Jump to content
Incubus

Agrokomerc - prilika kad bismo imali pametnu politiku!

Recommended Posts

Ono što ja ne mogu shvatiti šta nekome znači što je npr. Velika Kladuša dio BiH, a nije samostalna država. Ja ne bih imao nikakv problem da je samostalna. Štoviše, volio bih da cazin ima što više autonomije od Bihaća, a pogotovo od Sarajeva. 

• Upvote 1

Posted · Hidden by Banjaluka, September 16, 2013 - iznošenje privatnih podataka
Hidden by Banjaluka, September 16, 2013 - iznošenje privatnih podataka

on bi volio nekom nesto dokazati  al mu ne uspjeva pa postaje nervozan na samog sebe i oboli covjek pojedega to,,nemojte mu to raditi:-)@ciklama je u pravu ovo on je iz Cazina nije iz Kladuse,poslat mu je profil nadleznima oni to ispituju....

Osim dokazivanja evo i pokazivanja.

https://fbcdn-profile-a.akamaihd.net/hprofile-ak-ash4/c50.50.621.621/s200x200/479955_10151038815223672_1498587970_n.jpg

Neke stvari se gone po službenoj dužnosti, kao npr. krvni delikti. Druge po krivičnoj prijavi koju svako može da podnese. Ako tebi neko nešto ukrade, naravno da policija neće doći i napraviti uviđaj i započeti istragu, dok ih sam ne pozoveš i podneseš prijavu. Ako i dođu na uviđaj a ti ne podneseš prijavu, slučaj se obustavlja. Tako to funkcioniše, kako za male, tako i za velike krađe.
Dokazivanje nečeg je slučaj za sebe, ako ne postoji dovoljno dokaza, ili su dokazi slabi, sve pada na sudu. A tada slijedi protivtužba za povredu časti, izgubljenu zaradu i drugu materijalnu i nematerijalnu štetu, zbog toga na sud dolazi samo ono što tužilac procijeni da može dobiti.

Ima na ovom forumu dovoljno Udbasa tako da njima prepustam tu cast

Biće da je ovaj sonda prošao kurs kod Dobrice Ćosića koji je pozvao Srbe "da lažu kreativno i maštovito zarad ptariotizma" (citaj velikosrpske ideje).

Ko kaže da BiH nije država odnosno da je kako ti lupaš "ugovorna zajednica"??

BiH ja svojim ustavom upravo Država i sa Dejtonom je pored nastavka njenog državotvornog kontinuiteta i teritorijalnog integriteta dobila i garancije velikih sila da to ne može i ne smije biti narušeno.

U administrativnom smislu se sastoji od dva entiteta a entitet najbliže rečeno znači region!(region sa aspekta neke državnosti=prdina bara)

Za sve ono što nije regulisano Dejtonskim sporazumom kao novim ustavom je i dalje na snazi prethodna zakonska regulativa R BiH koja je i tada bila međunarodno priznata država.

Zapamti jado,,DRŽAVA!

Ti jado nemas pojma sta znaci drzava,kako je drzava organizovana.Kad to naucis onda ces vidjeti da je od drzave Republike Bosne i HERCEGOVINE OSTALA SAMO jedna teritorija koja ne funkcionira u pravnom smislu evo vec dvadeset i pet godina.Usporedi neke organizovane drzave,njihove institucije,pravni sistem pa ces shvatiti da je Bosna i Hercegovina samo veci dio planina i manji dio livada.Livade+planine.BiH JE PO po svim politickim,zakonskim,ekonomskim parametrima ugovorna zajednica,jer nista ne postoji u BiH sto veze izmedju sebe ove tri -torovskokonstutitutivne etnicke zajednice.BiH JE RARITET U SVIJETU JER NI JEDNA DRZAVA NEMA OVAKAV USTAVNI POREDAK.A zasto je dobila ovaj ovakav ustavni poredak,vjerovatno sto su svatri ova divljacka naroda cijeli period rata posmatrani pod lupom i Medjunarodna zajednica je odlucila da im skroji bas ovakav Ustav,jer su smatrali da za njih nije Ustav neke pravno uredjene gradjanske drzave.Muslimani su dobili svoje kantone,Hrvati su dobili svoje katolicke zupanije a Srbi su dobili svoju pravoslavnu Republiku Srpsku.I ti to nazivas drzavom,drzavom koja ima dvije razlicite zakonske legislative.Ne kazem da Bosna i Hercegovina nije mogla biti drzava i to u pravom smislu ali je Ustav Republike Bosne i Hercegovine derogiran,tacnije Alija i Kompanija su odustali od tog Ustava i pristali na Dejtonski sporazum,koji je nista drugo nego ludjacka kosulja za ljude koji se prvenstveno osjecaju gradjani Bosne.Ovoj troetnickoj bratiji odgovara ovakav ustav jer im je on zlatna prilika da mogu pljackati koliko god hoce bez ikakve odgovornosti pred zakonskim drzavnim institucijama.Ovo je jedna zlatan prilika koja se pruza samo jednom u sto godina.

• Upvote 1
  • Downvote 1

Umjesto da izmišljaš toplu vodu i objašnjavaš stvari koje su jasne svakom, reci nam kako ti zamišljaš rješenje, u stvari ne moraš ni to, jer i to nam je jasno, nego nam reci na koji način bi se do rješenja moglo doći. Ostalo je samo šuplja i iritirajuća priča.

I snizi ton za oktavu jer samo dižeš tenzije i dolazi do nepotrebne situacije u kojoj padaju teške riječi. Valjda si svjestan i da nije dozvoljeno iznositi lične podatke članova foruma.
Shvati ovo kao zvanično upozorenje moderatora na podforumu Politika.

Neke bi jade trebale shvatiti da postoji razlika između suverenosti jedne države i funkcionalnosti njenog ustavnog ustrojstva.

Suverenost države BiH je neupitna. To je država!!

Funkcionalnost njenog ustavnog ustrojstva je trenutno "usko grlo" koje je već odavno detektirano kao problem i gdje se pokušava pronaći neko bolje rješenje.

Bilo kakvo buduće rješenje vezano za funkcionalnost ustavnog ustrojstva neće ugroziti suverenost države BiH.

P.S. Neke bi jade trebale već jednom da shvate da poslije zareza iza riječi sa napravi razmak pa onda nastavak rečenice.

Ti jado nemas pojma sta znaci drzava,kako je drzava organizovana.Kad to naucis onda ces vidjeti da je od drzave Republike Bosne i HERCEGOVINE OSTALA SAMO jedna teritorija koja ne funkcionira u pravnom smislu evo vec dvadeset i pet godina.Usporedi neke organizovane drzave,njihove institucije,pravni sistem pa ces shvatiti da je Bosna i Hercegovina samo veci dio planina i manji dio livada.Livade+planine.BiH JE PO po svim politickim,zakonskim,ekonomskim parametrima ugovorna zajednica,jer nista ne postoji u BiH sto veze izmedju sebe ove tri -torovskokonstutitutivne etnicke zajednice.BiH JE RARITET U SVIJETU JER NI JEDNA DRZAVA NEMA OVAKAV USTAVNI POREDAK.A zasto je dobila ovaj ovakav ustavni poredak,vjerovatno sto su svatri ova divljacka naroda cijeli period rata posmatrani pod lupom i Medjunarodna zajednica je odlucila da im skroji bas ovakav Ustav,jer su smatrali da za njih nije Ustav neke pravno uredjene gradjanske drzave.Muslimani su dobili svoje kantone,Hrvati su dobili svoje katolicke zupanije a Srbi su dobili svoju pravoslavnu Republiku Srpsku.I ti to nazivas drzavom,drzavom koja ima dvije razlicite zakonske legislative.Ne kazem da Bosna i Hercegovina nije mogla biti drzava i to u pravom smislu ali je Ustav Republike Bosne i Hercegovine derogiran,tacnije Alija i Kompanija su odustali od tog Ustava i pristali na Dejtonski sporazum,koji je nista drugo nego ludjacka kosulja za ljude koji se prvenstveno osjecaju gradjani Bosne.Ovoj troetnickoj bratiji odgovara ovakav ustav jer im je on zlatna prilika da mogu pljackati koliko god hoce bez ikakve odgovornosti pred zakonskim drzavnim institucijama.Ovo je jedna zlatan prilika koja se pruza samo jednom u sto godina.

Ja kao jado znam da po suverenoj drzavi ne mogu vrsljati strani drzavnici kad god im se cefne.Valjda se zna procedura i koja je to procedura kad dolazi strani drzavnik u neku drzavu,kome se najavi posjeta i koga se posjecuje a to je uvijek posjeta drzavnim vlastima a ne vlastima gradova i Mjesnih zajednica.Zasto se ovo desava,pa zato sto ne postiji drzava,ne postoje drzavne institucije,nego je sve dogovorno a ako bi neko pokusao da se suprostavi ovoj politici kleronacionalisti iz sva tri torovska naroda se usprotive jer im kvari bratsku ljubav izmedju tri konstitutivna naroda.Kad drzavi organi ako ikad budu postojali,uhapse Srpske i Hrvatske politicare na granici prilikom ilegalnog ulaska u BiH,tad se moze pricati o drzavi.Ova tkz.drzava je danas Alajbegova slama.Kakva je to jadna drzava kad ne smije priznati Republiku Kosovo koju je priznalo do sada stodvadeset drzava.Kakva je to drzava kad, da po guzici uobicajenu porciju Bosnjacima kad slave pobjedu,cije sad Reprezentacije,da li bosnjacke ili bosanske?Bosanske naravno.

• Upvote 1

Jel ti to repliciraš sam sebi?   :fan:  :worshippy:

E nek sam i ovo vidio.

E sve sam vidio u zivotu ali ovoliko idiotizma od jednog lika nikad, ovo treba ici u anale ovog foruma. DAJTE STICKYA NA OVO ! :D

http://www.cazin.net/izdvojeno/intervju/78637-intervju-hafeza-sabljakovic-ozakonjena-diskriminacija-djece-poginulih-pripadnika-no-apzb.html

Nego, jos jedna pobjeda za drzavu BiH. Hoce da dobiju posebna prava i da se za tu djecu izdvaja iz budzeta BiH na osnovu njihovih oceva koji su se borili protiv ove drzave i protiv istog tog budzeta. Kada bude fino stanje pa se namire sva djeca u BiH onda treba vidjeti da li im dati nesto ili ne a dok je ovako izdajnicima zadnjim dati ostatke ili nista. Dokle god budu se derali '' babo, babo ' ne treba im dati marke. Kada se izvinu, odbiju tu ideju i pocnu se lijepo ponasati onda treba pricati sa njima. 

I ova Hafeza spominje ove klosare sto su snimali film o toj djeci, ja sam izgleda glup kada vidim djecu od 10 - 15 godina ili mlađu jer po ovome ispada da se ratovali sa autonomasima i poslije 2000te.

Ja kao jado znam da po suverenoj drzavi ne mogu vrsljati strani drzavnici kad god im se cefne.Valjda se zna procedura i koja je to procedura kad dolazi strani drzavnik u neku drzavu,kome se najavi posjeta i koga se posjecuje a to je uvijek posjeta drzavnim vlastima a ne vlastima gradova i Mjesnih zajednica.Zasto se ovo desava,pa zato sto ne postiji drzava,ne postoje drzavne institucije,nego je sve dogovorno a ako bi neko pokusao da se suprostavi ovoj politici kleronacionalisti iz sva tri torovska naroda se usprotive jer im kvari bratsku ljubav izmedju tri konstitutivna naroda.Kad drzavi organi ako ikad budu postojali,uhapse Srpske i Hrvatske politicare na granici prilikom ilegalnog ulaska u BiH,tad se moze pricati o drzavi.Ova tkz.drzava je danas Alajbegova slama.Kakva je to jadna drzava kad ne smije priznati Republiku Kosovo koju je priznalo do sada stodvadeset drzava.Kakva je to drzava kad, da po guzici uobicajenu porciju Bosnjacima kad slave pobjedu,cije sad Reprezentacije,da li bosnjacke ili bosanske?Bosanske naravno.

A hajde u Ameriku, poceo si se raspravljati sam sa sobom degeneriku :D

• Upvote 1
  • Downvote 1

E sve sam vidio u zivotu ali ovoliko idiotizma od jednog lika nikad, ovo treba ici u anale ovog foruma. DAJTE STICKYA NA OVO ! :D

http://www.cazin.net/izdvojeno/intervju/78637-intervju-hafeza-sabljakovic-ozakonjena-diskriminacija-djece-poginulih-pripadnika-no-apzb.html

Nego, jos jedna pobjeda za drzavu BiH. Hoce da dobiju posebna prava i da se za tu djecu izdvaja iz budzeta BiH na osnovu njihovih oceva koji su se borili protiv ove drzave i protiv istog tog budzeta. Kada bude fino stanje pa se namire sva djeca u BiH onda treba vidjeti da li im dati nesto ili ne a dok je ovako izdajnicima zadnjim dati ostatke ili nista. Dokle god budu se derali '' babo, babo ' ne treba im dati marke. Kada se izvinu, odbiju tu ideju i pocnu se lijepo ponasati onda treba pricati sa njima. 

I ova Hafeza spominje ove klosare sto su snimali film o toj djeci, ja sam izgleda glup kada vidim djecu od 10 - 15 godina ili mlađu jer po ovome ispada da se ratovali sa autonomasima i poslije 2000te.

A hajde u Ameriku, poceo si se raspravljati sam sa sobom degeneriku :D

Sve u redu, ali plaćaju li ljudi koji su bili u autonomiji i koji su se vratili u BiH (najviše u kladušu) isto porez od kojeg dio ide i u ovakve svrhe? Ili ne?

• Upvote 1

Sve u redu, ali plaćaju li ljudi koji su bili u autonomiji i koji su se vratili u BiH (najviše u kladušu) isto porez od kojeg dio ide i u ovakve svrhe? Ili ne?

Placaju ga i pripadnici Armije BiH te njihove familije. Ja poznajem dosta djece ciji su ocevi poginuli u Armiji BiH i mnogi od njih nemaju nikakva veca prava ili ih nemaju uopce pa te pitam zasto bi trebala drzava dati posebna prava djeci koja bi povlasten status imala zbog oceva koji su se borili protiv iste te drzave ? Ta stoka pokusava izjednaciti u svemu one koji su se borili za postojanje ove drzave i one koji su bili protiv nje, i sad trebaju biti na drzavnoj sisi, dobijati povlastice i keš a i dalje se po Kladusi derati za Fikreta ? E to je za njih nagrada, jos bi se smijali i bili sretniji. To je sve  momak pljuska u lice svakom pripadniku Armije BiH, svakom RVI, i svakom poginulom koji se borio za ovu drzavu.

Placaju ga i pripadnici Armije BiH te njihove familije. Ja poznajem dosta djece ciji su ocevi poginuli u Armiji BiH i mnogi od njih nemaju nikakva veca prava ili ih nemaju uopce pa te pitam zasto bi trebala drzava dati posebna prava djeci koja bi povlasten status imala zbog oceva koji su se borili protiv iste te drzave ? Ta stoka pokusava izjednaciti u svemu one koji su se borili za postojanje ove drzave i one koji su bili protiv nje, i sad trebaju biti na drzavnoj sisi, dobijati povlastice i keš a i dalje se po Kladusi derati za Fikreta ? E to je za njih nagrada, jos bi se smijali i bili sretniji. To je sve  momak pljuska u lice svakom pripadniku Armije BiH, svakom RVI, i svakom poginulom koji se borio za ovu drzavu.

E pa zato se ja vraćam na onu temu gdje govorim da smo se fino trebali podijeliti da svako živi u svojoj državi i rahat. 

Ovako zivimo u ovom nefunkcionalnom smeću. Ili podijeliti u miru ili rat do istrebljenja jer vidiš da ne možemo skupa. 

• Upvote 1

Bolje da se i niste borili.Mene bi bila sramota kazati za sta sam se borio.Izgubili trajno pola Bosne,sa Hrvatima dijetite federaciju,Hrvati vas tuku gdje god stignu. I sto je najzanimljivije,vise vam ne pada na pamet da preglasate Srbe u tkz.drzavnim institucijama a ti isti Sebi vam lupaju entitetski(srpski veto) Cvrkucete u Parlamentima ko one pticice koje se useru u gnijezdo u proljece. Vi ste svojom borbom iznjedrili samo kriminal i kriminalce,ratne profitere.

• Upvote 1
  • Downvote 1

Bolje da se i niste borili.Mene bi bila sramota kazati za sta sam se borio.Izgubili trajno pola Bosne,sa Hrvatima dijetite federaciju,Hrvati vas tuku gdje god stignu. I sto je najzanimljivije,vise vam ne pada na pamet da preglasate Srbe u tkz.drzavnim institucijama a ti isti Sebi vam lupaju entitetski(srpski veto) Cvrkucete u Parlamentima ko one pticice koje se useru u gnijezdo u proljece. Vi ste svojom borbom iznjedrili samo kriminal i kriminalce,ratne profitere.

A nije te sramota reci da si se borio za autonomiju a nema je nikako niti imate bilo kakva prava ? HAHAHHAHAHAHAHAHAHAHAHHAHAHAHA

Ti ako nisi primjetio BiH je u svojim granicama koje su bile i za vrijeme Jugoslavije.

Sta si ti svojom borbom iznjedrio ? Najvecu bijedu u BiH u Kladusi ? Kriminalca i ratnog profitera Fikreta koji vas je pokrao i ostavio na cjedilu ? :D

Edited by barca
govor mrznje

kad je fikret  abdic ili iko od njihovih smislilaca autonomije pomogao porodice poginulih za njihovu ideju ili posjetio bar,on ti dodze taj napaceni narod skupi u tor i izlaze im o otvaranju i neceg sto je umrlo davni dana i jos im pokrade iz dzepova ono zadnje sto imaju a ovce vijeruju cobanu,ova ekipa sa mehom pilipovicem sonda clark kent ima njih jos,oni imaju koristi od novca koji dijaspora salje i uplacuje da sire propagandu i dobro su placeni,dalje pa kako mogu ocekivati pomoc od drzave koju su razbijali i cijepali isto  kao i cetnici,ja bi dao ista prava za sviju sto se tice dijece jer dijeca ne trebaju ispastati nema veze na kojoj strani bili ocevi i familija,ali nebi im ustupio pravo da dobivaju kao invalidi koji su dali tijela i izranjavani da bi se oslobodili ovakvih kao sonda...

Ne plaća dole niko porez.

Jel ti to repliciraš sam sebi?   :fan:  :worshippy:

E nek sam i ovo vidio.

Dešavalo se i prije mnogo puta da odgovara/replicira sam sebi. Dešavaće se još.

Mi smo previse milostiv narod. Izabrali smo radje da pustimo krmka u kucu da nam hrokce radje nego da ubijamo ljude, mozda nam se obilo od glavu ali sta ces. Pustimo i autonomase da laprdaju i dalje iako bi u svakoj zemlji bili izolirani dok ne pokrepaju.

Sta ces, Spojili smo veliki rahmet i zatucanost ali cekaj par decenija jer stanje se mjenja, kad budemo imali i mi nekog iza ledja naplaticemo, i to sa kamatom !

E tu se moram sloziti. Oni bi neko postovanje, prava i pomirenje kao a samo laju na sve sto je bosnjacko i jos glorifikuju VRS i opravdavaju zlocine nad Bosnjacima.

Mi smo previse milostiv narod. Izabrali smo radje da pustimo krmka u kucu da nam hrokce radje nego da ubijamo ljude, mozda nam se obilo od glavu ali sta ces. Pustimo i autonomase da laprdaju i dalje iako bi u svakoj zemlji bili izolirani dok ne pokrepaju.

Sta ces, Spojili smo veliki rahmet i zatucanost ali cekaj par decenija jer stanje se mjenja, kad budemo imali i mi nekog iza ledja naplaticemo, i to sa kamatom !

Jep. Treba ih pobiti sve i istjerati iz njihovih domova. Ahjaaaak!

Treba samo da se ispricaju i kazu kako im je zao i da odustaju od te propale ideje. Ako nece, ko ih jebe. Neka budu sirotinja i uzvikuju kokosarovo ime za ovo jos malo sto mu je ostalo. I tako ce biti on i njegovi upamceni u historiji kao izdajnici.

Nešto u ovom stilu:

https://www.youtube.com/watch?v=zW-ZqutogB4&feature=youtube_gdata_player

Treba samo da se ispricaju i kazu kako im je zao i da odustaju od te propale ideje. Ako nece, ko ih jebe. Neka budu sirotinja i uzvikuju kokosarovo ime za ovo jos malo sto mu je ostalo. I tako ce biti on i njegovi upamceni u historiji kao izdajnici.

Sreća pa smo mi bogati ne znamo šta ćemo od para. Tačno osjetim kad autom idem od Kladuše prema Cazinu prosperitet i bogatstvo...