Jump to content
pirgo

SBB - Savez za bolju budućnost

Recommended Posts

[quote name='scooby-doo' timestamp='1327958219' post='448320']
Pogresio si brale :D
SDA i ASDA su ti kojima je sluzbeni pozdrav selam :)
SBB je stranka koja pretendira bosnjastvo, sto je mozda usko povezano sa islamom ali i ne mora biti. Nema on nikvi postekija po uredima niti mjesec i zvijezdu ne nosaju u predizbornoj kampanji :)
[/quote]

Nisam bome a ti pričaj šta hoćeš...čitavo vrijeme na forumu braniš "malog čovjeka", braniš ogya u sporu sa strašnim kapitalistom cigom, napadaš kapitalizam i bogataše itd itd itd... i sad kažeš doslovno za najvećeg tajkuna u BiH ovako:
[quote][color=#282828][font=helvetica, arial, sans-serif]velim dzaba vam prazne price. Cojek tare sve pred sobom [/font][/color][/quote]

mislim da je svima sve jasno :thankyou:

A i nista bolje misljenje nemam o bogatim seicima nego li o tim zidovima. Zidovi su bar podmukli dok se ove budale rasipaju kupujuci zlatne WC solje i pozlacena auta..
I ni u cemu ti mene nisi ufatio, ja jos i dalje realno govorim sa skroz umjerenom dozom naginjanja na stranu islama..

Cak ste mi i vi ateisti drazi nego li ti seici. Vi se bar trudite ocuvati prirodu donekle..

Ali da se vratimo na Radoncica. Cojek jednostavno zakon :)

Interesantno je da je Radoncic godinama bio covjek iz sjene No.1 upravo SDA i njenom predsjedniku. Cudno je da kao takav nije pokazao tu svoju sirokogrudost i politicko umijece pa da nesto pozitivno uradi za "svoj" narod, nego se dao u ostvarenje svojih privatnih ciljeva podilazeci bas SDA kroz svoj privatni medij. Zasto se taj "spasitelj" nije tad ogradio o SDA koju sad proziva (opravdano), nego je to ucinio tek nakon sto se debelo materijalno okoristio? Nije valjda da je u ovih nekoliko godina prolazio period politickog sazrijevanja.

[quote name='scooby-doo' timestamp='1327958565' post='448322']
A i nista bolje misljenje nemam o bogatim seicima nego li o tim zidovima. Zidovi su bar podmukli dok se ove budale rasipaju kupujuci zlatne WC solje i pozlacena auta..
I ni u cemu ti mene nisi ufatio, ja jos i dalje realno govorim sa skroz umjerenom dozom naginjanja na stranu islama..

Cak ste mi i vi ateisti drazi nego li ti seici. Vi se bar trudite ocuvati prirodu donekle..

Ali da se vratimo na Radoncica. Cojek jednostavno zakon :)
[/quote]

Mene zanima gdje je taj Radončićev ekonomski program - daj link da proučim...to mene zanima..on je svakako sposoban sebi zaraditi, ali šta planira za BiH?

[quote name='scooby-doo' timestamp='1327955998' post='448315']Kad te ovaj dunjaluk nabrza u petu. Kad me stisne posao i obaveze znam cak i mcdonalds preskociti..
Vento ovo su bezvezne tvrdnje. Jedino zasigurno znamo da je sa nasu stranu SDA bila svih 15 godina, sto je ociti krivac..
upravo ovakve zablude o tome da su svi gori osim onih sto su stvarno najgori, je cisti apsurd...[/quote]

Pazi, ja baš u ovakvom odbacivanju argumenata vidim ono što je neko nazvao bošnjačkom kratkovidošću. Očito taj toranj koji je napravio zaklanja Sunce i vidik prosječnom građaninu.

Ne znam gdje si to vidio (opet bošnjačka kratkovidost, da hoće jednom neki optičar i za to smisliti lasersku operaciju) da ja sporim krivnju SDA za "najtežih 20 godina", jedino mi smeta što se kao svijetla alternativa njihovoj vladavini postavlja lik koji ne bi bio ovo što jest danas da mu sve poslijeratne vlasti nisu davale "kvasac" u zamjenu za medijsku zaštitu, ali i obrnuto - Radončić je bio medijski kerber SDA. Do prije godinu dana pljuvao je Lagumdžiju, SDP i Bakira Hadžiomerovića. Danas je njihov vatreni zaštitnik, a Lagumdžija, SDP i Bakir Hadžiomerović mu uzvraćaju preko FTV-a. Zna se zašto se to radi - Radončić puca na mjesto koalicionog partnera SDP-u umjesto SDA, a Lagumdžija je svjestan da prosječan glasač SDP-a ne može svariti koaliciju sa SDA.

[quote name='scooby-doo' timestamp='1327957498' post='448318']A sta vi tvrdite da je Radoncic sad ko Turkovic???
Kakav god da je, spram ostalih zlatan je. Promovirao je i nasu drzavu i investirao je dalje te pare. Ne lezi na njima.
Radi se oko par hiljada uposlenih kod Radoncica.
Kazem vam ne gledate glavne krivce nego se hvatate za slamke.

Eno vam parlamenta, ljudi su 100% okrenuti ka EU. Sa njim veoma lijepo komuniciraju sve diplomate..
twist tower je jeli bio medju 10 najljepsi gradjevina 2009..

velim dzaba vam prazne price. [b]Cojek tare sve pred sobom[/b] :)[/quote]

Ti si maločas zamjerio Amerikancima da su bezobzirni i da gaze preko živih i mrtvih za svoje interese (ne da mi se tražiti citat, ali suštinu sam prenio, zar ne?). Zar ne bi onda pripadajući smiley na boldovanu rečenicu bio " :( "? Ili to ne važi kad je musliman (i to, kakve li slučajnosti, onaj za kojeg je reis Cerić navijao na prethodnim izborima) za volanom vozila koje "tare sve pred sobom"?
  • Upvote 1

[quote name='Incubus' timestamp='1327958493' post='448321']
Nisam bome a ti pričaj šta hoćeš...čitavo vrijeme na forumu braniš "malog čovjeka", braniš ogya u sporu sa strašnim kapitalistom cigom, napadaš kapitalizam i bogataše itd itd itd... i sad kažeš doslovno za najvećeg tajkuna u BiH ovako:

mislim da je svima sve jasno :thankyou:
[/quote]
Moj je stav jasan, ja sam lijepo raspolozen prema onima najvecima. Gates i Buffet su ljudi koje treba traziti. Nakon ovodunjaljucke utrke za parama ljudi su pred kraj zivota odrisili kesu. To su veoma pametni ljudi.. Razumni..
Korporacije su jedna stetna vrsta crva, nemaju osjecaja. Brkas loncice. Ja mrzim Banke i korporacije :)

Pa kako da srusis SDA koji su 100% zarobili sve vitalne funkcije. Doslovno vladari ove drzave.. Nego da im zadas ekonomski udar i postanes neovisan

[quote name='scooby-doo' timestamp='1327959382' post='448327']
Moj je stav jasan, ja sam lijepo raspolozen prema onima najvecima. Gates i Buffet su ljudi koje treba traziti. Nakon ovodunjaljucke utrke za parama ljudi su pred kraj zivota odrisili kesu. To su veoma pametni ljudi.. Razumni..
Korporacije su jedna stetna vrsta crva, nemaju osjecaja. Brkas loncice. Ja mrzim Banke i korporacije :)

Pa kako da srusis SDA koji su 100% zarobili sve vitalne funkcije. Doslovno vladari ove drzave.. Nego da im zadas ekonomski udar i postanes neovisan
[/quote]

Opet kažem daj mi samo radončićev ekonomski program pa ćemo diskutirati dalje:).

[quote name='scooby-doo' timestamp='1327959382' post='448327']Pa kako da srusis SDA koji su 100% zarobili sve vitalne funkcije. Doslovno vladari ove drzave.. Nego da im zadas ekonomski udar i postanes neovisan[/quote]

Evo, dok Incubus traži ekonomski program, ja te pitam: koje vitalne funkcije SDA danas drži?

[quote name='Vento' timestamp='1327959965' post='448329']
Evo, dok Incubus traži ekonomski program, ja te pitam: koje vitalne funkcije SDA danas drži?
[/quote]
I na zadnjim izborima bez njih se "manje vise" nije moglo. Pamcenje mi nije jaca strana. Ali bezbroj ministara i fotelja, pa 80% bosnjacki politicara usudicu se reci da su iznikli iz SDA. Jeste i Radoncic nekad bio pod okriljem SDA, ali morao si biti. To je tad bila parola "ili si nas ili njihov" trece opcije nije bilo.
Pa jos se Sejdic-Finci nije usvojilo, znaci jos vazi ili si nas ili njihov...

Vasi napadi nisu tacni. Mozda se malo zanesem u pisanju (glumim tekstopisca odavno :D ) ali dobro znate na koje stetnosti ukazivam po pitanju Amerike.
Kome treba 100, 200, 300 milijardi ulaganja u naoruzanje. Od koga se stiti kad ce svi jednom umrijeti :)
Mir je jedina stvar u koju ne treba ulagati kapital, dodje sam kad se svi dozgovorimo :)

Ja jos ostajem pri tome da je Radoncic trenutacno najbolja opcija za bosnjake. Vasi hejterski napadi su neosnovani, on jos nije zloupotrijebio vlast. Ne krivite bez osnove.
Pa to je jedan od rijetkih realni politicara. Njegova izjava da ce izvjesno vrijeme stagnirati od novinarski napada na SDP jer su tek usli nakon 8 godina u vlast, treba im pustati vremena pa tek onda na rezultate djelovati

incubus nije nasa pa da se vise ne muci

[url="http://www.sbbbh.ba/images/stories/dokumenti/Programski_ciljevi_sbb.pdf"]http://www.sbbbh.ba/images/stories/dokumenti/Programski_ciljevi_sbb.pdf[/url]

[quote name='Vento' timestamp='1327959305' post='448326']
Pazi, ja baš u ovakvom odbacivanju argumenata vidim ono što je neko nazvao bošnjačkom kratkovidošću. Očito taj toranj koji je napravio zaklanja Sunce i vidik prosječnom građaninu.

Ne znam gdje si to vidio (opet bošnjačka kratkovidost, da hoće jednom neki optičar i za to smisliti lasersku operaciju) da ja sporim krivnju SDA za "najtežih 20 godina", jedino mi smeta što se kao svijetla alternativa njihovoj vladavini postavlja lik koji ne bi bio ovo što jest danas da mu sve poslijeratne vlasti nisu davale "kvasac" u zamjenu za medijsku zaštitu, ali i obrnuto - Radončić je bio medijski kerber SDA. Do prije godinu dana pljuvao je Lagumdžiju, SDP i Bakira Hadžiomerovića. Danas je njihov vatreni zaštitnik, a Lagumdžija, SDP i Bakir Hadžiomerović mu uzvraćaju preko FTV-a. Zna se zašto se to radi - Radončić puca na mjesto koalicionog partnera SDP-u umjesto SDA, a Lagumdžija je svjestan da prosječan glasač SDP-a ne može svariti koaliciju sa SDA.
[/quote]

Usput ovo je dosta kvalitetan post. Da moglo bi se reci gledajuci kroz tvoje oci.. Vidis ja uvazavam tudja misljenja.
Sta vama skodi pustati covjeka da nastavi ka prosperitetu???
Pitam vas, dali mislite da moze gore od ovakve danasnjice (ne racunajuci rat)???

Sta ako bude drugi berlusconi?! Mi svakako nemamo vise nista izgubiti. Iako stvori drzavnu mafiju (cega se boji sadasnja oligarhija od stranki zvana sestorka) bar ce siguran sam ici po onom principu "ukrades ali dadnes i drugom"

Za radoncica će se pobrinuti organi zaduženi za to...Men je interesantno kako sada napada na SDA i pomaže SDP u ... Sto je motiv takvog ponašanja ?

A u Cazinu ima dobra ekipa koja će dobrano pomrsiti pračune na slijedecim izborima...

Napisano s iphona

Evo naslovnice iz slobodne Bosne ...

Napisano s iphona

[quote name='scooby-doo' timestamp='1327944398' post='448302']
Mozda ja malo pretjeram sa tim zavjerama i bla bla occupy. Nemam ja nista protiv njemacke ekonomije. Sto vise bas mi se svidja nacin kako svabo ulaze.. Oni vracaju, narod ima. Nemoj sad misliti da sam ja neki zaguljeti pripadnik tamo neke lijeve ideologije.
Meni samo smeta taj monopolisticki odnos amerikanaca spram svijeta. To kod svaba, rusa, kineza, turaka sta ja znam gdje jos. Nije taki..

Radoncic je svoje bogatstvo investirao..
Ulozio je dosta u BH..

Ni Lijanovic nije toliko los. uvjek je isto lijepo skolovano pricao. Otvoreno, onako da razumijem.
Dok vecinu drugih politicari nisam ni osjetio ni razumio..

[b]Radoncic je definitvno najbolji izbor sto BiH za sad ima.[/b] [size=5][b]Samo naivan i nepismen covjek moze drukcije misliti[/b][/size]
[/quote]Jako konstruktivno od nekog ko eksponira razlicitost, toleranciju i uvazavanje.

Kao prvo, medju diskutantima ima, dokazano, obrazovanijih i načitanijih osoba od tebe samog(bez uvrede), starijih(i o ovom kriteriju bi trebao voditi računa), iskusnijih(vide malo dalje od onog sto ostali vide), necu dalje nabrajati da ne bi preslo granice jer ovo sto si napisao je u najmanju ruku bezobrazno.

Moj stav je da svaki covjek ima pravo na vlastito misljenje a samim tim i pravo na njegovo prezentovanje u javnosti, pa tako i ti. Tvoja greska je da si ti izrazio svoje misljenje a samim tim derogirao si misljenje svih nas, koji drugacije mislimo, i pri tom nas nazvao naivcima i nepismenima.

Drugi put povedi racuna pri izrazavanju vlastitog misljenja jer u njemu ne smijes braniti pravo drugima da imaju svoje misljenje. Taman posla jos da vrijedjas nekog zato sto mislis da je neko dobar, jer ti moze biti dobar i bez vrijedjanja onih koji ne misle isto kao ti.

PS. Zamisli kad bi neko rekao da je neko mlad, glup, poluobrazovan, pucaju ga tigroidi u zelji da dokaze neku pamet bez osnova??? Da li bi se taj neko uvrijedio kad bi mu neko branio da misli da je neki njegov idol dobar i pljuvao ga samo zato sto se ne slaze s necijim izborom (njegov izbor - njegova odluka - njegov idol - sta bilo ko drugi ima s tim)???

PS2. Nije li ljepse progutati činenjice i izraziti vlastito mišljenje kad se onako lijepo posloze u par finih recenica,bez vrijedjanja drugih??? Edited by pingvin

[quote name='scooby-doo' timestamp='1327961751' post='448332']
incubus nije nasa pa da se vise ne muci

[url="http://www.sbbbh.ba/images/stories/dokumenti/Programski_ciljevi_sbb.pdf"]http://www.sbbbh.ba/...ciljevi_sbb.pdf[/url]
[/quote]

Pa ovo su manje više općenite stvari koje pišu u svim programima svih stranaka. Naravno prvo veliča tržišnu ekonomiju dok ni on ne bi dobre stare bankomate svake vlasti u BiH - elektroprivredu i telecom ikad privatizirao.
Ne vidim suštinsku razliku u priči njegovoj i svih ostalih stranaka. Iskreno...
Kad budeš imao nešto konkretno koje će poteze povući kad bi došao na vlast onda može.

Pingnvine ja se izvinjavam ako si se ti sta nasao uvrijedjen. To mi nije bila zelja. Ako te ikad upoznam, mogul te pocastiti jednim dobrim cevapima da mi halalis :)
definitivno iskusniji, obrazovaniji i stariji ima dosta. Ali mi je cirkus kad sam ja sam VS svi ostali, pravo zabavno :)

Sa ove slike od najkontroverzni bh novina, jedino pod br4 o bh medijskoj mafiji. Jedino kroz marketing moze da tare druge.. rest su nebuloze :)

Incubus potrazicu jos sta. Iako ta naklonjenost prema njemu nije zbog par listova estetski srociti rijeci. On je meni jednostavno frajer... :D

Ne mogu se seoski izrazavati (tare cojek sve npr) odma me prozivate i trazite dvosmislenost iz drugih tema, nije lipo to decki.

Ali zaprepasten koliko vam je Radoncic pobudio paznje :)

[quote name='scooby-doo' timestamp='1327997590' post='448344']
Pingnvine ja se izvinjavam ako si se ti sta nasao uvrijedjen. To mi nije bila zelja. Ako te ikad upoznam, mogul te pocastiti jednim dobrim cevapima da mi halalis :)
definitivno iskusniji, obrazovaniji i stariji ima dosta. Ali mi je cirkus kad sam ja sam VS svi ostali, pravo zabavno :)

Sa ove slike od najkontroverzni bh novina, jedino pod br4 o bh medijskoj mafiji. Jedino kroz marketing moze da tare druge.. rest su nebuloze :)

Incubus potrazicu jos sta. Iako ta naklonjenost prema njemu nije zbog par listova estetski srociti rijeci. On je meni jednostavno frajer... :D

Ne mogu se seoski izrazavati (tare cojek sve npr) odma me prozivate i trazite dvosmislenost iz drugih tema, nije lipo to decki.

Ali zaprepasten koliko vam je Radoncic pobudio paznje :)
[/quote]

Ali ti scooby sad ovom temom o velicanju Radoncica rusis sve, ali SVE sto si do sada govorio na forumu!

On je tebi frajer - to podsjeca na one zene koje su glasale za Harisa Silajdzica jer im je zgodan!

Ali ocito kad nam ljudi glasaju po ovakvim referencama dobijemo ovo sto imamo :)
  • Upvote 3

[quote name='scooby-doo' timestamp='1327997590' post='448344']
[b]1. Pingnvine ja se izvinjavam ako si se ti sta nasao uvrijedjen. To mi nije bila zelja. Ako te ikad upoznam, mogul te pocastiti jednim dobrim cevapima da mi halalis :)
2.definitivno iskusniji, obrazovaniji i stariji ima dosta.[/b]
[/quote]
1. Nemam ja tebi sta halaliti jer ti nisam nista ni uhatorio. Ne jedem cevape, ima puno kvalitetnije hrane od toga.Ako se ikad sretnemo i kafa ce biti dovoljna.
2. Ubuduce postuj te starije, obrazovanije i iskusnije. Kad ja mogu voditi racuna, mozes vala i ti pa i ostali.

Sto se tice Radoncica(SBB BiH), on se trenutno dodvorava javnosti i kod njih ima perspektivnih kadrova ali cinjenica je da je sastavljen od kadrova svih drugih stranaka bojim se da nece na dobro. Definitivno ima dobru poziciju u politickom svijetu BiH ali vrijeme ce pokazati ako ima nekih anomalija u politickom planu Fahrudina Radoncica(ja vjerujem da ima). Meni jednostavno nije dobra opcija, ima i bojih opcija(meni) od SBB BiH ali tu bi zavrsio pricu o mom politickom izboru.

Ali ljudi breco treba nesto mijenjati.. sta ces narod ne mozes izvesti na ulice.. politicari se uobrazili neslusaju..
kuda i gdje???
Ovi u Davosu nemaju rjesenje a kako da ga mi onda nadjemo za nas???

Dobro je ljudi da nisam jos dalje otisao pa da zagovaram serijat :D
Vidite da idem redom :P

[quote name='lucky' timestamp='1327990220' post='448336']Za radoncica će se pobrinuti organi zaduženi za to...[b]Men je interesantno kako sada napada na SDA i pomaže SDP u ... Sto je motiv takvog ponašanja ?[/b]

A u Cazinu ima dobra ekipa koja će dobrano pomrsiti pračune na slijedecim izborima...[/quote]

Vlast.

Radončić je napravio partiju u trenutku kad se SDA "zabavila o sebi", SBiH izgubila i ono malo kredita što je imala, a socijalna slika nikad nije bila gora. Sve više i više demobilisanih boraca i penzionera se okrenulo protiv SDA, Silajdžića nakon najava "100 posto BiH" niko više ne uzima ozbiljno, a i Islamska zajednica je odlučila raskinuti dugogodišnju vezu sa SDA. Obzirom da je dao solidnu donaciju za reisovu rezidenciju (800.000,00 KM), Radončić je dobio podršku reisa Cerića. U predizbornoj kampanji je slao populističke poruke, obećavao obračun sa mafijom, rešetao SDA čije je glasače htio uzeti, promovisao se kao nasljednik Alije Izetbegovića (sugerišući da je Bakir i postojeća SDA-struktura na čelu sa Tihićem izdala Alijin put), a u tu svrhu je imao vrlo moćan medij - Dnevni Avaz, najčitaniji list u BiH. Imao je sve pretpostavke za to da dobije izbore za člana Predsjedništva u odnosu na Bakira Izetbegovića.

No, desilo se to što se desilo - Izetbegović je dobio izbore, a Radončić je, usprkos vrlo solidnom rezultatu na izborima, ostao kratkih rukava. SDP, kao stranka sa najviše glasača, je mogla birati svog partnera i izabrala je drugu najjaču stranku SDA. Koalicija SDA-SBB je bila u startu neizvodiva obzirom na to da Tihić nema namjeru dati pristanak na takvo nešto, a i koalicija SDP-SBB je, usprkos pitijskim porukama koje je slao Lagumdžija nakon izbora, bila teško zamisliva imajući u vidu stvari koje su jedan o drugome govorili od 2002.godine. Recimo, sjeća li se scooby afere "Državni udar"? Samo u neozbiljnoj državi kao što je BiH moglo se desiti da neko nekoga optuži za državni udar (SDA, Radončić te blaženopočivši listovi "Walter" i "Ljiljan" su tad optuživali za izdaju i državni udar SDP, Munira Alibabića i Senada Avdića), a da niko ne završi u zatvoru.

E sad, u koaliciji SDP-SDA od početka postoje pukotine koje ostavljaju manevarski prostor Radončiću. Radončić zato nastupa sa pomirljivom politikom spram SDP-a, a udara po SDA (to je ono kad djevojka hoće da otme momka svojoj dojučerašnjoj najboljoj prijateljici pa se momku obraća maznim glasom: "Ona te nikad ne bi mogla voljeti kao što te volim ja", a o svojoj bivšoj prijateljici priča sve najgore, uglavnom ono što je saznala od te bivše prijateljice u povjerenju). Interesantno je to da Radončić udara po SDA i Bakiru Izetbegoviću poprilično žestoko, ali dobro pazi da neki geler ne zakači Aliju Izetbegovića. Tu i tamo, ipak, može se pročitati kako se Avaz od svog prvog broja 1993.godine borio protiv politike Bošnjačkog sabora i stvaranja muslimanske državice kojom bi vladalo 5-6 porodica.

Samo bih se osvrnuo na još dvije stvari - na naslovnici "Slobodne Bosne" se spominje hajka na Dragana Lukača koju vodi SDP. Prije nepuna dva mjeseca (početak decembra) Lukač je doživljavao žestoke napade upravo iz "Slobodne Bosne" kao SDP-ov kadar. S druge strane, Dragan Lukač je do juče bio prikazivan na FTV-u kao žrtva Dodikove želje da se rasparča BiH, a sad ga se žestoko napada zbog penzionisanja ratnog heroja Dragana Vikića. Napada se Lukača i zbog penzionisanja Joze Anđića, a prije par godina je, koliko se sjećam, upravo taj Anđić opaučio tadašnjeg novinara FTV-a Sanjina Bećiragića.

Zašto sam sve ovo naveo? Zato da građanin koji se odluči na to da pročita ovo što pišem shvati koliko ozbiljno ih shvataju FTV, Lagumdžija, SDA, Avaz, SBB, Radončić i ostali spomenuti i nespomenuti likovi iz ove sapunice, ali i zato da dobronamjerni ljudi poput Incubusa i scoobyja shvate koliko se "novih vrijednosti" krije na našoj političkoj sceni.

Druga stvar na koju bi se osvrnuo je ovo što lucky spominje u vezi općinske organizacije. Obzirom da mi je jedna vrlo, vrlo, vrlo draga osoba u toj organizaciji, krajnje subjektivno ću reći da ima pravo. :)
  • Upvote 3

Osim POVECANJA TIRAZA DNEVNOG AVAZA i svojih poslovnih ambicija doticni Radoncic i njegova svita nista drugo nemogu ponuditi narodu u BiH.To je samo jos jedan u nizu Bosnjackih politicara i partija koji su uzeli sebi za pravo da se proglase nekavim liderima ili vodjama.Sve u svemu nista novo osim jos jedne nove partije i novih obecanja Bosnjackih LIDERA koji su nas narod doveli do KATAKLIZME zbog takve politike pa stoga ni ta sbbb ili tako nesto neprestavlja ama bas nista novo na politickoj sceni BiH.Dali se iko zapita otkud tom Radoncicu toliki novac i kako ga je zaradio i odakle je on odjednom izniko.Ja koliko znam Dnevni Avaz se do neki dan kleo u SDA a sada samo pljuju po njima.Kako moze neko preko noci da promjeni misljenje iz licnog principa i interesa?????Iza svega toga se valja nesto sasvim drugo sto obicni narod niti zna niti smje da zna.Uostalom jedno veliko NISTA..

Nemoguce je da imamo onda takvu situaciju da nema rjesenja..!
Sta je ovo onda neki filmski paradoks..

Ali to smo sve mi, isti ti bosanci su i glasaci i izabrani. Posto nema logicnog rjesenja neka nam dragi Bog pomogne. Ja necu vise uznemiravati politicke duhove ovog foruma :)

SBB ima jedan populisitcki nastup prema glasacima koji su dovedeni u vrlo bijednu i bezizlaznu situaciju dosadasnjim politikama koje su ih,navodno, predstavljale. To nije nista lose da je takav odnos prema svim gradjanima ove drzave, ali kad se neko obraca samo jednom nacionalnom korpusu onda je vidljivo sta se krije iza tog populizma, da je to iskljuciva borba za vlast koja bi imala namjeru nastaviti na potpuno istim postulatima kao sto je to bilo i do sad.
Tu vrstu politike smo imali priliku ledati 20 godina, pa me interesuje sta bi to novo mogli vidjeti u Fahrinom izdanju, osim mozda demonstracije moci i besramnog bogatstva, koje ima vrlo sumnjivo porijeklo.
Kad neko ima u svojim rukama najtirazniji medij u drzavi i izgubi na izborima onda je dosao u situaciju kad se treba ozbiljno zamisliti nad svojim stavovima i postupcima. Al` ipak je ovo samo BiH, pa to nije nuzno.

Nahuskao je on narod, vidis da se cak krenulo sa nekakvim prividnim protestima. Najposjecenije web stranice su u njegovoj kontroli, plus printano, plus sad i TV :)
Ja se naravno nadam da nije ono najgore, da nije to sto ti @barca sad spomenu u postu.. Da ce nastaviti tamo gdje su ovi lopovi stali

kad se od tog avaza bude mogo napraviti dobar sendvic i ja cu glasati za njega :)...inace ne vidim nacina da ostanem sit citajuci novine Edited by viking
  • Upvote 1