Jump to content
ZeroStyle

Fikret Abdic

Recommended Posts

[quote name='Incubus' timestamp='1331504670' post='451073']
Pa de ti meni banalno iznesi te razloge..zašto je abdić gori od plavšićke? Možda zato što nije on nego alija sjedio s njom u predsjedništvu?

Ajd neka ti ne bude muka objasni mi to zašto je ovaj ratni zločinac tolikoooooooo gori od ove ratne zločinke?
[/quote]
Prvo iz licnih saznanja (prijatelji iz raznih djelova BiH) npr Abdic je za narod iz Tuzle, Sarajeva skoro nepoznata osoba ali sa prefiksom "ratnog zlocinca", znaju jedino ono sta su procitali u novinama ili na vjestima..
Tako i mi o Plavsicki

medjutim u USK je prije rata bio znan i omiljen, da bih u ratu on (ja cu reci ON dok ce oni reci "5 korpus") podijelio krajinu, da bih zbog uspostave APZB brat na brata pucao zbog suprotnih ideologija...
dodatni razlog je i nakon 15 godina zivi ta podjela..
I sami vojnici (ne vazno sa koje strane, ali uzecu 5 korpus) koji su ginuli, ratovali, pa taj podatak da je vise ljudi izginulo u nasim sopstvenim okrsajima nego protiv agresora..
Sta ti je lakse:
mrziti komsiju jer ti je satro 2 ovce i pasce autom
ili mrziti nekog poznanika iz treceg sela koji ti je macku satro..

ovog vidjas svaki dan, pa te to posjeca na nekadasnja desavanja...

i za kraj, hem mi hem kladuscani nikako da skontamo da mi u biti imamo APZB, samo sto se to zove USK.. i kad bi mi bili pametni, a nismo, pa da djuturile radimo shodno.. Nitko nam nista ne brani, imamo svoje granicne prijelaze, ministarstva, mozemo sta god pozelimo...
ali tesko je biti fin!!!

[quote name='scooby-doo' timestamp='1331505872' post='451076']
Prvo iz licnih saznanja (prijatelji iz raznih djelova BiH) npr Abdic je za narod iz Tuzle, Sarajeva skoro nepoznata osoba ali sa prefiksom "ratnog zlocinca", znaju jedino ono sta su procitali u novinama ili na vjestima..
Tako i mi o Plavsicki

medjutim u USK je prije rata bio znan i omiljen, da bih u ratu on (ja cu reci ON dok ce oni reci "5 korpus") podijelio krajinu, da bih zbog uspostave APZB brat na brata pucao zbog suprotnih ideologija...
dodatni razlog je i nakon 15 godina zivi ta podjela..
I sami vojnici (ne vazno sa koje strane, ali uzecu 5 korpus) koji su ginuli, ratovali, pa taj podatak da je vise ljudi izginulo u nasim sopstvenim okrsajima nego protiv agresora..
Sta ti je lakse:
mrziti komsiju jer ti je satro 2 ovce i pasce autom
ili mrziti nekog poznanika iz treceg sela koji ti je macku satro..

ovog vidjas svaki dan, pa te to posjeca na nekadasnja desavanja...

i za kraj, hem mi hem kladuscani nikako da skontamo da mi u biti imamo APZB, samo sto se to zove USK.. i kad bi mi bili pametni, a nismo, pa da djuturile radimo shodno.. Nitko nam nista ne brani, imamo svoje granicne prijelaze, ministarstva, mozemo sta god pozelimo...
ali tesko je biti fin!!!
[/quote]

Nemoj se uvrijediti ali ovo poređenje ti je totalno pogrešno jer ako ćemo po tvojim nazivima reći da su drugi stanovnici bih koji nisu iz USK (hrvati, muslimani i oni treći koji ne vjeruju u ništa) mačke onda je ovaj poznanik iz trećeg sela satrao jedno 20 puta više mačaka nego ovaj komšija.

A bez tih alegorija Biljana Plavšić je uz ostalo srpsku ekipu ubila više ljudi, uništila više ljudi, počinila puno više zločina i nanijela puno više štete cijeloj BiH nego fikret abdić.

[quote name='Incubus' timestamp='1331506503' post='451078']
Nemoj se uvrijediti ali ovo poređenje ti je totalno pogrešno jer ako ćemo po tvojim nazivima reći da su drugi stanovnici bih koji nisu iz USK (hrvati, muslimani i oni treći koji ne vjeruju u ništa) mačke onda je ovaj poznanik iz trećeg sela satrao jedno 20 puta više mačaka nego ovaj komšija.

A bez tih alegorija Biljana Plavšić je uz ostalo srpsku ekipu ubila više ljudi, uništila više ljudi, počinila puno više zločina i nanijela puno više štete cijeloj BiH nego fikret abdić.
[/quote]
Poredjenje sam radio samo na stanovnistvo USK.. Naravno da Abdiceve paravojne formacije nemaju epitet "genocidni" "agresor"
u globalu zna se koje bio negativac nr.1
ali u globalu Krajine je to nazalost Abdic

Nego sta ce biti ako taj sud donese presudu u korist dionicara?

[quote name='apolo' timestamp='1331508548' post='451083']
Nego sta ce biti ako taj sud donese presudu u korist dionicara?
[/quote]

Ako presudi u korist dioničara to će biti

"masonski, židovski, srpski, bezboznički, kršćansko-urotničko-gmazovski sud"

Ako presudi protiv to će biti:

"dokaz da ratni zločinac i obozavatelji ratnog zlocinca su izgubili pošteno na sudu jer ne može se ratnom zločincu i obožavateljima ratnog zločinca dopustiti da upravljaju agrokomercom. ratni zločinac."

Naravno ovo nisu moje riječi samo prenosim kako će to izgledati :)

[quote name='Incubus' timestamp='1331511956' post='451089']
Ako presudi u korist dioničara to će biti

"masonski, židovski, srpski, bezboznički, kršćansko-urotničko-gmazovski sud"

Ako presudi protiv to će biti:

"dokaz da ratni zločinac i obozavatelji ratnog zlocinca su izgubili pošteno na sudu jer ne može se ratnom zločincu i obožavateljima ratnog zločinca dopustiti da upravljaju agrokomercom. ratni zločinac."

Naravno ovo nisu moje riječi samo prenosim kako će to izgledati :)
[/quote]

@incubus jarane nije to mrznja prema covjeku,koliko je onda on mrzio vecinu koja nije mislila kao on pa uspostavio apzb i silom ako nije bilo moguce letkama i pricom da sve tu uspostavi,ja ga licno prije rata smatram dobrim ekonomistom i znam sta je agrokomerc za nas kraj,ali njegovo mjesanje u politiku je sve to unistilo,imao je sansu nije iskosristio kakvu sad sansu zeli sa necim sto su ne samo pripadnici apzb digli nego svi insani na nasem podruciju,govorim o AC,interesantno da ga nije ni sramota vratiti se tamo gdje je on posijao mrznju,citam eno bojali se oni srba pa im se pripojili,pa ih 5 kospus unistio nisu srbi,srbi su uzivali u nasem ratu,nema sanse da se to prihvati,ja necu neka prihvata ko hoce,imam i jarana koji su bili dole i ne kazem da nisu dobri ljudi i ne kazem da nebi sad neki skocio za mene ako treba,ali politika i njihova mrznja nas mi ne pase jer nas ne mrze kao srbe ,oni nas mrze kao balije,ne svi ima predobrih ljudi ali vecina je zavedena kao sto je zaveden narod od SDA stranke pa uvjek glasaju za njih tako i za babolina glasaju starci kojima je bacio prasinu u ocu i taj dio omladine u cije se glave ubacuje jos ideja o fikretu abdicu kao kralju zaposljavanja. Edited by x-men

[quote name='x-men' timestamp='1331533625' post='451097']
@incubus jarane nije to mrznja prema covjeku,koliko je onda on mrzio vecinu koja nije mislila kao on pa uspostavio apzb i silom ako nije bilo moguce letkama i pricom da sve tu uspostavi,ja ga licno prije rata smatram dobrim ekonomistom i znam sta je agrokomerc za nas kraj,ali njegovo mjesanje u politiku je sve to unistilo,imao je sansu nije iskosristio kakvu sad sansu zeli sa necim sto su ne samo pripadnici apzb digli nego svi insani na nasem podruciju,govorim o AC,interesantno da ga nije ni sramota vratiti se tamo gdje je on posijao mrznju,citam eno bojali se oni srba pa im se pripojili,pa ih 5 kospus unistio nisu srbi,srbi su uzivali u nasem ratu,nema sanse da se to prihvati,ja necu neka prihvata ko hoce,imam i jarana koji su bili dole i ne kazem da nisu dobri ljudi i ne kazem da nebi sad neki skocio za mene ako treba,ali politika i njihova mrznja nas mi ne pase jer nas ne mrze kao srbe ,oni nas mrze kao balije,ne svi ima predobrih ljudi ali vecina je zavedena kao sto je zaveden narod od SDA stranke pa uvjek glasaju za njih tako i za babolina glasaju starci kojima je bacio prasinu u ocu i taj dio omladine u cije se glave ubacuje jos ideja o fikretu abdicu kao kralju zaposljavanja.
[/quote]

Ma sve to što ti kažeš je tako.

Fikret je i zločinac a i kriminala što se tiče financija. Nema tu priče.

Ali mi je prezanimljivo s koliko mržnje se piše na forumu ovdje i s koliko mržnje i mediji pišu o izlasku fikreta abdića, a kad je izlazila biljana plavšić na forumu nije možda ni bilo rasprave a mediji su to popratili taj dan i to je bilo to. E to mi nije jasno takvi standardi...
  • Upvote 1

[quote name='Incubus' timestamp='1331534780' post='451102']
Ma sve to što ti kažeš je tako.

Fikret je i zločinac a i kriminala što se tiče financija. Nema tu priče.

Ali mi je prezanimljivo s koliko mržnje se piše na forumu ovdje i s koliko mržnje i mediji pišu o izlasku fikreta abdića, a kad je izlazila biljana plavšić na forumu nije možda ni bilo rasprave a mediji su to popratili taj dan i to je bilo to. E to mi nije jasno takvi standardi...
[/quote]

Pa kad covjek sagleda svu tu medijsku propagandu protic Fikreta koja je pocela jos 1993.godine pa sve do danas da peru mozak obicnim ljudima moram da priznam da sam se i sam ponekad upustao u misli da je Fikret najgori covjek na svjetu.Ja kao njegov borac,autonomas cisti Krajisnik nakon svih tih pranja mozga poceo sam sam sebe da propitivam.Opcarali me izvjestaji Nade-al Ise,Gorice,Mirze,Emina Huskica pa onda svih ovih drugih.OPa onda Dnevni Avaz i ovi ostali tako da sam sam u sebe poceo da simnjam.Jednom prilikom dok sam bio kodkuce spomenem to svom Babi a on za plesku pa iza usiju i veli mi ja cu tebi taj Dnevni Avaz izbiti iz glave.Kad covjek vidi i shvati taj sistem i lanac medijske mrznje i propagande protiv Fikreta nije ni cudno sto su ljudi opsesivni zbog njega.Dali su se ikada pojedinci zapitali zasto je to sve tako???Pa ako se to desilo u ratu odnosno nas sukob valjda je tako moralo da se odigra.Covjek je mislio najbolje a ono ispadne najgore.Za rat je potrebno DVOJE i to vam je tako.Fikretovog povratka se najvise plase oni koji su u ratu pocinili zlocine,kriminal i pljacku.Obicne gradjane to bas toliko i nebrine odnosno imaju ljudi i drugih zivotnih problema osim da se bave Fikretom.On je danas slobodan covjek koji je odlezao svoju kaznu i gotovo.Doci ce svojoj kuci u Kladusi jer tu i pripada odnosno na svoje.Njegova kuca i kuce svih njegovih su zapaljene i unistene do temelja.Dali je to u redu odnosno trebali i to slaviti???Neki ljudi nikako da shvate da vise nije 1993.i da je mir i da su druga vremena.Ptroblem je u tome sto danas narod jedino zanima posao a politicari u USK-u od pojma nemaju i uopste ih rad i zaposljavanje i nezanima.Oni zele da ne samo Fikret vec i bilo ko drugi ko dirne u njihova CARSTVA mora ili otici ili im se pokloniti.Osim sto imaju fantasticne plate,vozaju dobra auta i vode privatne poslove drugo nista i nerade.Na tv.mozete svaki dan vidjeti da se neka stranka raspala ili opet sastala ili je neko smjenjen ili je neko izbacen pa napravio neku novu ili se neka koalicija raspala.Kakve to sve ima veze sa zaposljavanjem i problemima obicnih gradjana ja to nerazumijem.Zato i nije cudna tolikA galama i prasina raznih hostoplera i idiota oko Fikreta.Njima to ide na ruku jer eto narod i dalje trebba da se bavi Fikretom i da neobraca paznju na njihov lopovluk.Fikret je u jednu ruu i sretan sto za ovih deset godina nije bio na slobodi jer za svu golgotu koju su napravili svom narodu i unistili nas kraj oni bi krivili Fikreta i zato.Cudna je ljudska psiha i glupost.
  • Upvote 2

Ocigledno je da se mnogi vodeci politicari BiH a i bivci pripadnici A BiH boje Fikterovog povratka u Krajinu a isto tako ne mogu da prihvate realnost da je Fikret Abdic slobodan covijek. Za svoj dio krivice za nasu tragediju Fikret Abdic je posteno kaznu odsluzio. Ne mozete mu nista vise reci. Kriv je i odlezao je svoju kaznu!!!!! Prica o proslosti je zavresena, okrenimo se prema buducnosti......
  • Upvote 2
  • Downvote 1

Kako da vjerujemo covjeku koji je izdao svoju vlastitu drzavu, napao svoj vlastiti narod?Kako da ja sad vjerujem da on hoce da radi za drzavu koju je izdao?
  • Downvote 1

[quote name='ZeroStyle' timestamp='1332148488' post='451663']
Kako da vjerujemo covjeku koji je izdao svoju vlastitu drzavu, napao svoj vlastiti narod?Kako da ja sad vjerujem da on hoce da radi za drzavu koju je izdao?
[/quote]

E pa ne trebas vjerovati ikome ko ti kaze da ce raditi za drzavu. Takvi nam vladaju vec 20 godina. Pogledaj kako super zivi ta ekipa :)

Ali Fikret je ipak vise poslovnjak nego politicar i filozof i on i ovdje prije svega zeli raditi za sebe - zeli zaraditi - a to moze kroz agrokomerc jer to poznaje, taj biznis poznaje, ima i taj motivacijski faktor na svojoj strani sto je mozda i najvaznije (motivacija radnika). Neka mu nasa vlada da menadzerski ugovor i neka on ima postotak od dobiti agrokomerca pa ces vidjeti kako ce se raditi.

Nikad ne vjeruj covjeku koji prica da radi za drzavu jer taj te laze, a u pozadini radi za svoje interese - ti su najgori!
  • Upvote 1

[quote name='ZeroStyle' timestamp='1332148488' post='451663']
[/quote]

Oni koje je Fikret Abdic "izdao" uradili su u zadnjih 17 i kusur godina jednu veliku nulu i za drzavu i za narod a za ekonomiju su uradili ispod nule....Koje napao vlasiti narod se dobro zna jer nije Fikret Abdic za vojskom krenuo na Bihac vec je Peti korpus pod naredbom rahmetli Alije krenuo na Veliku Kladusu i na Johovici i Skokovima 1993 peti korpus je napao na Narod.

FIkret Abdic ima volju, zelju a i neku sposobnost da uradi nesto za dobrobit naroda a ne drzave koja je svoj narod napadala i pokrala....
  • Upvote 1

ovo je tema za politku ... ipak osoba koaj ziva nije za historije vec za politike pa sam zbog toga temu i premjestio u odgovarajuci forum ...

[quote name='grga' timestamp='1316444118' post='440944']
Znam ja
SDA hoće,može, zna
[/quote] u cuzu

[quote name='mlk' timestamp='1333608558' post='453276']
u cuzu
[/quote]
Za sada je u ćuzi završio autor knjige,a šta će dalje biti ostaje da se vidi......

[quote name='lucky' timestamp='1332181636' post='451709']
ovo je tema za politku ... ipak osoba koaj ziva nije za historije vec za politike pa sam zbog toga temu i premjestio u odgovarajuci forum ...
[/quote]heheheh jes jes . osoba je ziva... al me zanima moja tema///////svi zlocini 5 korpusa /////// ko je izbrisao moju temu. pa cega se bojite ...prpa ha,,, jel da .. bjez eto sova krajine ,svraka prekounja , krmcadi bihaca itd. MOJA CE TEMA DA VJECNO ZIVI.... S
SVI ZLOCINI 5 KORPUSA..../////////

Evo ja sam posteno pisao na tu temu i nabrojao dosta toga a administrator je zakljucao i kaze mi da ja gradim politicku karijeru i vodim predizbornu kampanju jer sam posteno i istinito pisao o zlocinima???Ja niti sam politicar niti sam u vlasti kakvoj i zivim u Americi pa kako da gradim politicku karijeru onda.Nije posteno i fer zakljucati a nek svi procitaju jesam li ja koga tu uvrjedio ili bilo kakvu mrznju iznosio prema kome.Samo cinjenice i dokaze i nista vise.Neznam imali uopste smisla i pisati....................
  • Upvote 1

[quote name='GAGO2' timestamp='1334251742' post='453845']
Evo ja sam posteno pisao na tu temu i nabrojao dosta toga a administrator je zakljucao i kaze mi da ja gradim politicku karijeru i vodim predizbornu kampanju jer sam posteno i istinito pisao o zlocinima???Ja niti sam politicar niti sam u vlasti kakvoj i zivim u Americi pa kako da gradim politicku karijeru onda.Nije posteno i fer zakljucati a nek svi procitaju jesam li ja koga tu uvrjedio ili bilo kakvu mrznju iznosio prema kome.Samo cinjenice i dokaze i nista vise.Neznam imali uopste smisla i pisati....................
[/quote]
Tema nije zakljucana radi tvog posta vec zbog same koncepcije, pocev od naslova pa onda i ocekivanja pokretaca teme. Ako neko pokrene temu, onda bi bilo fino da u svom uvodnom postu ponudi koncepciju, kako je on/ona to sve zamislila, a ne samo da napise da ocekuje od svih ostali diskutanata da prozivaju nekog za neka navodna nedjela.
U ostalom, i previse je tema u kojima se i do sad pisalo o nekim konkrenim slucajevima koja akterima ne idu na cast pa to nije bilo sankcionisano.

Naišao sam na interesantan članak na vkladusa.com koji možda ponajbolje pokazuje pravo lice i namjere Fitlera Abdića i njegove tobožnje borbe za Agrokomerc.Autor članka je Ramo Hirkić,Fitlerov najbliži sardanik i predsjednik vlade AP Zapadna Bosna u drugom poluvremenu autonomije.
Slijedi članak
Proljetni historijski almanah je veoma poučan i svakako bi bilo poželjno da neko od historičara Krajine prezentuje bar ono što bi Krajišnicima danas moglo biti od haira.
Za sada ću napomenuti da je zajedničko obilježlje većine “proljećara” širom planete da je bilo “bjeni guzica”! Naravno, nama tako nešto ne pada na pamet, već promovišemo “bunt” na civilizacijsko dostojanstven način, prihvatljiv u drugoj deceniji 21 stoljeća, a izvodljiv po volji zahvaljujući medijima i tehničko-tehnološkom napretku komunikacijama, pozivajući javnost kao najmoćnijeg čimbenika promjena da “kaže svoje”!
Ideja o Krajiškom proljeću 2012 nastajala je duže vremena “zaslugom” brojnih Krajišnika u zavičaju i dijaspori tokom raznovrsnih kontakata, razmjena informacija, učešća u “dijalozima”, razmjenama “pisama”, formulišući koncept “Novi načini za novo doba/New Ways For New Age”.
Poticaji koji su dolepršali koncem zime 2012 (bezbroj prekršenih obećanja, konfuzna budućnost izvršenja zadnjih obećanja federalne i kantonalne vlasti oko A/c, počelo je počelo…, Budi se istok i zapad, sloboda Abdića i njegov back to work, posrnuće Lipovače,…) su inicirali “start”- A Call to Action!. Situacija blizu zrenja, a meteorološki godišnje doba tu.
Još samo treba dobra volja?
Kakvo će proljeće 2012 kao godišnje doba meteorološki izgledati u našem zavičaju ponajbolje znaju meteorolozi. Mi ne možemo utjecati koliko će vjetrova propuhati kantonom, kakvi će mrazevi gdje biti, niti koliko će padavina gdje napadati.
Pored egzistencijalnih poslova možemo učiniti i ponešto više, extra bilo u redovnom ili prekovremenom smislu. Ako ima volje i htjenja zainteresovani mogu sa malo truda pridonijeti da se proljeće 2012 trajno obilježi sa dogođajem od kojeg bi svi imali ćara.
Koncept je ponuđen neposrednim javljanjima medijima, socijalnim mrežama, svojim izabranicima (poslanicima i vijećnicima) iznosite vaša mišljenja, prijedloge, tražite da se javno očtuju o ponuđenom prijedlogu “Općeg konsensus…”. Ograničeni ste samo Codexom medija i “bona fide” bontonom odnosno po naški kazano nemojte klevetati, lagati, olajavati, iskreno-pošteno kažite kakvu budućnost priželjkujete.
Svi zajedno “profitirati” možemo puno, a izgubiti praktično ništa. Apel, pozivi, prilozi i sve što će mediji USK publikovati tokom proljeća, a da je u vezi sa “temom” ima po logici vjerovatnoće kranji ishod pola-pola uspjeti ili ne. Bez obzira šta prevagnulo zainteresovani će moći sačiniti svoj “bilans”! Ono što će ostati zapisano za “vijek-vjekova” jeste jedan (ne)upsio pokušaj kojem će biti neopravdano pripisivati bilo kakve “manjkavosti”, jer svi pozvani su u potpuno istim pozicijama, znači bez bilo čije dominacije, ideološkog političarenja, jeftine propagande i bilo kakvog šićara.
Da je kojom srećom USK područje sa većom demokratskom tradicijom, malo “zagrijanijim” liderima civilnih udruženja, znatno “grlatijom” javnošću već bi se davno formirala “Alijansa za promjene” o čijim “tekovinama” bi svjedočili konkretni rezultati.
Prihvatanjem “Općeg konsensus za revitalizaciju A/c” i njegova istinska implementacija bih znatno doprinijela poboljšanju općeg ambijenta u kojem bi krajiško, posebno kladuško, društvo se počelo lagano pozitivno odmicati od prejakog uticaja bliže prošlosti ka oblikovanju prosperitetnije budućnosti!
Nova “priča” o A/c bez obzira ko je, gdje, povodom čega formulisao treba da zasjeni ono što nema upotrebnih vrijednosti danas! Dovršimo je koncem proljeća 2012 u Sportskoj dvorani!
Proljetni historijski almanah je veoma poučan i svakako bi bilo poželjno da neko od historičara Krajine prezentuje bar ono što bi Krajišnicima danas moglo biti od haira.
Za sada ću napomenuti da je zajedničko obilježlje većine “proljećara” širom planete da je bilo “bjeni guzica”! Naravno, nama tako nešto ne pada na pamet, već promovišemo “bunt” na civilizacijsko dostojanstven način, prihvatljiv u drugoj deceniji 21 stoljeća, a izvodljiv po volji zahvaljujući medijima i tehničko-tehnološkom napretku komunikacijama, pozivajući javnost kao najmoćnijeg čimbenika promjena da “kaže svoje”!
Ideja o Krajiškom proljeću 2012 nastajala je duže vremena “zaslugom” brojnih Krajišnika u zavičaju i dijaspori tokom raznovrsnih kontakata, razmjena informacija, učešća u “dijalozima”, razmjenama “pisama”, formulišući koncept “Novi načini za novo doba/New Ways For New Age”.
Poticaji koji su dolepršali koncem zime 2012 (bezbroj prekršenih obećanja, konfuzna budućnost izvršenja zadnjih obećanja federalne i kantonalne vlasti oko A/c, počelo je počelo…, Budi se istok i zapad, sloboda Abdića i njegov back to work, posrnuće Lipovače,…) su inicirali “start”- A Call to Action!. Situacija blizu zrenja, a meteorološki godišnje doba tu.
Kakvo će proljeće 2012 kao godišnje doba meteorološki izgledati u našem zavičaju ponajbolje znaju meteorolozi. Mi ne možemo utjecati koliko će vjetrova propuhati kantonom, kakvi će mrazevi gdje biti, niti koliko će padavina gdje napadati.
Pored egzistencijalnih poslova možemo učiniti i ponešto više, extra bilo u redovnom ili prekovremenom smislu. Ako ima volje i htjenja zainteresovani mogu sa malo truda pridonijeti da se proljeće 2012 trajno obilježi sa dogođajem od kojeg bi svi imali ćara.
Koncept je ponuđen neposrednim javljanjima medijima, socijalnim mrežama, svojim izabranicima (poslanicima i vijećnicima) iznosite vaša mišljenja, prijedloge, tražite da se javno očtuju o ponuđenom prijedlogu “Općeg konsensus…”. Ograničeni ste samo Codexom medija i “bona fide” bontonom odnosno po naški kazano nemojte klevetati, lagati, olajavati, iskreno-pošteno kažite kakvu budućnost priželjkujete.
Svi zajedno “profitirati” možemo puno, a izgubiti praktično ništa. Apel, pozivi, prilozi i sve što će mediji USK publikovati tokom proljeća, a da je u vezi sa “temom” ima po logici vjerovatnoće kranji ishod pola-pola uspjeti ili ne. Bez obzira šta prevagnulo zainteresovani će moći sačiniti svoj “bilans”! Ono što će ostati zapisano za “vijek-vjekova” jeste jedan (ne)upsio pokušaj kojem će biti neopravdano pripisivati bilo kakve “manjkavosti”, jer svi pozvani su u potpuno istim pozicijama, znači bez bilo čije dominacije, ideološkog političarenja, jeftine propagande i bilo kakvog šićara.
Da je kojom srećom USK područje sa većom demokratskom tradicijom, malo “zagrijanijim” liderima civilnih udruženja, znatno “grlatijom” javnošću već bi se davno formirala “Alijansa za promjene” o čijim “tekovinama” bi svjedočili konkretni rezultati.
Prihvatanjem “Općeg konsensus za revitalizaciju A/c” i njegova istinska implementacija bih znatno doprinijela poboljšanju općeg ambijenta u kojem bi krajiško, posebno kladuško, društvo se počelo lagano pozitivno odmicati od prejakog uticaja bliže prošlosti ka oblikovanju prosperitetnije budućnosti!
Nova “priča” o A/c bez obzira ko je, gdje, povodom čega formulisao treba da zasjeni ono što nema upotrebnih vrijednosti danas! Dovršimo je koncem proljeća 2012 u Sportskoj dvorani!
[url="http://www.vkladusa.com/2012/04/22/sad-ili-nikad-krajisko-proljece-2012-iii-dio/"]http://www.vkladusa....e-2012-iii-dio/[/url] Edited by munjoz
  • Upvote 1
  • Downvote 1

Mozete pricati sta god hocete o babi, ali iza njega su djela - Mislim na Agrokomerc. Neka mi neko pokaze prstom na jednog danas koji ce od livade da napravi ono sto je Fikret napravio od Agrokomerca. Niko drugi, vec on. Zato i vjerujem u ovo sto je rekao po izlasku iz zatvora...
  • Upvote 1
  • Downvote 1

djela ratnog zlocinca ...

agrokomerc nije on stvorio neg politka kojoj je vratio dug tako sto je krajisnike gurno u bratoubilacki rat ...
  • Upvote 1
  • Downvote 1

[size=3]Ne zeleci da se svadjam sa bilo kim, ali ako vec nesto tvrdis, a imas moto "[font=helvetica, arial, sans-serif]"Vrijedis samo onoliko koliko vrijedi tvoja rijec"", onda moras biti potpuno siguran u svoje rijeci. Jer gore si iznio samo svoje misljenje. Ne postoji nijedan dokaz za drugi dio tvoje tvrdnje, a prvu ti negira sama cinjenica da je Fikret uz Gavrilovica iz Petinje koji su podigli sa livade preduzeca od kojih su zivjeli nekoliko hiljada ljudi... Ko jos? Zato i vjerujem u njegovo obecanje [/font][/size][b][size=4][color=#555555][font=Arial, Helvetica, sans-serif]Otvoriću 13.000 radnih mjesta![/font][/color][/size][/b]

p.s. Znas li koliko je ljudi doslo po njega kada je izlazio iz zatvora?
  • Upvote 1
  • Downvote 1

[quote name='Clark Kent' timestamp='1316021143' post='440558']

Osudjen za ratne zlocine od pravosudnig organa Republike Hrvatske. Haag ga nikad nije osudjivao. [u][b]Istinita i znacajna cinjenica[/b][/u]. Ne spada u grupu ratnih zlocinaca poput Biljane Plavsic, Daria Kordica, Ante Gotovine, Rasima Delica, i trenutnih zatvorenika Karadzica i Mladica.......
[/quote]

haag jedva docekao da neko jos pocne suditi da oni imaju manje zlocinaca... jos jedna vazna cinjenica je jako pogodila krajisnike - domaca izdaja kad je bilo najteze!

[quote name='picasso' timestamp='1335289921' post='454769']
[b]haag jedva docekao da neko jos pocne suditi da oni imaju manje zlocinaca[/b]... jos jedna vazna cinjenica je jako pogodila krajisnike - domaca izdaja kad je bilo najteze!
[/quote]

Interesantna teorija. Imas li koji dokaz ili neku istinitu cinjenicu da Haski tribunal zeli sto manje da sudi i da ima sto manje zlocinaca?

Isto tako zasto su rahmetli Rasimu Delicu sudili u Hagu, on je uhapsen i poslan u Hag nakon sto je Fikret Abdic optuzen u Karlovcu?

to koga je doveo u kladusu ratni zlocinac ... zatim otici na prvi post teme autnomija ... jer slika govori vise od hiljadu rijeci ... toliko pobijaju moje navode da je to straha ... cudim se sam sebi kako sam to mogao napisati ...

a drugi dan kada budem imao vremena napise o tome kako se u cazinskoj krajini nije smilo nista prodavati sem agrokomerceve robe ... nije ni petrinja daleko pa nije bilo njihovih proizvoda po prodavnicama ... al neka napisat cui vise kada budem imao vremena ...
  • Upvote 1
  • Downvote 1