Jump to content
Incubus

Agrokomerc - prilika kad bismo imali pametnu politiku!

Recommended Posts

Opet vam kazem da je to toliko PROZIRNO DA NEMOZE BITI PROZIRNIJE.Da Fikret Abdic kojim slucajem neizlazi iz zatvora o Agrokomercu se nebi ni pisalo ni pricalo ali SARAJEVSKA VRHUSKA NASTAVLJA PO SVOME.Putem Dnevnog Avaza i jos nekih medija u BiH pokusava se stvoriti takvo ozracje da se Fikretu opet nesto na ledja svali medjutim ovoga puta to nece proci jer sa tim je gotovo a ovo nije 1996.godina jer danas putem raznih medija narod ce ipak doci do istine.Necu tvrditi da Fikret nije kriv u vezi imovine AC odnosno sve do onog trenutka dok sud nekaze da je kriv ili nije.Dosad su bila tri rocista u vezi Agrokomerca i na sva tri Fikret je izasao kao pobjednik a voditi covjeka iz zatvora u kojem izvrasava kaznu na tolika rocista imalo je samo jedan cilj a to je psihicki slomiti Fikreta i dovesti ga u stanje da umre ili dozivi neki infakt ili se slagira.Cudim se kako je sve to covjek izdrzao????????Fikret je bar ocuvao imovinu Agrokomeca u Hrvatskoj da se neraskrcmi i neopljacka a koliko sam obavjesten da su i u Srbiji radnici Agrokomerca sacuvali imovinu i objekte AC.Ako je Fikret tu nesto kriv neka mu sude ali u odnosu na pljacku Agrokomerca koju je izvrsila VLAST POD POKROVITELJSTVOM SDA,KOMANDE KORPUSA I DIJELOM SDP Fikret je malo djete u odnosu na njihovu pljacku.Od 1994.godine kada je Kladusa oslobodjena od Kladuscana Agrokomerc se poceo pljackati.
Evo sad cu vam reci neke stvari posto sam ja svjedok mnogo toga sto se desavalo.
Naime u Augustu 1994.godine nakon pada Kladuse grupu od oko 120.logorasa iz Bihackog logora Hangar 1. i Hangar 2. medju kojima sam i ja bio kao ratni zarobljenik sproveli su u kamionima u Kladusu koja je bila fakticki pust grad.Nas su natjerali da cistimo smece po Kladusi koje su takozvani oslobodioci napravali po gradu.Dok su nas vozili prema kladusi kroz ceradu na kamionu smo vireci mogli da vidimo nepregledne kolone kamiona i traktora odnosno pljackasa koji su gonili sve sto su mogli iz Kladuse.Nas su dotjerali na raskrsce koje vodi za Vrnogac iz Kladuse gdje je nekad bilo ministarstvo APZB.Odatle smo pjesice pod strazom krenuli prema gradu i cistili smece po Kladusi.U samom centru ispred Robne kuce i dzamije bili su pijani oslobodioci koji su iz Robne kuce iznosili sve sto su mogli i naravno iz obliznjih zgrada.Prica je duga pa necu duljiti ali su nas odatle pod stalnom tucom i maltretiranjem vratili nazad da utovaramo iz nekih skladista robu u kamione.Ta skladiasta su bila blizo raskrsca odnosno neke zute zgrade sa desne strane kad se krene prema Vrnogacu.Tu smo morali da utovaramo iu kamione robu koju su gonili prema Cazinu i Bihacu.Vidio sam oko pet ,sest kamiona koji su parkirani i bili nakrcani robom.U Polju kada smo prolazili vidio sam velike kolone traktora i kamiona koji su izvalcili takodjer robu i odvozili putnim pravcom prema Cazinu.Zato ja kao svjedok mnogih stvari nebi zelio ulaziti u debatu sa nekim ko nije apsolutno bio tu i vidio sta se radi.Od 1994.godine Agrokomerc se pljacka i to vam je to.Odgovornost snosi tadasnja komada 5.korpusa i vlasti tadasnjeg Bihackog Okruga i sve i jedna vlada od 1996.godine pa naovamo i naravno menadzment Agrokomerca odnosno koje upravljo AC od 1996.godine pa naovamo.Po mojoj procjeni ako se klupko odmota a izgleda da hoce za pljacku i unistenje Agrokomerca nakon uvidjaja dokumentacije i dokaza iza resetaka ce se naci cirka 1500 ljudi u Cazinskoj Krajini.Ko nevjeruje uvjerice se..............
  • Upvote 3

Dosta puta je bilo govora o imovini AC-a koja se nalazi van BiH a na koju ovo preduzece i danas raspolaze vlasnicko pravo. Radi se, zaista, o respektabilnim nekretninama koje su dijelom ili u potpunosti u vlasnistvu AC-a. Moju pozornost su privukle one nekretnine koje se nalaze na podrucju Hrvatske, pogotovo one na Jadranu. Agro­ko­merc ima su­vla­sniš­tvo u čak osam ho­te­la na hrvat­skoj oba­li Ja­dra­na i ne ne­kim oto­ci­ma.

1. Agro­ko­merc je vla­snik 33,4 od­sto su­per­lu­ksu­znog du­bro­va­čkog ho­te­la „Bel­ve­de­re".

[attachment=5086:HOTEL_BELVEDERE.jpg]

2. Agro­ko­merc je vla­snik 50,6 od­sto atra­kti­vnog tu­ris­ti­čkog cen­tra „Vrto­vi sun­ca" u Ora­šcu kod Du­bro­vni­ka. Ri­ječ je o kom­ple­ksu iz­gra­đe­nom 1985. go­di­ne na oko 30.000 kva­dra­tnih me­ta­ra sa hi­lja­da­ma kre­ve­ta, broj­nim vi­la­ma, ba­ze­ni­ma, res­to­ra­ni­ma, kon­gre­snim sa­la­ma...

[attachment=5087:vrtovi_sunca_orasac.jpg]

Nemojmo ni pomisljati o tome da ce nezakonite radnje u vezi AC-a proci nekaznjeno. Primjer koji to potvrdjuje je i bivsi direktor Agrokomerca Šemsudin Husić koga je Kantonalni sud u Bihaću osudio zbog zloporabe službenih ovlasti te protupravnog stjecanja osobne materijalne koristi na zatvorsku kaznu od 4 i pol godina, a zabranjen mu je i rad u menadžmentima javnih i državnih poduzeća tri godine nakon isteka zavorske kazne. Isti taj Husić je 2004. godine mimo suglasnosti Nadzornog odbora Agrokomerca dobio suglasnost od Agencije za privatizaciju (??!!!) Unsko-sanskog kantona da kao glavni direktor Agrokomerca prodaje preko posrednika nekretnine poduzeća kod Rijeke u Republici Hrvatskoj. Utvrdjeno je kako je bivsi direktor Agrokomerca pri toj prodaji Agrokomercove nekretnine Muhamedu Hodžiću za sebe zadržao plaćeni iznos od 100 tisuća eura. Ovaj novac ce isti morati vratiti, pored kazne koju je tada dobio.....

Sjecate se, zasigurno, pompno najavljenog pokretanja jedne linije u Mesnoj industriji AC-a od strane Lijanovica?! Radilo se je o liniji za proizvodnju gulasa. Isti ti Lijanovići su osumnjiceni za višemilijunsku aferu zbog uvoza mesa iz Brazila koje je lažiranim carinskim deklaracijama dospjelo na tržište Bosne i Hercegovine. Naime, Iz Brazila je u BiH preko Crne Gore uvezeno goveđe meso koje je bilo namijenjeno za Rusku Federaciju. Iako nema tragova o uvoznim deklaracijama, meso je dobilo utovarno odobrenje od strane veterinarskog inspektora u Širokom Brijegu. Nakon toga je dopremljeno u Veliku Kladušu gdje je u pogonima tvrtke Farmko, u vlasništvu tvrtke Lijanovići, trebalo završiti u konzervama kao bosanskohercegovački proizvod.

[quote name='Punisher' timestamp='1329561816' post='449485']
Sjecate se, zasigurno, pompno najavljenog pokretanja jedne linije u Mesnoj industriji AC-a od strane Lijanovica?! Radilo se je o liniji za proizvodnju gulasa. Isti ti Lijanovići su osumnjiceni za višemilijunsku aferu zbog uvoza mesa iz Brazila koje je lažiranim carinskim deklaracijama dospjelo na tržište Bosne i Hercegovine. Naime, Iz Brazila je u BiH preko Crne Gore uvezeno goveđe meso koje je bilo namijenjeno za Rusku Federaciju. Iako nema tragova o uvoznim deklaracijama, meso je dobilo utovarno odobrenje od strane veterinarskog inspektora u Širokom Brijegu. Nakon toga je dopremljeno u Veliku Kladušu gdje je u pogonima tvrtke Farmko, u vlasništvu tvrtke Lijanovići, trebalo završiti u konzervama kao bosanskohercegovački proizvod.
[/quote]
pitanje za Vas @Punisher, otkud ste izvadili sve ove fakte o AC, dali postoje web stranice sa ovim podacima ili???

[quote name='sio_velim_ja' timestamp='1329566262' post='449490']
pitanje za Vas @Punisher, otkud ste izvadili sve ove fakte o AC, dali postoje web stranice sa ovim podacima ili???
[/quote]

Mislim da odgovor na vase pitanje nije uopste relevantan, jer se ovdje radi o iznosenju cinjenica za koje postoje dokumentirani tragovi. Samo da napomenem da je 2008 godine kantonalnom tužilaštvu u Bihaću stiglo 13 prijava vezanih za slučaj Agrokomerc, a u pet prijava nadležni tužioci naredili su sprovodjenje istrage. Da ne spominjem ukupnu kolicinu prijava koje su tokom svih ovih godina podnesene nadleznim tuzilastvima a za koje postoji osnovana sumnja da je pocinjen privredni kriminal. Edited by Punisher

[quote name='Punisher' timestamp='1329651148' post='449535']
Mislim da odgovor na vase pitanje nije uopste relevantan, jer se ovdje radi o iznosenju cinjenica za koje postoje dokumentirani tragovi. Samo da napomenem da je 2008 godine kantonalnom tužilaštvu u Bihaću stiglo 13 prijava vezanih za slučaj Agrokomerc, a u pet prijava nadležni tužioci naredili su sprovodjenje istrage. Da ne spominjem ukupnu kolicinu prijava koje su tokom svih ovih godina podnesene nadleznim tuzilastvima a za koje postoji osnovana sumnja da je pocinjen privredni kriminal.
[/quote]
Moje pitanje je itekako relevantno, ja ovdje nisam Vas nista napao nego samo zelim glavni izvor informacija da svojim ocima potvrdim Vase postove..
Posto ne kruzim po tim drzavnim web stranicama, mislio sam da mi olaksate web pretragu i uputite me na izvor informacija...

Za ovoliko godina bilo je toliko prijava da ih se covjek nemoze ni sjetiti sviju.Od svega toga znam da su toga Husica osudili i mozda jos neku sitnu ribu.Koliko je samo puta Rifet Dolic putem medija ukazivao na pljacku i dostavljo dokaze i tuzbe ali nikad nista.Vlast je ostala gluha na sve to.Zalosno je to sto su ljudi pljackajuci i unistavajuci Agrokomerc mislili da unistavaju Fikreta ali na kraju se pokazalo da su unistili svoje odnosno srce Ekonomskog razvoja Cazinske Krajine i cjele BiH.Vrjeme je vec pokazalo svu pogubnost svega toga a bez Agrokomerca nasem kraju nema ni napretka niti normalnog zivota.Privreda naseg kraja se odrzavala putem Agrokomerca a nas kraj ima fantasticne uslove za sve Privredne djelatnosti koje sve ove godine nismo iskoristili.Tonemo sve dublje i bojim se da iz toga gliba necemo vise nikad izaci a jedino je sreca sto nasih ljudi toliko radi vani pa novac ulazi u Kanton i tako se prezivljava a da nije toga odnosno da smo svi ostali tu bila bi katastrofa.Stace biti ostaje da se vidi ali ljudi koji su unistili Agrokomerc moraju odgovarati narodu Cazinske Krajine.
  • Upvote 1

AC moramo pokrenuti sa mrtve tacke. Moramo zaposliti, u sto kracem vremenu, nekoliko hiljada ljudi. Pri ovom ne mislim samo na one pogone na kladuskom prostoru, vec i na postrojenja u Cazinu i drugim krajiskim opcinama. Od pokretanja ovog preduzeca moraju imati svi krajisnici koristi. Hocemo i mozemo uloziti dodatne napore kako bi od naseg kraja uspjeli, u dogledno vrijeme, stvoriti prostor dostojan za zivot nas samih. Otrgnuti se moramo od ovog sveopceg stanja letargije u koju smo zapali. Sprijecimo sarajevske centre "moci" koji vec uveliko preko svojih "podanika" smisljaju nacine kako da nas sprijece u ovome. Kada kazem "nas" onda mislim na gradjane naseg kantona, na one koji vec vise od deceniju uzaludno tragaju za poslom, koji u poznim godinama nemaju ni godinu radnog staza i koji svakodnevno brinu o svojoj buducnosti i buducnosti svoje djece. Masa ljudi starosne dobi izmedju 30-50 godina svakodnevno muci brigu kako da prezivi. Ljudi se plase starosti jer do sada nisu uspjeli obezbjediti sebi ni mnimalne uslove za eventualni odlazak u zasluzenu penziju. Pri ovom mislim na sve one nezaposlene veterane proslog rata koji su ostavljeni na cjedilu od onih kojima su obezbjedili ugodne fotelje. Budimo jedno, drzimo se zajedno, upravljajmo nasom sudbinom........ Ponovno nam se pruza prilika da stvorimo od ovih nasih prostora jedno "cudo" u koga ce mnogi sa zaviscu gledati, ali nas i zbog toga jos vise cijeniti........

Poljoprivreda i Agrokomerc. Agrokomerc i poljoprivreda, prerada i izvoz.

[quote name='Punisher' timestamp='1331118377' post='450711']
Sta smo se "usutali" na ovu temu?! :D
[/quote]

Ma nismo se usutali vec najbolje da se nista zasad i nepise jer se dize prevelika prasina oko Fikretovog izlaska.Meni se cini da Sarajevski mediji na celu sa Dnevnim Avazom kao da zele novi sukob i tenzije u Krajini.Kakve sve gluposti nisu pisali ovih dana o Fikretu i njegovom izlasku.Neshvatam samo kako ljudi mogu biti toliki zlotvori i traziti bilo kakav razlog da bi podgrijali tenzije kod nas.Srecom pa nas narod nije vise naivan a i ovaj Fikretov izlazak na slobodu nebi trebao biti neki veiliki problem.Oni koji mu se vesele imaju na to pravo a oni koji ga mrze takodjer isto imaju pravo i na to.Zato nama u Krajini je najbolje da svi sutimo a nek Sarajevo pise i prognozira njihove prognoze.Fikret je zakonski slobodan covjek i ja nevidim tu nikakav problem.On moze da zivi gdje hoce i da se bavi cim hoce kao slobodan covjek.Dakle uopste nije potrebno oko toga da se dizu neke tenzije a mnogi koji nisu iz Krajine bi voljeli da tenzije budu kao prije ali narod nije naivan.Zato o AC neka se tema zasad ohladi dok se sve ovo nesmiri.
  • Upvote 1

Mozemo mi to rjesiti i bes Sarajeva,ili neke vece njihove politike,oni nas odozdo samo caputaju za pare i glasove,sto nam ne naprave autoput Sarajevo Bihac:

[quote name='Punisher' timestamp='1331120566' post='450717']
AC moramo pokrenuti sa mrtve tacke. Moramo zaposliti, u sto kracem vremenu, nekoliko hiljada ljudi. Pri ovom ne mislim samo na one pogone na kladuskom prostoru, vec i na postrojenja u Cazinu i drugim krajiskim opcinama. Od pokretanja ovog preduzeca moraju imati svi krajisnici koristi. Hocemo i mozemo uloziti dodatne napore kako bi od naseg kraja uspjeli, u dogledno vrijeme, stvoriti prostor dostojan za zivot nas samih. Otrgnuti se moramo od ovog sveopceg stanja letargije u koju smo zapali. Sprijecimo sarajevske centre "moci" koji vec uveliko preko svojih "podanika" smisljaju nacine kako da nas sprijece u ovome. Kada kazem "nas" onda mislim na gradjane naseg kantona, na one koji vec vise od deceniju uzaludno tragaju za poslom, koji u poznim godinama nemaju ni godinu radnog staza i koji svakodnevno brinu o svojoj buducnosti i buducnosti svoje djece. Masa ljudi starosne dobi izmedju 30-50 godina svakodnevno muci brigu kako da prezivi. Ljudi se plase starosti jer do sada nisu uspjeli obezbjediti sebi ni mnimalne uslove za eventualni odlazak u zasluzenu penziju. Pri ovom mislim na sve one nezaposlene veterane proslog rata koji su ostavljeni na cjedilu od onih kojima su obezbjedili ugodne fotelje. Budimo jedno, drzimo se zajedno, upravljajmo nasom sudbinom........ Ponovno nam se pruza prilika da stvorimo od ovih nasih prostora jedno "cudo" u koga ce mnogi sa zaviscu gledati, ali nas i zbog toga jos vise cijeniti........
[/quote]

Ajde ti mozda znas a mozda zna neko i na forumu ko je bili i dnz-u i cijeloj to priči s fikretom. Ima li on investitora koji bi ulozio u AC. Ali ono bas iskreno? Ili je uspio babo kapital gdje sakriti? Ili je jos u kontaktu sa Sorosem a ovaj ima neke pare za oprati? Ima li on nesto takvog tipa u rukavu ili bi on samo menadžirao?

Jer sve je ovo lijepo sto si ti napisao, ali konkretno kako pokrenuti AC našim snagam? Kako?

sto se tice ratnog zlocinca fikreta ... on ako se vrati u BiH ceka ga optuznica za privredni kriminal ... zbog imovine agrokomerca u Hrvatskoj i Srbiji ...
  • Downvote 2

[quote name='lucky' timestamp='1331187298' post='450775']
sto se tice ratnog zlocinca fikreta ... on ako se vrati u BiH ceka ga optuznica za privredni kriminal ... zbog imovine agrokomerca u Hrvatskoj i Srbiji ...
[/quote]

10 KM da od toga nema ništa :) .. nešto sam raspolozen za kladjenje ... doduse muslimanima je to valjda zabranjeno pa ako ima jos kakvih nevjernika poput mene mozemo bacit kladicu :)

Ma samo je pitanje ima li fikret jos gdje kakvih para skrivenih i cuje li se sa svojim drugom sorosom...mozda ovaj ima sta sto treba ubaciti u masinu za ves tj. agrokomerc... haj nema veze ako ce donijet kakvih para neka dodje covjek

[quote name='Incubus' timestamp='1331149899' post='450744']
Ajde ti mozda znas a mozda zna neko i na forumu ko je bili i dnz-u i cijeloj to priči s fikretom. Ima li on investitora koji bi ulozio u AC. Ali ono bas iskreno? Ili je uspio babo kapital gdje sakriti? Ili je jos u kontaktu sa Sorosem a ovaj ima neke pare za oprati? Ima li on nesto takvog tipa u rukavu ili bi on samo menadžirao?

Jer sve je ovo lijepo sto si ti napisao, ali konkretno kako pokrenuti AC našim snagam? Kako?
[/quote]

Ono jedino što je ostalo od Agrokomerca jeste brend i nekretnine-zemljište, sve ostalo treba veliku rekonstrukciju. Abdić ima slijedeći plan, po mojoj procjeni, da on bude najveći vlasnik u Agrokomercu i shodno tome da ima najveća upravljačka prava. On sigurno ima novac, samo što će i ostalim investitorima pružiti priliku da dobiju nešto dionica. Isto tako, vjerovatno će i oni koji su spremni 1-2 godine raditi na volonterskoj osnovi dobiti neke dionice. Ako se to sve poklopi, ja mislim da za 2 godine Agrokomerc može zaposliti 2-3 hiljade ljudi, a sigurno će povući za sobom otvaranje 1-2 hiljade radnih mjesta kod nekih drugih poslodavaca, a tu će biti i značajna kooperantska proizvodnja (narodu je Megle dosadio).
Dakle, Abdić isključivo želi da bude najveći dioničar, a ako mogne, zasigurno će nastojati biti većinski vlasnik. Znaš zašto to tvrdim? Zato što se je Agrokomerc moga "dobiti" 2002-2003, ali Abdić je iz zatvora komandovao da ga ne "uzimaju". I njemu je pasalo da se Agrokomerc u određenoj mjeri uništava jer će mu time padati cijena, a ujedno opstruirao je preuzimanje Agrokomerca dok on ne izađe iz zatvora.
Pustimo vrijeme pa da vidimo koliko je moja procjena bila tačna.

Najbitnije u svemu tome jeste da narod ima gdje raditi, a najmanje je bitno tko će biti vlasnik. Edited by Legionar
  • Upvote 1

[quote name='Legionar' timestamp='1331189275' post='450778']
Ono jedino što je ostalo od Agrokomerca jeste brend i nekretnine-zemljište, sve ostalo treba veliku rekonstrukciju. Abdić ima slijedeći plan, po mojoj procjeni, da on bude najveći vlasnik u Agrokomercu i shodno tome da ima najveća upravljačka prava. On sigurno ima novac, samo što će i ostalim investitorima pružiti priliku da dobiju nešto dionica. Isto tako, vjerovatno će i oni koji su spremni 1-2 godine raditi na volonterskoj osnovi dobiti neke dionice. Ako se to sve poklopi, ja mislim da za 2 godine Agrokomerc može zaposliti 2-3 hiljade ljudi, a sigurno će povući za sobom otvaranje 1-2 hiljade radnih mjesta kod nekih drugih poslodavaca, a tu će biti i značajna kooperantska proizvodnja (narodu je Megle dosadio).
Dakle, Abdić isključivo želi da bude najveći dioničar, a ako mogne, zasigurno će nastojati biti većinski vlasnik. Znaš zašto to tvrdim? Zato što se je Agrokomerc moga "dobiti" 2002-2003, ali Abdić je iz zatvora komandovao da ga ne "uzimaju". I njemu je pasalo da se Agrokomerc u određenoj mjeri uništava jer će mu time padati cijena, a ujedno opstruirao je preuzimanje Agrokomerca dok on ne izađe iz zatvora.
Pustimo vrijeme pa da vidimo koliko je moja procjena bila tačna.

[b]Najbitnije u svemu tome jeste da narod ima gdje raditi, a najmanje je bitno tko će biti vlasnik.[/b]
[/quote]

Ova zadnja rečenica je pogrešna. Narod može raditi samo dok ima stvaranja vrijednosti, a vlasnički odnos prema kompaniji u najvećoj mjeri utječe na to. Strategije i planovi moraju biti u tom smjeru. Zaposljavanje samo radi zaposljavanja nema nikakvu svrhu.

A bome ako fikret ima pare neka dodje i da dobru ponudu i kupi ac. Ja licno nemam nista protiv.

[quote name='Incubus' timestamp='1331189971' post='450779']
Ova zadnja rečenica je pogrešna. Narod može raditi samo dok ima stvaranja vrijednosti, a vlasnički odnos prema kompaniji u najvećoj mjeri utječe na to. Strategije i planovi moraju biti u tom smjeru. Zaposljavanje samo radi zaposljavanja nema nikakvu svrhu.

A bome ako fikret ima pare neka dodje i da dobru ponudu i kupi ac. Ja licno nemam nista protiv.
[/quote]

Time sam samo htio malo da doskočim onima kojima će se odmah usprotiviti i reći zašto baš da to bude Fikret.

Naravno, neka narod ima raditi u "zdravoj" firmi, a mislim da će se to moći postići uz ime Agrokomerc, Fikretove veze i poznanstva koja su ostala, i uz ono što je ostalo od AC.
Iskreno, ja njemu i nama svima želim sreću u tom poduhvatu, jer mislim da to mora poslovati pozitivno nakon što stane na noge, jer hrana je roba koja će uvijek imati svoje kupce.

pa trebalo bi da bude nove vrijednosti ako se stvari pokrenu sa mrtve tacke..
najveci problem je preci prag rentabilnosti, ili bar biti u "breaking point" za pocetak :)
  • Upvote 1

Definitivno trebaju svi da pokusaju da nadju rijesenje oko Agrokomerca. Sve gluposti iz proslosti i rata i oko FA treba da se stavi na stranu jer najvaznije je buducnost i ekonomski spas Krajine. Ali ako cemo idalje krivite jedne druge, ekonosmko rijesenje i spas ce biti neostvariv san. Edited by Clark Kent
  • Upvote 1

ja licno kolko zelim sebi i svojim najblizima dobro, toliko zelim i agrokomercu da se pokrene iz stagnacije, koliko bi to samo znacilo za razvoj pojloprivrede ovog kraja i ostalih pratecih sadrzaja koji proizilaze iz prometa roba - bilo bi to od neprocjenjive vrijednosti...
  • Upvote 1

[quote name='lucky' timestamp='1331187298' post='450775']
[/quote]

Pa Lucky pobugu brate kako Fikreta tjerati za privredni kriminal kad postoji na stotine dokaza i optuznica protiv ljudi koji su upravo unistili imovinu Agrokomerca ili je opljackali a da ni dan danas nisu iza brave.Nevelim ja da je Fikret cist oko svega toga jer ono sto neznam to i necu pisati ali Agrokomercova imovina u Hrvatskoj i Srbiji je bar sacuvana pa ako Fikret bude tu nesto mrsio neka ga gone ali sa valjanim dokazima.Da bi se pokrenula sva ta pitanja oko Agrokomerca prvo se mora ustanoviti koje vecinski vlasnik AC a to ce sud u Strazburu uskoro rjesiti.Nakon toga se onda treba vidjeti koje sta radio oko AC odnosno krenuti od 1994.godine pa naovamo i vidjeti kroz svu dokumentaciju koje sta jamio,ko sacuvo,ko prodao,ko potpisivao stetne ugovore i sve to.I tu ako se vidi da je Fikret nesto protuzakonito radio neka ga sude ali brate trpati covjeka u zatvor a jos nije ni izasao to je vec nesto previse.Uglavnom imace Fikret sada prilike da odgovori na neka pitanja a i druga strana ce biti takodjer pitana za mnoge rabote.Ja koliko znam da su imovinu Agrokomerca u Hrvatskoj vecinom u tom ratnom haousu nezakonito pricvojili HRVATSKI TAJKUNI I KRIMINALNI LOBI koji bas iz tog razloga drzi Fikreta sve ove godine u zatvoru u sprezi sa Bosanskim tajkunima.Nesto te imovine je sacuvano odnosno ono sto je Fikret uspio da sacuva ali to je malo jer pocevsi od hotela u Dubrovniku koji su dio vlasnistva AC pa nadalje svakako da je mnogima u interesu da Fikret umre a da se AC unisti i samim tim sve zaboravi.U Srbiji imovinu AC su takodjer prisvojili tajkuni i postratni bogatasi a neki dan Rifet Dolic se obracao cini mi se Federalnoj vladi da zastiti imovinu AC u Beogradu koju sada zele da otmu od AC.Radnici koji i dan danas tu dolaze cuvali su tu imovinu do sada medjutim posto se radnici nista nepitaju nigdje zna se sta ce biti i sa tom imovinom.
  • Upvote 1

Lako je mržnju prosipati punih usta i punog novčanika. Narod nema para, a neko bukvalno nema ni za život. Svi oni koji se budu bavili prošlošću će ubrzo uvidjeti kako od te priče koristi imaju samo određeni političari, i određene interesne skupine.
I ovdje na forumu imamo takve ljude, nažalost za njih imamo samo zelenu i crvenu strelicu.
  • Upvote 2
  • Downvote 1

[quote name='GAGO2' timestamp='1331215590' post='450807']
Pa Lucky pobugu brate kako Fikreta tjerati za privredni kriminal kad postoji na stotine dokaza i optuznica protiv ljudi koji su upravo unistili imovinu Agrokomerca ili je opljackali a da ni dan danas nisu iza brave.Nevelim ja da je Fikret cist oko svega toga jer ono sto neznam to i necu pisati ali Agrokomercova imovina u Hrvatskoj i Srbiji je bar sacuvana pa ako Fikret bude tu nesto mrsio neka ga gone ali sa valjanim dokazima.Da bi se pokrenula sva ta pitanja oko Agrokomerca prvo se mora ustanoviti koje vecinski vlasnik AC a to ce sud u Strazburu uskoro rjesiti.Nakon toga se onda treba vidjeti koje sta radio oko AC odnosno krenuti od 1994.godine pa naovamo i vidjeti kroz svu dokumentaciju koje sta jamio,ko sacuvo,ko prodao,ko potpisivao stetne ugovore i sve to.I tu ako se vidi da je Fikret nesto protuzakonito radio neka ga sude ali brate trpati covjeka u zatvor a jos nije ni izasao to je vec nesto previse.Uglavnom imace Fikret sada prilike da odgovori na neka pitanja a i druga strana ce biti takodjer pitana za mnoge rabote.Ja koliko znam da su imovinu Agrokomerca u Hrvatskoj vecinom u tom ratnom haousu nezakonito pricvojili HRVATSKI TAJKUNI I KRIMINALNI LOBI koji bas iz tog razloga drzi Fikreta sve ove godine u zatvoru u sprezi sa Bosanskim tajkunima.Nesto te imovine je sacuvano odnosno ono sto je Fikret uspio da sacuva ali to je malo jer pocevsi od hotela u Dubrovniku koji su dio vlasnistva AC pa nadalje svakako da je mnogima u interesu da Fikret umre a da se AC unisti i samim tim sve zaboravi.U Srbiji imovinu AC su takodjer prisvojili tajkuni i postratni bogatasi a neki dan Rifet Dolic se obracao cini mi se Federalnoj vladi da zastiti imovinu AC u Beogradu koju sada zele da otmu od AC.Radnici koji i dan danas tu dolaze cuvali su tu imovinu do sada medjutim posto se radnici nista nepitaju nigdje zna se sta ce biti i sa tom imovinom.
[/quote]

hajmo prvo kako su mogli prisvojiti bez njegove saglasnosti ? odnosno njegovog udjela u tome ...

ja ga nisam strpo u zatvor nego sam napiso da ga vjerovatno ceka optuznica za nezakonito prisvajanje imovine agrokomerca u hrvatskoj i srbiji ...

a to sto je bilo nekad ... hajmo postaviti ovako stvari ... tebi je neki vojnik petog korpusa ukrao nesto od tvoje imovine ... ti znas koje ... nemoj reci da ga nebi tuzio i trazio povrat svoje imovine ...

ja sam druze kao i ti rekao da se utvrdi vlasnistvo agrokomerca i da se krene u sanaciju istog ... mada kada se klupko pocne odmotavati oko vlasnistva mnogima bi moglo presjesti odmotavanje klupka ...

a isto tako vecina direktora agrokomerca nakon rata je za svoje lopovluke odgovarala i neki su osudjivani sudski ...