Jump to content
EcI PeCi PeC

ZAsto??

Recommended Posts

[quote name='šaban' timestamp='1321446476' post='444272']
zar su I i II svjetski rat vođeni zbog vjerskih ideala i principa ili su ipak bili u pitanju ekonomski principi...?
[/quote]

Zamisli da su se toliki ratovi vec desili a niko nist anaucio skuzio nije..

[quote name='lucky' timestamp='1321463291' post='444297']
ja vjerujem zato sto sam u Kuranu casnom pronasao dokaze da postoji Allah dz. ...

nedostatak vjere uzrukuje i nedostatak moralnosti ... a sta su posljedice toga vidimo danas u kakvom smo drustvu ...
[/quote]

hmmm..

kako to onda da se vjernici vanbracno sexaju??? jel i to sve od silne vjere??? kako to da se neka stroga pravila nepridrzavaju?? da se svega bas onako nepridrzava kako to pise...

ja sam dosla do zakljucka da je kod nas samo pricaaaa i pricaaaaa i pricaaaaaa... sarena laga :)

kod bosanca je vjera pricati jedno a pod crnim najcrnjim mantilom radi drugo...

covjek je najlgluplje stvorenje na ovoj kugli..... nista naucili nit ista skuzili nismo....

[quote name='Incubus' timestamp='1321479921' post='444317']
ograda: Poštujem svakog vjernika. Čestitat ću svakome praznik. Da sam neki poduzetnik svojim radnicima vjernicima bih omogućio da ispoljavaju svoja vjerska prava. itd...

A sad na luckyev post...ima i puno laznog morala.

Meni je zanimljivo da zemlje koje idu liberalizmu i ateizmu (ili barem areligiozmu) su razvijenije i njihovi gradjani zive kvalitetnije. Evo i primjer EU - u krizi su se najvecoj nasle tradiconalne zemlje s većim postotkom vjernika - irska, spanjolska, portugal, grčka - dok su najmanje pogodjene krizom svedska, nizozemska, njemacka itd... gdje je ipak svakog dana sve manji broj vjernika.

Vjerovatno tu ima previse varijabli da neki laik poput mene izvlaci zakljucke, ali jednostavno se pokazuje da je to tako...
[/quote]

Ovakve odgovore je zanimljivo citati, kad se iz odgovora osjeti da se je razmislilo, ne tipa tako je i ja vidio nevidio vjerujem...

[quote name='EcI PeCi PeC' timestamp='1321532556' post='444343']
hmmm..

kako to onda da se vjernici vanbracno sexaju??? jel i to sve od silne vjere??? kako to da se neka stroga pravila nepridrzavaju?? da se svega bas onako nepridrzava kako to pise...

[/quote]

gdje se to seksaju, daj adresu da idemo tamo provjeriti..... :mail:

[quote][b][size=5][color=#0000cd]"Covjece, ne mozes promjeniti rok odredjenja, niti mozes izgubiti svoju nafaku, a i uzeti nafaku drugome! Cemu onda mucno naprezanje i ubijanje duse?! "[/color][/size][/b][/quote]

Ona nesto prica o vjeri tj protiv vjere a sam joj avatar cisto vjerskog karaktera :)
Inace ova recenica se propisuje Hasanu El-Basriju da je rekao...
Toliko o nasoj dragoj forumasici :D
A hos ti sad promijeniti avatar??? :)

sabane neznam tacno gdje se sexaju gdje varaju, gdje se laze..[b] al znam gdje se ciste!!!!!![/b]

[b]U dzamiji po mogucnosti u prvom safu!![/b]

Jos kad vidis proslost... Pretezno iz jednog extrema u drugi... jel tako scobby... he he

aman zaman Edited by EcI PeCi PeC

Naravno da se u dzamiji ciste, jer tad smo najblizi Allahu dz.s
Svi su grijesni nece se vise roditi taj koji je bezgrijesan...

Ali cudno je ta moc Allahova gdje svaka od Ecija ima jasan dokaz postojanja Allaha i mudzize zadnjeg Bozjeg poslanika
Ja imam osjecaj da ce se ovo zensko kroz odredjeni rok zaviti i vratiti se svom Stvoritelju pokorno... Amin

[quote name='Soloy' timestamp='1321479548' post='444316']
da neko nebi mislio nešto pametujem evo:[url="http://sh.wikipedia.org/wiki/Slab_i_jak_ateizam"]http://sh.wikipedia....b_i_jak_ateizam[/url]
Prema svakom učenju jarane,na zemaljskoj kugli a ima ih vjerovatno na desetine hiljada niko
ne poriče ili ne može poreći da POSTOJI AKTIVNA SILA KOJA POKREĆE I USMJERAVA PROCESE.
Jer to je apsolutno nemoguće poreći.to je isto kao da čovjek poriče svoje postojanje.
Stoga razilaženja su kod shvatanja te sile,i tu leže korijeni podjele na teiste i ateiste.
Glupo je da ti kažeš da ne vjeruješ u Boga a vjeruješ u aktivnu silu koja pokreće i usmjerava procese.(Bog)
To bi isto bilo kad bi ti vjerovao da si ti sam uzrok svog postojanja,da si sam sebe napravio. :)
[/quote]

Nije tacno, ja ucim filozofiju tako da ti to za ucenja koja ne poricu silu nije tacno . Moguce je poreci, ja koliko se sjecam zadnji put kada sam procitao shvatio sam da smo postali iz spermatozoida . Jest glupo to reci ali ko je to rekao ? Ja nisam, nije ni Eci niti Incubus ? :D Nisam sam sebe napravio vec me napravio onaj isti kao ja, covjek ( moj otac ) . Onda je bog covjek po tvom ?
Ova recenica je igranje s mozgom i rijecima a upravo to svete knige rade . Ja sam ti vec jednom objasnio sta je ateisti a sta vjernik i nemam namjeru vise jer ti ocito NECES I NE ZELIS da shvatis u cemu je razlika. I nemoj se sluziti wikipedijom mnogo, jedan moj kolega je stavljao postove o historiji iz zajebancije i to je stajalo 5 mjeseci tako dok ga nisu otkrili , wikipedija je sranje ako nemas kraj sebe neki poudan izvor ;)

Ovaj forum je davno izgubio svoju svrhu, i kad neko nesto kaze i dalje ce drugi se truditi da se prave da ne shvataju sta im se objasnjava i samo ce udarati ko Maksimo po diviziji . Jedino me raduje ovdje sto mogu nabaciti koju pametnu sa Ventom, Jiggyem i Incubusom a ostalo mi dodje kao ona 'Audicija' da se nasmijem :D
  • Upvote 1

[quote name='Angel of Death' timestamp='1321536073' post='444354']
Jiggyem i ostalo mi dodje kao ona 'Audicija' da se nasmijem :D
[/quote]
:D

Izvini, mislio sam na tebe .

[img]http://community.us.playstation.com/servlet/JiveServlet/downloadImage/2-31020468-6936/295-340/borat-not-jb.jpg[/img]
  • Upvote 1

[quote name='EcI PeCi PeC' timestamp='1321532556' post='444343']
hmmm..

ja sam dosla do zakljucka da je kod nas samo pricaaaa i pricaaaaa i pricaaaaaa... sarena laga :)

kod bosanca je vjera pricati jedno a pod crnim najcrnjim mantilom radi drugo...

covjek je najlgluplje stvorenje na ovoj kugli..... nista naucili nit ista skuzili nismo....
[/quote]

iz tvojih postova se da naslutiti da nisi vjernik ... ako sam pogresnu naslutio zao mi je ...

pa ću ti zato postaviti jednostavno pitanje a vezano za zemaljske zakone ... jesil ti kada vozila auto pjana i napusita ?

nije cilj spustanje diskusije na licni nivo vec da svatis da ljudi mogu pogrijesiti a Allah dz. je milostiv ...

Incubus , potpuno se slazem da ima i laznog morala ...

[quote name='Angel of Death' timestamp='1321536073' post='444354']
Nije tacno, ja ucim filozofiju tako da ti to za ucenja koja ne poricu silu nije tacno . Moguce je poreci, ja koliko se sjecam zadnji put kada sam procitao shvatio sam da smo postali iz spermatozoida . Jest glupo to reci ali ko je to rekao ? Ja nisam, nije ni Eci niti Incubus ? :D Nisam sam sebe napravio vec me napravio onaj isti kao ja, covjek ( moj otac ) . Onda je bog covjek po tvom ?
Ova recenica je igranje s mozgom i rijecima a upravo to svete knige rade . Ja sam ti vec jednom objasnio sta je ateisti a sta vjernik i nemam namjeru vise jer ti ocito NECES I NE ZELIS da shvatis u cemu je razlika. I nemoj se sluziti wikipedijom mnogo, jedan moj kolega je stavljao postove o historiji iz zajebancije i to je stajalo 5 mjeseci tako dok ga nisu otkrili , wikipedija je sranje ako nemas kraj sebe neki poudan izvor ;)

Ovaj forum je davno izgubio svoju svrhu, i kad neko nesto kaze i dalje ce drugi se truditi da se prave da ne shvataju sta im se objasnjava i samo ce udarati ko Maksimo po diviziji . Jedino me raduje ovdje sto mogu nabaciti koju pametnu sa Ventom, Jiggyem i Incubusom a ostalo mi dodje kao ona 'Audicija' da se nasmijem :D
[/quote]
Pa dobro ako nije tačno onda dokaži da nije tačno.
Nije tebe napravio čovjek jer tvoj otac neme veze s tobom,da ima možda bi sad bio Edin Džeko...:):)
Jer naravno ateizam u krajnjoj liniji predstavlja vrstu vjerovanja,
koje stoji na najslabijim nogama jer se bazira na [b]predpostavci[/b] nepostojanja ničega
što je van dometa naših spoznajnih mogućnosti.
I zbog toga sam sebi proturječi jer priznaje silu koja sve pokreće.
Nju je nemoguće zanjekati jer ona je prvi pokretač a vjernici je zovu Bog.
Ti si vjernik...

Eci nemoj se ljutiti ali iz tebe neka velika gorčina progovara. Mislim da previše osuđuješ.
Ti si pokrenula temu zašto ljudima treba vjera, a onda napadaš neke koji su u toj vjeri licemjerni. To su dvije potpuno različite stvari.
Na kraju krajeva svako je slobodan i da vjeruje i da ne vjeruje i da se pravi da vjeruje i da rađa u dzamiji i da se sexa i pobacuje i šta god hoće...tako da to nema veze s nazivom tvoje teme.
Tako da makni te pojedinačne slučajeve i svoje neke osobne probleme iz takve teme.

Idemo raspravljati koliko religije pridonose cjelokupnom društvu i čovječanstvu...
  • Upvote 1

[quote name='Soloy' timestamp='1321550897' post='444385']
Pa dobro ako nije tačno onda dokaži da nije tačno.
Nije tebe napravio čovjek jer tvoj otac neme veze s tobom,da ima možda bi sad bio Edin Džeko... :):)
Jer naravno ateizam u krajnjoj liniji predstavlja vrstu vjerovanja,
koje stoji na najslabijim nogama jer se bazira na [b]predpostavci[/b] nepostojanja ničega
što je van dometa naših spoznajnih mogućnosti.
I zbog toga sam sebi proturječi jer priznaje silu koja sve pokreće.
Nju je nemoguće zanjekati jer ona je prvi pokretač a vjernici je zovu Bog.
Ti si vjernik...
[/quote]

Ja sam , [size=5]za tebe DZEKO[/size] :)

[quote name='Angel of Death' timestamp='1321554461' post='444390']
Ja sam , [size=5]za tebe DZEKO[/size] :)
[/quote]
naravno da jesi,
ja sam filozofiju učio kod Kičića u Gimnaziji.:-

Meni je vjera potrebna, bit cu iskrena - ne klanjam ( zasad ) ... znam da bi trebala ali to je druga prica, ali ovako inace ne mogu zamisliti dan da ne proucim nesto, kad mi treba pomoc trazim je od Allaha, od koga drugog da trazim ? Volim citati o islamu i volim kad uvijek nesto novo naucim ...
  • Upvote 1

[quote name='selma90' timestamp='1321561192' post='444401']
Meni je vjera potrebna, bit cu iskrena - ne klanjam ( zasad ) ... znam da bi trebala ali to je druga prica, ali ovako inace ne mogu zamisliti dan da ne proucim nesto, kad mi treba pomoc trazim je od Allaha, od koga drugog da trazim ? Volim citati o islamu i volim kad uvijek nesto novo naucim ...
[/quote]

neki ljudi, koji mozda klanjaju cesce, sram ih je ovo priznati pa tako cinjenicu da obavljaju namaz ako ne redovno, bar ponekad - sakrivaju!

za zensku populaciju

http://www.youtube.com/watch?v=OIkaPuupSq0

[quote name='šaban' timestamp='1321446476' post='444272']
zar su I i II svjetski rat vođeni zbog vjerskih ideala i principa ili su ipak bili u pitanju ekonomski principi...?
[/quote]

hmm jesu li Turci ratovali zbog vjere?

dobro prvi svijetski rat nije imao nista sa vjerom, ali u drugom hitler je ganjo zidove.

podji od rata na balkanu, izmedju Srba i nas, izmedju Bosanaca i Autonomasa.

Zbog vjere se nije iskljucivo ratovalo, ali vjera ili je davala ljudima moral da se bore ili je protivniku davala veci moral da te ide unistavati...

[quote name='doktoraider' timestamp='1321602181' post='444419']
neki ljudi, koji mozda klanjaju cesce, sram ih je ovo priznati pa tako cinjenicu da obavljaju namaz ako ne redovno, bar ponekad - sakrivaju!

za zensku populaciju

[media]http://www.youtube.com/watch?v=OIkaPuupSq0[/media]
[/quote]

Ma hocu reci da ne klanjam svaki dan zbog toga sam rekla da ne klanjam, a ovako ne skrivam da ponekad klanjam ;)

[quote name='Banditozzzz' timestamp='1321603652' post='444421']

hmm jesu li Turci ratovali zbog vjere?

dobro prvi svijetski rat nije imao nista sa vjerom, ali u drugom hitler je ganjo zidove.

podji od rata na balkanu, izmedju Srba i nas, izmedju Bosanaca i Autonomasa.

Zbog vjere se nije iskljucivo ratovalo, ali vjera ili je davala ljudima moral da se bore ili je protivniku davala veci moral da te ide unistavati...
[/quote]

je li rat u iraku, afganistanu, sjevernoj africi počet zbog vjere....ili zbog resursa....

razumili ne razumili moj nacin postavljanja teme.. ja samo pokusavam neke stavri shvatiti.. ne osuditi ne prihvatiti zqa sebe.. nego jednosatvno shvatiti...

nazalost je moje iskustvo gdje puno vjere ima, mozd ai previse da ima i puno laznog morala i licemjerstva...

Lucky jesam vozila i napusena i pijana auto... al ja nepricam naokolo kako je to fuj kaka ovo ono.e u tome i je razlika.
i nelajem kako ja to nisam kako sam ja ovo kako sam j a ono, kao sto je kod nas obicaj. kuzis znali ne znali to je moj zivot...

ja bi volila da sve vjere i vjernike bolje razumim!!! sve ne smao nase

nedavno sma imala diskusiju sa harc core katolikom, toliko je u njemu mrznje da nikao nekuzim kako moze u crkvu otici a da ga srce od straha nespuca...

voli svakog kao sam sebe.. liebe deinen nächsten wie dich selbst!!

vjera nikom nije potrebna da zna odluciti sta je ispravno a sta ne...

sta je vjera kod nas u ratu donijela.. sta??

ja sam napushen vozio dva auta odjednom :)