Jump to content
Sign in to follow this  
mell

Alma Ras

Recommended Posts

[color=#333333][font=Arial, sans-serif][size=3]
Nakon nekoliko godina uspješnog rada pogona u Srebrenici, Tvornica finog rublja Alma Ras, danas je na svečan način ozvaničila početak novog projekta.[/size][/font][/color][color=#333333][font=Arial, sans-serif][size=3]
Na ulazu u Srebrenicu otvoren je adaptirani pogon i zaposleno 30 novih radnika, uglavnom mladih djevojaka iz Srebrenice i Bratunca.[/size][/font][/color][color=#333333][font=Arial, sans-serif][size=3]
Proizvodi se izvoze u Italiju, te se u narednom periodu planira uposliti jos 40 djevojaka.[/size][/font][/color][color=#333333][font=Arial, sans-serif][size=3]
U adaptaciju novog objekta uloženo je oko 230.000 KM. Finansijsku podršku ovom projektu pružili su Ambasada Kraljevine Holandije u BiH, Vijeće ministara BiH, UNDP i Općina Srebrenica.[/size][/font][/color]
  • Upvote 1

[quote name='mell' timestamp='1322080534' post='444800']

[color=#333333][font=Arial, sans-serif][size=3]Nakon nekoliko godina uspješnog rada pogona u Srebrenici, Tvornica finog rublja Alma Ras, danas je na svečan način ozvaničila početak novog projekta.[/size][/font][/color]
[color=#333333][font=Arial, sans-serif][size=3]Na ulazu u Srebrenicu otvoren je adaptirani pogon i zaposleno 30 novih radnika, uglavnom mladih djevojaka iz Srebrenice i Bratunca.[/size][/font][/color]
[color=#333333][font=Arial, sans-serif][size=3]Proizvodi se izvoze u Italiju, te se u narednom periodu planira uposliti jos 40 djevojaka.[/size][/font][/color]
[color=#333333][font=Arial, sans-serif][size=3]U adaptaciju novog objekta uloženo je oko 230.000 KM. Finansijsku podršku ovom projektu pružili su Ambasada Kraljevine Holandije u BiH, Vijeće ministara BiH, UNDP i Općina Srebrenica.[/size][/font][/color]
[/quote]

ajmo jednu fabriku i na USK. u svakom slucaju je za pohvaliti svako otvaranje nove firme. 30 +40 radnika je za taj grad mislim mnogo i daje tim ljudima tamo novu nadu. Svaka cast!!

A ne, ne moze to na nasem kantonu, ovdje se zapecati i najmanji pokusaj rada ili zaposljavanja. Na samom startu te ubiju u pojam. Bitno je da se otvore ogromni trzni centri, jedan do drugog i da se preprodaje. Nazalost!

[quote name='devilwoman' timestamp='1322139759' post='444884']
A ne, ne moze to na nasem kantonu, ovdje se zapecati i najmanji pokusaj rada ili zaposljavanja. Na samom startu te ubiju u pojam. Bitno je da se otvore ogromni trzni centri, jedan do drugog i da se preprodaje. Nazalost!
[/quote]

Ne ubija tebe niko u pojam vec kod ljudi hoce cim krenu u nesto da voze Audije, Mercedese, da sredi kucu a sve to na kredit.I onda kad malo zapne eto problema, jebe drzave, jebe opcinu a zapravo sam sebi kriv.Nije kod svih ovako ali kod 80% najmanje.

Ne znam da li svi razmisljaju bas na taj nacin. Govorim iz vlastitog iskustva. Pokusala sam otvoriti nesto, proizvodnja je bila u pitanju a ne prodaja i odmah dok pocnes ista ganjati nametne se toliko troskova da shvatis da se ne isplati. Umjesto da daju subvencije za pocetnike ili bar oslobode nekih troskova.
Ma kakav audi, mercedes, nismo bas svi toliko plitki
  • Upvote 3

[quote name='devilwoman' timestamp='1322144507' post='444896']
Ne znam da li svi razmisljaju bas na taj nacin. Govorim iz vlastitog iskustva. Pokusala sam otvoriti nesto, proizvodnja je bila u pitanju a ne prodaja i odmah dok pocnes ista ganjati nametne se toliko troskova da shvatis da se ne isplati. Umjesto da daju subvencije za pocetnike ili bar oslobode nekih troskova.
[/quote]

trebala bi biti subvencija za one koji otvore neku firmu i zaposle barem jednog radnika, tako je recimo u Austriji. Cak te prate od ideje pa cijelu prvu godinu i daju covjeku savjete...

[quote name='devilwoman' timestamp='1322144507' post='444896']
[/quote]
[quote name='Banditozzzz' timestamp='1322203983' post='444940']
trebala bi biti subvencija za one koji otvore neku firmu i zaposle barem jednog radnika, tako je recimo u Austriji. Cak te prate od ideje pa cijelu prvu godinu i daju covjeku savjete...
[/quote]

Ma ne trebaju nikakve subvencije. Smanji drzavni aparat za 70 %, smanji poreze, smanji davanja, reformiraj mirovinski sustav, ukini namete, olaksaj zakone a ne da imaju po 20000000 rijeci i slicno...

I onda ces vidjeti poduzetnistva!
  • Upvote 2