Jump to content
Sign in to follow this  
Incubus

A sta bi Vi uradili?

Recommended Posts

[quote name='šaban' timestamp='1321283319' post='444147']
otkud sad primjer grčke....kad ja nevedem primjer općina iz okružja onda je vaš komentar zadržimo se na cazinu....muljatori.. :codemafia:
[/quote]

Ako mene pitas ja kritikujem cazin samo zato sto mislim da su drzava i kanton jos u goroj situaciji - a i forum je cazin.net a ne tuzla.net tako da kritikujem cazin, ali isto bi se moglo odnositi na sve opcine.
Opcenito, ako hoces tako definirati, kritikujem svaku neodgovornu, nesposobnu i rastrosnu vlast :)

[quote name='Incubus' timestamp='1321283759' post='444148']
Ako mene pitas ja kritikujem cazin samo zato sto mislim da su drzava i kanton jos u goroj situaciji - a i forum je cazin.net a ne tuzla.net tako da kritikujem cazin, ali isto bi se moglo odnositi na sve opcine.
Opcenito, ako hoces tako definirati, kritikujem svaku neodgovornu, nesposobnu i rastrosnu vlast :)
[/quote]

ma haj nemoj zahebavati.....

[quote name='šaban' timestamp='1321281108' post='444143']
a zar nije u budžetu kantona cazin planiran za veći iznos sredstava, pa je normalno i cazinski budžet bio u skladu sa kantonalnim sredstvima, ali međutim do prebacivanja tih sredstava nikad nije došlo....primjer su ti sredstva MMF koja nisu nikad prebačena....a usvojeno je na kantonalnoj skupštini....

za regres ih ne bih opravdavao iako je i ta isplata u skladu sa zakonom.....

jesi ti pri sebi, pa zar će neko na službeni put ići o svom trošku, to ni ti u elektrometalu ne bi uradio...zašto bi neko iz svog džepa finansirao službeni put...nikako mi nisi jasan po tom pitanju...
[/quote]Drug šaban je poprilično upoznat sa stanjem u općini i fondu za nekoga ko živi u švicarskoj:-) No da malo pojasnim da ti ta priča ne pije vode. Prvo, fond je napravio najveća dugovanja prema izvođačima u 2008 godini, znači taj dug nema veze sa mmf-om. Drugo, a o tome sam već govorio, projekcija prihoda sa viših nivoa i kreditnih zaduženja ne može se uzimati kao ostvarenje budžeta, tj niste mogli planirati rashode i krenuti u realizaciju novih zaduženja (u ovom slučaju zaključivanje ugovra sa izvođačima) na osnovu projekcije prihoda sa viših nivoa ili mmf-a. Hipotetički nnačelnik može u prijedlogu budžeta za 2012 godinu predvidjeti 10 miliona sa viših nivoa i na osnovu te svoje projekcije zaključiti ugovore sa izvođačima a ako ne bude novaca reći nismo mi krivi krivi su viši nivoi vlasti. Znači ta vam priča ne pije vode i nije bez razloga tužilaštvo pokrenulo istragu u vezi projekata rekonstrukcije putnih pravaca. Put semanići su primjer jel tako šabane? Nadalje ja znam da je vama elektrometal poput mača kraj srca, i da bi voljeli da ga nema al morate živjeti stim. No zaboravljaš da je to privatna firma i za razliku od fonda ili općine vlasnik ili direktor može trošiti novac na šta hoće, kupovati helikopter ako hoće nikome ne mora polagati račune, naravno sve dok je u skladu sa zakoom. I ponoviću, općine mogu ići u zaduženja jedino za potrebe kapitalnih investicija a nikako da prikrivaju dugove i pogrešne poteze svojih rukovodioca. Da se toliko brinete za tužbe radnika, zabrinula bi vas činjenica da je općina u prvostepenom postupku izgubila svih 12 predmeta za otpuštene radnike od prije 5-6 godina, i da će ukoliko to potvrdi drugostepeni sud (koji inače u 90% slučajeva potvrdi prvostepene presude) općini na naplatu doći preko milion km sudskih presuda, računajte 12 radnika x 1500 km bruto plate mjesečno x 60 mjeseci i još dodajte 12% zateznih kamata i sudske troškove.... Ali to vas ne brine jer će to vraćati građani, isto ko i ranije sudske presude, al hvala Bogu ima i odgovornost za nesavjesno poslovanje, zloupotrebu položaja, nanošenje štete... onaj predhodni je ležao 3 godine za 6 kokošiju i 4 pileta..

[quote name='left_side' timestamp='1321295836' post='444157']
Drug šaban je poprilično upoznat sa stanjem u općini i fondu za nekoga ko živi u švicarskoj:-) No da malo pojasnim da ti ta priča ne pije vode. Prvo, fond je napravio najveća dugovanja prema izvođačima u 2008 godini, znači taj dug nema veze sa mmf-om. Drugo, a o tome sam već govorio, projekcija prihoda sa viših nivoa i kreditnih zaduženja ne može se uzimati kao ostvarenje budžeta, tj niste mogli planirati rashode i krenuti u realizaciju novih zaduženja (u ovom slučaju zaključivanje ugovra sa izvođačima) na osnovu projekcije prihoda sa viših nivoa ili mmf-a. Hipotetički nnačelnik može u prijedlogu budžeta za 2012 godinu predvidjeti 10 miliona sa viših nivoa i na osnovu te svoje projekcije zaključiti ugovore sa izvođačima a ako ne bude novaca reći nismo mi krivi krivi su viši nivoi vlasti. Znači ta vam priča ne pije vode i nije bez razloga tužilaštvo pokrenulo istragu u vezi projekata rekonstrukcije putnih pravaca. Put semanići su primjer jel tako šabane? Nadalje ja znam da je vama elektrometal poput mača kraj srca, i da bi voljeli da ga nema al morate živjeti stim. No zaboravljaš da je to privatna firma i za razliku od fonda ili općine vlasnik ili direktor može trošiti novac na šta hoće, kupovati helikopter ako hoće nikome ne mora polagati račune, naravno sve dok je u skladu sa zakoom. I ponoviću, općine mogu ići u zaduženja jedino za potrebe kapitalnih investicija a nikako da prikrivaju dugove i pogrešne poteze svojih rukovodioca. Da se toliko brinete za tužbe radnika, zabrinula bi vas činjenica da je općina u prvostepenom postupku izgubila svih 12 predmeta za otpuštene radnike od prije 5-6 godina, i da će ukoliko to potvrdi drugostepeni sud (koji inače u 90% slučajeva potvrdi prvostepene presude) općini na naplatu doći preko milion km sudskih presuda, računajte 12 radnika x 1500 km bruto plate mjesečno x 60 mjeseci i još dodajte 12% zateznih kamata i sudske troškove.... Ali to vas ne brine jer će to vraćati građani, isto ko i ranije sudske presude, al hvala Bogu ima i odgovornost za nesavjesno poslovanje, zloupotrebu položaja, nanošenje štete... onaj predhodni je ležao 3 godine za 6 kokošiju i 4 pileta..
[/quote]

usvojeni budžet je osnova planiranja, a isto tako predstavlja pokriće za finansijsku konstrukciju... to za semaniće mi nije poznato, ali nije ni prva niti zadnja NARUČENA inspekcija u cazinu....

nemoj tako o elektrometalu, njih treba u zvjezde okivati, jer koja bi budala inače onakav posao u centru radila za onoliko novaca.... :mail: ....treba im dići spomenik na mjestu nekadašnje petokrake....

ali ja sam tebe pitao da li ti kao radnik elektrometala ideš na službeni put o svom trošku????....može li odgovor....?

ako sud presudi da se vrate ti radnici, neka se vrate, meni ni iz džepa ni u džep....ali to pokazuje još jednom svu jadnost države koja je donijela zakon o državnoj službi kao najvažniji reformski zakon a onda vlastiti sudovi te države taj isti zakon svojim presudama obaraju na koljena....

[quote name='šaban' timestamp='1321296418' post='444159']
usvojeni budžet je osnova planiranja, a isto tako predstavlja pokriće za finansijsku konstrukciju... to za semaniće mi nije poznato, ali nije ni prva niti zadnja NARUČENA inspekcija u cazinu....

nemoj tako o elektrometalu, njih treba u zvjezde okivati, jer koja bi budala inače onakav posao u centru radila za onoliko novaca.... :mail: ....treba im dići spomenik na mjestu nekadašnje petokrake....

ali ja sam tebe pitao da li ti kao radnik elektrometala ideš na službeni put o svom trošku????....može li odgovor....?

ako sud presudi da se vrate ti radnici, neka se vrate, meni ni iz džepa ni u džep....ali to pokazuje još jednom svu jadnost države koja je donijela zakon o državnoj službi kao najvažniji reformski zakon a onda vlastiti sudovi te države taj isti zakon svojim presudama obaraju na koljena....
[/quote] Ne može se uzimati u obzir projekcija sredstava sa viših nivoa kao osnov za novo zaduženje, to sam tri put napisao, al eto zato će općina platiti haman 500.000 maraka kamata na kredite zbog loše projekcije, nije u pitanju inspekcija več istraga tužilaštva, već sam rekao elektrometal je privatna firma i može raditi što joj je volja sa novcima, usput ja nisam uposlenik elektrometala. I da, bez obzira na sve učestalije pokušaje da opstruirate projekat kružnog toka, i da oštetite izvođača, teško će vam to poći od ruke, možda bi mogli da rade neki vaši izvođači, ipak previše je ovaj izvođač odigrao ozbiljnih utakmica, ovo je mačiji kašalj. I znam ja da će biti neko kriv za milion maraka sudskih presuda, et sad će biti država kriva što ste vi istjerali ljude koji nisu vaša politička opcija, nema mjesta za njih al ima za nezbrinute vjećnike vaše partije. No sud je za dva brata, a od suda se pobjeći ne može

[quote name='šaban' timestamp='1321295474' post='444156']
ma haj nemoj zahebavati.....
[/quote]

Krasan ti je argument...

[quote name='left_side' timestamp='1321297900' post='444163']
Ne može se uzimati u obzir projekcija sredstava sa viših nivoa kao osnov za novo zaduženje, to sam tri put napisao, al eto zato će općina platiti haman 500.000 maraka kamata na kredite zbog loše projekcije, nije u pitanju inspekcija več istraga tužilaštva, već sam rekao elektrometal je privatna firma i može raditi što joj je volja sa novcima, usput ja nisam uposlenik elektrometala. I da, bez obzira na sve učestalije pokušaje da opstruirate projekat kružnog toka, i da oštetite izvođača, teško će vam to poći od ruke, možda bi mogli da rade neki vaši izvođači, ipak previše je ovaj izvođač odigrao ozbiljnih utakmica, ovo je mačiji kašalj. I znam ja da će biti neko kriv za milion maraka sudskih presuda, et sad će biti država kriva što ste vi istjerali ljude koji nisu vaša politička opcija, nema mjesta za njih al ima za nezbrinute vjećnike vaše partije. No sud je za dva brata, a od suda se pobjeći ne može
[/quote]

uvijek se na kredite plaćala kamata, jedino ako dobiješ negdje beskamatni, a takvih u ovakvom društvu nema....

NARUČENE istrage bilo tužilaštva ili uprave inspekcije ili ne znam čega sve ne, ipak su naručene....jel to tvoja anonimna prijava... :mail:

ne pitam te za vlasništvo firme pitam jel uposlenici te firme idu na službeni put o svom trošku ili im firma plaća....nisi uposlenik elektrometala ali je si uposlenik onda E-SCT, jel tako.... :codemafia:

ne znam da ko opstruira projekat, nisam toliko uključen a hozan mi slabo šalje info o projektu....ali čini mi se ipak da je cigo počeo sa opstrukcijama na samom početku oko onih spomenika, ispravi me ako grešim....

kad kažeš da su tada u postupku bodovanja koji je provodio sindikat uprave (sve stare komunjare, one još cigine zaostale) otpušteni politički protivnici, tebi za info da je tad otkaz dobila i ženavijećnika ASDA rasima pajića, tako da ti ta priča ne drži vodu ni dok majstori ne odu.... :triniti:

[quote name='Incubus' timestamp='1321299226' post='444168']
Krasan ti je argument...
[/quote]

pa dobro ako je forum cazin.net što pišeš o grčkoj, nigdje veze.... :mail:

i ti si prolupao...bez zamjerke...

a zato su šćeli onaj porez komunalni uvesti nestalo para u sahari,a vamo nama pričaju o ravnopravnosti sela i grada ovi iz asde,potrošili pare a svi uopćini rade i u tim fondovima

[quote name='cincilator' timestamp='1321307010' post='444180']
a zato su šćeli onaj porez komunalni uvesti nestalo para u sahari,a vamo nama pričaju o ravnopravnosti sela i grada ovi iz asde,potrošili pare a svi uopćini rade i u tim fondovima
[/quote]

a neka te brate, haj opet malo o porezu..... :mail:

pa kad brete lažu narod i zavlače-Što nepriznaju da su potroŠili i da im treba lakŠe bi narod dao.Vako kad lažu treba im da ti od lakta do Šake.

[quote name='šaban' timestamp='1321306465' post='444177']
pa dobro ako je forum cazin.net što pišeš o grčkoj, nigdje veze.... :mail:

i ti si prolupao...bez zamjerke...
[/quote]

Ma nema zamjerke.

Ja ovdje pokušavam da diskutiramo argumentirano a ne floskulama i populistički.

1) Meni je Cazin jako jako drag vjerovao ti to ili ne.
2) Lično nemam apsolutno ništa protiv vlasti u Cazinu (iako ona očito ima protiv svih koji misle suprotno od njih).
3) Pokušavam upozoriti na neke svjetske loše trendove kojih se mi držimo a koji će nas odvesti u bankrot i puno veće probleme.

Lijepo iz grafa vidiš povećanje broja državnih službenika u Grčkoj. Kad bi se podaci za BiH sredili mislim da bi krivulja rasta nakon 92. bila još puno strmija. Vidi se da je takav sistem u kojem opterećuješ privredu, gomilaš državne službenike, uzimaš kredite za razno razne javne investicije koje ustvari samo napuhuju neke loše sektore (primjer stanogradnja što će se ubrzo osjetiti i u cazinu) onda dobiješ ovo što se sad dešava Grčkoj i cijeloj eurozoni.

Ja čitavo vrijeme govorim kako želim da Cazin bude primjer općine u BiH, a ne da se utopi u sivilo. Naravno budući da to dolazi iz mojih usta vjerovatno je to prokuministčki, proautonomaški, prokjafirski, prosrpski govor ili kako se to već kod nas karakterizira kad ne klimaš glavom na svaku odluku vlasti ili kako je to fino šaban objasnio ako ne dižeš ruku na sjednicama bez puno diskusije.

I na kraju - vas je narod izabrao, legitimno, na izborima i vi imate svako pravo da vucete odluke kakve zelite i narod ce vas opet birati/ili nece na izborima. Ja licno mislim da cete vi i ove sljedece izbore dobiti bez problema, ali zapitajte se malo sta ostavljate u naslijeđe općini i koliko bi odluke koje danas donosite mogle škoditi u budućnosti.

[quote name='Incubus' timestamp='1321311559' post='444190']
Ma nema zamjerke.

Ja ovdje pokušavam da diskutiramo argumentirano a ne floskulama i populistički.

1) Meni je Cazin jako jako drag vjerovao ti to ili ne.
2) Lično nemam apsolutno ništa protiv vlasti u Cazinu (iako ona očito ima protiv svih koji misle suprotno od njih).
3) Pokušavam upozoriti na neke svjetske loše trendove kojih se mi držimo a koji će nas odvesti u bankrot i puno veće probleme.

Lijepo iz grafa vidiš povećanje broja državnih službenika u Grčkoj. Kad bi se podaci za BiH sredili mislim da bi krivulja rasta nakon 92. bila još puno strmija. Vidi se da je takav sistem u kojem opterećuješ privredu, gomilaš državne službenike, uzimaš kredite za razno razne javne investicije koje ustvari samo napuhuju neke loše sektore (primjer stanogradnja što će se ubrzo osjetiti i u cazinu) onda dobiješ ovo što se sad dešava Grčkoj i cijeloj eurozoni.

Ja čitavo vrijeme govorim kako želim da Cazin bude primjer općine u BiH, a ne da se utopi u sivilo. Naravno budući da to dolazi iz mojih usta vjerovatno je to prokuministčki, proautonomaški, prokjafirski, prosrpski govor ili kako se to već kod nas karakterizira kad ne klimaš glavom na svaku odluku vlasti ili kako je to fino šaban objasnio ako ne dižeš ruku na sjednicama bez puno diskusije.

I na kraju - vas je narod izabrao, legitimno, na izborima i vi imate svako pravo da vucete odluke kakve zelite i narod ce vas opet birati/ili nece na izborima. Ja licno mislim da cete vi i ove sljedece izbore dobiti bez problema, ali zapitajte se malo sta ostavljate u naslijeđe općini i koliko bi odluke koje danas donosite mogle škoditi u budućnosti.
[/quote]

u bih je ta funkcija rasta vjerovatno eksponencijalna, tu si u pravu, ali daj ti meni objasni kako ne bi bila....eto ti primjera općine cazin koja je sa OSCE-om provela reformu uprave i na koncu bodovanjem sindikata 10-tak radnika je bilo višak i dobili su otkaze....

a sada sud zanemaruje sve od zakona za državne službenika, ureda za žalbu te državne službe, kompletnu reformu i vraća ljude na posao....i kako ćeš ti u toj situaciji provesti smanjenje administracije....eto to mi objasni dostu moj....

a to da će sve (mislim na kompletan ovaj monetarni sistem svjetski) doći u bankrot, pa to je put sa kojeg više nema povratka, samo je pitanje koliko još ima do toga....preporučujem ti pogledaš predavanja Imrana Huseina o monetarnom sistemu, nekih 10-tak nastavaka na jubito.... :mail:

[quote name='šaban' timestamp='1321339534' post='444193']
u bih je ta funkcija rasta vjerovatno eksponencijalna, tu si u pravu, ali daj ti meni objasni kako ne bi bila....eto ti primjera općine cazin koja je sa OSCE-om provela reformu uprave i na koncu bodovanjem sindikata 10-tak radnika je bilo višak i dobili su otkaze....

a sada sud zanemaruje sve od zakona za državne službenika, ureda za žalbu te državne službe, kompletnu reformu i vraća ljude na posao....i kako ćeš ti u toj situaciji provesti smanjenje administracije....eto to mi objasni dostu moj....

a to da će sve (mislim na kompletan ovaj monetarni sistem svjetski) doći u bankrot, pa to je put sa kojeg više nema povratka, samo je pitanje koliko još ima do toga....preporučujem ti pogledaš predavanja Imrana Huseina o monetarnom sistemu, nekih 10-tak nastavaka na jubito.... :mail:
[/quote] evo ga napokon pronašli krivca za svoju nestručnost i političke odluke izgona iz općine nepodobnih-OSCE je krivac! Daj šabane uoozbilji se, hoćete li tužiti OSCE i tražiti naknadu štete jer su vam savjetovali da istjerate ljude iz općine? Ev da se vratim na raniji post, moje radno mjesto i poslodavac su nebitni, radim u privatnom sektoru i moram zaraditi platu, ovo nije tema ni cigo ni elektrometal, ko je bio u pravu oko spomenika pokazala je noć sa subote na nedjelju 11.09. i rušenja istih u 4h ujutro, a gle čuda nisu bili radnici elektrometala. No kao što rekoh nije tema el. pa ćemo malo o činjenici da je općina-fond podigla skoro 7 miliona km kredita u zadnjih godinu dana, da je godišnja kamata koju plaćamo 400.000,00 KM, da će grace period isteći pa ćemo tek onda početi vraćati glavnicu a onda će godišnja rata biti haman 700.000,00 KM, pa ćemo od iduće godine početi vraćati kredit za vodovod ljubijankići 7-8 miliona, pa će nam sjesti (sam si potvrdio) sudske presude od preko milion km, to je istina i od toga se ne može pobjeći.

[quote name='šaban' timestamp='1321281235' post='444144']
da, ali meni je poznato da su rashodi u općini cazin usklađeni sa prilivom sredstava, znači nije se išlo u deficit....a za regres ne znam, vjerovatno je obaveza po kolektivnom ugovoru....vi bi sad da općina ne isplati isti, pa da sutra radnici tuže pa da opet možete o nečem pričati....a koji ste vi muljatori... :mail:
[/quote]

ne bih ja nista, ja samo pitam kako je moguce isplacivati regrese ako se realizira budzet jedva 60 % od planiranog..
s druge strane argument kolektivnog ugovora je pogresan i postavlja se pitanje zbog cega se inace mogu prihvatiti takve stvari od strane predlagaca kolektivnog ugovora ako takav ugovor u neravnomjeran odnos stavlja npr opstinske sluzbenike koji uredno prime regres bez obzira bio budzet u dubiozi ili ne, a recimo uposlenici nekih drugih javnih ustanova to ne prime.. Edited by snake

[quote name='left_side' timestamp='1321340506' post='444194']
evo ga napokon pronašli krivca za svoju nestručnost i političke odluke izgona iz općine nepodobnih-OSCE je krivac! Daj šabane uoozbilji se, hoćete li tužiti OSCE i tražiti naknadu štete jer su vam savjetovali da istjerate ljude iz općine? Ev da se vratim na raniji post, moje radno mjesto i poslodavac su nebitni, radim u privatnom sektoru i moram zaraditi platu, ovo nije tema ni cigo ni elektrometal, ko je bio u pravu oko spomenika pokazala je noć sa subote na nedjelju 11.09. i rušenja istih u 4h ujutro, a gle čuda nisu bili radnici elektrometala. No kao što rekoh nije tema el. pa ćemo malo o činjenici da je općina-fond podigla skoro 7 miliona km kredita u zadnjih godinu dana, da je godišnja kamata koju plaćamo 400.000,00 KM, da će grace period isteći pa ćemo tek onda početi vraćati glavnicu a onda će godišnja rata biti haman 700.000,00 KM, pa ćemo od iduće godine početi vraćati kredit za vodovod ljubijankići 7-8 miliona, pa će nam sjesti (sam si potvrdio) sudske presude od preko milion km, to je istina i od toga se ne može pobjeći.
[/quote]

izvini ali kako možete onda inzistirati na priči racionalizacije administracije, a sad govoriš o IZGONU radnika...kao što rekoh rađena je sistematizacija u saradnji sa OSCE-om, sindikat je bodovao, ne načelnik ili neko drugi i utvrđeni su prekobrojni radnici....zašto sud ne poštuje zakon koji su usvojili na državnom nivou meni nije poznato, ali dajte se bar kanite priče o racionalizaciji administracije a sa druge furate priču o IZGONU....

de mi reci kad je taj kredit za ljubijankiće narastao sa 3 na 7-8 miliona, jer do sada se uglavnom baratalo sa 3 miliona....demagogu stari....

nisi odgovorio na pitanje, da li u tvojoj firmi (nebitno koja) radnici idu na službeni put o svom trošku ili o trošku firme.....???? molio bih te da odgovoriš....

[quote name='snake' timestamp='1321355946' post='444203']
ne bih ja nista, ja samo pitam kako je moguce isplacivati regrese ako se realizira budzet jedva 60 % od planiranog..
s druge strane argument kolektivnog ugovora je pogresan i postavlja se pitanje zbog cega se inace mogu prihvatiti takve stvari od strane predlagaca kolektivnog ugovora ako takav ugovor u neravnomjeran odnos stavlja npr opstinske sluzbenike koji uredno prime regres bez obzira bio budzet u dubiozi ili ne, a recimo uposlenici nekih drugih javnih ustanova to ne prime..
[/quote]

a šta ako su i rashodi na 60%....!!!

dakle ako nije bilo deficita....

ne radi se o tome, radi se o percepciji gdje neko ostvaruje regrese iako nije profitna organizacija, kako neko rece i da to apsolutno nema veze sa finansijskim rezultatom ( zakon naglasava da regres zavisi od fin.rez subjekta ), a u slucaju opstine to je realizacija budzeta..
inace, meni je nepravedno da sve drzavne institucije fukncioniraju na slican nacin, drzava je inace izuzetak, ona i njene javne ustanove mogu krsiti sve zakone, recimo ne uplacivati doprinose svojim uposlenicima, ne placati svoje obaveze u rokovima ( kao sto je slucaj sa bolnicama prema dobavljacima ) bez ikakvih sankcija..
po meni treba mijenjati zakon i kolektivni ugovor, i o ovako su plate administracija abnormalne s obzirom na standard zivota, i davati im jos i 13-platu u formi regresa, je razbacivanje novca poreskih obveznika..

onako laicki gledano ,ne znam tacan podatak ali predvidjam cca 50.000 zaposlenih u federalnoj administraciji, puta 700 KM prosjek regresa, dolazimo do ciifre od 35.000.000 maraka !!!
to je ugrubo gledano negdje oko 116.000 penzija ( uzeo sam prosjek 300 KM )...
pravedno bi bilo da svi zajedno podnosimo teret siromastva, jer smo siromasna drzava to je jasno ko dan, a ne da se neko razbacuje lovom, uvjek voza puna kolica namirnica po trznim centrima dok vecina ne moze ni male korpice napuniti ..

ja znam da se sa mnom nece sloziti uzivaoci regresa, ali sto je previse , previse je... Edited by snake

[quote name='snake' timestamp='1321361887' post='444213']
ne radi se o tome, radi se o percepciji gdje neko ostvaruje regrese iako nije profitna organizacija, kako neko rece i da to apsolutno nema veze sa finansijskim rezultatom ( zakon naglasava da regres zavisi od fin.rez subjekta ), a u slucaju opstine to je realizacija budzeta..
inace, meni je nepravedno da sve drzavne institucije fukncioniraju na slican nacin, drzava je inace izuzetak, ona i njene javne ustanove mogu krsiti sve zakone, recimo ne uplacivati doprinose svojim uposlenicima, ne placati svoje obaveze u rokovima ( kao sto je slucaj sa bolnicama prema dobavljacima ) bez ikakvih sankcija..
po meni treba mijenjati zakon i kolektivni ugovor, i o ovako su plate administracija abnormalne s obzirom na standard zivota, i davati im jos i 13-platu u formi regresa, je razbacivanje novca poreskih obveznika..

onako laicki gledano ,ne znam tacan podatak ali predvidjam cca 50.000 zaposlenih u federalnoj administraciji, puta 700 KM prosjek regresa, dolazimo do ciifre od 35.000.000 maraka !!!
to je ugrubo gledano negdje oko 116.000 penzija ( uzeo sam prosjek 300 KM )...
pravedno bi bilo da svi zajedno podnosimo teret siromastva, jer smo siromasna drzava to je jasno ko dan, a ne da se neko razbacuje lovom, uvjek voza puna kolica namirnica po trznim centrima dok vecina ne moze ni male korpice napuniti ..

ja znam da se sa mnom nece sloziti uzivaoci regresa, ali sto je previse , previse je...
[/quote]

ja se s tobom apsolutno slažem po pitanju regresa, uopće ne znam šta je svrha toga....

[quote name='šaban' timestamp='1321356351' post='444204']
izvini ali kako možete onda inzistirati na priči racionalizacije administracije, a sad govoriš o IZGONU radnika...kao što rekoh rađena je sistematizacija u saradnji sa OSCE-om, sindikat je bodovao, ne načelnik ili neko drugi i utvrđeni su prekobrojni radnici....zašto sud ne poštuje zakon koji su usvojili na državnom nivou meni nije poznato, ali dajte se bar kanite priče o racionalizaciji administracije a sa druge furate priču o IZGONU....

de mi reci kad je taj kredit za ljubijankiće narastao sa 3 na 7-8 miliona, jer do sada se uglavnom baratalo sa 3 miliona....demagogu stari....

nisi odgovorio na pitanje, da li u tvojoj firmi (nebitno koja) radnici idu na službeni put o svom trošku ili o trošku firme.....???? molio bih te da odgovoriš....

a šta ako su i rashodi na 60%....!!!

dakle ako nije bilo deficita....
[/quote] da vam je osce rekao da skočite na glavu sa gradske džamije bil skočili? Nemojte svoju nesposobnost kriti iza osce-a ili tobože sad vam je sud kriv, biće sud kriv kad općina bude morala isplatiti milion i kusur za sudske presude, načelnik je taj koji je odgovoran, on upravlja općinom, no kao što rekoh neće biti ni prvi ni posljednji koji je oštetio općinuneki zbog pilića i koki a ovaj zbog političke netrepeljivosti i nepodobnosti. Već sam ti dao odgovor na pitanje oko putnih troškova, kad sebi otvorite svoju firmu i zaradite koju marku isplaćujte je kako god hoćete, do tad prihvatite činjenicu da ćete biti prozivani za svako vaše vozanje, korištenje službenog vozila u privatne svrhe i još pri tom uzimati putne troškove i dnevnice. Za vodovod ljubijankići, koliko sam upoznat 1.500.000,00 Eura koštala je samo nabavka vodovodnih cijevi čiji je dobavljač slovenska firma cmc, u ostalom prestavnici vodovoda su na jednoj od sjednica vijeća rekli da se radi o iznosu od 3,5 miliona eura pa ako laže koza ne laže rog. Uzme li se u obzir zaduženje općine, fonda, vodovoda, čistoće, veterinarske stanice, a za sve kredite općina je jemac, trenutno opterećenje općine prelazi 20 miliona km, i uskoro će godišnje rate zbirno prelaziti milion i po km pa bom nije čudo što nas incubus poredi sa grčkom, grci imaju šta prodati mi smo sve rasprodali.
  • Upvote 1

[quote name='left_side' timestamp='1321364255' post='444222']
da vam je osce rekao da skočite na glavu sa gradske džamije bil skočili? Nemojte svoju nesposobnost kriti iza osce-a ili tobože sad vam je sud kriv, biće sud kriv kad općina bude morala isplatiti milion i kusur za sudske presude, načelnik je taj koji je odgovoran, on upravlja općinom, no kao što rekoh neće biti ni prvi ni posljednji koji je oštetio općinuneki zbog pilića i koki a ovaj zbog političke netrepeljivosti i nepodobnosti. Već sam ti dao odgovor na pitanje oko putnih troškova, kad sebi otvorite svoju firmu i zaradite koju marku isplaćujte je kako god hoćete, do tad prihvatite činjenicu da ćete biti prozivani za svako vaše vozanje, korištenje službenog vozila u privatne svrhe i još pri tom uzimati putne troškove i dnevnice. Za vodovod ljubijankići, koliko sam upoznat 1.500.000,00 Eura koštala je samo nabavka vodovodnih cijevi čiji je dobavljač slovenska firma cmc, u ostalom prestavnici vodovoda su na jednoj od sjednica vijeća rekli da se radi o iznosu od 3,5 miliona eura pa ako laže koza ne laže rog. Uzme li se u obzir zaduženje općine, fonda, vodovoda, čistoće, veterinarske stanice, a za sve kredite općina je jemac, trenutno opterećenje općine prelazi 20 miliona km, i uskoro će godišnje rate zbirno prelaziti milion i po km pa bom nije čudo što nas incubus poredi sa grčkom, grci imaju šta prodati mi smo sve rasprodali.
[/quote]

tamam ćete ti i sneki preuzeti općinu kad dođu ti krediti na naplatu pa se hrvajte.... :mail:

[quote name='šaban' timestamp='1321364596' post='444223']
tamam ćete ti i sneki preuzeti općinu kad dođu ti krediti na naplatu pa se hrvajte.... :mail:
[/quote] Drago mi je da smo ovo apsolvirali i da svjesno uvodite općinu u bankrot.

[quote name='left_side' timestamp='1321364255' post='444222']
da vam je osce rekao da skočite na glavu sa gradske džamije bil skočili? Nemojte svoju nesposobnost kriti iza osce-a ili tobože sad vam je sud kriv, biće sud kriv kad općina bude morala isplatiti milion i kusur za sudske presude, načelnik je taj koji je odgovoran, on upravlja općinom, no kao što rekoh neće biti ni prvi ni posljednji koji je oštetio općinuneki zbog pilića i koki a ovaj zbog političke netrepeljivosti i nepodobnosti. Već sam ti dao odgovor na pitanje oko putnih troškova, kad sebi otvorite svoju firmu i zaradite koju marku isplaćujte je kako god hoćete, do tad prihvatite činjenicu da ćete biti prozivani za svako vaše vozanje, korištenje službenog vozila u privatne svrhe i još pri tom uzimati putne troškove i dnevnice. Za vodovod ljubijankići, koliko sam upoznat 1.500.000,00 Eura koštala je samo nabavka vodovodnih cijevi čiji je dobavljač slovenska firma cmc, u ostalom prestavnici vodovoda su na jednoj od sjednica vijeća rekli da se radi o iznosu od 3,5 miliona eura pa ako laže koza ne laže rog. Uzme li se u obzir zaduženje općine, fonda, vodovoda, čistoće, veterinarske stanice, a za sve kredite općina je jemac,[size=5][b] trenutno opterećenje općine prelazi 20 miliona km[/b][/size], i uskoro će godišnje rate zbirno prelaziti milion i po km pa bom nije čudo što nas incubus poredi sa grčkom, grci imaju šta prodati mi smo sve rasprodali.
[/quote]

nije moguce!?
ja jesam ocekivao da su nas zaduzili, ali ne ovoliko, a realno nista nisu uradili..
ne mogu da vjerujem.. Edited by snake

[quote name='šaban' timestamp='1321364596' post='444223']
[/quote]

primas li ti regres u fondu ?
  • Upvote 1

[quote name='snake' timestamp='1321365278' post='444225']
nije moguce!?
ja jesam ocekivao da su nas zaduzili, ali ne ovoliko, a realno nista nisu uradili..
ne mogu da vjerujem..
[/quote]

ma kakvih 20 milja, ima tu i 50..... :mail:

na ovom se forumu može svašta napisati, pa da i ja bubnem koju.... :codemafia:

[quote name='šaban' timestamp='1321369612' post='444230']
ma kakvih 20 milja, ima tu i 50..... :mail:

na ovom se forumu može svašta napisati, pa da i ja bubnem koju.... :codemafia:
[/quote]
vala fakat
  • Upvote 1

al trebate i vas dvojica biti realni , opstinska vlast nije transparentna po tom pitanju, naime na stranici opstine mozete skinuti budzet opstine za 2011, - na prvoj stranici vidite podatke planiranog budzeta za 2010 ( 13.107.900 ) i ostvarenje budzeta za prvih 6 mjeseci 2010 ( 4.800.357,88 , sto predstavlja samo 36% ) , nigdje nema podataka o ostvarenju za narednih 6 mjeseci 2010 ( sigurno je bio u istom procentu ako ne i manjem, sto na kraju znaci da se je budzet realizirao samo 70% , a nije se radio rebalans !? )...
dalje , vidi se i plan budzeta za 2011 ali nigdje podataka o ostavrenju budzeta po kvartalima u ovoj godini, a vec polako ulazimo u 2012.. Edited by snake