Jump to content
Sign in to follow this  
PacificHurricane

Bosni i Hercegovini treba muškarčina!

Recommended Posts

Znam nece se vise roditi netko kao sto je Tito marsal. Ali to je to, to je jedini nas izlaz..
Covjek koji ce stati i reci stop korupciji, radnika staviti ispred svih ostalih. Covjek koji ce skupiti hrabrost da se obracuna sa svim ovim foteljasima koji su zasluzni za ovo danasnje stanje.. Taj neko ko ce odlucno posjeci sve korjene ovih razvratnih fasisticki ideologija..!

Stvarno nevazno kakve ce vjere biti, iz kojeg tabora konstutivni naroda..

Nadam se da ce jednom ove moje rijeci doprijeti do takvog covjeka ;)

A sad Vi dragi forumasi. Sta vi imate poruciti "muškarčini" :D
  • Upvote 2

[quote name='scooby-doo' timestamp='1323776393' post='446100']
Znam nece se vise roditi netko kao sto je Tito marsal. Ali to je to, to je jedini nas izlaz..
Covjek koji ce stati i reci stop korupciji, radnika staviti ispred svih ostalih. Covjek koji ce skupiti hrabrost da se obracuna sa svim ovim foteljasima koji su zasluzni za ovo danasnje stanje.. Taj neko ko ce odlucno posjeci sve korjene ovih razvratnih fasisticki ideologija..!

Stvarno nevazno kakve ce vjere biti, iz kojeg tabora konstutivni naroda..

Nadam se da ce jednom ove moje rijeci doprijeti do takvog covjeka ;)

[b]A sad Vi dragi forumasi. Sta vi imate poruciti "muškarčini" :D[/b]
[/quote]

Da se vrati iz Pule i preuzme AC. :)
  • Upvote 1
  • Downvote 3

Po meni bi to bila najbolje neka osoba koja uopste nije opterecena ratom. Fikret nece moci dokazati, barem ja mislim da nije kriv. iako dokaze bice uvijek onih sto ce njega kriviti i sa tim napredak sprijecavati. Dalje, kod njega su godine u pitanju. On bi mogao mozda samo taj proces poceti, Bosni treba najmanje 10 godina da se oporavi - ja bi cak reko da je 20 godina potrebno, jer je u proslosti toliko propusta bilo.

taj bi u roku od 24 sata bio ubijen..
eliminisala bi ga politicko-mafijaska hobotnica koja upravlja ovom drzavom svih ovih godina..

Goran Bare bi bio idealno rjesenje, on cak i onako psihicki i fizicki devastiran ima vise m*uda i mozga od svih balkanskih politicara zajedno... :)

i ja mislim da nam treba najmanje 20 godina da se tek zaustavi ova inercija nakaradnog sistema i da krenemo od nule..tek nakon 20 godina..

zaboravih reci da je tako nesto apsolutno nemoguce, ako se te dvije rijeci mogu staviti u isti kontekst, jer nikad nece imati visenacionalnu podrsku ,jedino kad bi bio neki hibrid iz tri dijela ,a svaki dio da predstavlja jednu nacionalnu konstituivnu komponentu.. Edited by snake
  • Upvote 1

pa morao bi bas kao drug Tito prvo se rjesiti unutrasnjih neprijatelja i sve pozatvarati pa onda poceti voditi drzavu hehe,,,

ali to bi vac bile nedemokratske mjere i krsenje ljudskih prava , jer naprosto i lopovi i politicka korumpirana nagra na vlasti imaju prava..
  • Upvote 1

Biti hibrit i ugoditi svima u ovakvim nakaradnim secesionistickim vremenima. To bi bila samo znanstvena fantastika da postoji neko ili nesto da udovolji ovim nasim kabadahijama od politicara..!
Taj muskarcina mozda bi za posebnu priliku moram izmisliti svoju demokratiju :) pa da se malo poblize oci u oci pojedinacno sracuna sa doticnim kabadahijama!!!

Neka uvjeren sam da ce doci bolje vrijeme kad cemo svi zajedno sjediti, neko ce vec izmisliti nekakvu crnu knjigu od historije gdje cemo siguran sam imati neki ritual bar jednom sedmicno da se svi djuturile iskupimo i pljucamo na to historijsko crnilo sazeto u knjizi :D

Naš problem je što, evo, snivamo neke vođe!

U bosni treba napisati novi ustav - nešto po uzoru na američki - kratko i jasno.

Oduzeti uopće vlasti mogućnost da upravlja ljudima.
Oduzeti svakoj budućoj vlasti mogućnost da mijenja ustav bez referenduma.
Za sva vazna pitanje ide referendum.

Ukinuti vecinu opcina i zaposlenika u opcinama i slicno...to sam vec govorio.
Politicari ce dobivati prosjecnu placu u drzavi.

I na kraju bosni treba sloboda i ponos svakog pojedinca!

Ne moramo se ni voliti ni poštivati ni ništa ne moramo - ali se mora znati da postoji zakon i da je tudje vlasnistvo svetinja i da se drugog covjeka ne dira!

I to je to..jednostavno...
ali nije do jednog covjeka - spasitelja - kojeg mi stalno zazivamo nego do drustva!
  • Upvote 3

Posted · Hidden by Vento, December 13, 2011 - No reason given
Hidden by Vento, December 13, 2011 - No reason given
Nama treba meme, ovo je sve zbog manjka meme... Ljudi bi bili bolji, opusteniji i sretniji, samo da je dobre meme... :)

[quote name='Incubus' timestamp='1323791172' post='446131']
Naš problem je što, evo, snivamo neke vođe!

U bosni treba napisati novi ustav - nešto po uzoru na američki - kratko i jasno.

Oduzeti uopće vlasti mogućnost da upravlja ljudima.
Oduzeti svakoj budućoj vlasti mogućnost da mijenja ustav bez referenduma.
Za sva vazna pitanje ide referendum.

Ukinuti vecinu opcina i zaposlenika u opcinama i slicno...to sam vec govorio.
Politicari ce dobivati prosjecnu placu u drzavi.

I na kraju bosni treba sloboda i ponos svakog pojedinca!

Ne moramo se ni voliti ni poštivati ni ništa ne moramo - ali se mora znati da postoji zakon i da je tudje vlasnistvo svetinja i da se drugog covjeka ne dira!

I to je to..jednostavno...
ali nije do jednog covjeka - spasitelja - kojeg mi stalno zazivamo nego do drustva!
[/quote]
Jedni imaju Obamu, drugi Putina treci Erdogana. Iako ti to incubus na svoj nacin strucno napisa. Te nekakve reforme opet mora pasti na grbacu jednog covjeka. Svaka nacija ima svoje heroje koji su cuda manje vise ucinili..!
Svjedok si svakodnevno padanja raznih vladi jer taj na celu nije bio dovoljno "musko"..

Primjer Jankovica, sa funkcije na fukciju sve do samog vrha, bez mana i propusta. Narod ga naprosto slavi, od Ljubljane napravio pravi mali evropski grad.. Naravno stranka i nekvi ostali pokreti stojace ali samo na pojedinca se usmjere sve nade..

[quote name='scooby-doo' timestamp='1323791764' post='446133']
Jedni imaju Obamu, drugi Putina treci Erdogana. Iako ti to incubus na svoj nacin strucno napisa. Te nekakve reforme opet mora pasti na grbacu jednog covjeka. Svaka nacija ima svoje heroje koji su cuda manje vise ucinili..!
Svjedok si svakodnevno padanja raznih vladi jer taj na celu nije bio dovoljno "musko"..

Primjer Jankovica, sa funkcije na fukciju sve do samog vrha, bez mana i propusta. Narod ga naprosto slavi, od Ljubljane napravio pravi mali evropski grad.. Naravno stranka i nekvi ostali pokreti stojace ali samo na pojedinca se usmjere sve nade..
[/quote]

Pa Scooby ocekujem barem od tebe koji zivis u izrazito uređenoj državi (Austriji ako sam dobro shvatio) da vidiš da ne čine pojedinci čuda.

Obama ništa napravio nije!
Putin čini dobro za rusiju kao "svjetsku silu", ali za svoj narod ne čini. Jedno je biti aman moćan u očima drugih ljudi, a jedno je kako ljudi žive. Ja ne želim da se iko boji bosanskog nuklearnog naoružanja, ali želim da svaki covjek u bosni svakog dana zivi sve bolje!

Erdogan - nije erdogan ništa napravio već turci i njihov rad.

Vlade mogu padati i vlade i vladajući su tu da prolaze i dolaze - važno je imati sustav koji funkcionira i koji ce funkcionirati. Vidi se u americi da kad su počeli se zaj... s ustavom i praviti od sebe "Muškarčine!" po svijetu da amerika iznutra propada.

Tito je bio car, ali je upravo pogrijesio jer nije ostavio funkcionirajuci sustav!

Kakav jedan covjek kakvo sta - svaki gradnjanin bosne treba da bude ponosan i radišan i slobodan da se ponaša kako on hoće dok god ne ugrožava drugog čovjeka. Onda će doći prosperitet.
Ovako dok mi očekujemo spasitelje - ljude, vlade, europu, allaha ili koga ti ja znam vec ne zazivamo nema od toga NIšTA!
  • Upvote 3

Dobro sa te strane imas pravo, ovdje vlada stoljetno uredjene. Iako su cesto i pojedinci u kojima se zbog sile prilika koncentrisala drzavna moc i palo mu na ramena da smjelo i hrabro predvodi naciju..!

Mah kratko i jasno kao sto sam naglasao, Tito bi bio idealan :)
I ti se malo ponekad bacis na ovu stranu jugo nostalgicara pa sam uvjeren da razumijes sta hocu da kazem.

Ja il sam lud il se ovde bilo pocelo sa prizivanjem diktature. :P

Incubus je potpuno u pravu. Nas lider (mislim na sve bosance i hercegovce) treba biti cio narod koji ce imati jednakopravnost po svim osnovama. To nam moze obezbjediti samo jasan i nedvosmislen ustav koji nas nece djeliti po bilo kojoj osnovi a priznavati nam svima razlicitosti po svim osnovama, kao iskljucivo licno opredjeljenje.
Kad bi ovo uspjeli postici, ovoj nasoj garnituri politicara bi izbili svaki adut iz ruku koji im sad sluzi samo za licnu promociju i besramno bogacenje na racun svih nas.

Gore od ovog danas ne moze biti bolje, mislim kazu da je mir i nekvo blagostanje a narod nema marku za kruh..
Dosadilo mi pisati o evropskim i demokratskim pravcima.

Taj neko bi naravno na uljudan nacin bio izabran al onda ovaj kako se to vec zove po komunistickim drzavama svijeta :D
Da vam pocnem o serijatu narod se boji zavice nas pod maramu, negdje neko mora stati glupostima na kraj.
Sad kakve ce to biti metode, sto se mene tice za foteljasima nikad necu suze spustiti :)

[quote name='barca' timestamp='1323799611' post='446140']
Ja il sam lud il se ovde bilo pocelo sa prizivanjem diktature. :P

Incubus je potpuno u pravu. Nas lider (mislim na sve bosance i hercegovce) treba biti cio narod koji ce imati jednakopravnost po svim osnovama. To nam moze obezbjediti samo jasan i nedvosmislen ustav koji nas nece djeliti po bilo kojoj osnovi a priznavati nam svima razlicitosti po svim osnovama, kao iskljucivo licno opredjeljenje.
Kad bi ovo uspjeli postici, ovoj nasoj garnituri politicara bi izbili svaki adut iz ruku koji im sad sluzi samo za licnu promociju i besramno bogacenje na racun svih nas.
[/quote]

Upravo o tome govorim.
Dakle nama treba sad jedna kritična masa - jedna platforma okupljena kao stranka (jer drugačije kod nas ne možeš doći na vlast tipa nezavisni kandidati ili tako nešto zbog sustava glasanja) koja bi bila prihvaćena u sva 3 naroda i koja bi uspjela osvojiti vlast u svim kantonima i formirati vlast bez koalicija i maknuti sve ove političare sad u opoziciju.
Kad dođe na vlast treba promijeniti ustav i zakone tako da:

1. Ustav bude jednostavn i kratak!
2. Da promjena ustava bude moguća u budućnosti samo referendumom i na način da mora 2/3 građana glasati za promjene.
3. Ustavom su svi građani BiH ravnopravni
4. Ustavom svi imaju potpunu slobodu govora i mišljenja i prakticiranja vjere i slicno - dok god ne ugrožavaju tuđe vlasništvo. Dakle ako će neko veličati i karadžića, ako će neko nositi kratke hlače i bradu, ako će neko nositi pavelićevu sliku i pjevati thompsona - dok god ne ugrožava drugog ništa mu se dogoditi neće.
Sloboda potpuna.
5. Kad neko naruši prava drugog - stroge kazne - odmah - brz postupak - uvesti sistem porote kao u americi.
6. Uvesti da je svaki čovjek koji poštuje zakone BiH dobrodošao u BiH i da može tu slobodno živjeti i raditi i studirati ili šta god hoće.
7. Plaće političara u parlamentu i na vrhu su jednake prosječnoj plaći u državi.
8. Plaće lokalnih političara se mogu isplaćivati samo iz lokalnog bužeta općine - ne iz državne kase. Pa ako narod hoće da si plaća načelnika neka to radi, a ako neće onda će to biti volonterska funkcija - kao i općinskih vjećnika.
9. Neovisna centralna banka koja će štiti našu domaću valutu i koja će biti prava valuta a ne vezana uz euro.
10. Vrhovni sud koji treba osmisliti pravi ključ da su svi narodi zastupljeni u vrhovnom sudu i koji će čuvati ustav i slobode.

ima toga još i o tome bi se mogla knjiga napisati i razraditi koncept ali osnovno je SLOBODA i pravo POJEDINCA. Gradimo društvo slobodnih pojedinaca, a ne kolektivizma.

[quote name='scooby-doo' timestamp='1323801372' post='446141']
Gore od ovog danas ne moze biti bolje, mislim kazu da je mir i nekvo blagostanje a narod nema marku za kruh..
Dosadilo mi pisati o evropskim i demokratskim pravcima.

Taj neko bi naravno na uljudan nacin bio izabran al onda ovaj kako se to vec zove po komunistickim drzavama svijeta :D
Da vam pocnem o serijatu narod se boji zavice nas pod maramu, negdje neko mora stati glupostima na kraj.
Sad kakve ce to biti metode, sto se mene tice za foteljasima nikad necu suze spustiti :)
[/quote]

A šta bi ti scooby napravio?
Ti si neki komunista/idealista/vjernik....
Po tebi ti bi vjerovatno uveo u državi diktaturu pod jednom osobom (ne nužno tako dobrom kao Tito - nego npr. više kao Putin) i onda bi da država određuje sve.
Ali po čemu je država tj. taj diktator i ovi oko njega pametniji od cjelokupnog društva?
Država nije dobar upravljač resursa.
Država nikad to neće biti.
Resurse može jedino pravo i zaista slobodno (ne ovo što svijet danas ima) tržište ispravno alocirati.
Jedino tako možemo imati dugotrajni prosperitet - dok god ljudi imaju slobodu, ali i odgovornost.
Ovako su ljudi u jednu ruku potlačeni od države, a u drugu ne preuzimaju nikakvu odgovornost nego očekuju da se za njih pobrine država ili neko drugi....
A sve dobre stvari u svijetu i u historiji su došle od strane slobodnih, poduzetnih, vrijednih i pametnih pojedinaca - nikad od država!
  • Upvote 1

i ja sam mislio stranka, ali ta stranka opet mora imati zastitno lice!
Super kad si ti ovo nabrojao, meni bi iskreno bilo mrsko prisjecati se svih propusta u drzavi spram nekih drugih funkcionalnih.

Radoncic samo da ne igra na ovu kartu ortodoksnog bosnjaka mogao bi biti moj idealni "muskarcina" :D
ja se ovdje izivljavam pa sa vremena na vrijeme budem sta god pozelim :)

[quote name='scooby-doo' timestamp='1323811395' post='446146']
Super kad si ti ovo nabrojao, meni bi iskreno bilo mrsko prisjecati se svih propusta u drzavi spram nekih drugih funkcionalnih.

Radoncic samo da ne igra na ovu kartu ortodoksnog bosnjaka mogao bi biti moj idealni "muskarcina" :D
[/quote]

Ali ne treba nam "muškarčina" jer kod nas "muškarčine" vole vlast!

Nama treba neko ko će doći, obaviti ovo što treba i pritajiti se, raditi, a ne vikati i pustiti narod da radi!

Ja predlažem gospodu Jakova Fincija i Dervu Sejdića kao vođe skupine stručnjaka koja će odraditi posao kako treba :)

[quote name='Incubus' timestamp='1323811033' post='446144']
Upravo o tome govorim.
Dakle nama treba sad jedna kritična masa - jedna platforma okupljena kao stranka (jer drugačije kod nas ne možeš doći na vlast tipa nezavisni kandidati ili tako nešto zbog sustava glasanja) koja bi bila prihvaćena u sva 3 naroda i koja bi uspjela osvojiti vlast u svim kantonima i formirati vlast bez koalicija i maknuti sve ove političare sad u opoziciju.
Kad dođe na vlast treba promijeniti ustav i zakone tako da:

1. Ustav bude jednostavn i kratak!
2. Da promjena ustava bude moguća u budućnosti samo referendumom i na način da mora 2/3 građana glasati za promjene.
3. Ustavom su svi građani BiH ravnopravni
4. Ustavom svi imaju potpunu slobodu govora i mišljenja i prakticiranja vjere i slicno - dok god ne ugrožavaju tuđe vlasništvo. Dakle ako će neko veličati i karadžića, ako će neko nositi kratke hlače i bradu, ako će neko nositi pavelićevu sliku i pjevati thompsona - dok god ne ugrožava drugog ništa mu se dogoditi neće.
Sloboda potpuna.
5. Kad neko naruši prava drugog - stroge kazne - odmah - brz postupak - uvesti sistem porote kao u americi.
6. Uvesti da je svaki čovjek koji poštuje zakone BiH dobrodošao u BiH i da može tu slobodno živjeti i raditi i studirati ili šta god hoće.
7. Plaće političara u parlamentu i na vrhu su jednake prosječnoj plaći u državi.
8. Plaće lokalnih političara se mogu isplaćivati samo iz lokalnog bužeta općine - ne iz državne kase. Pa ako narod hoće da si plaća načelnika neka to radi, a ako neće onda će to biti volonterska funkcija - kao i općinskih vjećnika.
9. Neovisna centralna banka koja će štiti našu domaću valutu i koja će biti prava valuta a ne vezana uz euro.
10. Vrhovni sud koji treba osmisliti pravi ključ da su svi narodi zastupljeni u vrhovnom sudu i koji će čuvati ustav i slobode.

ima toga još i o tome bi se mogla knjiga napisati i razraditi koncept ali osnovno je SLOBODA i pravo POJEDINCA. Gradimo društvo slobodnih pojedinaca, a ne kolektivizma.

[/quote]

Malo si preliberalan za nase okolnosti. Slobode da, ekstremne promjene ne. To je formula koja pali ovde kod nas. Pod ovim podrazumjevam da bi prevelike slobode puno brze srusile pozitivne drustvene tokove i rjesenja u odnosu na vrijeme koje je potrebno da se do tih rjesenja dodje iz stanja u kojem se sad nalazimo.

[quote name='scooby-doo' timestamp='1323811395' post='446146']

Radoncic samo da ne igra na ovu [b]kartu ortodoksnog bosnjaka[/b] mogao bi biti moj idealni "muskarcina" :D
[/quote]
Ta karta ortodoksnih ovih ili onih je citava mudrolija onih koji hoce da dodju na vlast. To im je jednostavno ostalo u amanet od njihovih ucitelja i politickih mentora koji su i dogovorili ovakva rjesenja, od ustava do opcinskog nivoa.

[quote name='barca' timestamp='1323814148' post='446152']
Malo si preliberalan za nase okolnosti. Slobode da, ekstremne promjene ne. To je formula koja pali ovde kod nas. Pod ovim podrazumjevam da bi prevelike slobode puno brze srusile pozitivne drustvene tokove i rjesenja u odnosu na vrijeme koje je potrebno da se do tih rjesenja dodje iz stanja u kojem se sad nalazimo.
[/quote]

Moguće je da sam preliberalan i da griješim.

Jednostavno ja jedino u tome vidim rješenje.

Ako neko hoće mrziti nekog zaista država samo može pogoršati stvari miješanjem. Mi se zaista ne trebamo voliti ili cijeniti ili bilo šta drugo. Ko neće da govori s bošnjakom/srbinom/hrvatom/zidovom ne mora - dok god na bilo koji nacin ne ugrozava tu istu osobu. A kad ugrozava kazna mora biti brza i ostra!

A na kraju će nas ekonomija i tržište i natjerati da surađujemo i to je to.

Ali naravno šta bi onda silni političari i sva ostala svita oko njih radila kad bismo ovim reformama ukinuli njih 70 %.... zamisli da nam ovi naši vrli načelnici, kantonalni premijeri, predsjednici i šta ti ja znam već ne odu u privatni sektor :D:D

A i ja se nesto pitam kako da mijenjaju drzavu oni koji ce mijenjanjem sebe promijeniti??? Da je mijenjaju oni koji sa promjenom vise nebi mogli mijenjati, kako prvo tu administraciju srozati na zdrav nivo po budzetu???

Opet dodjem do zakljucka da neki "muskarcina" od bosanca treba to odraditi jer se oni nece sjetiti sami. :)

A ljudi moji ja sam vam u drugom postu rekao a vi i dalje trazite muskarcinu.. Odite malo na Srpske i Hrvatske a boga mi u zadnje vrijeme i Muslimanske ( nije greska ovo Muslimanske) portale i forume i pogledajte situaciju, samo jednog covjeka bi mogli u BIH prihvatiti svi osim naravno krajisnika.. izgleda da smo mi najgora bagra u BIH, ako ovako nastavimo istjerace nas iz federacije... De uozbiljite se malo!
  • Upvote 1

zna se ko je ta osoba..vrlo dobro...samo vi necete sami sebi da priznate....Chuck Norris :)
  • Upvote 2

[quote name='scooby-doo' timestamp='1323815910' post='446155']
A i ja se nesto pitam kako da mijenjaju drzavu oni koji ce mijenjanjem sebe promijeniti??? Da je mijenjaju oni koji sa promjenom vise nebi mogli mijenjati, kako prvo tu administraciju srozati na zdrav nivo po budzetu???

Opet dodjem do zakljucka da neki "muskarcina" od bosanca treba to odraditi jer se oni nece sjetiti sami. :)
[/quote]

Ne - zato jer "muskarcina" bi znacilo opet neko nametanje volje...

U Bosni se moraju dogoditi 2 stvari nekako istovremeno ili kroz neki proce:

1) Pojava okupljanja "normalne" platforme ljudi koji su spremni doći na vlast samo zato da bi se je odrekli.
2) Društvo koje će tražiti takve promjene i koje će shvatiti da je to jedino rješenje.

Ljudi nisu figure koje se miču po šahovskim poljima - imaju svoje želje i potrebe - i društvo treba oblikovati državu kakvu želi. Treba vremena, ali nadam se da ćemo doći do toga.
Iako dosta ljudi koje znam govori da naši ljudi ustvari žele ovakvu državu kakvu imaju ja zaista odbijam vjerovati u to!

I svi trebamo raditi u tom cilju - da mijenjamo društvo i društvenu paradigmu u BiH!

Sad da se ja uozbiljim..
Samo kroz ustavne promjene, ukidanje entiteta i uvodjenjem ekonomskih zona moguce je postici stvaran napredak.. Ali kako to postici kada Srbi nece da odustanu od RS koju im je poklonio Izetbegovic u Dejtonu. Sad mozemo si cupati kose sa glave ali mi sami bez pritiska iz vana nismo u stanju da sprovedemo potrebne ustavne promjene, niti smo u stanju da vratimo stari ustav R BIH.
Nadati se je da ce EU i USA ispraviti greske iz proslosti i natjerati nas da pomjesamo torove..
  • Upvote 1