Jump to content
pirgo

SBB - Savez za bolju budućnost

Recommended Posts

[quote name='cincilator' timestamp='1339449366' post='458623']
hoćel ivi podržati Nerku za nečelnika
[/quote]
hoce,zato su ovi iz A-SDA isli skupljati potpise za SBB posto prvi put izlaze na opcinske izbore,treba li skupiti dosta potpisa.

Nego danas citam izjavu doticnoga Radoncica i on nabraja sve marufetluke i kriminalne radnje SDA tokom ovih 20 i kusur godina.Nesto se zapitam kako doticni nije pisao o tim stvarima ranije???Ja koliko znam njegov Dnezni Avaz je bio medju Bosnjacima nauticajniji medij.Dakle on je to sve i ranije znao a nije pisao.Nego znal netko ovdje ista o tome covjeku odnosno ko je on bio prije rata,gdje je bio za vrjeme rata i odakle bu tolike pare?????????????Ja koliko znam Dnevni Avaz je sve ove godine stitio SDA,Aliju i sve one oko Alije koji su na oci naroda sve to radili sto doticni danas nabraja.Uostalom zar i Dnevni Avaz nije nastao iz SDA??????
Nemogu da shvatim da su ljudi toliko sljepi i naivni i da se loze na sve to.

Guest
[quote name='GAGO2' timestamp='1339811458' post='459077']
Nego danas citam izjavu doticnoga Radoncica i on nabraja sve marufetluke i kriminalne radnje SDA tokom ovih 20 i kusur godina.Nesto se zapitam kako doticni nije pisao o tim stvarima ranije???Ja koliko znam njegov Dnezni Avaz je bio medju Bosnjacima nauticajniji medij.Dakle on je to sve i ranije znao a nije pisao.Nego znal netko ovdje ista o tome covjeku odnosno ko je on bio prije rata,gdje je bio za vrjeme rata i odakle bu tolike pare?????????????Ja koliko znam Dnevni Avaz je sve ove godine stitio SDA,Aliju i sve one oko Alije koji su na oci naroda sve to radili sto doticni danas nabraja.Uostalom zar i Dnevni Avaz nije nastao iz SDA??????
Nemogu da shvatim da su ljudi toliko sljepi i naivni i da se loze na sve to.
[/quote]

Hmmm potpune nebuloze pišeš, pa krenimo...

-Dnevni Avaz je prvi bošnjački list koji se bavio svime i svačime, pa i vladajućom SDA u ono doba kada je Alija Izetbegović bio najpopularniji.
-U vrijeme ratnih zbivanja kada je nastajao najjači Avaz, Fahrudin Radončić i njegov tim su pisali
-I godinama prije svoje političke karijere pisalo se protiv SDA, a i moralo se, jednostavno se nije moglo
-Za vrijeme rata Fahrudin Radončić je bio u okupiranom Sarajevu i početak rata je proveo u uniformi ARBiH
-Poslije rata je ostao u Bosni i Hercegovini gdje je pokrenuo konačno list Dnevni Avaz (koji je i ranije postojao samo pod drugim imenom)
-Za vrijeme postojanja Avaza njegova firma je zaradila oko 550 miliona maraka
-U BiH se doselio 91. godine

A svoj novac je zaradio kao vlasnik prvog nezavisnog lista u Nezavisnoj Bosni i Hercegovini.

To što je on iskoristio Avaz da dođe do svog cilja po meni nije loše, osim ako je kao svi drugi političari. Zasad se nije imao pokazati na velikoj sceni, ali valjda i njegovo vrijeme dolazi.

Postoji samo jedan problem a taj je ustroj države, gdje sa deset kantona i dva entiteta ne možemo funkcionisati normalno jer imamo jedanaest puta više ministara i zaposlenih u administraciji nego što bismo trebali i sve dok Evropa ne kaže NE Republici Srpskoj nema tog Radončića i Clintona koji će nas spasiti. Edited by Namik Šepić

[url="http://www.bakirizetbegovic.ba/oni-koji-sda-napuste-radi-fotelja-a-narocito-onih-koje-nudi-radoncic-i-ne-trebaju-biti-u-sda/"]http://www.bakirizet...aju-biti-u-sda/[/url]
[quote]
[size=5]Oni koji SDA napuste radi fotelja, a naročito onih koje nudi Radončić, i ne trebaju biti u SDA[/size]
- Gospodine Izetbegoviću, kako komentirate to što je Zlatko Lagumdžija prekinuo koaliciju sa SDA i potpisao protokol o saradnji sa Fahrudinom Radončićem nudeći mu mjesto ministra sigurnosti?
Lagumdžija je od samog početka bio na vezi sa Radončićem, pravio sa SDA strukturu vlasti a sa Radončićem dogovarao alternative. Znali smo za te dvostruke igre, ali nismo vjerovali da će se zaista upustiti u ovako neodgovornu, neizvjesnu, destruktivnu akciju. Kalkulisao je ali nije dobro izkalkulisao. Štete po državu i po Bošnjake će biti velike, a po SDP vjerovatno najveće.
- Šta bi za buduće funkcioniranje BiH značio ulazak Radončićeve stranke u vlast i postavljanje njega za ministra sigurnosti BiH?
Radončića prononsirani agenti KOS-a javno prozivaju da je bio tajni saradnik ove službe, optuženi za višestruka ubistva ga navode u svjedočenjima pred sudovima kao naručioca. Radončićev Avaz lažima i višegodišnjom brutalnom kampanjom protiv svega i svakoga generira nered i beznađe u ovom društvu i zemlji. Pa samo Lagumdžiju je, kažu, kriminalcem nazvao preko hiljadu puta! I Zlatko Lagumdžija , u želji da disciplinuje SDA, ili iz nekih drugih, samo njemu znanih razloga, takvom čovjeku nudi da preuzme brigu o sigurnosti, redu i zakonu u zemlji?! Ukoliko se to imenovanje ipak desi dobit ćemo nered, progone, dobit ćemo ministarstvo nesigurnosti....
[/quote]

Da li ovi prelasci baš imaju ovolike razmjere, ili je to samo prenapuhano od strane Avaza??? Edited by pirgo

[quote name='Namik Šepić' timestamp='1339825662' post='459085']
Hmmm potpune nebuloze pišeš, pa krenimo...

-Dnevni Avaz je prvi bošnjački list koji se bavio svime i svačime, pa i vladajućom SDA u ono doba kada je Alija Izetbegović bio najpopularniji.
-U vrijeme ratnih zbivanja kada je nastajao najjači Avaz, Fahrudin Radončić i njegov tim su pisali
-I godinama prije svoje političke karijere pisalo se protiv SDA, a i moralo se, jednostavno se nije moglo
-Za vrijeme rata Fahrudin Radončić je bio u okupiranom Sarajevu i početak rata je proveo u uniformi ARBiH
-Poslije rata je ostao u Bosni i Hercegovini gdje je pokrenuo konačno list Dnevni Avaz (koji je i ranije postojao samo pod drugim imenom)
-Za vrijeme postojanja Avaza njegova firma je zaradila oko 550 miliona maraka
-U BiH se doselio 91. godine

[b]A svoj novac je zaradio kao vlasnik prvog nezavisnog lista u Nezavisnoj Bosni i Hercegovini.[/b]
To što je on iskoristio Avaz da dođe do svog cilja po meni nije loše, osim ako je kao svi drugi političari. Zasad se nije imao pokazati na velikoj sceni, ali valjda i njegovo vrijeme dolazi.

Postoji samo jedan problem a taj je ustroj države, gdje sa deset kantona i dva entiteta ne možemo funkcionisati normalno jer imamo jedanaest puta više ministara i zaposlenih u administraciji nego što bismo trebali i sve dok Evropa ne kaže NE Republici Srpskoj nema tog Radončića i Clintona koji će nas spasiti.
[/quote]

Zaboravili smo ovu boldovanu recenicu upotpuniti dodatnim informacijama: Jos u ratu je ova novina (tacno je da je tada izlazila pod drugim nazivom) postojala a sam profit je ostvarivan na nacin da su se primjerci iste pod prisilom morali kupovati....Svaki borac u tada opkoljenom Sarajevu je bio obavezan kupiti ovu novinu. Marka po marka i nakupi se toga :D U medjuvremenu ne placate ni centa za repromaterijal jer ste u glavnom stabu Armije i mozete za njene potrebe mobilizirati sve sto vam je drago....A potom sa nekoliko stotina hiljada kesa izadjete "tezi" iz rata, kupite dionice neke firme po omjeru 20% kesa a ostalih 80% otkupljenim drzavnim obveznicama cija je vrijednost u medjuvremenu spala na nekih !0% nominalne vrijednosti.... i eto ti rezultata. A potom kao uslov za ulazak u vlast trazite mjesto ministra sigurnosti (kontrola policije i svih istraznih organa) jer se u medjuvremenu pred sudom BiH vode slucajevi u kojima se vase ime vrlo cesto spominje.

Ma, dajte ne mojte.... :D Edited by Punisher
  • Upvote 1

ovakvi kao Radoncic su bili u dobrim sklonistima u toku rata,taj je samo nosio uniformu BIH Armije radi lapacenja,on je nikakav patriota,dobro kaze Punisher,uzimao je vec u ratu od boraca,ma nema ti kod nas postenog ili dobrog politicara za masu naroda,nema,sve jedan nas politicar ili ratni profiter se mnogo skucio,ali stA je narod dobio,ma nista,i zadnji dinar su izvukli iz narodnog dzepa.

Guest
[quote name='Punisher' timestamp='1339843808' post='459122']
Zaboravili smo ovu boldovanu recenicu upotpuniti dodatnim informacijama: Jos u ratu je ova novina (tacno je da je tada izlazila pod drugim nazivom) postojala a sam profit je ostvarivan na nacin da su se primjerci iste pod prisilom morali kupovati....Svaki borac u tada opkoljenom Sarajevu je bio obavezan kupiti ovu novinu. Marka po marka i nakupi se toga :D U medjuvremenu ne placate ni centa za repromaterijal jer ste u glavnom stabu Armije i mozete za njene potrebe mobilizirati sve sto vam je drago....A potom sa nekoliko stotina hiljada kesa izadjete "tezi" iz rata, kupite dionice neke firme po omjeru 20% kesa a ostalih 80% otkupljenim drzavnim obveznicama cija je vrijednost u medjuvremenu spala na nekih !0% nominalne vrijednosti.... i eto ti rezultata. A potom kao uslov za ulazak u vlast trazite mjesto ministra sigurnosti (kontrola policije i svih istraznih organa) jer se u medjuvremenu pred sudom BiH vode slucajevi u kojima se vase ime vrlo cesto spominje.

Ma, dajte ne mojte.... :D
[/quote]

Dobro, nisam bio u ratu niti u ARBiH, ti pretpostavljam jesi kad tako pišeš, pa onda mi preostaje da ti vjerujem :) Što me ne bi začudilo... Edited by Namik Šepić

[quote name='Namik Šepić' timestamp='1339846896' post='459129']
Dobro, nisam bio u ratu niti u ARBiH, ti pretpostavljam jesi kad tako pišeš, pa onda mi preostaje da ti vjerujem :) Što me ne bi začudilo...
[/quote]

Budi sretan sto nisi. :D Usput, evo jedne naslovnice koja dovoljno govori o partnerstvu SBB i SDP-a.

[img]http://img163.imageshack.us/img163/3528/8dani011010naslovnica40.jpg[/img]

[quote name='Punisher' timestamp='1339922365' post='459186']
Budi sretan sto nisi. :D Usput, evo jedne naslovnice koja dovoljno govori o partnerstvu SBB i SDP-a.

[img]http://img163.imageshack.us/img163/3528/8dani011010naslovnica40.jpg[/img]
[/quote]

Hm gledajući ovu sliku, ovdje više fali Bakir Izetbegović, al eto možda ja nisam upućen :)
  • Upvote 1

Neko koje izgradio svoje carstvo na politici SDA i koje branio tu politiku i marufetluke istih,nemoze imati povjerenje naroda.Pa ljudi moji 20 godina branis tu politiku i njihove lopovluke i onda preko noci kad shvatis da si dosta ojacao promjenis kapu??????
Gdje je tu logika ja neznam.D na kraju nebi bilo u tom slucaju ja tebi kao i ti meni.Koliko god Radoncic sada iznosi sve ono sto se napuhalo u politickom kriminalu, isto tako ce i SDA koja ga je iskolala iznositi za njega.Bice tu svasta jer ko zajedno posije na kraju bi trebao zajedno da i pozenje....

ja mislim da i mi sad imamo svog dodika a zove se fahrudin radoncic
  • Upvote 1

Guest
Hahaha ovaj forum je najjači ikad.

Svako svoje "protivnike" pita za program. Iznesite svoj i budite mirni do izbora :)

Nego ja sam mislio da ce ovi izbori biti toliko dosadni da covjek jednostavno nezeli da se sa tim uopste i bavi.Ali kad sam cuo da je Bahtic stupio u SBB onda nam nece biti dosadno.Nego znali neko od vas jeli Bahtic samo clan il je neka civija u SBB???Bilo bi steta negledati ga u onim tv.debatama.Covjek iz jedne partije odmah se fata ove pobjednicke hahahaha.Meni to kod nas u politici sve vise lici na Evropske klubove i transfere igraca pa bome ko koliko vise ponudi.Trebalo bi svaki put pred Izbore jedan mjesec otvoriti samo za transfere politicara.Da se brate zna ko kad i gdje prelazi jer ovako sve mi se pomijesalo pa insan neZna ni ko kojoj stranci vise pripada.Nego bice krvavo ako Bahtic na tv.debati bude optuzio SBiH da su sve ove godine radili kriminal hahahaha.I jos nesto znali neko hocel se taj Haris vis jednom vratiti da spase zemlju od nas sviju il se i on ukljucio u SBB hAHAHAHA.

Bahtić u SBB? Koji je to minus za SBB na našem kantonu. Mene da su pitali, napravili bi spisak nepoželjnih političara i Bahtić bi bio pribilježen.
  • Upvote 1

[quote name='Ciklama' timestamp='1340866124' post='460421']
Bahtić u SBB? Koji je to minus za SBB na našem kantonu. Mene da su pitali, napravili bi spisak nepoželjnih političara i Bahtić bi bio pribilježen.
[/quote]
Stara poslovica "Svaka sjekira sebi malj siječe" Tako je i SBB sebi presudio sa porodicim Bahtić. Gdje god su vrata otvorili ubrzo su i sama spala sa baglama.Sjetite se njihihove privatne firme propala, Unsko sasnske šume Sado bio predsjednik upravnog odbora propale, Stranka za BIH propala , BH Pošta propala itd. Šta još reći
ništa specijalisti za uništavanje .

dajte mi molim vas relevantne podatke da je sadik bahtic na poziciji tj kakav kandidat?!
pa da se SBB-a odreknem javno tj da uradim novu kolumnu za ovaj mjesec :D

na sve to ako je nesposoban kao politicar ili sta god je u struci.. ali veceg seljacine koji prkosi zakonu gravitacije normalnog covjeka. onakvo ponasanje covjece pa u ludnici nema.

molim vas samo relevantan dokaz!!! :)

[quote name='PacificHurricane' timestamp='1341434622' post='460796']
dajte mi molim vas relevantne podatke da je sadik bahtic na poziciji tj kakav kandidat?!
pa da se SBB-a odreknem javno tj da uradim novu kolumnu za ovaj mjesec :D

na sve to ako je nesposoban kao politicar ili sta god je u struci.. ali veceg seljacine koji prkosi zakonu gravitacije normalnog covjeka. onakvo ponasanje covjece pa u ludnici nema.

molim vas samo relevantan dokaz!!! :)
[/quote]
Ne treba ti ništa nego otiđi do pošte i provjeri kod Heme Zenge i drugi kadrova . Javna je tajna da se njegova sestr Mine (kantonalni skupštinski zastupnik SBB) javno hvališe da se ona i njen braco vraćaju u poštu i da je zato odlučio njen glas u skupštini USK-a , Sado poručuje svojim pulenima( Zenga Hema i drugima) u pošti putem SMS "STRPITE SE JOŠ MALO JA DOLAZIM". Tu vijest je objavio jedan bihaćki portal i Oalobođenje. A dali ćeš se ti odreći SBB ili ne to je tvoja stvar. Edited by Spartak1

Fahrina tvornica laži:

[url="http://www.islambosna.ba/vijesti/vijesti-bih/40791-fahrudin-radoni-preotima-posao-devadu-galijaeviu"]http://www.islambosna.ba/vijesti/vijesti-bih/40791-fahrudin-radoni-preotima-posao-devadu-galijaeviu[/url]

doso insan s drvenim koferom u sarajevo Alija mu dao lovu on se digo i sad po sda valja :) i de gradjani BIH glasajte da vam sandzaklija vlada drzavom , e jadni smo narod :)

vala ne volim politicare , al ovaj radoncic - vidi se na covjeku da je kriminalac ( jednostavno ne pase mi ) bakir je za njega car , mada i za bakira ne glasam - al kazem za ovog glumca je svasta nesto _

[quote name='ASSKER' timestamp='1348145373' post='464142']
doso insan s drvenim koferom u sarajevo Alija mu dao lovu on se digo i sad po sda valja :) i de gradjani BIH glasajte da vam sandzaklija vlada drzavom , e jadni smo narod :)
[/quote]

ma lopina zesca,ne zanima njega nista nego kapital,ali mene samo interesuje zasto nasa vlada malo ne poradi na zakonu kako su nasi politicari dosli do imovine,pa za obicne gradzane ima zakon i praktikuje se i sruse ti sta god da napravis bezpravno ali ko rusi tim politicarima kuce ili zgrade koje su napravili pitaj Boga kakvim parama,ma niko ih ni ne pita..

taj radoncic je najslicniji onom siftarskom kriminalcu Keljmendiju -
a sto se tice dolaska u sarajevo s`nicim ,.. to su dozivjeli skoro svi politicari BiH , i upravo zbog toga trebamo sebi staviti prst na celo .. Tihic nije imao nidje nista , sta je Bakir imao ? NISTA !