Jump to content
pirgo

SBB - Savez za bolju budućnost

Recommended Posts

[quote]
Nakon što je prije nekoliko dana održana izborna skupština Općinskog odbora Saveza za bolju budućnost BiH Cazin, jučer je u prostorijama ove stranke održana i press konferencija. Kako je kazala Mirela Mujakić, jedna od novoizabranih potpredsjednica Općinskog odbora, nakon izborne skupštine, održana je i konstituirajuća sjednica Odbora na kojoj je za predsjednika Općinskog odbora Cazin izabran Sadmir Škrgić, a za potpredsjednike Safet Veladžić, Aladin Halilagić i Mirela Mujakić. Stranački izbori, po riječima dr. Endija Kurtića, bili su glavna aktivnost SBB-a u proteklih mjesec dana. On je kazao da, sa velikim zadovoljstvom, može potvrditi da ova stranka sa kadrovima koji nose visokomoralne i stručne komponente, postaje ozbiljan politički faktor u općini Cazin, te da građani s punim povjerenjem mogu u Savezu za bolju budućnost BiH pronaći partnera za riješavanje svih aktuelnih problema. Da se radi o stranci mladih i obrazovanih ljudi, bez političkih hipoteka iz prošlosti, kazao je dr. Muris Halkić. Po njegovim riječima, građani su svjedoci brojnih političkih raskola i nejedinstva u strankama s bošnjačkim predznakom i Savez za bolju budućnost nudi im upravo suprotno od toga- ambijent uvažavanja, razumijevanja, tolerancije i međusobnog povjerenja. Predsjednik Općinskog odbora SBB-a Cazin Sadmir Škrgić na današnjoj je press konferenciji naglasio: “Zaista nam neće biti cilj da se razmećemo velikim političkim riječima, koje često ni sami oni koji ih izreknu ne razumiju. Želimo da nas svi razumiju i da nas osjećaju kao svoje istinske sugrađane i prijatelje. Svim političkim subjektima nudimo otvorenu i transparentnu saradnju koja će biti u interesu svih građana općine Cazin“
Građanima je upućen poziv da se uključe u rad Saveza za bolju budućnost BiH i da se obrate aktivnim članovima ove stranke sa svim problemima ili prijedlozima koje imaju. Kako je kazano, mladi i perspektivni kadrovi ove političke stranke, spremni su svojim radom doprinjeti stvaranju povoljnijeg i boljeg okruženja za sve građane te raditi za bolju budućnost, kako BiH, tako i općine Cazin.[/quote]

Šta taj halkić Muris doktor kaže.Pa njega je ministar Murić uvo u SDP mense čini i obećo mu štošta pa mu da izvinete hu... , pa ovaj ode hajra tražiti u SBB. Skuplja čoek članske. Kolekcionari.

Stranka sa dobrom perspektivom ;) Ja iskreno smatram da je odlično za imati šefa Fahrudina Radončića ;).. Čovjek se zna ponašati-ako ništa drugo :)

[quote name='g-din' timestamp='1316789530' post='441261']Šta taj halkić Muris doktor kaže.Pa njega je ministar Murić uvo u SDP mense čini i obećo mu štošta pa mu da izvinete hu... , pa ovaj ode hajra tražiti u SBB. Skuplja čoek članske. Kolekcionari.[/quote]
Pa i taj sto ga spominjes je prijetio da ode u SDA ako ne bude na vrhu liste, prico je meni sbe Sulo elektricar.

Asda montira svoje kadrove u još jednoj stranci, kad prođu izbori 2012, sve već rješeno. Pametno nema šta :)
  • Upvote 1

[quote name='antonio' timestamp='1316799092' post='441278']Stranka sa dobrom perspektivom ;) Ja iskreno smatram da je odlično za imati šefa Fahrudina Radončića ;).. [b]Čovjek se zna ponašati-ako ništa drugo[/b] :)[/quote]

Vic godine.
  • Upvote 1

[quote name='antonio' timestamp='1316799092' post='441278']
Stranka sa dobrom perspektivom ;) Ja iskreno smatram da je odlično za imati šefa Fahrudina Radončića ;).. Čovjek se zna ponašati-ako ništa drugo :)
[/quote]
Zna se covjek ponasati, jos ako je u drustvu Miskovica i slicnih onda je tek uctiv.
  • Upvote 1

Ovo je ASDA satelit, to se viđa iz avijona, unog jednog brat zet od Crnog,a ovoga precjednika njihovog će nama primti uopštinu,tačno čojk nema za koga glasati 2012

[url="http://www.dnevniavaz.ba/vijesti/iz-minute-u-minutu/77773-radoncic-sbb-bih-se-ne-boji-pobune-naroda-naprotiv-mi-je-s-radoscu-ocekujemo.html"]http://www.dnevniavaz.ba/vijesti/iz-minute-u-minutu/77773-radoncic-sbb-bih-se-ne-boji-pobune-naroda-naprotiv-mi-je-s-radoscu-ocekujemo.html[/url]

Znaci covjek ce da satare aBd na drugim izborima, a ja cu za par godina redom pljuvati u lice ovim ofucanim politicarima poznanicima :D
Istina da mi se svidja i SDP ali posle izbora vagnuo sam Radoncicu :)
SDP se malo previse okomio na vjeru. Bolje da su je samo ignorirali a ne direktno se sukobljavali jer nekim pukim slucajem misle da sa tim skode SDA

Sve nekako samo ovu SDA brete nekako smakatni, sjecam se ko dijete nosao njihove plakate bilo mi drago vidjeti ljiljan bla bla. Danas od toga bas nista nemam..
Razlika u tome svemu je da se Radoncic smije na vecini slika, covjek jednostavno veseljak, onako slikovito pun sebe (sto mi se svidja)

[quote name='scooby-doo' timestamp='1327927284' post='448290']
[url="http://www.dnevniavaz.ba/vijesti/iz-minute-u-minutu/77773-radoncic-sbb-bih-se-ne-boji-pobune-naroda-naprotiv-mi-je-s-radoscu-ocekujemo.html"]http://www.dnevniava...-ocekujemo.html[/url]

Znaci covjek ce da satare aBd na drugim izborima, a ja cu za par godina redom pljuvati u lice ovim ofucanim politicarima poznanicima :D
SDP se malo previse okomio na vjeru. Bolje da su je samo ignorirali a ne direktno se sukobljavali jer nekim pukim slucajem misle da sa tim skode SDA

Sve nekako samo ovu SDA brete nekako smakatni, sjecam se ko dijete nosao njihove plakate bilo mi drago vidjeti ljiljan bla bla. Danas od toga bas nista nemam..
Razlika u tome svemu je da se Radoncic smije na vecini slika, covjek jednostavno veseljak, onako slikovito pun sebe (sto mi se svidja)
[/quote]Ja se bojim tog njegovog smiješka :D
  • Upvote 2

[quote name='scooby-doo' timestamp='1327927284' post='448290']
[url="http://www.dnevniavaz.ba/vijesti/iz-minute-u-minutu/77773-radoncic-sbb-bih-se-ne-boji-pobune-naroda-naprotiv-mi-je-s-radoscu-ocekujemo.html"]http://www.dnevniava...-ocekujemo.html[/url]

[/quote]

Ne mogu vjerovati da ti slijedis ove uzasne kapitaliste :)) + jos k tomu one koji su svoje bogatstvo stekli u veoma zanimljivim uvjetima :)

Po uspjehu ove stranke se može vidjeti kako je jadna politička scena u BiH.

[quote name='Incubus' timestamp='1327930959' post='448292']
Ne mogu vjerovati da ti slijedis ove uzasne kapitaliste :)) + jos k tomu one koji su svoje bogatstvo stekli u veoma zanimljivim uvjetima :)
[/quote]

I jos, za svjetske prilike, u fantasticno kratkom vremenu. Tom brzinom nije rastao ni facebook :D

A i 20 godina posle rata u BiH narod negleda nista, vecini zdravstveno nepokriva ocni pregled... Kako da onda gledaju???
Nista novo na svjetskoj politickoj sceni. Preobrati su se desavali i dosta brze. Kod nas narod vec 15 godina veže "žnjore" da krene tražiti svoja prava.. Nikad svezati?!

A vi hejteri iz vamo bezvezni politicki stranki koji su upravo krivci ovakvog stanja
[url="http://www.youtube.com/watch?v=W9-6D8z4sKY"]http://www.youtube.com/watch?v=W9-6D8z4sKY[/url]

Idite gledajte u sunce, ili tako nesto :D

[quote name='Incubus' timestamp='1327930959' post='448292']
[/quote]
Pogresno shvatas, nisam ja rekao da je kompletan kapitalizam ravan dzehenemu. pakao ne postoji na ovom dunjaluku :)
A to za stjecanje obisite macku o rep.. naklepuse od podobnih gu..nja iz stranki.
Avaz je bio zaista najcitanija printana novina. svaki dan i dan danas avaz je u svim objektima u rukama citatelja. Ma koliko god bio "nacionalisticki" najcitaniji je..

[quote name='scooby-doo' timestamp='1327943465' post='448300']
Pogresno shvatas, nisam ja rekao da je kompletan kapitalizam ravan dzehenemu. pakao ne postoji na ovom dunjaluku :)
A to za stjecanje obisite macku o rep.. naklepuse od podobnih gu..nja iz stranki.
Avaz je bio zaista najcitanija printana novina. svaki dan i dan danas avaz je u svim objektima u rukama citatelja. Ma koliko god bio "nacionalisticki" najcitaniji je..
[/quote]

Ali vidiš ja nemam iskreno ništa protiv Radončića...čovjek radio, zaradio, bogat...kako je radio i zaradio ja zaista ne znam, ali necu o tome.
Meni je zanimljivo da tebi smetaju ti vrli kapitalisti iz svijeta (šta ja znam npr. rockefellere ili ljudi iz bilderberg grupe itd..) koji svoje bogatstvo stječu zadnjih 6-7 generacija u obitelji dok ti je skroz ok Radončić koji je zaista priznat ćeš ogromnu količinu bogatstva stekao u 5-6 godina što je fascinantno.

Ja bih opet isto radije vidio radončića nego sve ove što su trenutno na vlasti - barem radi promjene - da vidimo kako bi to izgledalo jer ne moze gore od ovog, ali kazem opet zanimljiva su mi tvoja misljenja :)

Mozda ja malo pretjeram sa tim zavjerama i bla bla occupy. Nemam ja nista protiv njemacke ekonomije. Sto vise bas mi se svidja nacin kako svabo ulaze.. Oni vracaju, narod ima. Nemoj sad misliti da sam ja neki zaguljeti pripadnik tamo neke lijeve ideologije.
Meni samo smeta taj monopolisticki odnos amerikanaca spram svijeta. To kod svaba, rusa, kineza, turaka sta ja znam gdje jos. Nije taki..

Radoncic je svoje bogatstvo investirao..
Ulozio je dosta u BH..

Ni Lijanovic nije toliko los. uvjek je isto lijepo skolovano pricao. Otvoreno, onako da razumijem.
Dok vecinu drugih politicari nisam ni osjetio ni razumio..

Radoncic je definitvno najbolji izbor sto BiH za sad ima. Samo naivan i nepismen covjek moze drukcije misliti

[quote name='scooby-doo' timestamp='1327944398' post='448302']
Mozda ja malo pretjeram sa tim zavjerama i bla bla occupy. Nemam ja nista protiv njemacke ekonomije. Sto vise bas mi se svidja nacin kako svabo ulaze.. Oni vracaju, narod ima. Nemoj sad misliti da sam ja neki zaguljeti pripadnik tamo neke lijeve ideologije.
Meni samo smeta taj monopolisticki odnos amerikanaca spram svijeta. To kod svaba, rusa, kineza, turaka sta ja znam gdje jos. Nije taki..

Radoncic je svoje bogatstvo investirao..
Ulozio je dosta u BH..

Ni Lijanovic nije toliko los. uvjek je isto lijepo skolovano pricao. Otvoreno, onako da razumijem.
Dok vecinu drugih politicari nisam ni osjetio ni razumio..

Radoncic je definitvno najbolji izbor sto BiH za sad ima. Samo naivan i nepismen covjek moze drukcije misliti
[/quote]

Pa gledaj ja bih radije Radončića i Lijanovića nego Izetbegovića ili Lagumdžiju, ali očito narod to neće.
U hrvatskoj je sad skoro na izborima prošao jedan odličan čovjek Plinio Cuccurin koji je radio privatizaciju tvornice duhanja rovinj i stvorio jednu od najboljih tvrtki u regiji gdje su svi dobili dionice firme i čistačica u tadašnjoj tvornici je danas milijunašica...ali narod ne voli kapitalizam pa zato više vole ove demagoge koji kao pričaju jedno, a kradu kroz državne firme i slično...

Ali drago mi je da mijenjaš svoje mišljenje u vezi kapitalizma :)

Misljenja sam takvog bio odavno, samo malo me gnjev ovih amerikanaca zaslijepi. Naravno ne mrzim ja amerikance kao narod.
Jedem i ja u Mcdonaldsu kad moram. Ali da se zbog profita i zarade mora trovati narod???
Sva ta amerikanizirana sra.a, sta to koristi na globalnom nivou??? Unistavanje prirode radi zarade, kome ljudino brete???
Rad je stvorio savremenog covjeka :)

A druga teza kratkovidnosti nas bosnjaka
Ako se meni ne svidja vise SDA, to ne znaci da ne postivam rahmetli Aliju
Ako sam ja musliman to ne znaci da mrzim Nuriju Pozderca koji je svoj zivot i imanje dao za cazinjanje. to ne znaci da mi je Tito ogavni lik iz historije.
tko kaze da mi se ne moze svidjati Josip Pejakovic, Abdulah Sidran i Ivo Andric zajedno..

[quote name='Incubus' timestamp='1327944645' post='448304']Pa gledaj ja bih radije Radončića i Lijanovića nego Izetbegovića ili Lagumdžiju[/quote]

Prva dvojica popunjenost svog imovinskog kartona itekako mogu zahvaliti likovima poput potonje dvojice.

Senad Avdić, prije nekoliko godina:

[quote]Prije svega, riječ je o sukobu principa istine i neistine, pravde i kriminala, i ti sukobi sa različitim povodima izbijaju na površinu.
Mi smo se solidarisali sa Avazom u vrijeme Bičakčićeve hajke na tu kuću. Predstavnici pet redakcija su se tada usuglasili da porezna policija obustavi svoj angažman u Avazu do okončanja izbora 2000. godine. Smatrali smo da je tadašnja Vlada, oličena u Bičakčiću putem poreskih instrumenata, pokušavala spriječiti prelazak Avaza u drugi tabor, u tabor tadašnjeg SDP-a, kasnije Alijanse.
Mi smo napisali zajedničko pismo pod patronatom tadašnjeg američkog ambasadora Thomasa Millera u kojem smo tražili da se inspektori povuku do okončanja izbora kako se ne bi petljali u uređivačku politiku Avaza, a da se inspekcija nastavi odmah nakon okončanja izbora.
Međutim, sa dolaskom nove vlasti nije došlo do obnove tog procesa, dapače, [b]tadašnja Vlada na čelu sa Alijom Behmenom je napravila nečuven pravni presedan: oni su poništili odluku Vrhovnog suda i odlučili vratiti Avazu milion maraka[/b].
Ja ću podsjetiti da je tada izvršen djelimični pregled poslovanja u 1997. [b]pošto Radončić nije dopustio inspektorima da uđu u njegov objekat, i ustanovljeno je da je bilo više od milion i po maraka utaja i to u godini kad je tiraž Avaza bio mnogo manji, kad je marketinški prostor bio neuporedivo siromašniji nego kasnije[/b].
Avaz je od samog početka jedna kriminogena medijska činjenica, pokrenuta sumnjivim novcem. Također, mislim da Avaz nema nikakav politički koncept, nego da je on samo instrument različitih političko-finansijskih centara. Radončić jednostavno uživa plodove potpunog bezakonja u državi, i ako je Avaz 1995. i 1996. bio u funkciji mafije, danas je on vrh mafije.[/quote]

O Lijanovićima da ne pričamo. Zaboga, postoje video-snimci na kojima njhovi ljudi plaćaju glasačima da zaokruže Boljitak! To dovoljno govori o njihovom shvatanju tržišne utakmice.

Tu je ta priča o kratkovidosti Bošnjaka - Radončić i Lijanović nisu nikakva protuteža Izetbegoviću i Lagumdžiji, nekakvi pioniri koji se bore protiv zle centralističke vlasti nego, naprotiv, dio simbiota koji su [i]izetbegovići[/i] i [i]lagumdžije[/i] kreirali skupa sa [i]radončićima[/i] i [i]lijanovićima[/i], dio parazitskog organizma koji isisava svaku kap krvi.

[quote name='scooby-doo' timestamp='1327945637' post='448305']Jedem i ja u Mcdonaldsu kad moram.[/quote]

Kad se to [b]mora[/b] jesti u McDonaldsu? :huh:
  • Upvote 1

Kad te ovaj dunjaluk nabrza u petu. Kad me stisne posao i obaveze znam cak i mcdonalds preskociti..
Vento ovo su bezvezne tvrdnje. Jedino zasigurno znamo da je sa nasu stranu SDA bila svih 15 godina, sto je ociti krivac..
upravo ovakve zablude o tome da su svi gori osim onih sto su stvarno najgori, je cisti apsurd...

[quote name='scooby-doo' timestamp='1327955998' post='448315']
Kad te ovaj dunjaluk nabrza u petu. Kad me stisne posao i obaveze znam cak i mcdonalds preskociti..
Vento ovo su bezvezne tvrdnje. Jedino zasigurno znamo da je sa nasu stranu SDA bila svih 15 godina, sto je ociti krivac..
upravo ovakve zablude o tome da su svi gori osim onih sto su stvarno najgori, je cisti apsurd...
[/quote]

Znači ti tvrdiš da se je moguće legalno toliko obogatiti u manje od 10 godina? :)

[quote name='Incubus' timestamp='1327956333' post='448316']
Znači ti tvrdiš da se je moguće legalno toliko obogatiti u manje od 10 godina? :)
[/quote]
A sta vi tvrdite da je Radoncic sad ko Turkovic???
Kakav god da je, spram ostalih zlatan je. Promovirao je i nasu drzavu i investirao je dalje te pare. Ne lezi na njima.
Radi se oko par hiljada uposlenih kod Radoncica.
Kazem vam ne gledate glavne krivce nego se hvatate za slamke.

Eno vam parlamenta, ljudi su 100% okrenuti ka EU. Sa njim veoma lijepo komuniciraju sve diplomate..
twist tower je jeli bio medju 10 najljepsi gradjevina 2009..

velim dzaba vam prazne price. Cojek tare sve pred sobom :)

[quote name='scooby-doo' timestamp='1327957498' post='448318']
A sta vi tvrdite da je Radoncic sad ko Turkovic???
Kakav god da je, spram ostalih zlatan je. Promovirao je i nasu drzavu i investirao je dalje te pare. Ne lezi na njima.
Radi se oko par hiljada uposlenih kod Radoncica.
Kazem vam ne gledate glavne krivce nego se hvatate za slamke.

Eno vam parlamenta, ljudi su 100% okrenuti ka EU. Sa njim veoma lijepo komuniciraju sve diplomate..
twist tower je jeli bio medju 10 najljepsi gradjevina 2009..

velim dzaba vam prazne price. Cojek tare sve pred sobom :)
[/quote]

Hahaha pa tu sam te čekao...znači da je jedini problem bogatih židova i amerikanaca to što se ne deklariraju kao muslimani!
Napokon si se pokazao kako treba :)

p.s. i Cigin isto problem - da ide u dzamiju bio bi skroz dobar hahahaha Edited by Incubus
  • Upvote 1

Pogresio si brale :D
SDA i ASDA su ti kojima je sluzbeni pozdrav selam :)
SBB je stranka koja pretendira bosnjastvo, sto je mozda usko povezano sa islamom ali i ne mora biti. Nema on nikvi postekija po uredima niti mjesec i zvijezdu ne nosaju u predizbornoj kampanji :)