Jump to content
Sign in to follow this  
lucky

trebali Safet Sušić i dalje voditi reprezentaciju ?

Selektor reprezentacije  

50 members have voted

1. 1. Da li Safet Suši� treba da i dalje vodi reprezentaciju BiH ?

• da
    • ne
    • ne pratim sport nikako
    • ne pratim nogomet nikako
    • sta me briga za tim ko vodi reprezentaciju

Recommended Posts

Da li treba Safet Susic i dalje da vodi reprezentaicju BiH ?

svakako

Gledajuci velike reprezentacije vidimo da se selektori veoma dugo zadrzavaju na kormilu reprezentacije.. Primjer Hrvatske.. Bilic je 5 godina selektor iako se nisu plasirali na SP u Juznu Afriku ali bez obzira na to on je ostao selektor i evo odveo Hrvatsku na EP u Poljsku i Ukrajinu.. Svi selektori osim Sliskovica su brzo odlazili iz reprezentacije i mislim da jedne kvalifikacije nisu dovolje niti jednom treneru da odvede nasu reprezentaciju na jedno veliko takmicenje, Safet je bio na dobrom putu i treba mu dati podrsku u nastavku da nas odvede do toliko zeljenog uspjeha, ja vjerujem da on to moze!

Stvorio je dobru atmosferu u i oko reprezentacije.. Nakon dugo vremena imamo i sirinu u reprezentaciji kad su igraci u pitanju, a to opet najvis ezahvaljujuci Susicu.. Doveo je Zahirovica, Besica, Lulica, Mujidzu vratio Papca, dao sansu da zaigra od pocetka Miralemu Pjanicu..
  • Upvote 3

[quote name='safet susic' timestamp='1321554716' post='444391']
Gledajuci velike reprezentacije vidimo da se selektori veoma dugo zadrzavaju na kormilu reprezentacije.. Primjer Hrvatske.. Bilic je 5 godina selektor iako se nisu plasirali na SP u Juznu Afriku ali bez obzira na to on je ostao selektor i evo odveo Hrvatsku na EP u Poljsku i Ukrajinu.. Svi selektori osim Sliskovica su brzo odlazili iz reprezentacije i mislim da jedne kvalifikacije nisu dovolje niti jednom treneru da odvede nasu reprezentaciju na jedno veliko takmicenje, Safet je bio na dobrom putu i treba mu dati podrsku u nastavku da nas odvede do toliko zeljenog uspjeha, ja vjerujem da on to moze!

Stvorio je dobru atmosferu u i oko reprezentacije.. Nakon dugo vremena imamo i sirinu u reprezentaciji kad su igraci u pitanju, a to opet najvis ezahvaljujuci Susicu.. Doveo je Zahirovica, Besica, Lulica, Mujidzu vratio Papca, dao sansu da zaigra od pocetka Miralemu Pjanicu..
[/quote]

evo ti dokaza lucky...selektor se licno javio na cazin.net :)

mada uvijek ne odobravam njegov nacin vodjenja reprezentacije mora se priznati da je reprezentacija napredovala od kako je on dosho na kormilo....a valjda on zna malo vise oko lopte od mene :)

Dobar je on, iako njega najvise krivim za ovo sto se desilo u Portugalu, morao je po svaku cijenu igrati sa dvije spice tj. Ibisevic je morao igrati od prve do zadnje minute. Da je to uradio uvjeren sam da bi rezultat bio potpuno drugaciji. Kada se igralo u Zenici prvih 70 minuta nasi su bili nula kao i Portugal, cim je usao Ibisevic odmah je nasa reprezentacija zaigrala kako smo to od njih navikli, agresivno i opasno.. Bio sam uvjeren da ce tu gresku iz Zenice ispraviti u Portugalu ali njemu ni na kraj pameti nazalost :(
Sve u svemu vrlo dobro je vodio tim kroz kvalifikacije!

[quote name='Skrgan' timestamp='1321557069' post='444398']
Dobar je on, iako njega najvise krivim za ovo sto se desilo u Portugalu, morao je po svaku cijenu igrati sa dvije spice tj. Ibisevic je morao igrati od prve do zadnje minute. Da je to uradio uvjeren sam da bi rezultat bio potpuno drugaciji. Kada se igralo u Zenici prvih 70 minuta nasi su bili nula kao i Portugal, cim je usao Ibisevic odmah je nasa reprezentacija zaigrala kako smo to od njih navikli, agresivno i opasno.. Bio sam uvjeren da ce tu gresku iz Zenice ispraviti u Portugalu ali njemu ni na kraj pameti nazalost :(
Sve u svemu vrlo dobro je vodio tim kroz kvalifikacije!
[/quote]
[quote]- Šteta, Portugalci su nakon primljenog gola iz penala izgledali smuŠeno pa čak i panični. Safet SuŠić je želio u nastavku, barem u prvih petnaestak minuta, izdržati njihove napade i onda krenuti po drugi gol.

- Razumijem ga zaŠto nakon odmora nije odmah počeo napadački, jer ne možeŠ se otvoriti protiv Ronalda i Nanija. I u formaciji sa jedino isturenim Edinom Džekom imali smo ofanzivnih mogućnosti. Nekoliko igrača trebalo se ubacivati, ali nisu uspijevali - rekao je Vaha za Avaz.[/quote]

Sušićevi potezi su bili rezonski, taktiku kakvu je on postavio u Zenici (do 70.minute držati 0:0 pa onda probati sa dvije špice skršiti Portugalce - to bi bila i moja taktika; držati 2:1 do 70.minute u Portugalu i onda unijeti nervozu u redove Portugala, a svježi Ibišević bi imao više prostora nego u Zenici). Problem je u tome što ponekad za pobjedu trebaš napraviti i nešto što odudara od logike, posebno ako suparnik ima igrače koji su u stanju razbiti šablon. Treći gol Portugala nas je totalno uništio u svakom pogledu.

Usput, samo za luckyja:

http://www.youtube.com/watch?v=a7EiW2efnFw Na 2:24 se vidi da Ronaldo nije bio u ofsajdu u momentu kad mu je upućena lopta. Problem je u tome što je on strašno, strašno brz.

Sušić je bio veliki igrač, ostvario je pomak u odnosu na Blaževića, reprezentacija je nastavila uspon na FIFA-inoj tabeli, u reprezentaciji je debitiralo nekoliko igrača koji će biti okosnica tima u naredna dva-tri ciklusa... Minus su svakako crne minute protiv Francuza na Koševu (gdje smo realno trebali izgubiti 0:5), protiv Rumuna u gostima (gdje smo razbijeni na vrlo sličan način kao u Portugalu, a i rezultat je mogao biti još gori) i nepostojanje plana B u Portugalu. Problem iz Blaževićevog perioda u utakmicama protiv velesila (španija, Portugal, Francuska) je ostao - ne možemo pobijediti i gotovo.

ja sam za to da ode ...

prvo iz razloga sto kroz cijele kvlifikacije nikada nije znao pogoditi sa izmjenom ...

stvar je da nije napravio napredak u igri nreprezentacije ... jeste rezultat bio ... al kao sto Vento napisa kada naidjemo na jace reprezentacije nema nas nigdje ... svi se sjecamo da smo bez Dzeke u spaniji protiv spanije vodili 1:0 i da su nam oteli tu pobjedu ... imamo igrace koji realno zasluzuju da budu na svakoj zavrsnici bilo kojeg turnira ... dali evropskog ili svjetskog prvenstva ...

taktika spahić da da loptu Dzeki ne ide ... taktika mora biti spahic preko rahimica do pjanica ili misimovica a od ovih do dzeke ili ibiševica ... na krilima imas lulica i salihovica ... nhivoih prodora nije bilo ... ne racunam njihove prodore protiv slab ih reprezentacija ... njihova kvaliteta se vidi u klupskom nogometu ...

zato Safete Susicu hvala ti na svemu ... al nama treba selektor koji ce napraviti identit Bosnasko Hercegovackog nogometa ...

ja sam da ode
Koju smo mi to jaku repku pobjedili?
Euro smo izgubili u Albaniji
Mislim da je trebao otići već poslije utakmice sa Francuskom na Koševu
Ova ekipa je već 2 ciklusa skupa, tako da se morao pokazati napredak,ja ga nisam vidio
Nemam protiv Papeta ništa ,ali kakve to on ima trenerske rezultate u svojoj prošlosti?
Sretno u sljedećim kvalifikacijama

problem je koga dovesti poslije njega? ko zeli i ko moze napraviti vise? zar stvarno mozemo vise? meni je cudno da mi kod nijednog selektora nismo uspjeli da odbranu postavimo dje se necu kod svakog napada protivniki bojati da cemo primit gol.

Po meni on malo mjenja u utakmici, malo isprobava. ibricic naprimjer previse malo igra, susic ima svojih 11 igraca i njih drzi a druge ko sisa tako nekako.

igra iz odbrane mi se ne svidja, previse dugih lopti. I jos da ponovoim da je kvalifikacije za Euro izgubiljena u Rumuniji i Albaniji a ne tek protiv Francuza ili Portugala. Zaista smo dobili dobru grupu i morali smo proci jer Francuzi su jako lose igrali Edited by Banditozzzz

Ja sam svakako za njegov ostanak na klupi.

Vidim, neki su pisali kako nikakav napredak nisu vidjeli, ja kažem takvim da su spavali zadnjih nekoliko mjeseci. Neki kažu da nije imao pravovremene izmjene, i s tim se neću totalno složiti.
Prvo, većinu kvalifikacija, čovjek je uvijek nešto krpio. Ili fali neko zbog kartona od prije dvije godine, ili zbog onog kartona od prekjuče, ili se neko malo povrijedio, ili ne igra već pet godina, pa ga ganjamo da se vrati, ili, ili... Lulić je vrlo malo utakmica odigrao ondje gdje mu je stvarno mjesto, upravo zbog problema sa sastavom. Protiv Rumunije je igrao, i valjda svi, pa i vi pospani znate kako je momak odigrao u Zenici. Igrači su svugdje bili po terenu, ondje gdje je Pape mislio da mogu dati mnogo, u nedostatu ostalih. U jednom trenu je i Rahimić bio stoper.
Dakle, hoću da kažem da imamo jako kratku klupu. Najčešća nam je zamjena, uz Vedu bio čovjek koji je pola ciklusa igrao u PL BiH. Darko Maletić. Odličan je bio svaki put, osim možda u Parizu, ali ja mu se zahvaljujem na svakoj minuti koju je odigrao. Ali, ne možemo od njega očekivati da može iste partije pružiti u 90 minuta i u tih 20-25 na kraju što dobije.
Vedo- skoro isti slučaj. Nekad je potreban od početka, ali je nekad i prerizično, ma koliko on Džeki ili Džeko njemu pravili prostor za šansom, često bi tako nešto bilo preofanzivno uz sve ostale ofanzivce. Pa, cijela nam je veza skoro orijentisana prema naprijed. Još neko piše kako je Ibričić malo igrao. Ma daj, molim te. Gdje bi njega stavio? Pored Misketa, Pjanića i Medunjanina. :blink: Čak i kad su njih trojica zajedno, zna biti gužva. Sve su to spori igrači. Zato taj nedostatak brzine treba nadomijestiti stalnom trkom. Miske se po tom pitanju popravlja, i to se dalo primijetiti u zadnje vrijeme.

Opet, neko spomenu da se igra na previše dugih lopti, taj kao da je gledao samo zadnje dvije utakmice. Pa, ljudi zar stvarno ne vidite napredak? Ne vidite kako se radi vez, kako se igrači kreću, kako se ubacuju u prostor? Naravno, pričam o drugom dijelu kvalifikacija, bez baraža. Spominjati sad Albaniju i septembarsku BiH protiv Francuske, nema smisla. Prošlo je godina dana od toga, a mnogo, mnogo se stvari može promijeniti za to vrijeme. I, promijenilo se. Ekipa je sazrijevala, učila, Pape je stisnuo zube, jednom udario šakom.. Ekipa je mnogo napredovala, najbolji igrač BiH svih vremena je tome doprinio. A, gdje ne bi, je li?
Osjeti se profesionalizam u zraku, na terenu, na TV-u. (Nema kojekakvih reklama i emisija sa Zmajevima iz hotela ovog, onog, sa mora, sa kafe, sa ručka nakon onih priča kako ćemo nekom sve po spisku...)

Safet Sušić je pravi čovjek za ovu ekipu. Nije pametno konstantno mijenjati trenera. Oni su se sad navikli na njega, on ih poznaje "u dušu", i došao je na pola procesa "Ljiljani na Prvenstvu". Kad proces dođe svome kraju, kad se ispostavi da je uspješan, Ljiljani, Zmajevi, kako vam volja će pikati loptu po Brazilu, a uz teren će biti čovjek sa blagim osmijehom na licu, nekad ga zvahu "čovjek sa spuštenim štucnama."

Još ćemo mi ovoga vidjeti, vjerujte, vjerujmo!
I da, brojte pasove, ja nisam imala vremena. ^_^ :D
[media]http://www.youtube.com/watch?v=U9MeYM93SAc[/media] Edited by BaDa12
  • Upvote 2

Ciro mu je ostavio reprezentaciju koja je u tezoj grupi izborila baraz ... i od istog protivnika u barazu ispala ... evidentno je da u reprezentaciji nije bilo napretka ...

kod izmjena sam ja misio da nije radio prave izmjene ... nikada nije pogodio s izmjenom ... svi se sjecamo uvodjenja zahirovica protiv francuske ... momak je straha dobar igrac , ne zelim mrve njegove igracke kvalitete umanjiti ili osporavati ... al u utakmici protiv francuske nije znao gdje je ... jel on kriv koji se dokazao kao igrac ili selektor koji ga nije pripremio za takvu utakmicu i atmosferu ???
mislim mogo bi jos njegovih bisernih izmjena navesti ... al ne zelim da se to provlaci jer ispada da igraci ne valjaju al stvarno valjaju ...

ne zelim i susica da omalovazavam ... jednostavno je vrijeme da dodje novi covjek na celo reprezentacije i da je digne na novi nivo ... jer cemo u grupi koju sada imamo za kvalifikacije na svjetsko prvenstvo opet imati baraz ili mozda i za njega ostati kratki ...

lulić ili bilo koji u svom timu igra vrlo dobro na poziciji kojoj igra ...a reprezentaciji im se daju zadaci koje nisu radili u svom klubu vec samo u reprezentaciji ... kada uzmemo u obzir da je u reprezentaciju pozvan zbog igri u klubu na poziciji na kojoj igra ... dodju u reprezentaciju i igra nesto sto ne igra ... jel tu on kriv ili selektor ... za mene selektor ... selektor treba da trazi igrce koji igraju svoje pozicije u klubu da iste igraju i u reprezentaciji ... tako cemo i siriti i klupu ... a ne da lulic ili ne bitno koji igrac bio samo u pocetnom sastavu ... sto Ibisevica ne uvede kada ima takvu taktiku da igrace stavlja an pozicije koje ne igraju u klubu ... da Ibisevic igra na krilu ...
desi nam se da se neki od tih igraca povrijesi i mi nemamo alternativu za to mjesto ...

znaci po men je doslo vrijeme da dodje novi selektor koji ce reprezentaciju dignuti na slijedeci nivo ... a to je direktni plasman na zavrsnicu bilo kojeg turnira ... ne bitno radilo se o svjetskom ili evrepskom turniru ...

Kao nasljednik Sušića spominje se Bajevic ali mislim da od toga nema nista.. Jedino ako Susic ne bude htio produziti ugovor s reprezentacijom..

Susic ima punu podrsku igraca, komiteta za normnalizaciju te i velikog dijela javnosti tako da je tesko povjerovati da ce nas u kvalifikacijama za SP voditi neki drugi izbornik..
  • Upvote 1

Ja bih vama zabranio da ikako gledate pojedinim reprezentaciju. Shvatite vec jednom da MI nismo nogometna nacija i da nam je liga za ku*ca i da nema veze sa selektorom sto se mi ne plasiramo. Vidjeli ste to protiv Francuske, mozemo se samo nadati sreci prilikom izvlacenja da dobijemo nekoga ko ne mora ici na neko prvenstvo i to je to . Susic je dobar izbornik i promjenio je nas nacin igre skroz zato nemojte biti takvi. Ko ce nam biti izbornik, Gus Hidink ? Murinjo ? Izo Racic ?
  • Upvote 1

[quote name='lucky' timestamp='1321642921' post='444442']Ciro mu je ostavio reprezentaciju koja je u tezoj grupi izborila baraz ... [b]i od istog protivnika u barazu ispala[/b] ... evidentno je da u reprezentaciji nije bilo napretka ...

kod izmjena sam ja misio da nije radio prave izmjene ... nikada nije pogodio s izmjenom ... svi se sjecamo uvodjenja zahirovica protiv francuske ... momak je straha dobar igrac , ne zelim mrve njegove igracke kvalitete umanjiti ili osporavati ... al u utakmici protiv francuske nije znao gdje je ... jel on kriv koji se dokazao kao igrac ili selektor koji ga nije pripremio za takvu utakmicu i atmosferu ???
mislim mogo bi jos njegovih bisernih izmjena navesti ... al ne zelim da se to provlaci jer ispada da igraci ne valjaju al stvarno valjaju ...

ne zelim i susica da omalovazavam ... [b]jednostavno je vrijeme da dodje novi covjek na celo reprezentacije i da je digne na novi nivo[/b] ... jer cemo u grupi koju sada imamo za kvalifikacije na svjetsko prvenstvo opet imati baraz ili mozda i za njega ostati kratki ...

[b]lulić ili bilo koji u svom timu igra vrlo dobro na poziciji kojoj igra[/b] ...[b]a reprezentaciji im se daju zadaci koje nisu radili u svom klubu vec samo u reprezentaciji[/b] ... kada uzmemo u obzir da je u reprezentaciju pozvan zbog igri u klubu na poziciji na kojoj igra ... dodju u reprezentaciju i igra nesto sto ne igra ... jel tu on kriv ili selektor ... za mene selektor ... [b]selektor treba da trazi igrce koji igraju svoje pozicije u klubu da iste igraju i u reprezentaciji ... tako cemo i siriti i klupu[/b] ... a ne da lulic ili ne bitno koji igrac bio samo u pocetnom sastavu ... sto Ibisevica ne uvede kada ima takvu taktiku da igrace stavlja an pozicije koje ne igraju u klubu ... da Ibisevic igra na krilu ...
desi nam se da se neki od tih igraca povrijesi i mi nemamo alternativu za to mjesto ...

znaci po men je doslo vrijeme da dodje novi selektor koji ce reprezentaciju dignuti na slijedeci nivo ... [b]a to je direktni plasman na zavrsnicu bilo kojeg turnira[/b] ... ne bitno radilo se o svjetskom ili evrepskom turniru ...[/quote]

1.Isti po imenu, ali ne i po igračima - onaj Portugal ipak nije imao Ronalda.

2.Mislim da je reprezentacija došla do onog niva na kojem je teško očekivati napredovanje. Odnosno, napredak će biti sporiji nego dosad. Ima jedna stvar koju ova reprezentacija nije imala ni sa jednim selektorom (Hadžibegić, Muzurović u oba mandata, Slišković u oba ciklusa, Blažević, Sušić), a to je sposobnost da se u stani-pani utakmici (utakmici bez prava na popravak) odigra hrabro, dobro, srčano i ravnopravno sa suparnikom. Sjeća li se neko naših šansi protiv Danske na Koševu? Osim gola Bolića i one više sretne nego spretne šanse u kojoj se našao Baljić nismo imali pravih prilika. Sjeća li se neko koja je bila naša najbolja šansa u Beogradu? Jedina šansa je bio udarac Vedina Musića (kako bi nam sad igrač njegovog profila dobro došao!) sa 40 metara. Sjeća li se neko šansi protiv Portugala u Zenici (kod Blaževića)? Ne, jer ih nije bilo. Kad bismo mogli naći selektora koji bi to mogao donijeti sa sobom, koji bi to mogao ubrizgati igračima, odmah bih rekao da se taj dovede umjesto Sušića.

Nadalje, ne pobjeđujemo velike reprezentacije. Nije to ništa strašno, imala je i Njemačka takva razdoblja no oni imaju puno širu bazu igrača i trenera, sklonost ka sistematskom otklanjanju grešaka i vrhunsku ligu. Nije ih sramota učiti od trenutno boljih kako bi svoje sadašnje učitelje nadmašili (španci). Dobro je što će prije posljednje utakmice u grupi vjerovatno biti poznato jesmo li pukovnici ili pokojnici, odnosno što ćemo svoje susrete protiv Grka i Slovaka odraditi prije posljednjeg dvomeča.

3.Ovo je zanimljiva stavka. Razumijem zašto je Sušić htio na sve moguće načine izbjeći da Lulić igra na lijevoj defanzivnoj strani u Portugalu jer je iz utakmica u Laziju bilo vidljivo da Lula naprosto nije za defanzivca. Otud moj žal za Musićem jer na lijevom beku praktično imamo samo Papca koji je u Portugalu igrao izmožden infuzijama, temperaturom i stomakoboljom. Ovdje je vidljiv napredak u odnosu na Blaževićevu eru jer smo u Blaževićevo vrijeme o Ćiri mogli čuti sve osim toga da je išao gledati neke od naših reprezentativaca. S druge strane, Carlos Queiroz je naše igrače vrlo pozorno pratio i uštopao Misimovića, Džeku, Salihovića i Ibiševića bez većih problema.

4.Ovo je tačno.

5.Kad bih znao da postoji onaj koji bi donio napredak u igri same reprezentacije, odmah bih se složio s tobom. Problem je, međutim, u tome što ja mislim da je ključni problem našeg fudbala sistem. Selekcija igrača od samog početka mora biti takva da oni mogu odgovoriti zahtjevima (tehničko i fizičko usavršavanje igrača) modernog fudbala, a ne da nas svaki tim koji ima tehnički i fizički moćna krila (Rumunija sa Torjeom, Portugal sa Ronaldom i Coentraom, pa i Francuska u drugom poluvremenu pariške utakmice sa Nasrijem, Menezom i Maloudom, uz realnu primjedbu da im je itekako pomogao škotski sudija) razbija bez problema.

zar nisu utakmice baraza stani pani i bez mogucnosti popravka ?

spominjes njemacku i sistematsko otklanjanje gresaka ... jel sistematsko otklanjanje gresaka da najbolji strelac u sezoni njemacke lige u reprezentaciji igra stopera ? mislim na barbareza , da nebi bilo zabune ...

uzmi hrvatsku za primjer ... jesu bili hrabri pa se drznuli i napali engleze na vembliju i pobjedili ih ... a to je to sto i nama i nasem selektoru buducem treba ... biti drzak i hrabar ...

[quote name='lucky' timestamp='1321892060' post='444581'][b]zar nisu utakmice baraza stani pani i bez mogucnosti popravka ?[/b]
spominjes njemacku i sistematsko otklanjanje gresaka ... [b]jel sistematsko otklanjanje gresaka da najbolji strelac u sezoni njemacke lige u reprezentaciji igra stopera ? mislim na barbareza , da nebi bilo zabune[/b] ...
uzmi hrvatsku za primjer ... [b]jesu bili hrabri pa se drznuli i napali engleze na vembliju i pobjedili ih[/b] ... a to je to sto i nama i nasem selektoru buducem treba ... biti drzak i hrabar ...[/quote]

1.Upravo tako, ja se i slažem sa tobom po tom pitanju. S tim da je u baražu takva utakmica ona revanš-utakmica jer nakon prve utakmice postoji mogućnost popravka. Valjda smo zato jedine šanse u oba baraža ostvarili u prvim utakmicama (Muslimović, Džeko i Ibričić u Portugalu 2009, Ibišević x2 u Zenici 2011).

2.Nije, to je tačno. što je najsmiješnije, Barbarez je protiv španije na Mestalli odigrao sjajnu utakmicu na liberu (igrao je libera, a ne stopera), poskidao je skoro sve lopte koje su domaćini slali iz kornera. Nije to jedini primjer da igrač igra kontra-poziciju. Malo je poznato da je Sanel Jahić u Željezničaru jedno vrijeme bio najbolji strijelac. Njegova originalna pozicija je desnokrilni napadač. Kasnije će ga treneri pomicati nazad, prvo na poziciju bočnog igrača, a kasnije je završio čak i na stoperu. Ne znam da li je Ćiro bio prvi koji ga je koristio kao stopera, ali je činjenica da je Jahić dao jedan od ključnih golova pretprošlih kvalifikacija, onaj u Belgiji za 1:2.

3.Hm, postoji jedna bitna razlika u odnosu na naš položaj i položaj Hrvata uoči te utakmice. Imali su praktično sigurno prvo mjesto, pali bi na drugo mjesto samo sa porazom od tri razlike. Na to sve, dobili su stimulans od Abramovicha prije te utakmice - svaki hrvatski igrač koji je učestovao u pobjedi u Londonu je dobio mercedesa. Tačno je da moramo imati drskost i hrabrost, ali ne pretjeranu. Hrvati su nedavno primijetili da je uoči prve utakmice (od četiri) koje su igrali sa Englezima u prethodnim kvalifikacionim ciklusima Slaven Bilić gledao u Engleze sa popriličnim poštovanjem. Eduardo i krtica su na kraju donijeli pobjedu Hrvatima 2:0. Uoči druge utakmice u Maksimiru, Bilić je u novinama rekao da je Hrvatska šesta na FIFA-inoj tabeli i da je samim tim favorit protiv Engleza. Epilog je poznat - Englezi su im očitali lekciju za sva vremena, a pravo poniženje servirali u revanšu. Hrabrost - da. Bahatost - ne. Tako treba i mi da radimo - hrabro, muški, čvrsto u duel-igri, pokretljivo u igri bez lopte.

Inače, što se tiče Hrvata, oni su valjda jedini ex-Jugosloveni sa karakterom pobjednika. Nije ni čudo da su se plasirali na 7 od devet velikih takmičenja, da su pobjeđivali i tako jake timove kao što je bio ukrajinski 1997.godine (to je bio praktično Dynamo Kyiv koji je Barcelonu par sedmica prije baraža dobio 3:0 u Kijevu i 4:0 u Barceloni) ili nezgodan kao slovenački 2003.godine (Hrvati su u Sloveniju došli sa 1:1 iz prve utakmice, imali igrača manje pola sata, ali su i sa igračem manje dali gol i pobijedili).

bit ću kratak,sušić i nije neki trener,jer momentalno mu je ostala repka koju je ciro podigao na noge slozili se mi s tim ili ne,ali tako je,nema on agresivnosti i zna totalno promašiti taktiku,prije njegovog dolaska i biranja selektora htio sam da to bude vaha,nažalost bio je to ipak sušič i sad bi volio da ode i naravno da na njegovo mjestu dodje VAHA (: