Jump to content
PacificHurricane

Musko u kuhinji!

Recommended Posts

[quote name='bobica' timestamp='1323174729' post='445748']
ja mislim da moj momak ne zna kako treba ni jaja ispeci kamoli sta drugo :D
[/quote]

mogu se jaja i kuhati :)
  • Upvote 1

[quote name='viking' timestamp='1323213924' post='445815']
mogu se jaja i kuhati :)
[/quote]

nisam sigurna ni da i to zna :P

[media]http://a2.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/406184_10150644403462729_773537728_11950139_980633062_n.jpg[/media] ovako moja bolja polovina kuha :)
  • Upvote 1

[quote name='Zelka' timestamp='1324818398' post='446585']
[media]http://a2.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/406184_10150644403462729_773537728_11950139_980633062_n.jpg[/media] ovako moja bolja polovina kuha :)
[/quote]

dobroo.. moj je sinoc kuho.. bili zet i sestra... uzivam u njegovoj kuhinji...

[quote name='EcI PeCi PeC' timestamp='1324903581' post='446610']
dobroo.. moj je sinoc kuho.. bili zet i sestra... uzivam u njegovoj kuhinji...
[/quote]
Ja se bojim da su takvi muskarci izumrlili, bar ovi slobodni :)

[quote name='devilwoman' timestamp='1324927779' post='446626']
Ja se bojim da su takvi muskarci izumrlili, bar ovi slobodni :)
[/quote]

Nisu izumrili draga.. Puno majki je svoje sinove dobro odgojilo, samo sto ih je teze prepoznati.. Jer krmadi je vise ;)
  • Upvote 1

Vala sve manje ima muskih /zenskih zanimanja...tako da prostor u kuhinji nije samo za zene... Bitno je voljeti biti u njoj ,i pripremati jelo sa ljubavlju..Poznajem muskarce izvrsne kuhare, mnoge zene mu pozavide... :ay:

U kuhinji imam status posmatrača jer moja žena doživljava kao ličnu uvredu svako moje približavanje šporetu.

Tako to funkcioniše od početka, nije da imamo neku tradicionalnu posjelu na muške i ženske poslove, već svako radi onaj dio posla u kome je bolji, da bismo kao porodica bolje funkcionisali i imali više zajedničkog vremena. Moje je čišćenje i generalno tehničke stvari.

I moji su turisti. Gazda je gurman, voli on nekad ponuditi pomoć, bar salatu, al' šta uradi voljela bih da nije ni pomogao. Zna skuhati juhicu (gotovu) i ispeći jaja, i nakon toga dvoje kuhinja izgleda kao da je sobet pripremao. 
Pokušavam sina naučiti da sutra nekoj drugoj ženi olakšam život, al' nešto mi slabo ide, jer definitivno su roditelji uzor djeci. Nisam ponosna na ovo pa se nadam da ću bar malo i ja utjecati. :D

Vas je problem sto izuzetno dobro kuhate.. I onda muskarci nece da se trude jer imaju odlicnu hranu i sto da se odreknu toga..

Probajte malo nakaradno praviti pa ce i oni se ukljuciti :P

Ja pravim sve osim pita i kolaca... Mada jednom sam i baklavu pravio pa i nije bila tako losha :) (zeznuo rezanje pa  estetski nije ispala fino)... Posto sam ja onako malo "tezak" na hrani, onda mi lakse bilo da sam kuham nego da jedem nesto sto ne volim..  A i vecinom sam i bio sam kod kuce, tako da, htjeo ne htjeo, morao sam praviti pa kako tako.

Upravo ovo sto Ciklameta kaze, isto i ja pokusavam sa starijim sinom, (mladji je jos mali za to) da ga naucim, ali "kakav otac takav i sin" ne samo kod kuhanja nego i sve ostalo. Sve im moras crtat.
A sa druge strane, nismo svi za sve. Moja svekrva kaze da ih je jednako odgajala, ali moj djever je evo ovako kao Rambo, sve kuha osim kolaca i pite. I kod njih u kuci je nepisano pravilo, jedan dan kuha djever a jedan dan jetrva.
Sada im i sin poceo kuhati. Dok je kod mene "pod hercegovacki" "joj mama nisam ja zena" a nekad "nagoogla" nesto pa pravi. Ali poslje toga kuhinja k'o Hirosima.

Sto pa dokazano je da su najbolji kuhari na svijetu muskarci a i najgori. Edited by Hercegovka