Jump to content
bull

Islam vodeca religija u svijetu

Recommended Posts

http://islam-iman.com/index.php?option=com_content&view=article&id=18331%3Avatikan-islam-ispred-katolianstva-kao-najvea-religija-u-svijetu&catid=45%3Avijesti-iz-svijeta&Itemid=124

Vatikan je konačno priznao, da je Islam sada postao najveća svjetska religija.

'Po prvi put u historiji, više nismo na vrhu: Muslimani su nas prestigli, 'rekao je monsinjor Vittorio Formenti u intervjuu za vatikanske novine L'Osservatore Romano.

Nakon dužeg čekanja Vatikan je zvanično priznao da je Islam najveća religija u svijetu, i prestigao kršćanstvo za oko 3 miliona širom zemaljske kugle prije godinu dana, naglašavajući da je veliki broj zapadnjaka primio Islam, i prema Vatikanu broj muslimana u svijetu je premašio 1 bilion ili tačnije (1.322.000.000).

Takodjer za nase komsije:
www.index.hr/forum/43/komentari-clanaka/tema/67796/sve-vise-hrvata-prelazi-na-islam.aspx?p=1

[quote name='bull' timestamp='1324999989' post='446686'][url="http://islam-iman.com/index.php?option=com_content&view=article&id=18331%3Avatikan-islam-ispred-katolianstva-kao-najvea-religija-u-svijetu&catid=45%3Avijesti-iz-svijeta&Itemid=124"]http://islam-iman.co...jeta&Itemid=124[/url]
Vatikan je konačno priznao, da je Islam sada postao najveća svjetska religija.
'Po prvi put u historiji, više nismo na vrhu: Muslimani su nas prestigli, 'rekao je monsinjor Vittorio Formenti u intervjuu za vatikanske novine L'Osservatore Romano.
Nakon dužeg čekanja Vatikan je zvanično priznao da je Islam najveća religija u svijetu, i prestigao kršćanstvo za oko 3 miliona širom zemaljske kugle prije godinu dana, naglašavajući da je veliki broj zapadnjaka primio Islam, i prema Vatikanu broj muslimana u svijetu je premašio 1 bilion ili tačnije (1.322.000.000).[/quote]

Autor stranice koju citiraš bi mogao uzeti poneku knjigu u šake - ne poznaje engleski jezik, Bog je kadar da zna i svoj, i, na kraju, ne zna razliku između katoličanstva i kršćanstva. Katolici su za kršćanstvo ono što su suniti za islam, tj. preovladavajući (ne i jedini) pravac. Ukupan broj kršćana premašuje dvije milijarde što će reći da su još uvijek najbrojniji, a katolici čine nešto više od 50 posto od tog broja. "Bilion" u našem i "billion" u engleskom jeziku nisu isto. Kod nas je "bilion" 10 na dvanaestu, a u engleskom je "billion" 10 na devetu (kod nas je to "milijarda"). Ove stvari su se u moje vrijeme učili u 4.osnovne.
  • Upvote 2

http://iqraaint.artonline.tv/en/newsdetails.aspx?NewsID=204

Pardon, onda nije do prevodioca (mada mislim da je trebao i sam uočiti greške kod prevođenja, ali se zaletio čim je vidio naslov) nego do ovog izvora kojem ostaju zamjerke koje sam iznio. Vatikan je "nadležan" samo za katolike koji nisu jedini kršćani tako da je ispravno reći da je islam prestigao katoličanstvo, ali ne i kršćanstvo.

Islam nije postao najveca svjetska religija po broju ali je ima status "FASTEST GROWING RELIGION IN THE WORLD" . Statisticki poslije 2025 ima sanse da Islam postane najveca religija, statisticki!!!!!

Ja se izvinjavam sto postavljam netacne statistike, ocito pojedini imaju bolje i tacnije. Izvinite jos jednom :sweatdrop:

Ovo najveca rastuca je potvrdjeno iz raznih drzava npr Merkel je izjavila da ce ovim tempom 2051 biti vise turaka nego njemaca u njemackoj!!! UN itd..

Mene zanima pozadina ove price i ne znam kako da se postavim prema ovoj informaciji..
u jednu ruku mozda samo sire islamofobiju, sto mrisim na rat protiv irana koji je spreman ovih dana. Samo cekam kad ce da pukne ... tako bi se opravdali tj dobili zlocinacki razlog!

Iako moze biti istina vec odavno samo se prikriva! Jer krscanstvo haman pa ne postoji u razvijenim zemljama.. to su samo brojke bez prakse i šaka nacionalista. Sto kod nas olako se jos ne predavaju nevjernistvu :)

I sta ako smo vodeca vjera.... Kad samo pogledam i procitam misljena poneki muslimana ovdje na forumu ja se distanciram od te neke bolestne extremnosti...

bitan je kvalitet ne kvanitet ...............

nije islam vodeća religija u svijetu ... zasto ?

dokle god bude ljudi koji samo nose islamsko ime i izjasnjavaju se da su muslimani a slave bozice a ljude koji ih zovnu da se okrenu vjeri nazivaju ekstremima , dokle god je takvih ljudi islam nece biti vodeca religija svijeta ...

[quote name='lucky' timestamp='1325314393' post='446906']
nije islam vodeća religija u svijetu ... zasto ?

dokle god bude ljudi koji samo nose islamsko ime i izjasnjavaju se da su muslimani a slave bozice a ljude koji ih zovnu da se okrenu vjeri nazivaju ekstremima , dokle god je takvih ljudi islam nece biti vodeca religija svijeta ...
[/quote]
[media]http://www.youtube.com/watch?v=88pz1SVpHrM&feature=fvwrel[/media]
Pogledaj od 6:30

bull zar nisi misljena da previse puno muslimana bosanski zivi bas po tome da se pravi musliman..

Cast izuzetcima i vjernicima koji srcem vjeruju...

Ja kad vidim poneke CISTE se za ramazan pa poste, a samo p'roso ramazan jure za tudjom djecom i zenama po carsiji.... Piju locu kao i kjafiri.. nista bolji..< Samo im ime na papiru kaze da su muslimansl^kog porijekla...

[quote name='EcI PeCi PeC' timestamp='1325412070' post='446936']
bull zar nisi misljena da previse puno muslimana bosanski zivi bas po tome da se pravi musliman..

Cast izuzetcima i vjernicima koji srcem vjeruju...

Ja kad vidim poneke CISTE se za ramazan pa poste, a samo p'roso ramazan jure za tudjom djecom i zenama po carsiji.... Piju locu kao i kjafiri.. nista bolji..< Samo im ime na papiru kaze da su muslimansl^kog porijekla...
[/quote]
Bog zna najbolje Eci, ali "bosanske muslimane" moze jako puno ukopati njihov "tradicionalni islam". Previse su spojil tradiciju u koju spada da je obavezno ici na dzumaj svaki petak, a 5 farz namaza ostave po strani. To je samo jedan od primjera, dok god vlada neznanje desavat ce nam se ono sto nam se desava. „[i]Allah[/i] uistinu [i]neće promijeniti stanje jednog[/i] naroda dok se on sam ne [i]promijeni[/i]“. (Kur'an 13: 11) ili u drugom prevodu stoji “[i]Allah neće promijeniti stanje jednog[/i] naroda sve dok taj narod ne promijeni samoga sebe”. (Er-Raad, 11).

Nemojte ovo shvatiti kao bilo kakvu uvredu jer zaista to nije. Mene (budući da nisam vjernik) zanima šta vama lično koji ste muslimani znači broj muslimana na svijetu?

[quote name='Incubus' timestamp='1325422884' post='446949']
Nemojte ovo shvatiti kao bilo kakvu uvredu jer zaista to nije. Mene (budući da nisam vjernik) zanima šta vama lično koji ste muslimani znači broj muslimana na svijetu?
[/quote]

Ako nas muslimana ima najvise, i vodeca smo religija (ili kako Vento kaze barem prestigli katolicanstvo)... Meni to znaci da smo ne razvijeni, cak slobodno mogu da kazem, zakrzljali... retardrani... Pomalo me sram...
Toliki nas broj... ali, koliko nas je "hustlera"???

[quote name='Incubus' timestamp='1325422884' post='446949']
[/quote]

u biti ništa....

ali je ovo najavljeno u hadisima Poslanika a.s. gdje stoji otprilike da će na muslimane navaliti narodi (neprijatelji) sa svih strana, pa su pitali ashabi zar će nas biti tako malo, a Poslanik a.s. je odgovorio da će nas biti puno, ali ćemo biti kao morska pjena.....

ako malo razmotriš kontekst tog hadisa, vidjet ćeš da ima smisla sa ovom današnjom situacijom.....

[quote name='Incubus' timestamp='1325422884' post='446949']Nemojte ovo shvatiti kao bilo kakvu uvredu jer zaista to nije. Mene (budući da nisam vjernik) zanima šta vama lično koji ste muslimani znači broj muslimana na svijetu?[/quote]

Odgovor na to pitanje dobiješ kad pogledaš iz perspektive Vatikana: šta za njih znači manja stopa rasta broja katolika u svijetu? Manje krštenja (manje $), manje milodara (manje $)... :)

[quote name='Vento' timestamp='1325612784' post='447028']
Odgovor na to pitanje dobiješ kad pogledaš iz perspektive Vatikana: šta za njih znači manja stopa rasta broja katolika u svijetu? Manje krštenja (manje $), manje milodara (manje $)... :)
[/quote]

Ma razumijem ja to i iz perspektive Vatikana i našeg reisa i razno-raznih hodža, šejhova itd... međutim pitam iz perspektive obične raje muslimana (evo npr. bull-a pokretača teme) šta to za njega znači?

IMa dosta razloga, navest cu neke. Jedan od njih jeste da mi to ulijeva nadu da ce nekad zavladati serijat u BiH. Drugi od njih jeste, vecina ovih konvertanata koji prelaze u Islam upravo praktikuju taj izvorni Islam pa mi je drago da ima sto vise takvih ljudi. Ukratko da ti kazem da kad bi ovaj broj muslimana koji je naveden gore bio tacan broj muslimana koji obavljaju 5 vakat namaza(samim tim bi radili i ostale stvari) vjeruj Incubus da bi svijet bio bolji, sa puno manje siromastva i puno manje incidenata i puno vise obrazovanih - jer je islam ustvari vjera mira a i prva naredba joj je IKRE-Uci! Takodjer ovo danasnje stanje potvrdjuje samo ovaj hadis:U jednom hadisu poslanika Muhammeda s.a.w.s. se kaže: "Doći će vrijeme kada će narodi napasti na vas. Rekosmo: Je li zato što će nas tada biti malo? Ne, zaista tada će vas biti puno, ali ćete biti kao morska pjena." (Sahih, prenosi ga Ahmed)
Ono sto zelim posebno glasiti jeste da je ljude konvertite privukao upravi onaj cisti, pravi, neiskrivljeni Islam, bez nekih nasih bosanskih ili neki drugi obicaja. Ono sto je bitno, nazalost da veliki dio "muslimana" uopce ne klanja, nego imaju samo muslimansko ime tako da ja ne znam koja je razlika bas izmedju nekog "bosanskog muslimana" koji pije, bludnici, krade, ubija, omalovazava poziva na mrznju od nekog pripadnika neke druge vjere ili ateiste. Nadam se da si me shvatio
  • Upvote 1

[quote name='bull' timestamp='1325623802' post='447045']
IMa dosta razloga, navest cu neke. Jedan od njih jeste da mi to ulijeva nadu da ce nekad zavladati serijat u BiH. Drugi od njih jeste, vecina ovih konvertanata koji prelaze u Islam upravo praktikuju taj izvorni Islam pa mi je drago da ima sto vise takvih ljudi. Ukratko da ti kazem da kad bi ovaj broj muslimana koji je naveden gore bio tacan broj muslimana koji obavljaju 5 vakat namaza(samim tim bi radili i ostale stvari) vjeruj Incubus da bi svijet bio bolji, sa puno manje siromastva i puno manje incidenata i puno vise obrazovanih - jer je islam ustvari vjera mira a i prva naredba joj je IKRE-Uci! Takodjer ovo danasnje stanje potvrdjuje samo ovaj hadis:U jednom hadisu poslanika Muhammeda s.a.w.s. se kaže: "Doći će vrijeme kada će narodi napasti na vas. Rekosmo: Je li zato što će nas tada biti malo? Ne, zaista tada će vas biti puno, ali ćete biti kao morska pjena." (Sahih, prenosi ga Ahmed)
Ono sto zelim posebno glasiti jeste da je ljude konvertite privukao upravi onaj cisti, pravi, neiskrivljeni Islam, bez nekih nasih bosanskih ili neki drugi obicaja. Ono sto je bitno, nazalost da veliki dio "muslimana" uopce ne klanja, nego imaju samo muslimansko ime tako da ja ne znam koja je razlika bas izmedju nekog "bosanskog muslimana" koji pije, bludnici, krade, ubija, omalovazava poziva na mrznju od nekog pripadnika neke druge vjere ili ateiste. Nadam se da si me shvatio
[/quote]

Hvala na objašnjenju.
Iako nisam vjernik, lijepo razmišljaš i podržavam.

Malo je to zapetljano, izvorni bosanski muslimani (koji valjda bar jedan dio obavlja svih 5 naredjeni duznosti) oni se strase, mozda vjerovatno jer im se drukcije prezentuju ovi konvertanti (povratnici u vjeru)
Odredjene grupacije po mom misljenju ponasaju se autsajderski i cine jedno zatvoreno drustvo!
Nije mi jasno kako netko uceci Kuran, klanjajuci redovno i moleci se Bogu moze proglasiti sve ostale muslimane nevjernicima???
kako na poslijetku toga svega zbir njegovog razuma mu daje racunicu da samo prica o dzihadu o nevjernicima..

stvarno ne kontam kako islam moze djelovati tako na nekog???

Sve dok je ovakvih podjela taj broj da smo najbrojniji ne znaci nista jer nismo jedinstveni
  • Upvote 1
  • Downvote 1

[quote name='scooby-doo' timestamp='1325631371' post='447052']

Sve dok je ovakvih podjela taj broj da smo najbrojniji ne znaci nista jer nismo jedinstveni
[/quote]
Znaci nije do Islama jer [i]Svi se čvrsto[/i] Allahova užeta držite i nikako se ne razjedinjujte (Kur'an 4:13) do muslimana je!