Jump to content
Sign in to follow this  
pirgo

Zgrada za borce i invalide u Ulici Izeta Nanića???

Recommended Posts

[quote name='muhamedt' timestamp='1321980109' post='444674']
Cazin - mjesto gdje diplome pokupovane po raznim univerzitetima, gdje mozes uz diplomu, i promijeniti ulje na vozilu, kupiti kilu fasiranog mesa, su validne i imaju prioritet pri dobijanju posla. A to iz razloga jer ljudi koji im dodjeljuju poslove imaju iste takve, pocev od nacelnika opcine koji je magistarski zavrsio negdje uz RS-u. Ako ko ovdje radi magistarski na univerzitetu u Sarajevu na primjer, zna tezinu ispita i radova..., zna da je neizvodljivo biti nacelnik opcine, predsjednik vladajuce stranke, i pitaj boga sta sve jos covjek obavlja da covjek magistrira. Ali moze se....Moze se u RS-u, u Ljusini, u Bihacu gdje je Mujo Demirovic dijelio diplome i sako i kapom, može se i u Travniku, Kiseljaku.... Može se dobiti diploma kakvu pozelis, ali ne i znanje.
Eh takva situacija Cazin je pretvorila u dubiozu kolektiv koji tone sve dublje i dublje... I da stavimo stvari na čistac, ove diplome bez znanja nisu krakteristične za ASDA, naprotiv u SDA ih ima poprilično...i to je uzelo maha... Za SDP ne znam, ovdje ima kolega iz SDP-a, pa neka kazu...
A narod ko narod voli dzabaluk, pa ce i da plati.... Jer lako se je uslikati i reci potpisan je ugovor s npr., slovenskom firmom ali njihov pravnik zna sta stoji u tom ugovoru, dok nasi likovi s kupljenim diplomama, nemaju blage veze, bitno je da su se uslikali...
A poslije kad treba placati snositi posljedice lošeg ugovora po nas, onda to narod plaća, kroz poreze, naknade...
U Cazinu nikad nije bilo vise ekonomista i pravnika, a nikad nam ekonomska situacija nije bila gora...
Dovoljno je pogledat opcinski budzet koji je oko 13 miliona, od toga 4,5 milona za plate;1,5 milona za materijne troškove opcine; 3 za donacije pojedincima i neprofitnim organizacijama,izdaci za nabavku stalni sredstava 1 milon,0,6 milona za servisiranje dugova,grantovi za mjesne zajednice 1,7 milona.....
Pa kako mislite da opcina moze stvoriti povoljan ambijent za poljoprivrednike, privrednike na ovakav nacin???
[/quote]

Vidi se da dobro poznajes te tzv diplome sa ljusine i RS.. ??
Čudno,jesi i ti mozda jedan od njih ??
  • Upvote 1

[quote name='pingvin' timestamp='1321968719' post='444651']
Placanje ide po situacijama, da se je cekao tehnicki prijem ne bi izvodjac radova do sad dobio ni marke a dug se pruzio cak u nekoliko stotina hiljada maraka.

Ista stvar je izgleda za kruznim tokom. Iz pouzdanih izvora sam sinoc cuo da je ljudi nece da postavljaju kamen jer nisu dobili isplatu za dosad ucinjeno.

Takodjer je ista stvar i za klupe, mnogi su mogli vidjeti jednu klupu i korpu postavljenu na kruznom (odmah su sutradan uklonjene-zbog ovog vjerujem da ce doci talijanske :D ), ja cak malo i sjedio na njoj (da uporedim kad dodju te iz Italije :D )

Sve je u nas izgeda krenulo naopako i najbolje bi nam bilo da se okanemo svega, nije nista za nas(eto zime bar će se diljati pastrma) :D
[/quote]

ide po situacijama ako je odrađeno po situacijama i ako ih je nadzor potpisao, jel tako....znam i ja nešto od tih procedura, iako mi nije struka...

a znaju se situacije i pokušati podvaliti, jel de...naročito cigo, stari vuk, ima sa tim iskustva....

jel to cigo nije radnike platio pa neće da postavljaju kamen..???

jel vas to cigo opet angažirao da probate provući njegove klupe....??
  • Downvote 2

[quote name='muhamedt' timestamp='1321980109' post='444674']
Cazin - mjesto gdje diplome pokupovane po raznim univerzitetima, gdje mozes uz diplomu, i promijeniti ulje na vozilu, kupiti kilu fasiranog mesa, su validne i imaju prioritet pri dobijanju posla. A to iz razloga jer ljudi koji im dodjeljuju poslove imaju iste takve, pocev od nacelnika opcine koji je magistarski zavrsio negdje uz RS-u. Ako ko ovdje radi magistarski na univerzitetu u Sarajevu na primjer, zna tezinu ispita i radova..., zna da je neizvodljivo biti nacelnik opcine, predsjednik vladajuce stranke, i pitaj boga sta sve jos covjek obavlja da covjek magistrira. Ali moze se....Moze se u RS-u, u Ljusini, u Bihacu gdje je Mujo Demirovic dijelio diplome i sako i kapom, može se i u Travniku, Kiseljaku.... Može se dobiti diploma kakvu pozelis, ali ne i znanje.
Eh takva situacija Cazin je pretvorila u dubiozu kolektiv koji tone sve dublje i dublje... I da stavimo stvari na čistac, ove diplome bez znanja nisu krakteristične za ASDA, naprotiv u SDA ih ima poprilično...i to je uzelo maha... Za SDP ne znam, ovdje ima kolega iz SDP-a, pa neka kazu...
A narod ko narod voli dzabaluk, pa ce i da plati.... Jer lako se je uslikati i reci potpisan je ugovor s npr., slovenskom firmom ali njihov pravnik zna sta stoji u tom ugovoru, dok nasi likovi s kupljenim diplomama, nemaju blage veze, bitno je da su se uslikali...
A poslije kad treba placati snositi posljedice lošeg ugovora po nas, onda to narod plaća, kroz poreze, naknade...
U Cazinu nikad nije bilo vise ekonomista i pravnika, a nikad nam ekonomska situacija nije bila gora...
Dovoljno je pogledat opcinski budzet koji je oko 13 miliona, od toga 4,5 milona za plate;1,5 milona za materijne troškove opcine; 3 za donacije pojedincima i neprofitnim organizacijama,izdaci za nabavku stalni sredstava 1 milon,0,6 milona za servisiranje dugova,grantovi za mjesne zajednice 1,7 milona.....
Pa kako mislite da opcina moze stvoriti povoljan ambijent za poljoprivrednike, privrednike na ovakav nacin???
[/quote]

čekamo da nam dođu takvi sa ''pravim'' diplomama pa da krene na bolje.... :mail:

[quote name='left_side' timestamp='1321984807' post='444686']
puno baba kilavo dijete. Mislim da boračke organizacije znaju odgovor na ovo pitanje vezano za useljenje u objekat jer su iste obaviještene od strane Izvođača. Trenutno u objekat nije priključena struja iz razloga što kant.ministarstvo za boračka pitanja nije uplatila elektroprivredi priključak jer se ovdje radi o boračkim populacijama pa su ise oslobođene ove obaveze. Kada su u pitanju obaveze izvođača, one su u potpunosti izvršene izuzev asfaltiranja parking prostora i poslovnih prostorija od kojih se odustalo na zahtjev investitora. Kada je u pitanju tehnički prijem zahtjev za istim općinskoj komisiji upućuje Investitor nakon što dobije Izjavu izvođača o završetku radova. Ista je dostavljena i na Investitoru je. Plaćanje nema veze sa tehničkim prijemom, jer se radi o obavezama po privremenim situacijama. I na kraju ovdje je investitor JU Komunalno-stambeni fond i on odgovara za obaveze prema izvođaču. Ne bi bilo korektno da iznosim o kolikim se dugovanjima radi no zaista se radi o velikom iznosu.
[/quote]

pa imaju rokvi za plaćanje, kada oni isteknu valjda možete tužiti.....bar su sudovi vaši... :codemafia:

koliko ja znam, ne znam puno ali ispravi me ako grešim, obaveze izvođača su u potpunosti ispunjene ako se to potvrdi na tehničkom prijemu...dakle, ta tvrdnja je puka demagogija, pusti ti nek komisija svoje odradi pa onda kaži da ste svoj ispunili....

[quote name='šaban' timestamp='1321998976' post='444708']
ide po situacijama ako je odrađeno po situacijama i ako ih je nadzor potpisao, jel tako....znam i ja nešto od tih procedura, iako mi nije struka...

a znaju se situacije i pokušati podvaliti, jel de...naročito cigo, stari vuk, ima sa tim iskustva....

[/quote] sad kad bi se tvoji postovi pregledali ubjeđen sam da si do sad bar 500 puta spomenuo cigu, nevjerovatno al vi očito liježete i budite se s cigom u mislima. da li je to zavist, ljubomora, mržnja ili nešto treće ne znam, ali toliko biti opterećen s tim čovjekom je prosto nevjerovatno. Ipak ti si čovjek koji je nekoliko puta sjedio s cigom, trebao si mu reći sve što te muči, ako imaš problema možda ti čovjek može pomoći. No da se vratimo temi, kako je Fond zaključio ugovor sa izvođačem radova on je i obavezan platiti ono što je naručio, također zanimljiva situacija je da Investitor prije zaključenja radova nije zatvorio financijsku konstrukciju, te je svjesno znao da neće moći platiti izvođaču radova u ugovorenom roku što povlači i krivičnu odgovornost, isto tako u slučaju utuženja stvoriće se dodatni troškovi za Investitora koji su nastali nesavjesnim poslovanjem odgovornih lica čime će fond biti oštećen za taj iznos što za sobom povlači još jednu krivičnu odgovornost. Mislim da ipak vama nije cigo najveći problem, a sudovi, naravno uvjek će biti onih koji će reći crveni zeleni, srpski, hrvatski, muslimanski, ateistički i svakojaki sudovi.

[quote name='šaban' timestamp='1321998976' post='444708']

[/quote]
Mogu se situacije podvaliti a je li ko pokusao nemam pojma, da znam napisao bi ja.

Zdrava logika mi kaze da vjerovatno nije platio ili vanjskog saradnika ili kamen koji ljudi polazu.

Mene nije niko angazirao vec kazem da su bile postavljene pa sklonjene i da je istina ono sto sam ranije govorio a sta ce biti na kraju, iskreno, zaboli me. Klupa ko klupa, ionako ce guzica na njoj sjediti :D

PS. Ima Cigo leftija da ga brani :D Edited by pingvin

[quote name='left_side' timestamp='1322028490' post='444729']
sad kad bi se tvoji postovi pregledali ubjeđen sam da si do sad bar 500 puta spomenuo cigu, nevjerovatno al vi očito liježete i budite se s cigom u mislima. da li je to zavist, ljubomora, mržnja ili nešto treće ne znam, ali toliko biti opterećen s tim čovjekom je prosto nevjerovatno. Ipak ti si čovjek koji je nekoliko puta sjedio s cigom, trebao si mu reći sve što te muči, ako imaš problema možda ti čovjek može pomoći. No da se vratimo temi, kako je Fond zaključio ugovor sa izvođačem radova on je i obavezan platiti ono što je naručio, također zanimljiva situacija je da Investitor prije zaključenja radova nije zatvorio financijsku konstrukciju, te je svjesno znao da neće moći platiti izvođaču radova u ugovorenom roku što povlači i krivičnu odgovornost, isto tako u slučaju utuženja stvoriće se dodatni troškovi za Investitora koji su nastali nesavjesnim poslovanjem odgovornih lica čime će fond biti oštećen za taj iznos što za sobom povlači još jednu krivičnu odgovornost. Mislim da ipak vama nije cigo najveći problem, a sudovi, naravno uvjek će biti onih koji će reći crveni zeleni, srpski, hrvatski, muslimanski, ateistički i svakojaki sudovi.
[/quote]

jesi ti sada postao glavni pisac anonimnih prijava.....ako sam ja cigu spomenu 500 puta, tvoja svaka druga je ''krivična''....de bar budi muško pa se potpiši na prijavu.... :mail:

stanari zgrade su potpisali ugovor o kupovini stana....zar to nije osnova za zatvorenu finansijsku konstrukciju.....e sada što oni nisu uplaćivali, pa ako vi tužite fond valjda fond može i te stanare tužiti da namire štetu, jel tako, jer ipak su oni potpisali ugovor kojim su se vezali....

nije valjda da samo fond mora poštovati ugovorene obaveze....a sa druge strane, sam si rekao da ministarstvo još uvijek nije platilo priključak za struju zgrade čime je tobože onemogućen prijem radova.....

čini mi se da su kantonalne vlasti ipak u vašim rukama pa ako vam je stalo do okončanja radova pogurajte malo preko hamdije....

jer ipak hamdija se iz petnih žila trudi da riješi boračku zgradu u bihaću koja je do sada koštala DUPLO nego cazinska a još ni krova nema, pa valjda će se potruditi da riješi i taj mizerni priključak za struju....

ali naravno, cilj teme je i od ovog napraviti slučaj u cazinu da se malo skrene pažnja sa bihaćkog problema....jel da Edited by šaban

[quote name='pingvin' timestamp='1322029943' post='444731']
Mogu se situacije podvaliti a je li ko pokusao nemam pojma, da znam napisao bi ja.

Zdrava logika mi kaze da vjerovatno nije platio ili vanjskog saradnika ili kamen koji ljudi polazu.

Mene nije niko angazirao vec kazem da su bile postavljene pa sklonjene i da je istina ono sto sam ranije govorio a sta ce biti na kraju, iskreno, zaboli me. Klupa ko klupa, ionako ce guzica na njoj sjediti :D

PS. Ima Cigo leftija da ga brani :D
[/quote]

pa što nije platio...???

ili možda cigo ne mora plaćati, ko što ni radnike nije platio već 3 mjeseca...gdje su sada oni borci za radnička prava.....sneki, lefti i drugi.....

pa dobro ako je deviza klupa ko klupa, mogu i ja skovati nešto pa donijeti i staviti na trg....ko što su i ovi mislili....

[quote name='šaban' timestamp='1322031678' post='444733']
jesi ti sada postao glavni pisac anonimnih prijava.....ako sam ja cigu spomenu 500 puta, tvoja svaka druga je ''krivična''....de bar budi muško pa se potpiši na prijavu.... :mail:

stanari zgrade su potpisali ugovor o kupovini stana....zar to nije osnova za zatvorenu finansijsku konstrukciju.....e sada što oni nisu uplaćivali, pa ako vi tužite fond valjda fond može i te stanare tužiti da namire štetu, jel tako, jer ipak su oni potpisali ugovor kojim su se vezali....

nije valjda da samo fond mora poštovati ugovorene obaveze....a sa druge strane, sam si rekao da ministarstvo još uvijek nije platilo priključak za struju zgrade čime je tobože onemogućen prijem radova.....

čini mi se da su kantonalne vlasti ipak u vašim rukama pa ako vam je stalo do okončanja radova pogurajte malo preko hamdije....

jer ipak hamdija se iz petnih žila trudi da riješi boračku zgradu u bihaću koja je do sada koštala DUPLO nego cazinska a još ni krova nema, pa valjda će se potruditi da riješi i taj mizerni priključak za struju....

ali naravno, cilj teme je i od ovog napraviti slučaj u cazinu da se malo skrene pažnja sa bihaćkog problema....jel da
[/quote] ako je tako teretite stanare, za izvođača fond je investitor, nema stanara nigdje tu, druga stvar je odnos investitora-krajnji korisnika-elektroprivrede, to izvođača ne zanima, bojim se da loše savjetujete direktora jer na kraju ipak će on biti najodgovorniji. Ja kad budem pisao krivične prijave ja ću je javno objaviti ko što sam javno pozvao tužilaštvo da se pozabavi zloupotrebom položaja načelnika općine. Cilj teme je da se pokaže da zbog nesposobnosti fonda stanari nemogu useliti u stanove za koje su dali pare.

[quote name='šaban' timestamp='1322031899' post='444734']
pa što nije platio...???

ili možda cigo ne mora plaćati, ko što ni radnike nije platio već 3 mjeseca...gdje su sada oni borci za radnička prava.....sneki, lefti i drugi.....

pa dobro ako je deviza klupa ko klupa, mogu i ja skovati nešto pa donijeti i staviti na trg....ko što su i ovi mislili....
[/quote]
Vjerovatno nije platio ili kamen ili vanjskog saradnika, treceg nema. A sto nije platio?? Pa vjerovatno nema para nema kamena :D

Je li platio radnike ili nije to ti isto ne bi znao reci nit me briga, tudja firma tudja briga.

Ovdje grijesis jer je meni "klupa ko klupa" a njima ili investitoru vjerovatno nije jer u tome vide neku korist ili inat (oba pomenuta). Po meni je nerealno da ona klupa koja je bila na trgu a i ista takva i iz Italije koju investitor hoce kosta vise od 1000 KM. Imaju oni strucnjake koji ce da urade procjenu koliko sta kosta ali mislim da obje strane pretjeruju u cijenama-zahtjevima a sve sa nasih ledja. Edited by pingvin

[quote name='left_side' timestamp='1322032191' post='444736']
ako je tako teretite stanare, za izvođača fond je investitor, nema stanara nigdje tu, druga stvar je odnos investitora-krajnji korisnika-elektroprivrede, to izvođača ne zanima, bojim se da loše savjetujete direktora jer na kraju ipak će on biti najodgovorniji. Ja kad budem pisao krivične prijave ja ću je javno objaviti ko što sam javno pozvao tužilaštvo da se pozabavi zloupotrebom položaja načelnika općine. Cilj teme je da se pokaže da zbog nesposobnosti fonda stanari nemogu useliti u stanove za koje su dali pare.
[/quote]

ne mogu useliti kad niste završili.....

hoćeš li Bog ti prijaviti načelnika i zbog puta u tursku....mislim da za sve putnike ima inkriminirajućih detalja, naročito nakon što su se sastali sa šeherzadom....
  • Upvote 2

[quote name='diesel' timestamp='1321998315' post='444707']
Vidi se da dobro poznajes te tzv diplome sa ljusine i RS.. ??
Čudno,jesi i ti mozda jedan od njih ??
[/quote]
Ne, interesantno bi bilo da pitas iisto pitanje nacelnika i ekipu stambeno komunalnom fondu :))

[quote name='šaban' timestamp='1322031678' post='444733']

ali naravno, cilj teme je i od ovog napraviti slučaj u cazinu da se malo skrene pažnja sa bihaćkog problema....jel da
[/quote]

Sabane ne brini :), prijave idu, polako ali sigurno :).
  • Upvote 1
  • Downvote 1

[quote name='muhamedt' timestamp='1322055784' post='444764']
Ne, interesantno bi bilo da pitas iisto pitanje nacelnika i ekipu stambeno komunalnom fondu :))
[/quote]

Po diskusijama vidi se da imas najvise info o tome pa zato sam pitao...Izvini
  • Upvote 1

[quote name='left_side' timestamp='1322032191' post='444736']
ako je tako teretite stanare, za izvođača fond je investitor, nema stanara nigdje tu, druga stvar je odnos investitora-krajnji korisnika-elektroprivrede, to izvođača ne zanima, bojim se da loše savjetujete direktora jer na kraju ipak će on biti najodgovorniji. Ja kad budem pisao krivične prijave ja ću je javno objaviti ko što sam javno pozvao tužilaštvo da se pozabavi zloupotrebom položaja načelnika općine. Cilj teme je da se pokaže da zbog nesposobnosti fonda stanari nemogu useliti u stanove za koje su dali pare.
[/quote]

de nas informisi jel istekao rok placanja , ako jeste zasto nisi pokrenuo postupak naplate i time zastitio preduzece u kom radis ???

[quote name='lucky' timestamp='1322064814' post='444782']
de nas informisi jel istekao rok placanja , ako jeste zasto nisi pokrenuo postupak naplate i time zastitio preduzece u kom radis ???
[/quote]

ma de pusti laki, nije im nadzor potpisao situaciju, nisu završili sve pa koristi forum da pusti priču..... :mail:
  • Upvote 1

KSF mora da ima ispostavu u Svici kad ti tako dobro znas sve pojedinosti :)

[quote name='snake' timestamp='1322119518' post='444846']
KSF mora da ima ispostavu u Svici kad ti tako dobro znas sve pojedinosti :)
[/quote]

ja ti kažem da imam dobre izvore....u dan-dva saznam sve što me zanima.... :mail:

[quote name='lucky' timestamp='1322064814' post='444782']
[/quote] Ko kaže da nisam? Bojim se da će fond zbog lošeg rukovođenja u ovom poslu biti oštećen za nekoliko stotina hiljada maraka na ime kamata i sudskih troškova, priča o neovjerenim situacijama je priča za malu djecu ipak se radi o dugu koji je dospio na plaćanje prije 230 dana.Ko će odgovarati za štetu, zna se.

Posted · Hidden by Vento, November 24, 2011 - No reason given
Hidden by Vento, November 24, 2011 - No reason given
[quote name='šaban' timestamp='1322121206' post='444854']
ja ti kažem da imam dobre izvore....u dan-dva saznam sve što me zanima.... :mail:
[/quote]

ma da,
pravi si mali lazov, a ne ide po defaultu ti lazov-vjernik...

A zašto KSF ne plati ono što nije sporno od radova, a ono što je sporno neka ide na sud ili neko vještačenje. Meni se baš čini da će ovako kako se sad radi, biti preskupo.

[quote name='left_side' timestamp='1322122343' post='444856']
Ko kaže da nisam? Bojim se da će fond zbog lošeg rukovođenja u ovom poslu biti oštećen za nekoliko stotina hiljada maraka na ime kamata i sudskih troškova, priča o neovjerenim situacijama je priča za malu djecu ipak se radi o dugu koji je dospio na plaćanje prije 230 dana.Ko će odgovarati za štetu, zna se.
[/quote]

pa brate ti tuži fond a fond neka tuži one koji su trebali uplatiti a nisu, čista situacija jel de....

[quote name='snake' timestamp='1322122368' post='444857']xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx[/quote]

ja nikad nisam rekao da sam religiozan, izvini ako nađeš takav post slobodno kopiraj.... Edited by Vento
Brisanje citiranog posta.

[quote name='šaban' timestamp='1322126452' post='444864']
pa brate ti tuži fond a fond neka tuži one koji su trebali uplatiti a nisu, čista situacija jel de....

[b]ja nikad nisam rekao da sam religiozan, izvini ako nađeš takav post slobodno kopiraj....[/b]
[/quote]
hahahahahahahahahahahahaah....
izvini, xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx Edited by Vento
Neprimjerena komunikacija.

[quote name='diesel' timestamp='1322064086' post='444778']
Po diskusijama vidi se da imas najvise info o tome pa zato sam pitao...Izvini
[/quote]
Info o tome da su se najvise pozicionirali u Opcini, vodovodu, stambeno komunalnom fondu,... kao i na kantonu ljudi sa diplomama koje su stekli za godinu dana na servisima za kamione IBC colege Ljusina, pa Aperion, Janjos, Travnik,....zna citav Cazin, moja diploma jee sa najaceg Univerziteta u drzavi i jednog od najjaci fakulteta :). Zbog tog sto nisam clan ASDA nemogu dobiti posao nigdje u Cazinu. Toliko o poštenju i islamu u ASDA.

[quote name='šaban' timestamp='1322126452' post='444864']

ja nikad nisam rekao da sam religiozan, izvini ako nađeš takav post slobodno kopiraj....
[/quote]

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx Edited by Vento
Neprimjereno skretanje sa teme.
  • Upvote 1