Jump to content
ZeroStyle

Hrvatska - Turska

Recommended Posts

[quote name='lucky' timestamp='1321117675' post='444040']
jes da je totalno van teme , a jel se zna da je u austriji obavezan kriz u ucionici bez obzira koja skola bila ?

Svaka cast hrvatima na pobjedi ...

i nadam se da ce s nama igrati u grupi na evropskom prvenstvu da osvetimo turke ... xD
[/quote]

Nemamo mi sta osvecivati te buregdzije, ako ce se svetiti neka uzmu svoje sablje i kolju se sa Hrvatima jer su ih oni izbacili . Ja se nadam da cemo mi proci, a sretno i Hrvatima.

Ne postoji bolji dokaz srodnosti bošnjačkog i srpskog naroda od identične zaljubljenosti u evroazijske matice Tursku/Rusiju. I jednoj i drugoj zemlji je više dao, npr., Japan nego nekadašnje imperije koje su se proslavile činjenjem pokolja, ali džaba turkofilnim Bošnjacima i rusofilnim Srbima govoriti jer se radi o narodima koji gaje zavidnu tradiciju lupanja glavom u zid u svakoj raspoloživoj prilici.

[quote]Alida Vračić, analitičarka iz Sarajeva, je izjavila za The Economist da je situacija takva, da kada u Istanbul odlaze Bošnjaci tamo im govore da prenesu poljupce braći na Balkanu, [size=4][b]ali novac odlazi u Srbiju[/b][/size]. [b][size=4]Turska nije čak ni među prvih 20 stranih ulagača u BiH.[/size][/b][/quote]

U svakom slučaju, drago mi je isključivo zbog ljubitelja Turske da je Hrvatska pobijedila. Bar smo ostali pošteđeni krkanluka na ulicama Sarajeva i drugih gradova gdje žive Turkish Fanaticosi. :) Povratak Ivice Olića je bio ključni momenat obzirom da je on jedini igrač Hrvatske kadar unijeti dozu agresivnosti u prednji red Hrvatske i vršiti presing na protivničku odbranu. Još ako su stoperi lomljivi i skloni kiksevima kao ovi turski, onda je njegov zadatak olakšan.

hm , ja sam na svojoj familiji osjetio u zadnjem ratu "komsijski odnos" hrvata ...

al bez obzira na to nikada nekog nebi nazvo "hrvatofilnim bosnjakom" ...

ono sto se je radili po hercegovini cemo nazvati "navijacko ludilo" jer ne radi se o krkanluku ...

[quote name='lucky' timestamp='1321168562' post='444062']hm , ja sam na svojoj familiji osjetio u zadnjem ratu "komsijski odnos" hrvata ...
al bez obzira na to nikada nekog nebi nazvo "hrvatofilnim bosnjakom" ...
ono sto se je radili po hercegovini cemo nazvati "navijacko ludilo" jer ne radi se o krkanluku ...[/quote]

Ovo ne sporim, agresiju na BiH je izvršila i Hrvatska. Moji prijatelji iz Hercegovine i srednje Bosne imaju štošta reći na tu temu.

Inače, dok sam studirao u Sarajevu, dosta često sam čuo sarajevske velike Bošnjake kako za Krajišnike kažu da su Hrvati jer govore kruh i slično.

Navijačko ludilo je vrlo varljiv eufemizam koji može značiti i pozitivno ludilo (ono kad naši navijači nadglasaju Francuze usred Pariza) i krkanluk. :P
  • Upvote 1

ovo je samo sport,s toga neka prodje bolji i BOSNA :D,mda znam ako hrvati prodju da necu tv paliti jedno 10 dana dok onog njihovog krmka od komentatora ne prodje euforija :D

[quote name='Vento' timestamp='1321186621' post='444071']
Ovo ne sporim, agresiju na BiH je izvršila i Hrvatska. Moji prijatelji iz Hercegovine i srednje Bosne imaju štošta reći na tu temu.

Inače, dok sam studirao u Sarajevu, dosta često sam čuo sarajevske velike Bošnjake kako za Krajišnike kažu da su Hrvati jer govore kruh i slično.

Navijačko ludilo je vrlo varljiv eufemizam koji može značiti i pozitivno ludilo (ono kad naši navijači nadglasaju Francuze usred Pariza) i krkanluk. :P
[/quote]
Bas sam na jednom nasem forumu upitao za tu nedoumicu kruh - hljeb. I jedan sarajlija mi napisa kako se uvijek u Sarajevu govorilo kruh i kako su polako 'stranci' poceli dolaziti u Sarajevo a sve manje pravih Sarajlija s njima je i doslo to hljeb. I kaze da vecina starijeg stanovnistva iz Sarajeva medju kojima je i on sam govori kruh.
Mislim da je to sve do neke furke, jer je Sarajevo puno došlji pa se to sve pomijesalo i mladje generacije prisvojile. Znam kada odem u Bihac i porazgovaram sa nekim starijim ljudima i zenama, ljudi govore bez otezanja i kao da su odrasli u Cazinu sa nama a i mi u Bihacu kao da smo odrasli, ali dok vec razgovaram sa svojom rajom ( mladjom ) oni imaju onaj naglasak i furaju to. Znaci sve je do nas hocemo li govoriti kruh, mLJeko, čoječe i slicno .

[quote name='Angel of Death' timestamp='1321196946' post='444079']
Bas sam na jednom nasem forumu upitao za tu nedoumicu kruh - hljeb. I jedan sarajlija mi napisa kako se uvijek u Sarajevu govorilo kruh i kako su polako 'stranci' poceli dolaziti u Sarajevo a sve manje pravih Sarajlija s njima je i doslo to hljeb. I kaze da vecina starijeg stanovnistva iz Sarajeva medju kojima je i on sam govori kruh.
Mislim da je to sve do neke furke, jer je Sarajevo puno došlji pa se to sve pomijesalo i mladje generacije prisvojile. Znam kada odem u Bihac i porazgovaram sa nekim starijim ljudima i zenama, ljudi govore bez otezanja i kao da su odrasli u Cazinu sa nama a i mi u Bihacu kao da smo odrasli, ali dok vec razgovaram sa svojom rajom ( mladjom ) oni imaju onaj naglasak i furaju to. Znaci sve je do nas hocemo li govoriti kruh, mLJeko, čoječe i slicno .
[/quote]

Skoro sve sandze u Sarajevu, nema ni 10% onih pravih Sarajlija ko recimo Faruk iz lud zbunjen normalan :D
  • Upvote 1

@Angel ti o Turskoj i muslimanima objektivno pricas kao Bakir iz 60min o Dodiku, svi ostali komentari na tvoje postove bi bili suvisni :)

Za sve krivi su politicari, pa i za ovo u nogometu.. Oni su politolozi onoliko koliko sam ja astronaut :)
Mah suvisno je ista dodavati na ovu beskorisnu temu...

Dzukac :D Ja govorim ono sto je istina, ko kaze da to nije istina sto sam napisao sigurno nesto nije najbolje s njim. Ja i dalje tvrdim da sam Bosanac i Hercegovac, a ne Turcin a vi vidite sta ste, mozda znate bolje od mene :)

[quote name='scooby-doo' timestamp='1321204059' post='444090']
@Angel ti o Turskoj i muslimanima objektivno pricas kao Bakir iz 60min o Dodiku, svi ostali komentari na tvoje postove bi bili suvisni :)

Za sve krivi su politicari, pa i za ovo u nogometu.. Oni su politolozi onoliko koliko sam ja astronaut :)
Mah suvisno je ista dodavati na ovu beskorisnu temu...
[/quote]

A zasto suvisni? Zasto ne diskutiraš s njim?
Zašto bi neko navijao za nekog ko je BiH okupirao 400 godina i onda je prepustio Austriji gdje se vidjelo da im do Bosne kao Bosne nije stalo.
Koliko je ta turska uradila za vrijeme rata za BiH?
Koliko je ta turska svojim utjecajem pokušaval biti dio Daytona kad joj je toliko stalo?
Koliko Turska sad ulaze u BiH (Vento ti je dao odlicne argumente)! Vise ulazu u Srbiju nego u Bosnu!

Je li to samo zato sto su oni muslimani? A sta s nama koji nismo muslimani? Mislim dajte onda argumentirajte zasto toliko volite tursku?

Tako da...sto se mene tice slobodno neka neko mrzi Hrvatsku i sve hrvatsko to je njegovo pravo, ali mi nije jasno i nikad mi nece biti jasno da neko moze izaci s turskom zastavom na ulicu i slaviti pobjedu turske nad bilo kim (pa i nad hrvatskom)....Meni je to jednostavno nerazumno da neko izvjesi zastavu druge drzave kad imas svoju drzavu.
  • Upvote 1

Prvo vise volim hrvate nego turke. I vise imam slicnosti sa hrvatima nego turcima. Sto vise prozivaju me u studentskim krugovima da previse hrvatski pricam...
Nigdje se nisam dotakao same teme nego kazem da je ovakva nacionalna separacija beskorisna i tema nema nekog pozitivnog smisla nego samo produbljivanje i tako duboke krize...

Ahh da Turska nema nikve veze sa Islamom, Bosna takodjer. Ako si arap ne znaci da si musliman. Treba razgraniciti sta je vjera a sta nacija (jer je previse gluposti bilo mjesanjem te dvi stvari)
To sto sam ja bosnjak, i vjersko opredjeljen kao musliman su zasebne cjeline..

[quote name='scooby-doo' timestamp='1321223507' post='444107']
Prvo vise volim hrvate nego turke. I vise imam slicnosti sa hrvatima nego turcima. Sto vise prozivaju me u studentskim krugovima da previse hrvatski pricam...
Nigdje se nisam dotakao same teme nego kazem da je ovakva nacionalna separacija beskorisna i tema nema nekog pozitivnog smisla nego samo produbljivanje i tako duboke krize...

Ahh da Turska nema nikve veze sa Islamom, Bosna takodjer. Ako si arap ne znaci da si musliman. Treba razgraniciti sta je vjera a sta nacija (jer je previse gluposti bilo mjesanjem te dvi stvari)
To sto sam ja bosnjak, i vjersko opredjeljen kao musliman su zasebne cjeline..
[/quote]

Ok..slazemo se...

Ja samo želim reći da

Hrvat koji maše zastavom portugala u Mostaru/Grudama/širokom = Bošnjak koji maše zastavom Turske u Sarajevu/Cazinu/Tuzli

To je za mene kretenizam! Takvi su najveća šteta ovom društvu!
  • Upvote 1

[quote name='Angel of Death' timestamp='1321196946' post='444079']
[/quote]
Ista stvar i kod nas. Od kako znam za sebe bila je OPSTINA a sad je postala OPCINA omfg... ima toga jos dosta da nebi nabrajao.

ja sam na komsije stavio 2 jos u ponedeljak bez razmisljanja , steta sto me prodao neku noc San Lorenzo za 400 KM..

Ja sam odigrao na BiH i promasio, i igrao sam na Turke jer sam mislio da ce pobjediti, draze su mi pare ali eto Hrvati neocekivano - bar po mom misljenju rastavise Turke. Da su igrali Hrvati kod kuce stavio bih na njih odmah, sutra hocu :)

[quote name='Angel of Death' timestamp='1321277422' post='444141']
Ja sam odigrao na BiH i promasio, i igrao sam na Turke jer sam mislio da ce pobjediti, draze su mi pare ali eto Hrvati neocekivano - bar po mom misljenju rastavise Turke. Da su igrali Hrvati kod kuce stavio bih na njih odmah, sutra hocu :)
[/quote]

Sutra ce oni da izgube.Previse su opusteni i misle da su vec prosli,a Hiddink mora pobjediti da bi bar malo sacuvao obraz.

Realno, Hrvatska je 99 posto na Evropskom prvenstvu. Dešavala su se čuda, ali tri razlike na domaćem terenu protiv desetkovanog suparnika ne bi izgubila ni slabija reprezentacija od Hrvatske. Gostima će faliti Nuri Sahin (koji nije igrao ni u Istanbulu) i kartonirani Arda Turan i Emre.

Osim toga, Hrvatska (usprkos onome što govori Bilić) ima veliki motiv da pobijedi i u revanšu - ako pobijede sutra, upadaju u drugi šešir pred ždrijeb za EURO čime bi izbjegli opasnost da igraju u nekoj grupi smrti, recimo: španija, Njemačka, Hrvatska, Francuska.

Boga mi ja sam na Portugal u petak igro i promasio....i nemate pojma koliko mi je drago....sutra opet na Portugal,ne bil`opet cucno :)

[quote name='viking' timestamp='1321305207' post='444176']
Boga mi ja sam na Portugal u petak igro i promasio....i nemate pojma koliko mi je drago....sutra opet na Portugal,ne bil`opet cucno :)
[/quote]

Ti ides na onu da sta ti odigras sigurno nece proci? :D

Hrvati zasluženo prosli,nema im se sta reci,nego čestitati..
Turska ziva katastrofa