Jump to content
Sign in to follow this  
muhamedt

Sportski ribolov

Recommended Posts

Evo pokrenuo sam temu vezano za ribolov, svaka informacijua ili prijedlog su dobrodošli.
Mene zanima da li još postoji SRD Mutnica i gdje su im prostorije.
LP

zbilja imal ko da zna koja oprema je potrebna za sportski ribolov ?

[quote name='lucky' timestamp='1317574070' post='441781']
zbilja imal ko da zna koja oprema je potrebna za sportski ribolov ?
[/quote]

treba ti sorc i ravne patike :)

ja sam neki dan bio....dobar komad sam ulovio....kad sam ga izvuko ,u vodi ostala rupa od pola metra :)

kako su rupu zakrpali ? xD

imam sorc od biciklizma morel on valjati ... xD

a da li se u sportskom ribolovu riba koja se ulovi pusta nazad ili ne ?

postoji jos uvjek ribolovno drustvo Mutnica,znam par momaka koji se bave sa tim i kazu da je fenomenalno za opuštanje,nije ulvo ribe toliko bitan koliko je bitno druzenje i rekreacija
  • Upvote 2

postoji još ribolovno društvo UGSR MUTNICA jer često vidim ribočuvara ovdje kod mene u tržcu i vidim dosta poznatih ribalovaca koji se i dan danas bave s ovim sportom,dok sam bio mladji i ja sam bio član ovog društva i učestovao sam na par takmičenja iz ovog sporta kao pionir,bio sam na dosta otvorenja na ribu,bio sam na druženjima i paprikašijadama ovog društva,učestovao u akcijama čišćenja rijeka mutnice,korane i revira jezera tržac i puno toga,ali sve se to moglo prije jer je bilo organizacije,a sad pošto nisam član društva i ne pratim dešavanja ne znam jednostavno ništa sem toga da trenutno još postoje,razlog zašto nisam više član jednostavno što znam nešto što jednostavno nije fer prema ljudima koji bi se bavili ovim lijepim sportom,nekad je dozvola najskuplja za seniore bila 60,70 a sad su premašili sve granice i mislim da iznosti 120km,e pa u ovako finansiskoj krizi mislim da ce nas malo njih izdvojiti taj iznos i ako nemam dozvolu izadjem u ribalov da ubijem vrijeme i dosadu istina ne tako često kao nekada već koliko mi ribočuvar dozvoli =D.

BISTRO GUNNY ^^