Jump to content
Sign in to follow this  
hanzonehatori

Dozvola za pokretni Kiosk

Recommended Posts

Postovanje dragi Cazinjani imam nekoliko pitanja u vezi pokretanja veliiikog biznisa u nasoj carsiji ,naime radi se o pokretnom kiosku koji producira kokice Popcorn.
Da li se ovako nesto na tockicima mora prijaviti tj. jeli potrebno izganjati odredjenu dozvolu tako da nebi usao u frku sa murijom i gradom ? Ako da ,koliko bi me ta dozvola izasla od pril. i koliko je tesko istjerat takvu jednu dozvolu ? Moj plan izgleda ovako : Sve prodajem po marku 1km.- da nebi nas narod rekao ., eno ga preskup je ,. Eee kad smo vec kod naroda ,- Sta mislite lozi li se nas narod na takvo nesto ? Da li bi vi sebe mogli zamisliti kako kupujete fisak Kokica na ulici ? ( 1 km ) Ps- Fisak nije mali ,ima ga, oci ti se nadmu dok pojedes sve kokice ... Moji produkti : Slatke Kokice, Slane Kokice , Secerna Vuna , SVE PO 1km,-
Nebi se stidio da radim ovaj posao ,samo kad bi znao da bi stim mogao osigurati svoju egzistenciju . Eee kad bi htjeli napravit Kino u nasoj carsiji siguran sam da bi ja dobro prosao sa svojim biznisom :gaming:

Hvala vam unaprijed .. nemojte me samo psovati ,. :buba:

Podrzavam ideju, stovise mislim da je super ideja, pogotovo kad se i nas grad uredi kako je planirano (vise posla), jos samo da neko iznese ideju o kinu na otvorenom, e, mislim da bi tu imao cak i ekstra profit :)

Sretno!

nabavi i one sokice na slamku u tetrapaku :)...ako kome kokice zapnu da se ima s cim pogurati

ideja je za svaku pohvalu....to je slicno onom sto mi se u USA svidja,dje god podjes imas hot-dog na dohvatu ruke :)

to sa hod dogom je haos poso , ne ulaze se puno a ima finog profita
[attachment=5015:6a00d8341c717753ef00e54f6f62b08834-800wi.jpg][attachment=5016:cd031_02may04_nyc_hotdog_stand.jpg]

ima i druga varijanta turski kebab i lahmadzun
[attachment=5017:400_F_20369074_aMoupcjwlJ2CautIimAWVHOlskVOURPu.jpg][attachment=5018:Doner Kebab.jpg]

pitanje je samo koliko bi se narod interesovao za takvo nesto "novo"
narod vise voli cevape i janjetinu

ovi poslici vise pale po njemackoj i austriji ,svaki svabo zna sta je kebab , mada ne iskljucujem mogucnost da bi se i kod nas narod eventualno mogao zainteresovati za ovu vrstu kulinarnosti

ja licno se nebih usudjivao sa takvim stvarima pocinjati posao , posto je to jako rizicno _ Haj znaj hocel nas narod to da jede ili ne .... :buba:

[attachment=5019:400_F_20369074_aMoupcjwlJ2CautIimAWVHOlskVOURPu.jpg][attachment=5020:Doner Kebab.jpg][attachment=5021:profimedia-0009191863.jpg]

mmmmmmm... al` se nekad dobro jelo :danced: :acute:

kao sto i uvijek kazem, ako ne probas neces znati kako ce zavrsiti. ja sam to cesto vidio u Kladusi. nisam neki ljubitelj kokica, ali kad idem u kino onda stalno kupim colu i kokice...

ta ideja meni zvuci jako dobra i mislim da bi se sa tim moglo zaraditi....

bolje i to nego jos jedna cevapdzinica ili kafana..

Pozdravljam ideju i smjelost da tako nesto napravite ali mislim da bi to vise moglo da bude kao sezonski posao jer ljeti ima raje a zimi slabo.Kada se sve zavrsi trebali bi napraviti ondje kod stare Gimnazije onaj veliki ekran i tu bi mogao zaradjivati na ovaj nacin i kada su utakmice ali za ostalo i nesto vece, jos smo mi seljaci za gradjanstva tako da se ne nadaj kuci sa velikom fasadom :D

neam ´Pojma Angel of Death.. moze se to cjelu godinu baz prekida prodavati samo pitanje je koliko narod u zimi zeli da gricka kokice :codemafia:

a sto se tice sezone ima drugih stvari sa kojim se moze okrenuti lijepa lova _ mozda cak za fasade .. hihih
na prim: krompir,bijeli luk,paradajz,grah,patlidzan, itd. itd. , na pijacu i rasturaj ... sad svakako u ovoj krizi kazu da je samo u ovom perspektiva (poljoprivreda)

na prim. kod nas uvoze jaja iz kine i japana .. i svi to kupuju ,niko se ne raspituje nakoji nacin se drze koke kako i scim se hrane.. ma kaki ...
uopste ne znam kolika je kod nas potraznja za DOMACIM BiO produktima..

Tvoj posao, opet ti vidi kako ces i sta ces, ja se nadam da ces uspjeti u svojoj zamisli. Drago mi je da bilo ko zaradjuje za zivot u ovoj zemlji .

Sve u svemu Angel of Death ,. ja ipak mislim da bi najbolje bilo bavit se uzgajanjem povrca ( ko ima zemlje i kome nije tesko da malo radi )
ipak to je sezonski posao sto znaci da se ne radi cijelu godinu , malo ulozis malo radis i na ljeto ides na pijacu da prodas svoj produkt ,.
i siguran sam da bi iz tog posla imao dovoljno da platim kucne troskove ,fasungu i ostale troskove kao sto su gorivo za automobil ,osiguranje itd.
I ovo je sigurno bolji i unosniji posao od prodaje Popcorna samo sto se trabe i vise radit ..
Sto se mene tice ja moram pokrenuti nesto sam ,. dosta mi je vise da stalno radim za druge ,.
Zna li neko sta kod nas najbolje ide i u cemu ima poticaj ...??? Cuo sam da je Bijeli Luk trazen ..

ja mislim da bi imao neku sansu za neki uspjeh da bi morao jos nesto pored kokica...kao sto neko gore napisa,tesko da ces zimi samo kokicama biti uspjesan a Boga i i ljeti je pitanje...ali evo recimo kad bi i kestene stavio na menu( ja na primjer obozavam uzeti kestene zimi i jesti ulicom),malo toplih napitaka i da ti npr. dozvole da se parkiras kod robne kuce i gimnazije i na stadion za vrijeme utakmica mislim da bi ti bile vece sanse....ne isplati se ni smrzavati dzaba,jel da? :)

uglavnom sretno ako se odlucis na taj korak

registrovnu djelatnost s kojom mozes raditi prodaju kokica i zahtjev komunalno stambenom fondu za koristenje javne povrsine ...

mislim sa izgradnjom novog trga ce taj posao imati dobru perspektivu ...