Jump to content
doktoraider

cazin.net kolumne

Recommended Posts

Npr ja prije godinu dana kad sam krenuo "baljezgati" svoje tekstove, na kraju sam skontao da se trebam definisati kao pisac ili vec sta..
Tako da se sad desava jedna transformacija. Pa i ovi ostali kolumniste mogli bi malo poraditi na svom smjeru pisanja..

Razumijem da DLZ puca po savovima po pitanju omladine i ovog kulturocida sto se desava, ali imaju efikasnije metode i nacini prenosenja poruka (gdje plod ubiremo nakon kojeg desetljeca samo danas narod nema vremena cekati... )

Ali to nije najveci problem cazineta d.o.o :)
  • Downvote 3

E neka smo se ti i ja Sanele slozili jednom, pa neka gori . Ja sam prvi reagirao na taj tekst a i jos puno ljudi, mogu govoriti sta god hoce ali to je primitivno i glupo do bola sto je napisano. Uvijek neka prica cazin.net za dijasporu a sta je ovo ? Kako vrijedjate ljude ovako ? Ja sam rekao, prvi sam ja uvrijedjen i moja familija jer moj babo radi u Sloveniji :) Vama je bitan onaj like i share jedan sto dobijete na tome a ne shvatate sta ste uradili s ovim tekstom i koliko ste mlade uzdigli s ovim da psuju ljudima koji rade vane itd ... Kao sto rekoh i na Facebooku, ovo je jedan glup i nepromisljen, separatisticki tekst koji dokazuje da mi ne volimo prvo svoje pa onda ni tudje ne cijenimo. Nadju se oni nasi nepismeni balavci i kazu pa ima ovdje istina, da - da to je tako u vecini slucajeva. Tipicno seljacki za nas i nas narod i mene je toga stid. Sad se autor moze pokusati izvuci na onu ovaj tekst ima dublje znacenje ili tako nesto, ali ovo sto je napisao ostaje. Ja bih sebi za ovakve rijeci zabio olovku u šaku i nikad vise ne bih pisao. Ovakvo misljenje nacionalisticko se ne razlikuje uopce od misljenja nekog Dodika, Seselja itd... jer je nastrojeno prema jednoj grupi naroda. Najgore sto je to nas narod ;)

Jeste mi vas dvojica nekvi kolumniste kad ne mozete objektivno prihvatiti kritike.. Nego udri po minusu. Prvo ovdje sam govorio o svom "bajezganju" gdje sam sam sebi priznao da nemam blage veze od toga i vama samo dao savjet kao osoba koja je imala veze sa vasim poslom...

Ne pisete tu nista jedno desetljece jer nemate nekve koristi (€) nego iz zasjede ko cetnici :)
Mah ovaj forum je svakako previse privatizirano izkompleksiran tako da me ovo nista ne cudi!!!

Ali hvala Bogu da su napokon rijeci druga iz partije nagradjene zelenim klikovima i tako ublazene razlike koje djeluju odredjeno vrijeme...

[quote name='Angel of Death' timestamp='1321206910' post='444093']
E neka smo se ti i ja Sanele slozili jednom, pa neka gori . Ja sam prvi reagirao na taj tekst a i jos puno ljudi, mogu govoriti sta god hoce ali to je primitivno i glupo do bola sto je napisano. Uvijek neka prica cazin.net za dijasporu a sta je ovo ? Kako vrijedjate ljude ovako ? Ja sam rekao, prvi sam ja uvrijedjen i moja familija jer moj babo radi u Sloveniji :) Vama je bitan onaj like i share jedan sto dobijete na tome a ne shvatate sta ste uradili s ovim tekstom i koliko ste mlade uzdigli s ovim da psuju ljudima koji rade vane itd ... Kao sto rekoh i na Facebooku, ovo je jedan glup i nepromisljen, separatisticki tekst koji dokazuje da mi ne volimo prvo svoje pa onda ni tudje ne cijenimo. Nadju se oni nasi nepismeni balavci i kazu pa ima ovdje istina, da - da to je tako u vecini slucajeva. Tipicno seljacki za nas i nas narod i mene je toga stid. Sad se autor moze pokusati izvuci na onu ovaj tekst ima dublje znacenje ili tako nesto, ali ovo sto je napisao ostaje. Ja bih sebi za ovakve rijeci zabio olovku u šaku i nikad vise ne bih pisao. Ovakvo misljenje nacionalisticko se ne razlikuje uopce od misljenja nekog Dodika, Seselja itd... jer je nastrojeno prema jednoj grupi naroda. Najgore sto je to nas narod ;)
[/quote]

Ja sam isto komentirao na facebooku.
šteta je što cazin.net ne dopušta da se komentiraju sami postovi.

Meni je taj tekst bio odvratan i tako loše nastrojen jer kakvog ja iskustva imam kad gledam naše ljude i njihovu djecu koji su vani - oni su većinom puno odgovorniji i radišniji od naših ljudi. Naravno mi promatramo kroz prizmu kad dođu na odmor i koriste svoje slobodno vrijeme da uživaju kako oni hoće.
Jako jako jako pretenciozan tekst koji je totalno neargumentiran.

Samo cazin.net ima pravo objavljivati šta hoće - a valjda imaju i neku računciu likeova, sharanja i slično .... recimo vidim da su kod nas tekstovi gospodina alagića jako popularni. Meni su lično neukusni, loši i populistički...ali očito to kod nas prolazi - kao i ovi tekstovi od ovog koji je ovo pisao. šta da kažem...očito nam je i to signal kakvo nam je društvo. Drago mi je da ima ipa nekih koji misle isto kao ja:)
  • Upvote 1

Ja mislim isto da ne bi trebalo biti onoliko psovke, nije bas ugodno za citati, moze se i bez toga ... a sto se tice teksta " Kad dodje babo iz Slovenije " mislim da nije bas na mjestu, nasi ljudi idu za poslom, da mogu priustiti svojoj porodici nesto, trude se itd. i sad neko napise takav tekst o tome a poznavajuci nas narod poslije toga kad procita mnoge ce ismijavati bas zbog teksta. Ima dobri kolumni, nasmijem se ponekim ali ipak treba malo vise paziti sta se pise jer dosta ljudi cita na cazin.netu, i moj otac da radi u Sloveniji ne bi se ni ja bas lijepo osjecala kad bi onakav tekst procitala ;)

Zasto se niko nije bavio problemom kriminala u gimnaziji.Kako cura koja ima svoje dijete moze imati jos biti redovan ucenik?Umjesto da je neko otisao pa uzeo izjavu od direktora profesora pa napravio dobar clanak oni se bave kradjom bezveznih informacija sa drugih protala.Imamo pred nosom ocigledam kriminal a oni idu i slikaju kruzni tok svakih dva sata.

Linija lakseg otpora, vecinom te slike neko posalje ili jednom od urednika je kruzni tok pred nosom.. Bas bi me zanimala danasnja definicija sta je cazinet, specificno forum???

Forum inace mjesto gdje svatko moze reci svoje misljenje i oni nerazumni imati priliku procitati sta pametno.
Dijeliti i siriti shvatanja i vidike. Mjesto da im je ovo udarni dio pisanja jer je stvarno potrebno mladim dosta toga..
Ali eto glupi komentari odvlace pozornost (samo radi prokletog klikanja po stranici radi statistike)

Nas mentalitet je za plakanje!
  • Upvote 1
  • Downvote 1

[quote name='ZeroStyle' timestamp='1321291622' post='444151']
Zasto se niko nije bavio problemom kriminala u gimnaziji.Kako cura koja ima svoje dijete moze imati jos biti redovan ucenik?Umjesto da je neko otisao pa uzeo izjavu od direktora profesora pa napravio dobar clanak oni se bave kradjom bezveznih informacija sa drugih protala.Imamo pred nosom ocigledam kriminal a oni idu i slikaju kruzni tok svakih dva sata.
[/quote]
To nije kriminal vec su slali dopis ministarstvu te se sve sredilo . Bilo je sta je bilo, sta sad cura ne treba da ima obrazovanje zbog jedne greske u zivotu ? Umjesto da zabadaju nos gdje mu nije mjesto bilo bi pametnije da malo obrazuju svoje 'novinare' . Ne shvatam zasto curi stvarati jos dodatnog pritiska i muka, pustite je na miru jer joj je dosta njenih . U skoli niko ne prica o tome, zasto bi morali vi ?
  • Upvote 2

cini mi se da je i onaj koji je napisao kolumnu o sloveniji bio negdje vani pa sad kahvendise po cazinskim kafiima i samo baljazga,al i ovako dole nista nikom ne pase,hvalali su lipovacu i bihac a grdili cazin i centar pa i sad kad se sredio centar opet ne valja,ma ja bi mnoge dole vratio u kameno doba,i kukaju oni koji su zbrinuti dobro a oni koji ne rade ni ne bune se..
  • Upvote 1

[quote name='Angel of Death' timestamp='1321300489' post='444170']
To nije kriminal vec su slali dopis ministarstvu te se sve sredilo . Bilo je sta je bilo, sta sad cura ne treba da ima obrazovanje zbog jedne greske u zivotu ? Umjesto da zabadaju nos gdje mu nije mjesto bilo bi pametnije da malo obrazuju svoje 'novinare' . Ne shvatam zasto curi stvarati jos dodatnog pritiska i muka, pustite je na miru jer joj je dosta njenih . U skoli niko ne prica o tome, zasto bi morali vi ?
[/quote]

To nisam znao mada cisto sumnjam, nije ona prvi slucaj i sad bas ministarstvo njoj odobrilo.O to njenoj muci necu jer to nije tema ove rasprave a imao bih stosta napisati.

što neodu ovi sa cazineta do biroa pa snime onu sirotinju i jad i čemer.Preko pola ljudi na opštini neradi,al zato svitli ko ona jelka za božić
  • Upvote 1

[quote name='cincilator' timestamp='1321307137' post='444181']
što neodu ovi sa cazineta do biroa pa snime onu sirotinju i jad i čemer.Preko pola ljudi na opštini neradi,al zato svitli ko ona jelka za božić
[/quote]

Vrijeme da skontate da opstine ne otvara fabrike i ostala radna mjesta.Znaci ako ima kakva fima ona je drzavna jer ja jos nisam cuo za opcinsku firmu.Druga stvar je ta da se mi moramo bazirati na poljoprivredu, a u Cazinu i opcenito Bosni niko nece da bude "seljak".Kad nekom kazes de probaj sta posaditi pa vidi kako ide on kaze neka nek to neko drugi radi da je meni u kakvu firmu ovo ono...Znam dosta ljudi koji su probali sa malinama, krastavcima, kupusom, jabukama i zaradjuju dosta para a sve sto uberu se i proda i tu si opcinski i kantonalni poticaji.Znaci moze se zaraditi samo sto niko nece da proba

[quote name='ZeroStyle' timestamp='1321306993' post='444179']
To nisam znao mada cisto sumnjam, nije ona prvi slucaj i sad bas ministarstvo njoj odobrilo.O to njenoj muci necu jer to nije tema ove rasprave a imao bih stosta napisati.
[/quote]

Objasni mi molim te zašto bi ijednoj mladoj osobi zabranio pravo na školovanje? Pretpostavljam da tebe više škaklji to iz koje je ona familije nego ovo drugo, ali to uopce nije tema.
Dakle zaboravi sad na ovaj slučaj. Zašto bi ti ijednoj mladoj osobi zabranio pravo na školovanje? Zbog djeteta? Smatraš takav zakon pravednim?

Strašno razmišljanje ... ustvari zastrašujuće!

[quote name='ZeroStyle' timestamp='1321308714' post='444186']
Vrijeme da skontate da opstine ne otvara fabrike i ostala radna mjesta.Znaci ako ima kakva fima ona je drzavna jer ja jos nisam cuo za opcinsku firmu.Druga stvar je ta da se mi moramo bazirati na poljoprivredu, a u Cazinu i opcenito Bosni niko nece da bude "seljak".Kad nekom kazes de probaj sta posaditi pa vidi kako ide on kaze neka nek to neko drugi radi da je meni u kakvu firmu ovo ono...Znam dosta ljudi koji su probali sa malinama, krastavcima, kupusom, jabukama i zaradjuju dosta para a sve sto uberu se i proda i tu si opcinski i kantonalni poticaji.Znaci moze se zaraditi samo sto niko nece da proba
[/quote]

Ima tu istine, ali nije to tako lako. Zbog politike u BiH i nedostatka slobodnog (ali pravog slobodnog ne ovog kvazi-slobodnog) trzista jako je tesko pokretati prave investicije. Vjeruj ti meni da je poljoprivreda toliko profitabilna koliko ti govoriš do sad bi već regionalni veliki igrači - agrokor, nectar i slicni se borili za našu zemlju - ali to nije tako. Upravo zbog politike i poreza i doprinosa i nefleksibilnog trzista rada, administracije, infrastrukture itd itd itd...
Samo treba osluškivati tržište...da je nešto tako profitabilno vjeruj svi bi htjeli dio kolača. Kao što su srbi se nedavno bunili protiv prodaje telecoma i kad je onda izlistan na prodaju niko se nije javio - ispade da "zlatna koka" nije tako zlatna.

Treba raditi to se slažem, ali treba ljudima dati SLOBODU da rade, a ne tlačiti ih državnom represijom.

A sloboda proizlazi i iz slobodnog obrazovanja koje bi ti kako vidim ukinuo za neke...
  • Upvote 1

Evo još malo psovke.. :)

[url="http://www.cazin.net/cazin/razguli-iz-moje-njive-ili-kako-je-ronaldo-podigao-cijenu-zemljista-u-bih/"]http://www.cazin.net...emljista-u-bih/[/url]

uživajte...

[quote]Taman kad je Ronaldo „zategao“ da je onako katilski pizdekne u gol, jedan busen zemlje, pijeska i trave, koji je očito samo više natopljen patriotizmom, nego vodom, uspravio se koliko je dug i širok, blatnjav i od trave čupav i skrenuo loptu sa najvrijednijih nogu na svijetu.[/quote] Edited by Dobar_Los_Zao

[quote name='Incubus' timestamp='1321312362' post='444192']
Objasni mi molim te zašto bi ijednoj mladoj osobi zabranio pravo na školovanje? Pretpostavljam da tebe više škaklji to iz koje je ona familije nego ovo drugo, ali to uopce nije tema.
Dakle zaboravi sad na ovaj slučaj. Zašto bi ti ijednoj mladoj osobi zabranio pravo na školovanje? Zbog djeteta? Smatraš takav zakon pravednim?

Strašno razmišljanje ... ustvari zastrašujuće!

Ima tu istine, ali nije to tako lako. Zbog politike u BiH i nedostatka slobodnog (ali pravog slobodnog ne ovog kvazi-slobodnog) trzista jako je tesko pokretati prave investicije. Vjeruj ti meni da je poljoprivreda toliko profitabilna koliko ti govoriš do sad bi već regionalni veliki igrači - agrokor, nectar i slicni se borili za našu zemlju - ali to nije tako. Upravo zbog politike i poreza i doprinosa i nefleksibilnog trzista rada, administracije, infrastrukture itd itd itd...
Samo treba osluškivati tržište...da je nešto tako profitabilno vjeruj svi bi htjeli dio kolača. Kao što su srbi se nedavno bunili protiv prodaje telecoma i kad je onda izlistan na prodaju niko se nije javio - ispade da "zlatna koka" nije tako zlatna.

Treba raditi to se slažem, ali treba ljudima dati SLOBODU da rade, a ne tlačiti ih državnom represijom.

A sloboda proizlazi i iz slobodnog obrazovanja koje bi ti kako vidim ukinuo za neke...
[/quote]

Kakve veze ima iz koje je ona familije?Pa nije ni meni tako lose ako cemo vec tako i nema razloga da budem ljubomoran ni 1%.Ali ako su i ostale cure zbog istog razloga prekidale skolovanje zato nebi i ona?Ako je takav zakon onda treba da ga svi postujemo.Zar ne?

Na ovo drugo nemam sta dodati osim da licno znam ovog covjeka sa Konjodora sta drzi "Vrganj" i on daje sednice i sve i garantuje otkup svih proizvoda.Plasman te robe je njegov posao a znam da skoro sve ide vani.
  • Downvote 1

Znaci zagarantovan uspjeh sa pecurkama i malinama, pa i ostalim stvarcicama.
Rodjak dole otvorio sa ovim svabom firmu i ovdje ispostava.
Sad ljudi lagano prodase i zvizdu marketima po Austriji, cak njihove stvari dospiju i u Billu koja je najzesci smekator kvalitete pri otkupu..

Rodjak posto ne moze potraznju svu da pribavi na regionu Bosne, cesto kamioni odlaze u Srbiju i Crnu Goru.. Ali naravno svaki mjesec neke glupe opstrukcije i zaustavljanja na (necete vjerovati) nasim granicama..

Ovaj svabo to sve cak i u Rusiju cera i bez problema osim naravno kako to izvesti iz "glupe" Bosne..
Papirologija je toliko glupa da ti je lakse ovdje otvoriti nuklearnu elektranu nego dole neku firmu koja inostrano posluje

Cak se i ovdje novine pune sa komentarima svaba poduzetnika koji svoje milione nisu mogli na miru investirati jer u Bosni svak trazi svoj dio kolaca...

[quote name='ZeroStyle' timestamp='1321362024' post='444214']
Kakve veze ima iz koje je ona familije?Pa nije ni meni tako lose ako cemo vec tako i nema razloga da budem ljubomoran ni 1%.Ali ako su i ostale cure zbog istog razloga prekidale skolovanje zato nebi i ona?Ako je takav zakon onda treba da ga svi postujemo.Zar ne?

Na ovo drugo nemam sta dodati osim da licno znam ovog covjeka sa Konjodora sta drzi "Vrganj" i on daje sednice i sve i garantuje otkup svih proizvoda.Plasman te robe je njegov posao a znam da skoro sve ide vani.
[/quote]

Zasto bi ijedna cura prekidala skolovanje??
Pitao sam te smatras li ti taj zakon dobrim?

Ako je ta cura i njena familija uspjela omoguciti da ona nastavi skolovanje to je po meni uspjeh a ne sramota.

Ne mogu vjerovati da bi iko ogranicavao bilo kome skolovanje - pa ovo je nevjerovatna diskriminacija. Ja nisam ni znao da imamo tako strasan zakon. Znaci oni koji radjaju djecu su neka segregirana skupina ... a svasta i zakona...

[quote name='scooby-doo' timestamp='1321363359' post='444216']
Znaci zagarantovan uspjeh sa pecurkama i malinama, pa i ostalim stvarcicama.
Rodjak dole otvorio sa ovim svabom firmu i ovdje ispostava.
Sad ljudi lagano prodase i zvizdu marketima po Austriji, cak njihove stvari dospiju i u Billu koja je najzesci smekator kvalitete pri otkupu..

Rodjak posto ne moze potraznju svu da pribavi na regionu Bosne, cesto kamioni odlaze u Srbiju i Crnu Goru.. Ali naravno svaki mjesec neke glupe opstrukcije i zaustavljanja na (necete vjerovati) nasim granicama..

Ovaj svabo to sve cak i u Rusiju cera i bez problema osim naravno kako to izvesti iz "glupe" Bosne..
Papirologija je toliko glupa da ti je lakse ovdje otvoriti nuklearnu elektranu nego dole neku firmu koja inostrano posluje

Cak se i ovdje novine pune sa komentarima svaba poduzetnika koji svoje milione nisu mogli na miru investirati jer u Bosni svak trazi svoj dio kolaca...
[/quote]

E pa to je to... sve si fino rekao. Ljudi se trude, rade, trude, rade, ulazu, a drzava ih tlaci na svakom koraku...
  • Upvote 2

a i evo bilo tko ako mu se ide po sumi skupljati gljive ili saditi maline itd tu je stranica pa nek kontaktira ljude.. [url="http://www.melifunghi.com.ba/"]http://www.melifunghi.com.ba/[/url]
Cojek je usput i pola Stijene starijih zena zaposlio da ciste i peru gljive

Ovo je nas covjek i dosad jos nisam da je nekog zeznuo.Nije neki svabo koji se udruzio sa nasim ljudi pa samo gleda da zajebe koga.Ali jedino pravilo je da samo sa njim poslujes.

A zakon je takav kakav je.Kako postujemo jebemi Dejton mozemo valjda i ovo.Kao sto sam rekao isto treba da vazi i za mene i za tebe i za nju i za nacelnika Ogresevica.Cura je to uspjela preko babe koji je vjerovatno gurno koji tisucu ispod stola direktoru.

[quote name='ZeroStyle' timestamp='1321376592' post='444233']
Ovo je nas covjek i dosad jos nisam da je nekog zeznuo.Nije neki svabo koji se udruzio sa nasim ljudi pa samo gleda da zajebe koga.Ali jedino pravilo je da samo sa njim poslujes.

A zakon je takav kakav je.Kako postujemo jebemi Dejton mozemo valjda i ovo.Kao sto sam rekao isto treba da vazi i za mene i za tebe i za nju i za nacelnika Ogresevica.Cura je to uspjela preko babe koji je vjerovatno gurno koji tisucu ispod stola direktoru.
[/quote]

Bla bla, šuć, muć...

[url="http://www.pzusk.ba/besplatni/Zakonoosnovnomoopcemsrednjemobrazovanju.pdf"]http://www.pzusk.ba/besplatni/Zakonoosnovnomoopcemsrednjemobrazovanju.pdf[/url]

I. Opce odredbe član 100... pa citaj i dalje....ne znam gdje si ti našao to o čemu govoriš.

Ali lazni moral je tako privlacan zar ne?:)

(link na zakon sam dobio od jednog člana foruma koji radi u školstvu pa ovim putem zahvaljujem)