Jump to content
PacificHurricane

Stop terorizmu u BiH!

Recommended Posts

U jednoj godini nije slucajnost da se par puta od strane "istih" desavaju ovakvi ispadi, pa bih stoga javno forumski osudio Mevlida aka Abdurahmana!!!

Imam razumjevanja prema "braci" i shvatam njihov status kad se radi o vjeri, ispoljavanju i prakticiranju vjere, stvarno razumijem da nase drustvo nema toliko razumjevanja prema njima ali ipak imaju dovoljno prostora za zivot i njihove potrebe, kako u Bosni takodjer i u evropi bez problema zive...

Ali tipova kao sto je Haris i Mevlid evo danas u Sarajevu, meni je njih pun nos. Pod nr 1 jer blate vjeru islam, neka ih Allah dz.s kazni najvecom kaznom. Zatim blate drzavu Bosnu koja ima dovoljno vlastiti problema.

I svakog selefiju aka bradatog brata, ako ih ima ovdje na forumu, izazivam na dijalog da mi pojasne bilo kakvim ajetom, hadisom. Hajde bar se pokusajte opravdati???
Mene bi bilo sramota mog Ummeta, ostalih muslimana svijeta! Bilo bi me stid i sramota biti dio vase sekte zbog toga sto postoje ovakvi pojedinci...

Posto ni za prosli cin, a vjerovatno ni ovaj niti javno niti privatno nisam dobio nikakve odgovore za ovakve postupke. Evo prvi cu ja napraviti jedan mali izuzetak i prestacu kontaktirati sa doticnim pojedincima. Stvarno sam imao razumijevanja prema njima ali vise ne.

Na svako novo "Selam brate" od strane par poznanika, direktno cu im sasuti u facu istu spiku zasto se ovo mora desavati?!

A sad ostali i vasa misljenja???
  • Upvote 3

Meni ovdje ima dosta cudnih situacija.Prvo puca a onda stoji pola sata sa puskom da ga kamere dobro snime.Druga stvar kad snajperista puca onda se cilja u glavu a ovaj se pogodjen u nogu.A da ne govorim o gluposti da puca na zgradu a da je kod sebe imao 2 bombe koje nije ni koristio.Pa zar nebi bilo logicki da je bacio te bombe u zgradu odmah pa tek onda pucao?Mozda bi i kojeg Amera ubio sto mislim da mu je bila namijera.I hej on iz Sandzaka u Sarajevo dolazi a Beograd mu pred nosom.

Uglavom tek se sad nama "muslimanima" tesko u ovoj jadnoj nazovimo je drzavi.
  • Upvote 1

ne kontam ovog mladica danas,niti cu ga kad kontati,ali uglavnom napravio je veliku glupost u želji da ispadne ne znam ni ja šta,to on sam zna i zato nije gadjan u glavu vec nogu da nam kaže šta je htio s ovim postići,mislim da je ovo smiješno nazvati terorističkim napadom,ali eto vidim mediji su tako to nazvali,ali sigurno neko stoji iza svega ovoga.

a sad da pričamo o braći i njihovom pokretu bespotrebno je.

Još ga niko nije proglasio umno poremećenim, zavedenim, potplaćenim ili nešto slično. Dešavale su se ovakve stvari i prije, i uvijek smo imali isto tumačenje. Neće me iznenaditi da bude i za ovaj slučaj.

Iako ne poznajem, elhamdulillah, ovog zlocinca, niti iko od mojih prijatelja.. ostao sam zatecen ovim vjestima i razmisljam "sta ce narod reci?" sjecam se da je prije par godina sejh mr.Safet Kuduzovic zestoko osudio razmisljanja ovakvih mladica te naglasio da bi mozda ovim cinom covjek mogao i u Dzehennemu da zavrsi a ne da uradi neku "korist" muslimanima. Ako pogledamo ovaj slucaj u Sarajevu, vidjecemo da momak ima poprilicnu "lijepu" proslost. Prije par godina ukrao 100 000 eur. - ovi postupci se ne mogu ni priblizno pripisati islamu, stoga, svakog pojedinca, koji napravi prijestup treba kazniti.

Svrsenici islamskih fakulteta po arapskom svijetu, koji su u timu MINBER.ba su osudili ovaj napad na Americku ambasadu te tako reci, pozvali drzavu da kazni zlocince.

http://minber.ba/index.php?option=com_content&view=article&id=8115:povodom-teroristikog-napada-na-ameriku-ambasadu&catid=58:aktuelno&Itemid=152

cin je za svaku osudu, ali u svakom zitu kukolja ima, tako da nemojmo generalizirati, evo sta mu napisa jedan lik :D

Otvoreno pismo idiotu Mevlidu

Odlučih da ti napišem pismo jer ne vidim razloga kako bih drugačije mogao ispoljiti svoju vlastitu frustraciju pojavom tebe, magarca i tvojih današnjih nedjela. Shvatam da si mlad, shvatam da si skučenih mentalnih sposobnosti, ali uzeti pušku i besciljno pucati po ambasadi ugrožavajući živote nedužnih ljudi, slučajnih prolaznika, ali i radnika ambasade, e to ne kontam. Jednog si i ranio, teško. Junačino ranio si čovjeka koji možda ima porodicu, koji možda školuje djecu, planira možda brak, možda je gej, možda strejt, ali nikako nije dio globalne nepravde i zavjere pod kojom ti, kretenu nađe razlog da pucaš po ambasadi.

Ti si kriv zato što ću od sad, pa dok me ima, slušati Aleksandra Džombića, Rajka Vasića, Dušanku Majkić, Slavuja, Čovića, Dodika kako zavijaju nad najezdom vehabija i osmanlija na njihove miroljubive kršćanske živote. Da, da. Ti si kriv, a ko god poznaje ove nabrojane spodobe, zna da smo pošteno najebali i to zbog tebe!

Činiš zločin koji se ionako stavlja na teret svim muslimanima ovoga svijeta. Dok je Bosne, tvoj će lik i djelo krasiti sve antiterorističke pamflete i okrugle stolove. Zbog tebe će sad svako imati pravo da upire prstom u svakog muslimana, Bošnjaka. Ko god pusti bradicu i klekne pred Allahom postaće meta svih onih kojima si ti danas dao krila, kretenu jedan!

Dok ti pišem ovo pismo redaju se reakcije na ovu tvoju glupost i to me čini još ljućim i gorčim. Pa daj mi molim te objasni šta je ovo sve trebalo da znači?! Kakav je bio plan? Jesil ti stvarno mislio da ćeš sa puškom i dvije bombe napraviti neku štetu najosiguranijem objektu u državi? Na trenutak zaboravih da si totalni idiot, izvini, pa naravno da si mislio!

To što si iz Novog Pazara daje priči skroz drugu sliku. Očekujem priče o agresivnom muftiji Zukorliću, težnjama reisa Cerića za političkim prostorom u Srbiji, najezda vehabija kroz Kosovo, jug Srbije u Bosnu i Hercegovinu, a to baš i nisam želio kad sam jutros ustao iz kreveta.

Ima ova zemlja problema i pored tebe, to si trebao da znaš i da budeš malo manje kreten nego što si ispao na kraju. Bilans stanja danas je da si ostao bez šaržera metaka, ranio si čovjeka zašto ćeš odgovarati, dobio si metak u guzicu i gulićeš maksimalnu kaznu jer će se svi htjeti dodvoriti amerima i ti ćeš biti osuđen maksimalno, za primjer drugima.
Truhni u zatvoru, jer si protiv ove zemlje učinio više nego svi njeni neprijatelji ikada!

Dnevnik99
  • Upvote 2

Davno sam ja rekao i ponavljam glupim ljudima sirom svijeta : Koja god da si vjera bio to islam, krscanstvo ili pravoslavlje ako nisi dobar i moralan kao covjek to ti nista ne znaci, ionako kod nas koriste vjeru samo za prepucavanja i ratove. Moj komentar na ovo sve je ona recenica iz filma Gori vatra : ' Zaime, *ebo si nas za sva vremena ' samo sto je nas Zaim mladic imena Mevlid koji sigurno nije imao razlog da uradi ovo, ako je i imao to je onda po nalogu onih koji su mu isprali mozak .
  • Upvote 1

[quote name='Angel of Death' timestamp='1319881515' post='443140']
Davno sam ja rekao i ponavljam glupim ljudima sirom svijeta : Koja god da si vjera bio to islam, krscanstvo ili pravoslavlje ako nisi dobar i moralan kao covjek to ti nista ne znaci, ionako kod nas koriste vjeru samo za prepucavanja i ratove. Moj komentar na ovo sve je ona recenica iz filma Gori vatra : ' Zaime, *ebo si nas za sva vremena ' samo sto je nas Zaim mladic imena Mevlid koji sigurno nije imao razlog da uradi ovo, ako je i imao to je onda po nalogu onih koji su mu isprali mozak .
[/quote]

Ma opcenito nikad iz religija nista dobro nije proizaslo.
Neprestane borbe oko religije - neprestane. Da nam se kako toga rijesiti kako bi svijet bio lipo mjesto.

[quote name='Incubus' timestamp='1319884300' post='443141']
Ma opcenito nikad iz religija nista dobro nije proizaslo.
Neprestane borbe oko religije - neprestane. Da nam se kako toga rijesiti kako bi svijet bio lipo mjesto.
[/quote]

oko ovoga se ne slazem, imas ateista koliko hoces pa su isto tako kriminalci i ubojice, a imas ih isto tako postenih i finih, pa tako u svim vjerama, nije vjera kriva za ovo nego necija sposobnost manipulisanja

Nema to nikakve veze sa selefskim ucenje ne lupaj gluposti scooby. Cin je za svaku osudu i sve jedan normalan musliman ce se ograditi od ovoga djela. Sta je mislio postici ne znam, uglavnom sta god da je napravio je glupost da nije mogao vecu i vec je strpao 15 ljudi u zatvor iz Novog Pazara jer imaju bradu. S obzirom da je to tako, nekako mi i to sve smrdi da je iscenirano da bi mogli "protjerati pripadnike radikalnog islamskog pokreta". S obzirom na njegovu proslost ne cudi me nista.

[quote name='rockstar' timestamp='1319885437' post='443143']
oko ovoga se ne slazem, imas ateista koliko hoces pa su isto tako kriminalci i ubojice, a imas ih isto tako postenih i finih, pa tako u svim vjerama, nije vjera kriva za ovo nego necija sposobnost manipulisanja
[/quote]

Istina, samo je lakse prodavati folove preko vjere i 'uzdici' ljude da ratuju zbog vjere a za tudji dzep :D

Ovo je smijesno. Pa koja to vjera zagovara ovakvo nasilje? Nijedna, bar nijedna monoteisticka religija. Problem je samo u ljudima i fasistickim idejama zbog kojih ljudi mrze one koji su drukciji od njih. Vjera nije kriva za ratove na bliskom istoku, a muslimanski terorizam nije ni blizu velik oname kakvim su ga SAD i mainstream zapadni mediji napravili. Glavni razlog zasto je tolika medijska paznja okrenuta protiv Islama sve ove godine je zato sto elita zeli nahuskati narod tako da imaju njihovu podrsku i opravdanje za sve one invazije.

Btw. najveci ateisti su sotonisti. Da li bi nam stvarno bili bolje da takvi prevladavaju svijetom?

hahahaha, ali dobro, malo prosipanja nije na odmet.
Mislim da bi bilo savrseno kad bi ateisti bili prevladali svijetom.
Barem se u skolama ne bi ucilo kako su krizarski ratovi ili u nekim dr skolama ucilo kako je dzihad prava stvar i odma' iz starta stvarala mrznja prema drugima.

@bull vec su ga povezali sa ostatkom ekipe i sad je kasno. Bio je vec pod pratnjom (kako policija kaze) tako da su svi okrivljeni. A licno i ja slicno mislim.
Kad se ono dijete upucalo zbog ocjena. krive skolu i roditelje za to. Sa kim si takav si..

Kako drukcije izbjeci nego okriviti tu skupinu sa kojom je provodio vrijeme??? slucajno svi su kratki hlaca i dugi brada. Stvarno im ovo nije trebalo jer sto neki jesu ili nisu sad ce svi biti opasni po okolini.

p.s @Angel nista bolje nemam ni ja misljenje o tebi i tvom pisanju, samo se nekad udostojim i precutim :)
nemoj da se dzaba svadjamo i prijavljujemo. drzte se teme i uzivajte ;)

ne znam zasto se generalizira ?

za osudu je u svakom slucaju ... al mi nisu jasne generaiziranja ...

[quote name='Jiggy Bau' timestamp='1319898345' post='443151']
hahahaha, ali dobro, malo prosipanja nije na odmet.
Mislim da bi bilo savrseno kad bi ateisti bili prevladali svijetom.
Barem se u skolama ne bi ucilo kako su krizarski ratovi ili u nekim dr skolama ucilo kako je dzihad prava stvar i odma' iz starta stvarala mrznja prema drugima.
[/quote]

Problem ovog svijeta je to koliko sebi ljudi dopustaju da budu zatrovani mrznjom. Taj vehabija je napadao Americko veleposlanstvo zato sto mrzi Amerikance, znaci ne samo Americku vladu nego sve Amerikance, vjerovatno i cijeli zapadni svijet na kojeg bi najradije poklao sve do zadnjeg covjeka, zene i djeteta da moze. To je covjek ciji je um zartovan i manipulisan. Vecina Amerikanaca uopce ne podrzava vanjsku politiku Americke vlade ali to njemu nije bitno, on mrzi sve, jel tako? Isto tako, svi koji sebi dopuste da u njima prevlada mrznja i predrasude prema muslimanskom svijetu i religijama opcenito zbog djela ovakvih pojedinaca (s druge strane primjer je [url="http://en.wikipedia.org/wiki/Anders_Behring_Breivik"]Anders Behring Breivik[/url]), NISU NISTA BOLJI OD NJEGA. Edited by barca
vrijedjanje

Zasto ste mi obrisali post ? Zato sto sam citirao 3errora i rekao da je napisao najvecu glupost otkad sam na forumu ?
'najveci ateisti su sotonisti.' - Ovome se mora covjek smijati :D Prijavi me ako ti smetam, ionako propada forum otkad je tebe tu :*

[quote name='gunnY' timestamp='1319848376' post='443135']
ne kontam ovog mladica danas,niti cu ga kad kontati,ali uglavnom napravio je veliku glupost u želji da ispadne ne znam ni ja šta,to on sam zna i zato nije gadjan u glavu vec nogu da nam kaže šta je htio s ovim postići,mislim da je ovo smiješno nazvati terorističkim napadom,ali eto vidim mediji su tako to nazvali,ali sigurno neko stoji iza svega ovoga.

a sad da pričamo o braći i njihovom pokretu bespotrebno je.
[/quote]
ne gadja snajperista uvjek u glavu prvo,ima tu i ovo pravilo u nogu,ali u svakom slucaju ne treba generalizirati i sve u istu skupinu odma ali nama u Bosni ne treba jos jedan ovakav incident jer smo bili ili ne bili krivi uvjek krivi za nesto tako da ove radikalne bradonje pogotovo koje dolaze iz Sandzaka prave mnogo problema u Bosni i naj gore je sto se zbog pojedinaca i tih grupica smatraju svi istim pa ni normalan covjek ne moze sa bradom proci da ga ne gledaju poprijeko.

Posted · Hidden by barca, October 29, 2011 - promoviranje nacizma
Hidden by barca, October 29, 2011 - promoviranje nacizma
[quote name='lucky' timestamp='1319900414' post='443155']
ne znam zasto se generalizira ?

za osudu je u svakom slucaju ... al mi nisu jasne generaiziranja ...
[/quote]

Lakse se barata onda, prakticnije, greske se objasnjavaju kolateralnom stetom, uglavnom podrzavam generaliziranje.

[quote name='3rror' timestamp='1319902291' post='443157']
Kaze covjek koji za avatar ima zastavu Americke (rasisticke) Konfederacije koja je ratovala da se nebi morala odreci robovlasnistva.
Sta je sljedece?[b] Hoces reci da bi nam bilo savrseno i da su Nacisti zavladali svijetom[/b]?

Problem ovog svijeta je to koliko sebi ljudi dopustaju da budu zatrovani mrznjom. Taj vehabija je napadao Americko veleposlanstvo zato sto mrzi Amerikance, znaci ne samo Americku vladu nego sve Amerikance, vjerovatno i cijeli zapadni svijet na kojeg bi najradije poklao sve do zadnjeg covjeka, zene i djeteta da moze. To je covjek ciji je um zartovan i manipulisan. Vecina Amerikanaca uopce ne podrzava vanjsku politiku Americke vlade ali to njemu nije bitno, on mrzi sve, jel tako? Isto tako, svi koji sebi dopuste da u njima prevlada mrznja i predrasude prema muslimanskom svijetu i religijama opcenito zbog djela ovakvih pojedinaca (s druge strane primjer je [url="http://en.wikipedia.org/wiki/Anders_Behring_Breivik"]Anders Behring Breivik[/url]), NISU NISTA BOLJI OD NJEGA.
[/quote]
Ovo boldano, upravo tako :)
[quote name='Angel of Death' timestamp='1319902426' post='443158']
Zasto ste mi obrisali post ? Zato sto sam citirao 3errora i rekao da je napisao najvecu glupost otkad sam na forumu ?
'najveci ateisti su sotonisti.' - Ovome se mora covjek smijati :D Prijavi me ako ti smetam, ionako propada forum otkad je tebe tu :*
[/quote]
Rek'o bi ja tebi da se naviknes, ali vjerujem da ti to znas bolje od mene :)
  • Upvote 1

Citam ove vase komentare i smjesno mi da kad vec zelite nekoga okriviti onda treba uci u srz problema.Kod nas u Bosni izgleda uvjek treba neko drugi biti kriv za nesto ili da oko svakog problema izvedemo neki cirkuz pa na kraju ispadne da od jednog napravimo deset novih problema.Kao prvo zelio bih reci da meni licno nesmetaju niti vehabije,niti njihova sekta niti njihov nacin odjevanja ili nacin molitve jer ako vi u Bosni na sva zvona drmate o demokratiji i nekavoj Evropskoj Uniji onda trebate svakome dozvoliti da zivi onako kako zeli a da nedira u nekoga drugoga.Meni se cini da BiH mediji i narod u Bosni krivi sve i svakoga osim sebe samih i onih koji su zaista krivi za ovakvo stanje drustva u nasoj zemlji.Zar je dotle doslo da ISTINA ili nemoze ili NESMIJE da se kaze.Dakle u uvodu sam vam dao do znanja da nemrzim nikoga vec samo zelim da iznesem cinjenice a one su sljedece.....

Dali se zapitate otkud te Vehabije u nasoj zemlji i ko ih je prvi doveo ovdje i dopusto da sire svoju SEKTU u nasoj domovini????
Prije rata u BiH mi nikada nismo ni culi a kamoli vidjeli Vehabije ili bilo koji drugi oblik neke SEKTE u Islamu.Jucer gledam i nemogu da se nacudim da teroristicki cin osudjuju ljudi koji su dopustali upravo sirenje Vehabizma u BiH.Javnost u BiH treba i mora otvoreno reci istinu a to je da su Vehabije stigle u BiH 1992.godine uz BLAGOSLOV doticnoga gospodina rahmetli Alije Izetbegovica pa ond Harisa Silajdzica,Hasana Cengica i ostale elite koja se zbog donacija i vlastitih interesa jednostavno oglusila o upozorenja ljudi koji nisu zeljeli prisustvo tih ljudi u BiH.Slag na tortu je dodao nasilno izabrani novi reis doticni gosn.Ceric koji kao poglavar Islamske zajednice nije ucinio apsolutno nista da zastiti duhovni i kulturni integritet Bosanskih Muslimana kasnije Bosnjaka.Dakle ljudi koji jucer osudjuju Vehabijski pokret i teroristicki cin dobro znaju da su im isti oni dopustali dolazak i opstanak u BiH ito sve zbog donacija i love.Da se tada ucinilo drugacije danas ih nebi gledali po BiH gradovima i oni nebi postojali na prostorima gdje ih nikada ranije nije ni bilo.Danas je kasno i ta Sekta se vise nikada nece iskorjeniti u BiH jer nisu to vise nikakvi Arapi vec su to sada nasi ljudi koji su pristupili toj Sekti i oni su tu i ostaju tu.Nema tu vise nikakvih Arapa vec oni su samo ostavili svoju ideologiju odnosno Vahabizam koji je u istorijsko vrjeme stvorila tajna sluzba Velike Britanije i financirala ga da bi se bacio razdor medju Muslimane.Treba javno i otvoreno upitati reisa Cerica dali on kao vjerski poglavar namjerava da se javno obracuna sa Vehabijama i zastiti nas duhovni i kulturni integritet nas Muslimana u Bosni ili ce i dalje dopustati da ti ljudi uznemiruju nase vjernike po nasim dzamijama i da prjete nasim Imamima i da rade sto im volja.Ako je tako onda me nece zacuditi da u skorijoj buducnosti pocnu da se desavaju jos gore stvari po BiH odnosno ti ljudi ce krenuti na jos veci zulum i silu posto za njih nepostoji dijalog.Ako BiH postane novi Kipar,Bejrut ili Palestina onda neka nam dragi Allah dz.s bude na pomoci.Vlast nece uraditi nista jer zna da bi se mnogi otkrili koji su povezani sa njima a u vlasti su.Mislim sve dok neizaberemo novog reisa i novu IZ BiH koja ce odlucno stati na kraj toj sekti a vlast prekinuti lanac njihovog financiranja Vehabizam ce jacati u BiH.Toj sekti je Bosna pogodna zemlja za regrutaciju pristalica posto se kod nas omladina prodaje za 20.maraka a kamoli za 200 ili 300 mjesecno.Nekrivim omladinu jer mora se od necega zivjeti ali krivim vlast koja tu istu omladinu unistava vec 20.godina.Nebi me cudilo da se tu pojave jos neke sekte iz krscanstva ili drugih religija posto je narod bespomocan a novac moze sve.Za par godina nebi me cudilo ako recimo u Cazinu budu radile samo dvje tri SLASTICARNE i nista vise a vi izvucite pojam iz svega toga ili bolje receno KAKO POSIJES TAKO I POZENJES!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  • Upvote 1

Mnogo puta i na svim ostalim temama sam branio i branicu slobodu vjeroispovjesti, sam se i privatno zalazem da smanjim te razlike izmedju nas muslimana i bosnjaka.

Ali ovo je za cistu osudu i nista drugo. On prestavlja ono sta prestavlja. Znamo svi da su "braca" pod budnim okom cijele evrope.
Jos na to sve napad na americku ambasadu.
Stvarno se nadam aBd da ce "braca" uspjeti vratiti na bolje svoj imidz kao muslimani bosnjaci...

Daj Gago nepisi bezze pa ko je doveo vehabije u evropu?

[quote name='x-men' timestamp='1319903074' post='443160']
ne gadja snajperista uvjek u glavu prvo,ima tu i ovo pravilo u nogu,ali u svakom slucaju ne treba generalizirati i sve u istu skupinu odma ali nama u Bosni ne treba jos jedan ovakav incident jer smo bili ili ne bili krivi uvjek krivi za nesto tako da ove radikalne bradonje pogotovo koje dolaze iz Sandzaka prave mnogo problema u Bosni i naj gore je sto se zbog pojedinaca i tih grupica smatraju svi istim pa ni normalan covjek ne moze sa bradom proci da ga ne gledaju poprijeko.
[/quote]

nisam ja ni rekao da uvijek i da je cilj pogoditi u glavu,jer nije ovo bio slučaj za to,samo sam obrazložio mali dio texta iz pošta koji je napisao ZeroStyle ^^.