Jump to content
Sign in to follow this  
PacificHurricane

World War III

Recommended Posts

[url="http://www.dnevniavaz.ba/globus/eu/76732-eu-uvela-embargo-na-izvos-nafte-iz-irana.html"]http://www.dnevniavaz.ba/globus/eu/76732-eu-uvela-embargo-na-izvos-nafte-iz-irana.html[/url]

Ako ovo ne budu samo price, ako stvarno Iran zatvori prolaz ja mislim da je to to..
Iran je najveca vojna sila dole u regionu, oni se na ovo suludo pripremaju 30 godina..
Nece se desiti ko sa Libijom jer tajni agenti bezuspjesno pokusavaju podijeliti irance ali ideologija je prejaka...

Britanija je totalno oslabljena, tu su razne frakcije unutar drzave a takodjer i sa EU.
Ameri sta mognu, ako francuzi pomognu, to je to.. Ovim ostalima je svakako dojadila Amerika..
Turska je jak saveznik, ali takodjer psihicki je vezana za bliski istok.
Pakistan je dosta poljuljan u zadnje vrijeme i islamisti su dosta ojacani, takodjer i sam politicki vrh Pakistana se odvaja od tzv. ,mirovni snaga..
Sirija svakako trazi dodatni razlog da krene u regionalnu čistku pobunjenika
Saudijci ce definitivno ponuditi teritorijalno prostor amerikancima, ali sumnjam da ce uci ikad fizicki u rat..

Rusija, Kina i Indija (koje cine jedan pritajni pakt) ako se ikad zbog ekonomske nadmoci ukljuce u rusenju dolara, bice ovaj ko preko MW3 zestoko :D
Iako bez ovih ex komunista, dole grupacije na bliskom istoku mogu zadati tekaz udarac amerikancima...

I ja se ispisa :)
Ima li tko kakvo drugo misljenje???
  • Downvote 1

Iracani i afganistanci su takodjer vidjeli da su nekad jeli zlatnim kaskama i da je ovo samo jad i patnja ofarbana u tzv demokratiju, u Libiji je jos dosta sve frisko. Iako je rano ali mislim da je vec sad bar 1/3 vidjela da se gladuje i da nije sve badava kao nekad..
Islamisti pobijedili u Egiptu i fakticki se ameri zeznuli sto su skinuli svog igraca sa trona, sto je dodatna mogucnost za stvaranje islamskog pakta..
Izrael svakako ko pas na lancu jedva ceka osvetoubilacki rat sa Iranom i ono malo zivih palestinaca..

Definitivno dole je sve aktivno ko atomska, ali me brine nasa Bosna.
Ako po mojim najcrnjim scenarijima krenu praviti dva bloka (tipa antante i sile osovine) i ako se max svijet podijeli, nasa Bosna je opet bojno polje.
Narod je toliko nahuskan jedni na druge da bi III W.War bio idealna prilika da se ponovno poubijamo..
Kraj seljacina od politicara, mediji dodatno nabrijavaju podjele.
RTS i BN vs Federalne i Avaza. sve je ko pred rat, negiranja do bola. Stvarno uzasno...

1) Ne vjerujem da će rata uopće biti.
2) Amerika neće napasti Iran da ga okupira kao što je radila s Irakom i Afganistanom jer Iran ipak ima 80ak mil stanovnika i u takvu avanturu se ne bi upustili, medjutim ako dodje do nekog otvorenog rata amerikanci ce problem Irana riješiti za 30ak dana i uništiti im sve vojne kapacitete. Iran je nemjerljiv s amerikom jer američki vojnik neće ni kročiti na Iran, a predatori, aviončići i tomahawci ce raščistiti i Hormuški tjesnac i sve ostalo što im bude trebalo. Kina i Rusija se neće miješati zato što Rusija ionako ne želi konkurenciju na području nafte i plina, a ovim embargom europskim će rusija najviše profitirati, a Kina je bez američkog i europskog tržišta jedno veliko NIšTA. To je to. Tako da kad to ameri nabrzaka srede neće biti prilike ni za svjetski rat ni bilo što drugo.
  • Upvote 2

Ja se ne uzbudjujem previse,i onako vec odavno ne mozemo ni na sta uticati..znam samo jedno,vec duze vrijeme se stvara novi svjetski poredak i iran ,venecuela i par ,"nesvrstanih" su samo male prijetnje na tom putu..ako dodje do ekscesa iran ce biti vracen u kameno doba i to je to
  • Upvote 1

E bas sam u nastavku htio spomenuti Venezuelu i Brazil.. vjerujte mi da to u narodu jos zivi. Sav taj nacionalizam dolazi na naplatu...
Amerika onakva kakva postoji, americki san tj tajna uspjeha amerike je sto nema svoju historijsku nacionalnost. zbog toga je glavni predator u ishranbenom lancu.
To je jos misterija i svjestan sam sta se dogadja oko utemeljenja svjetske vlade ali morate biti svjesni da sve vremenom nastalo na zlu zavrsava zlom.

Nitko nije mogao zamisliti ni ove ratove sto su prosli, kako su brzo poceli itd..
A vas dvojica poznavajuci vas kroz postove i vasu komunisticko ateisticku opredjeljenost, rekao bih da ste jedno u svojim postovima propustali, a to je islamsko uvjerenje o svetom ratu koji ce vjernici povesti protiv nevjernika..
To vjerujte mi ujedini narod za sekundu, zelju za povratkom halifata i serijata..

To se samo ceka trenutak nepaznje, mrrvu osjecaja zvanog strah i pocne.. Pa samo prije 30 godina Rusi su galakticki mrzili amerikance. Te generacije su jos zive. te koje su odrastale u hladnom ratu. Ono sto dijete ponese u svojim sjecanjima to slijedi do smrti..

Ja cu definitivno jednu dokazanu teoriju iznijeti:
Sve sto je odugovlaci sa ratovima to ce ratovi biti kompleksniji i razorniji..

60 godina bez premjestanja globalne karte, bez promjena. sve je naduto i samo se ceka tren...

[quote name='scooby-doo' timestamp='1327354035' post='447982']
E bas sam u nastavku htio spomenuti Venezuelu i Brazil.. vjerujte mi da to u narodu jos zivi. Sav taj nacionalizam dolazi na naplatu...
Amerika onakva kakva postoji, americki san tj tajna uspjeha amerike je sto nema svoju historijsku nacionalnost. zbog toga je glavni predator u ishranbenom lancu.
To je jos misterija i svjestan sam sta se dogadja oko utemeljenja svjetske vlade ali morate biti svjesni da sve vremenom nastalo na zlu zavrsava zlom.

Nitko nije mogao zamisliti ni ove ratove sto su prosli, kako su brzo poceli itd..
A vas dvojica poznavajuci vas kroz postove i vasu komunisticko ateisticku opredjeljenost, rekao bih da ste jedno u svojim postovima propustali[b], a to je islamsko uvjerenje o svetom ratu koji ce vjernici povesti protiv nevjernika..
To vjerujte mi ujedini narod za sekundu, zelju za povratkom halifata i serijata..[/b]

To se samo ceka trenutak nepaznje, mrrvu osjecaja zvanog strah i pocne.. Pa samo prije 30 godina Rusi su galakticki mrzili amerikance. Te generacije su jos zive. te koje su odrastale u hladnom ratu. Ono sto dijete ponese u svojim sjecanjima to slijedi do smrti..

60 godina bez premjestanja globalne karte, bez promjena. sve je naduto i samo se ceka tren...
[/quote]
Cime ce muslimani ratovati u tom svetom ratu... Jahati kamile??? Neka ne pomisljaju ni na kakav rat, kamoli sveti :S
  • Upvote 1

Saudijci su najveci kupci naoruzanja u svijetu, od prvih 5 zemalja tri su mislim muslimanske..
samo saudijci su kupili za 60 milijardi mislim prosle godine naoruzanja. Iran se isto dosta istrosio...

Pa se ti sad Jiggy zapitaj jesul 60 milijardi dali za zvake ili naoruzanje...

netacno, indija je prvi uvoznik, ali onda ide S.Arabija, Australija, turska, iran, pakistan, kina, irak, venezuela..
Sve u svemu mislim da se imaju cime sigrati ako se zakuha

[quote name='scooby-doo' timestamp='1327357031' post='447991']
netacno, indija je prvi uvoznik, ali onda ide S.Arabija, Australija, turska, iran, pakistan, kina, irak, venezuela..
[/quote]
Moras znati da je oruzje kupljeno od dr sila... vjerovatno nije "state fo the art", vec neko zastarjelo oruzje koje i bas nije prijetnja.
  • Upvote 2

[quote name='scooby-doo' timestamp='1327354035' post='447982']

A vas dvojica poznavajuci vas kroz postove i vasu komunisticko ateisticku opredjeljenost, rekao bih da ste jedno u svojim postovima propustali, a to je islamsko uvjerenje o svetom ratu koji ce vjernici povesti protiv nevjernika..
To vjerujte mi ujedini narod za sekundu, zelju za povratkom halifata i serijata..

[/quote]

Hajmo redom.

1) Ako si čitao historiju nacionalizam se uvijek javlja u trenucima ekonomske krize. Ja upravo proučavam i pišem nešto za španjolski građanski rat i to je isto primjer gdje je do rata došlo zbog ekonomije kao i kod svakog rata do sad. Nacionalizam najviše dolazi u vrijeme ekonomske nestabilnosti (čak sam napisao to u temi ovdje na forumu Opasna vremena...). Nacionalizam se samo onda javlja pod krinkom: "idemo štiti svoju proizvodnju", "pljačka nas uvoz", "loši židovski bankari" itd itd itd. a sve proizilazi iz neznanja o ekonomiji, funkcioniranju gospodarstva, financija, stvaranja vrijednosti, trgovine itd itd...

2) Amerika je uspjela zato što su oni koji su uspostavili Ameriku zaista bili genijalci. Ako malo proučiš djela i pisanja Jeffersona, Washingtona i ostalih osnivača pa i dalje Abrahama Lincolna i sljedećih uspješnih američkih predsjednika vidjet ćeš da je Amerika bila zemlja gdje su svi bili dobrodošli da rade, da stvaraju, da se trude - imali su najveće slobode na svijetu - mogli su trgovati, kretati se i ponašati jako slobodno i neovisno od države, imali su najmanje poreze (država je najmanje pljačkala građane) i imali su najjednostavnije propise i zakone kojih su se ljudi mogli pridržavati. Nakon 2. svjetskog rata sve je krenulo kvragu jer su i američki političari shvatili da mogu kupovati svoja mjesta novcem građana i počeli su s kompliciranijim zakonima, s većim porezima, manje slobode, ratovima, ekspanzijom itd itd... U osnovi amerika nikad nije smjela voditi rat osim ako nije ona ugrožena i to je u njenom ustavu, ali jeb***
I onda se ameriku shvatilo predatorom jer je imala najpametniji sustav na svijetu - danas ipak ima pogresnu politiku i pogresne politike i zato propada.

3) Fino ti je odgovorio čovjek gore - kakav sveti rat kakvo šta? Muslimani su razjedinjeni i jedva čekaju jedan drugom zabiti nož u leđa. Od toga nema ništa. A i i da ima nismo u srednjem vijeku da ti ljudstvo nešto znači. Amerika planira smanjiti broj ljudi u vojsci o 2025. na samo 20 % - ostatak će biti automatizirana vozila i letjelice potpuno bez posade. S tim se trenutno NIKO ne može mjeriti! I amerikanci su imali kriptografske algoritme 1970. koje je ostatak svijeta (zahvaljujući dvojici matematičara) otkrio 2006. pa se ti pitaj šta tek ameri danas imaju.

[quote name='scooby-doo' timestamp='1327357031' post='447991']
[/quote]

Ovo je samo dodata - amerika im prodaje zastarjelo oružje koje zna da može potrati za sekundu. Tako su radili i libiji i iraku itd itd..., a kina apsolutno živi samo na račun SAD-a!

4) Rusi su podijeljeni - za i protiv putina, a i + više im je dosta rata - žele gospodarstvo i rast i trenutno im sva ova situacija oko nafte i plina izuzetno odgovara.

5) Moj savjet - okani se ćorava posla i ako rata bude ne staj na stranu muslimana jer izgubit ćeš.

[quote name='Jiggy Bau' timestamp='1327359593' post='447994']
Moras znati da je oruzje kupljeno od dr sila... vjerovatno nije "state fo the art", vec neko zastarjelo oruzje koje i bas nije prijetnja.
[/quote]

Evo baš sam isto to napisao :)) ... ko zna šta sve ameri kriju u svojim laboratorijama

Ne, nada u meni umire zadnja...
Prvo americki san je odavno proslost, sto bi se slozio da su zagospodarili spletkama posle II W.W
Uz to sve ne uzimate amerikance koji su na izmaku snage obmanjivanja. Sve jasniji i veci su protesti protiv tzv americke demokratije...
Ova zadnja godina ce zasigurno u historijske memoare o protestima.
Posto rulja nije zadovoljena, sve oko occupy ce se tek nastaviti.. Znaci iznutra su takodjer truhli

Za Kinu imas kompletnu pogresnu stavku, Kinom upravlja 80% svaba koji su instalirani kao direktori svih vodeci tvrtki. Kinezi imaju taj trend da svoje bogatstvo prepustaju u ruke skolovani svabi..
Ovaj podatak i licno sam potvrdio od jednog generalnog direktora za jedan dio Evrope koji mjesecno leti do Kine i nazad...

Amerika je imala svoj zlatni uspon jos prije najmanje pola stoljeca, sve ostalo je samo propadanje i pitanje vremena ko ce prvi iskoristiti slabosti..
Usudicu se reci da 1 milijardna (od 2) online korisnika mrzi ameriku. ova druga milijarda su amerikanci ili neke srodne drzave..

Internet je preteca svega pa i nagovjestaja ko se gdje i kako mrzi..

[quote name='Incubus' timestamp='1327359897' post='447995']
5) Moj savjet - okani se ćorava posla i ako rata bude ne staj na stranu muslimana jer izgubit ćeš.[/quote]

Ovo cak necu pokusati iz moralnih nacela da komentarisem. Ovo cu shvatiti kao uvredu za 1 milijardu ljudi :)

Jiggy-eve postove odavno ignoriram jer covjek nije dosljedan postovanja i zaje...a se sa cim god stigne...
Iako naravno vec odavno sam uzeo u obzir da im prodaju mozda neko zastarjelo oruzje, ali opet vi neshvatate da su korporacije haman pa vise drzavnih vlada i zanima ih novac. znaci za novac mozes sve i svasta uzeti..
Pa tako i program razvoja nuklearnog naoruzanja sto su iranci uzeli od Rusa..
Amerikom vladaju korporacije, koje su sto velim haman pa jake kao americka vlada. One su incjatori vecine naprednih vojnih stvarcica. Vlada takodjer zavrce dzepove da otkupi od njih neke stvari...

Ali to je tek druga stavka bila u mom logickom poretku.
krenuvsi od David i Golijat, preko rimljana, grka, mojsije (Musa a.s) , Muhameda a.s, Salahudina r.a, Rikarda. pa sve u novijoj historiji. Gdje ne stoji teorija da su jaci uvjek i pobjedjivali. Nego obratno..

Evo nase bosne i hrabrih bosanaca koji su izdrzali najvecu opsadu u historiji itd itd...

[quote name='scooby-doo' timestamp='1327360687' post='447996']
Ne, nada u meni umire zadnja...
Prvo americki san je odavno proslost, sto bi se slozio da su zagospodarili spletkama posle II W.W
Uz to sve ne uzimate amerikance koji su na izmaku snage obmanjivanja. Sve jasniji i veci su protesti protiv tzv americke demokratije...
Ova zadnja godina ce zasigurno u historijske memoare o protestima.
Posto rulja nije zadovoljena, sve oko occupy ce se tek nastaviti.. Znaci iznutra su takodjer truhli

Za Kinu imas kompletnu pogresnu stavku, Kinom upravlja 80% svaba koji su instalirani kao direktori svih vodeci tvrtki. Kinezi imaju taj trend da svoje bogatstvo prepustaju u ruke skolovani svabi..
Ovaj podatak i licno sam potvrdio od jednog generalnog direktora za jedan dio Evrope koji mjesecno leti do Kine i nazad...

Amerika je imala svoj zlatni uspon jos prije najmanje pola stoljeca, sve ostalo je samo propadanje i pitanje vremena ko ce prvi iskoristiti slabosti..
Usudicu se reci da 1 milijardna (od 2) online korisnika mrzi ameriku. ova druga milijarda su amerikanci ili neke srodne drzave..

Internet je preteca svega pa i nagovjestaja ko se gdje i kako mrzi..

Ovo cak necu pokusati iz moralnih nacela da komentarisem. Ovo cu shvatiti kao uvredu za 1 milijardu ljudi :)
[/quote]

1) Ne znam na koje to tvrtke u Kini misliš, ali najveći broj FDI u Kini su američke i outsorcanje američke proizvodnje. Ali dobro, ti imaš neke svoje podatke, neću o tome govoriti, samo činjenica je da je tržište kineskih proizvoda redom SAD, Japan, Južna Koreja, Njemačka i ostatak EU (primjetit ćeš sve saveznici SAD-a) Main export partners US 20.03%, Hong Kong 12.03%, Japan 8.32%, South Korea 4.55%, Germany 4.27% (2009)
izvor: wikipedia

2) Kakav occupy? Pa amerika ima 313 mil stanovnika a koliko ih to protestuje??? Molim te lijepo...
Truli su iznutra, ali neke se stvari mijenjaju (dosta velika potpora Ron Paulu to govori), a i Europa se konsolidira, smanjuje državnu potrošnju i mijenja modus operandi.

3) On-line korisnika koji koriste internet koji je nastao kao projekt američke vojske (arpanet), koriste operacijske sustave proizvedene u US itd itd.. zamimljivo skroz...a zaista sumnjam u te tvoje podatke od 1 mlrd ljudi koji mrze ameriku a koji su on-line. Internet nije preteča ničega - postoji zadnjih 20 godina ozbiljno u svijetu što je u odnosu na 14 000 godina ljudske historije zaista nije toliko važno. Uostalom amerikanci mogu zaustaviti internet da hoće.

4) Ovo zadnje nije nikakva uvreda nego samo savjet.

5) Nemoj se ti ljutiti, ali si jako licemjeran kao i velika većina "mrzitelja amerike i zapada" koji živi u zapadnoj kapitalističkoj državi i uživa sve blagodati kapitalizma, ali radi na uništenju tog istog sistema i propagira ovakve neke ideje mržnje. Izvini, ali to je jako licemjerno - isti si kao bush i amerikanci koji su otišli uvoditi demokraciju u afganistan, irak itd...
  • Upvote 1

[quote name='scooby-doo' timestamp='1327361093' post='447997']
Jiggy-eve postove odavno ignoriram jer covjek nije dosljedan postovanja i zaje...a se sa cim god stigne...
Iako naravno vec odavno sam uzeo u obzir da im prodaju mozda neko zastarjelo oruzje, ali opet vi neshvatate da su korporacije haman pa vise drzavnih vlada i zanima ih novac. znaci za novac mozes sve i svasta uzeti..
Pa tako i program razvoja nuklearnog naoruzanja sto su iranci uzeli od Rusa..
Amerikom vladaju korporacije, koje su sto velim haman pa jake kao americka vlada. One su incjatori vecine naprednih vojnih stvarcica. Vlada takodjer zavrce dzepove da otkupi od njih neke stvari...

Ali to je tek druga stavka bila u mom logickom poretku.
krenuvsi od David i Golijat, preko rimljana, grka, mojsije (Musa a.s) , Muhameda a.s, Salahudina r.a, Rikarda. pa sve u novijoj historiji. Gdje ne stoji teorija da su jaci uvjek i pobjedjivali. Nego obratno..

Evo nase bosne i hrabrih bosanaca koji su izdrzali najvecu opsadu u historiji itd itd...
[/quote]

1) Da sigurno američke korporacije prodaju savršeno oružje kojim će saudijska arabija doći i potrati ameriku (a time i te korporacije, njihove domove, obitelji i djecu...). Meni je logičnije da će prodati loše oružje a onda će ameri doći i potrošiti i tesitrati nova oružja i potrati ove druge.

2) Golijat je bolovao od akromegalije. Rimljani su propali iznutra i raspali se sami. Grci također. Ovo drugo ne vidim apsolutno gdje se uklapa u sve ovo... U novijoj historiji su uvijek pobjeđivali jači.

3) Koju najveću opsadu u historiji??????

Imas pogresnu prestavu ljudino, nikad nisam rekao da bih ja isao u nekakav rat ili sa takvim nacinom obarao nekakva drzavna uredjenja.
Ja sam protiv bilo kakve vrste rata. Moj pogled na svijet (ako dozivimo) mozda je tamo 2300 i neka gdje u ljudskoj psihi nece postojati takva potreba, gdje ljudi nece biti bezdusni (kao vecina vas, nebih te imenovao ili selektovao nije lijepo)

Njemacka je preko svojih legija po Kini, ovladala evropom. Wikipedija nije uvjek najtacniji izvor znanja..
Nisam mislio na grke i rimljanje sveukupno, nego na neke historijske bitke gdje su manji satrali vece..
Gdje je Muhamed a.s sa sacicom ljudi porazio mnogo veci broj itd itd...

u biti ovo trebas osjetiti
[url="http://www.youtube.com/watch?v=sSSFgo6o1_s"]http://www.youtube.com/watch?v=sSSFgo6o1_s[/url]

[quote]Sarajevska je opsada sa 1.425 dana jedna od najdužih u historiji modernog ratovanja[/quote]

Negirati proteste koji su se odrzali u 200 najvecih gradova po americi. Koju su imali globalnog ucinka, racunajuci Rim, London i sve jedan glavni grad Evrope..
U svakom americkom gradu se okpljalo do 10 000 hiljada prosjecno... Smijesno je to sve negirati. Eno iskoristi wiki da vidis kronologiju i obim desavanja. i dali je to stvarno tako beznacajan protest bio kao sto tvrdis... Edited by scooby-doo

[quote name='scooby-doo' timestamp='1327362252' post='448000']
Imas pogresnu prestavu ljudino, nikad nisam rekao da bih ja isao u nekakav rat ili sa takvim nacinom obarao nekakva drzavna uredjenja.
Ja sam protiv bilo kakve vrste rata. Moj pogled na svijet (ako dozivimo) mozda je tamo 2300 i neka gdje u ljudskoj psihi nece postojati takva potreba, gdje ljudi nece biti bezdusni (kao vecina vas, nebih te imenovao ili selektovao nije lijepo)

Njemacka je preko svojih legija po Kini, ovladala evropom. Wikipedija nije uvjek najtacniji izvor znanja..
Nisam mislio na grke i rimljanje sveukupno, nego na neke historijske bitke gdje su manji satrali vece..
Gdje je Muhamed a.s sa sacicom ljudi porazio mnogo veci broj itd itd...

u biti ovo trebas osjetiti

[/quote]

1) Previše spomiješ mržnju da moram posumnjati u te riječi.

2) Ti ne razumiješ ljudsku psihologiju niti razumiješ svijet niti kapitalizam a niti pojam kojeg ti charlie chaplin iznova ponavlja - LIBERTY! Ti bi upravljao ljudima i vodio ih nekom većem cilju i isti si kao svi "centralni planeri" nekad i danas i imaš istu krivu pretpostavku - kako je upravo tvoje planiranje i tvoja vizija ona prava. A moja (ne)humanost je samo moja i nemaš mi je pravo oduzeti dok god nisam naškodio nijednom drugom živom biću.

3) Wikipedija nije, ali ovo su statistički podaci koji kruže poslovnim svijetom. Uostalom u baš kineske firme (koje nisu strane tvornice) se svi boje ulagati jer vjerovati njihovim financijskim izvještajima je gore nego vjerovati bosanskim političarima. Ali dobro ti imaš svoje mišljenje - upitaj te švabe koje firme će doživjeti boom pa se obogati na burzi i podijeli bogatstvo gladnima :)

4) Dobiti bitku ne znači dobiti rat.

5) Zašto Charlie Chaplin pretpostavlja da ljudi žele tako živjeti? Pa ne možeš ti tjerati ljude niti bilo koji drugi centralni planer. Ljudi žive kako hoće i kreću se i rade kako hoće (to i jest LIBERTY). Ne razumiješ taj pojam niti slobodu. Uvijek ćeš imati ljude koji žele dobro, koji žele zlo, koji žele raditi i koji su jednostavno lijeni i zato je kapitalizam jedino rješenje. I moja humanost kad smo opet kod toga se ogleda da pokušam u tom sustavu omogućiti dobro sebi, a da bi potom svoje bogatstvo mogao dati kome ja smatram da je potrebno (ne kome neki centralni autoritet smatra da je potrebno).

6) Najveća i najduža nije uopće isto. Evo već mi naumpadaju Moskva i Staljingrad i kakve su oni strahote proživjeli i protiv koga su se borili.

[quote name='scooby-doo' timestamp='1327362595' post='448001']
Negirati proteste koji su se odrzali u 200 najvecih gradova po americi. Koju su imali globalnog ucinka, racunajuci Rim, London i sve jedan glavni grad Evrope..
U svakom americkom gradu se okpljalo do 10 000 hiljada prosjecno... Smijesno je to sve negirati. Eno iskoristi wiki da vidis kronologiju i obim desavanja. i dali je to stvarno tako beznacajan protest bio kao sto tvrdis...
[/quote]

U americi ima 275 značajnih većih gradova x 10 000 ljudi je 2 750 000 ljudi što je od 313 000 000 kolika je populacija amerike oko 0.9 posto. Ovo je gruba procjena - naravno ti možda imaš neke druge podatke, ali ajde ih iznesi ali konkretne.

I jedna odlična slika tog pokreta:

[url="http://nedjeljnikomentar.files.wordpress.com/2011/10/15o_bozos.png?w=630&h=422"]http://nedjeljnikome...png?w=630&h=422[/url] Edited by Incubus

Upravo si mene osporio, bez da si strucan ili da si vrsio visemjesecni medicinski pregled nada mnom da bi ustanovio "da meni nisu svi kod kuce"
Otkud ti pravo da mi kazes da ja nesto ne razumijem, a sebi reci da razumijes???
Otkud ti pravo opisivati sebe u meni??? :)

Pa i ja sam iznio taj podatak da je circa bilo 10 000 u 200 gradova. to se i formalno uzima. Nesto oko 1% populacije je bilo dijelom protesta...
Racunajuci mnogo javnih i politickih licnosti koji su bili za. Samo medijski nisu davali dovoljno prostora nego samo preko neta pa otud SOPA...

Iskreno, racunajuci sve do sada tvoje postove. Ti dovoljno ne osjecas da bi shvatio zasta se mi neki pacifisti zalazemo. Sebe smatras liberalistom a diskiminiras nakaradni istocni zivot tj podrzavas zapadnjacki...
Ja na velika vrata hvalim svabe, privatno i na svim relevantnim web stranicama nikad nista lose nisam zazinio protiv drzave u kojoj zivim, nego bas obratno...

Posle, sutra, uzmi procitaj prvi pasus ovog gore posta gdje opisivas mene, zapitaj se neki drugi dan otkud ti pravo da me osudis (licno, ono uperio si prst) Edited by scooby-doo

Svaka cast Incubuse, ali objasnjavati nekom Chaplinov LIBERTY, nekom ko zivi po napisanim strogim pravilima i barbarskim kaznjavanjem ako se prekrsi,objasnjavati nekom slobodu ko sebe ponosno zove robom ([i]slave).... [/i]Pritom, dodaj jos otvoreno pisanje mrznje prema nekom i apsolutnu i nepogrijesivu pravičnost drugih. Ja se predajem. Edited by Jiggy Bau
  • Upvote 1

[quote name='scooby-doo' timestamp='1327363954' post='448004']
Upravo si mene osporio, bez da si strucan ili da si vrsio visemjesecni medicinski pregled nada mnom da bi ustanovio "da meni nisu svi kod kuce"
Otkud ti pravo da mi kazes da ja nesto ne razumijem, a sebi reci da razumijes???
Otkud ti pravo opisivati sebe u meni??? :)

Pa i ja sam iznio taj podatak da je circa bilo 10 000 u 200 gradova. to se i formalno uzima. Nesto oko 1% populacije je bilo dijelom protesta...
Racunajuci mnogo javnih i politickih licnosti koji su bili za. Samo medijski nisu davali dovoljno prostora nego samo preko neta pa otud SOPA...

Iskreno, racunajuci sve do sada tvoje postove. Ti dovoljno ne osjecas da bi shvatio zasta se mi neki pacifisti zalazemo. Sebe smatras liberalistom a diskiminiras nakaradni istocni zivot tj podrzavas zapadnjacki...
Ja na velika vrata hvalim svabe, privatno i na svim relevantnim web stranicama nikad nista lose nisam zazinio protiv drzave u kojoj zivim, nego bas obratno...

Posle, sutra, uzmi procitaj prvi pasus ovog gore posta gdje opisivas mene, zapitaj se neki drugi dan otkud ti pravo da me osudis (licno, ono uperio si prst)
[/quote]

Ja nisam uopće rekao da tebi nisu svi kod kuće? Gdje sam to rekao?
Ja sam rekao da ne razumiješ kapitalizam, ljudsku psihologiju i libertarizam i i dalje stojim iza toga.

Pa zar je 1 % populacije zaista relevantno?

Ne diskriminaram ja istočni način života - ja sam apsolutno za to da se pusti svima da žive kako žele i isto tako smatram da ovakvu politiku amerike ekspanzivnu smatram pogrešnom (to što su vojno nadmoćni u odnosu na ostatak svijeta je činjenica) i bio bih najsretniji da ron paul pobijedi i vrati sve do zadnjeg američkog vojnika u ameriku i ukine sve baze u svijetu (ali to je utopija). Ja bih pustio da svako živi kako želi. Ja cijenim istočnjački način života i ta kultura je fascinantna samo ja lično ne bih htio tamo danas živjeti zato biram zapadnu europu. Da dijelim drugacije svjetonazore vjerovatno bih se preselio na istok. To što kineske kompanije muljaju s FI nije nikakva osuda njihovog stila života - valjda je to jasno.

Opet ne razumijem gdje sam ja to tebe uvrijedio. Kao da ti meni kažeš da ja ne razumijem islam - a vjerovatno ga (ustvari sigurno) ne razumijem koliko ti jer nisam ušao u dublje proučavanje nakon što mi se ni početak nije baš svidio. Zašto bi mene uvrijedilo da mi kažeš da to ne razumijem?

aaa slusaj ovu, nepostoji debata sa bilo kim na svijetu o bilo kojoj temi (gdje bi ja i ta neka doticna osoba imali 100% razlicito misljenje) da ja na kraju nebi covjeku mogao reci "sretno ljudino i sve najbolje u zivotu, sa osmjehom na licu"
Dok bi ti za ovakvo nesto da posjedujes u sebi morao se ponekad obratiti obliznjem dzematskom hodzi :D

Vi ste ti koji negiraju "slobodu vjeroispovjesti" vi ste ti koji tlacite narod da budu slobodni, zapravo zagovarajuci elitu od 1% :)

Vasa Amerika je tek 70tih proslog stoljeca imala doslovno razvnopravnost spolova i rasa.
Nevidim logike da u nekom naprednom sistemu postoji propust gdje jedan covjek moze imati 100 milijardi dolara, dok drugi 100 miliona ni centa.. Pogledaj film "In Time"

Jiggy se, kako velim svakako previse izivljava na temama.
Fore kao sto su "heil hitler" i desetine drugih, to je covjek koji je vjerovatno najvise cenzuriran na ovom forumu zbog svojih ispada :)
Covjek koji se cesto ne libi upotrebljavati proste izraze, jednostavno nekulturan covjek..

Ali ja mu svakako halalim sva uznemiravanja moje vjeroispovjesti od strane njega :D
  • Upvote 1

[quote name='scooby-doo' timestamp='1327364808' post='448007']
aaa slusaj ovu, nepostoji debata sa bilo kim na svijetu o bilo kojoj temi (gdje bi ja i ta neka doticna osoba imali 100% razlicito misljenje) da ja na kraju nebi covjeku mogao reci "sretno ljudino i sve najbolje u zivotu, sa osmjehom na licu"
Dok bi ti za ovakvo nesto da posjedujes u sebi morao se ponekad obratiti obliznjem dzematskom hodzi :D

Vi ste ti koji negiraju "slobodu vjeroispovjesti" vi ste ti koji tlacite narod da budu slobodni, zapravo zagovarajuci elitu od 1% :)

Vasa Amerika je tek 70tih proslog stoljeca imala doslovno razvnopravnost spolova i rasa.
Nevidim logike da u nekom naprednom sistemu postoji propust gdje jedan covjek moze imati 100 milijardi dolara, dok drugi 100 miliona ni centa.. Pogledaj film "In Time"
[/quote]

Ja ne negiram slobodu vjeroispovjesti! Ne znam otkud ti to. Ja sam prvi osudio one gluposti i napade na vehabije koji su dijelili svoje letke. Na kraju krajeva ja sam odgojen da poštujem svakog čovjeka - eno u cazinu tog letka koji je moja majka uzela od tih ljudi koji su dijelili. Ja nisam vjernik, ali nemam ništa protiv nijedne vjere, dapače najbolji prijatelj mi je iskreni vjernik (musliman).

Moguće je ovo da neko ima 100 mlrd dolara a da drugih 100 ml nema ni centa, ali da ti objasnim kako i zašto bi mi trebalo više vremena. Film in time je meni loš - gledao sam ga.

[quote name='scooby-doo' timestamp='1327364993' post='448008']
Ti si taj koji je prekinuo proces upoznavanja jer nisam dijelio isto misljenje kao ti na temi Elektrometal :)
[/quote]

Kakve to veze ima?
Ja sam i dalje za to da se nađemo u cazinu kad budemo obojica i odemo na piće. Mogu ti i dalje objasniti ovu teoriju kapitalizma i da shvatiš zašto neko ima 100 mlrd a neko nema ni dolara i zašto je kapitalizam ipak najbolji sustav koji imamo.