo more pricu zna o njima
do juce su oni srecni bili
sad su samo suze u ocima

<{POST_SNAPBACK}>

imam i ja rodjaka koji je podavno oca izgubio a mlad je. ta pjesma kad je pjevala na jednoj svadbi,nisam ga mogo gledat..zalostno!!

mislim optimisticna...kad pogledas na refren:
SVA BOL SVIJETA JE NOCAS U BOSNI
OSTAJEM DA BOLU PRKOSIM
I NIJE ME STRAH STATI PRED ZID
JA ZNAM DA ZAPJEVAM
JA ZNAM DA POBIJEDIM

onaj dio kad su suze zalede...mhm...necemo o tom
iz bosne sam otisao krajem 96. u svedsku i trenutno sam u zagrebu...ali da sad moram slusati domoljubne pjesme zato sto nisam dole...ne
uvijek i zavisi...pretpostavljam da si si vec rodio vani, ili si bio toliko mlad da se ne sjecas kad si otisao iz bosne, ali ja sam dozivio dosta sr*nja dole i ne vuce me nesto dole...
ali to ti je uvijek od covjeka do covjeka...ja recimo svoje starce nisam vidio godinu dana, ali ne umirem zbog toga...veoma sam neovisan i to nije ona prica tipa "neovisam sam, ne trebaju mi starci kad idem u bosnu iz austrije (jer cu biti kod majke koja ce se za sve brinuti (i please nemoj da bi se neko nasao uvrijedjen))", nego sam stvarno neovisan. pocev od ove price sa starcima preko toga da sam sebi financiram fakultet, pa na dalje...skrenu ja sa teme...hajte...koja vas pjesma rastuzi? :huh:

<{POST_SNAPBACK}>

pa jes malo poglupo ono
JA ZNAM DA ZAPJEVAM
JA ZNAM DA POBIJEDIM
sve u svemu je pjesma okay!

a hmm da sam rodjen u CH mozda me nebi ni vuklo dole puno kao sto nevuce moje rodjake neke i kolege..dole sam tako reci odrasto i zato me vuce dole vise..pozz

Sellam svima!
Evo nsiam znao za tu pjesmu Babo od Esada Plavog pa sam je skinuo sa neta i stvarno je tuzna.
Meni su tuzne pjesme :
Rajske ptice (Halid Beslic)
Moja kuca (Dino Merlin)
. . . ma ima ih mnogo,da sam ne nabrajam!

Od Bane Bojanic Ova pjesma je moj oprostaj:

Nema vise druga mog
moga druga jedinog
nema vise uzeo ga Bog

Nikad vise ja i ti
necemo se opiti
lepe zene kuci voditi

Pita vazduh jesenji
pita vetar severni
pitaju me druze, gde si ti

Tu je, ja ih lazem znaj
nema mome drugu kraj
ova pesma moj je oprostaj

S kim da tugu podelim
gde si druze i sa kim
kum da budes kad se ozenim

Neki glas mi govori
novog druga imas ti
al' za mene ti si poslednji

Ova pesma nije hit
ova pesma moj je krik
ja ti njome dizem spomenik

Jer sve na tebe seca sad
casa piva, Novi Sad
mrzim ono ako umrem mlad

Kemal ima puno tuzni pjesama, jedna mu je "Stiglo pismo od rodjenog brata" samo nisam nasu nigde tekst ... ali poslusajte ...

a od ove sam nasu tekst "Cuvaj draga nasu cerku" isto od Kemala:

Ti si bila bez zrca i duse
odvoji me od jedine cerke
ti odvede dijete malo
nije znala ni zbogom da kaze

Ref...
Cuvaj draga nasu cerku
poljubi je mjesto mene
jer je ona sad siroce
oca nema pored sebe

Tebi draga nece biti lako
cerka raste i pita za oca