Jump to content
lucky

Ko je u pravu ?

Recommended Posts

I šta sada ? Ko je u pravu u vezi spomenika ? Zar smo toliko jadni da samo trazimo razlog da se dijelimo ?

[sharedmedia=blog:entries:4686]
[sharedmedia=blog:entries:4647]
  • Upvote 1

Obicno je onaj koji mijenja postojece stanje, odgovoran i za posljedice koje proizilaze iz tih njegovih akcija.

Treba samo uporediti ova dva dokumenta i odmah se moze vidjeti ozbiljnost i ostalo
  • Upvote 1

[quote name='diesel' timestamp='1315855444' post='440372']
Treba samo uporediti ova dva dokumenta i odmah se moze vidjeti ozbiljnost i ostalo
[/quote]

iz ovoga tvog odgovora ništa nam nije jasno, ko, šta, gdje, šta si ti vidio? Jel su jači federalni il kantonalni zakoni?Jel seovi sa kantona bave spomenicima, il samo opravdavaju njihovo rušenje. Kakve veze ima javna rasprava sa tim jesul spomenici zaštićeni il ne?Zašto kantonalci nisu prepisali od federalaca koji spomenici su zaštićeni neg čekaju da im neko prijavi spomenike?Jesmol mi za državu il da se podjelimo na kantone?
  • Downvote 1

Sutra, 13.09.2011.godine u 14.15 sati položiće se cvijeće na ruševinama Antifašističkih spomenika u Cazinu( Spomenik gdje je J.B.T prvi put rekao ko je- spmenik-Zvijezda, koji je od historijskog značaja za BiH).Polaganju će prisustvovati Potpredsjednik Federacije Bosne i Hercegovine, SVETOZAR PUDARIĆ.
Molim sve poštovaoce Antifašizma da sutra dođu na raskršće u Cazinu i izraze svoje negodovanje povodom ovog fašističkog čina.
SMRT FAŠIZMU SLOBODA NARODU!!!
  • Upvote 1

Neznam čemu tolika buka,pitam se nisu li komunisti imali grižnju savjesti kad su srušili spomenik kralju petru?Da li su pitali koga da ga sruše i da li je tad bilo moguće napraviti prosvjed ili bi oni koji bi to glasnije spomenuli bili smaknuti tokom noći? Zašto tražiti drugačiji tretman kada ni ti nikog nisi tretirao ljudski....
Zbog čega Alaga sad štiti spomenike a prije 15 god ih je i sam rušio i krečio.
Ja sam lično da se svi spomenici sačuvaju uključujući i kralja petra jer je i on dio naše istorije,a isto tako njihovo izmještanje par metara neće nikog oštetiti.
  • Upvote 2

[quote name='Krokodil Dundee' timestamp='1315861247' post='440390']
Sutra, 13.09.2011.godine u 14.15 sati položiće se cvijeće na ruševinama Antifašističkih spomenika u Cazinu( Spomenik gdje je J.B.T prvi put rekao ko je- spmenik-Zvijezda, koji je od historijskog značaja za BiH).Polaganju će prisustvovati Potpredsjednik Federacije Bosne i Hercegovine, SVETOZAR PUDARIĆ.
Molim sve poštovaoce Antifašizma da sutra dođu na raskršće u Cazinu i izraze svoje negodovanje povodom ovog fašističkog čina.
SMRT FAŠIZMU SLOBODA NARODU!!!
[/quote]

jel bas na mjestu gdje je diktator tito rekao da je titio ili ...

[quote name='[-A-D-E-M-]' timestamp='1315869324' post='440395']
A gledaj propagande, kako bi bilo fino da smo normalan narod pa da se za sve dogovorimo... Nista u ovoj drzavi ne moze fino se uraditi i rijesiti,dogovoriti... Šta cete nositi cvijece kad ce bager odmah preci preko njega :D A hajd eto to je prilika da taj Svetozar dođe u Cazin,nebil ponio i koju marku da potroši :D
[/quote]
dje ce on trositi u cazinu ?! :P

on je tu samo da se najede i da proseta a nema pojma o cemu se radi ... xD
  • Upvote 1

Visok stepen postovanja prema federalnom zvanicniku :) Cazin je prije bio gostoljubiv, al kako Asda dodje na vlast ode to sve u p..... piiiiip

[quote name='cincilator' timestamp='1315859764' post='440384']

iz ovoga tvog odgovora ništa nam nije jasno, ko, šta, gdje, šta si ti vidio? Jel su jači federalni il kantonalni zakoni?Jel seovi sa kantona bave spomenicima, il samo opravdavaju njihovo rušenje. Kakve veze ima javna rasprava sa tim jesul spomenici zaštićeni il ne?Zašto kantonalci nisu prepisali od federalaca koji spomenici su zaštićeni neg čekaju da im neko prijavi spomenike?Jesmol mi za državu il da se podjelimo na kantone?
[/quote]
Ovaj akt ministra više mi liči na obicno pismo,dok ovaj drugi akt ako nista vise je ozbiljlniji i spominju se nekakvi zakoni i sl.
  • Upvote 1

[quote name='pirgo' timestamp='1315896260' post='440409']
Visok stepen postovanja prema federalnom zvanicniku :) Cazin je prije bio gostoljubiv, al kako Asda dodje na vlast ode to sve u p..... piiiiip
[/quote]

kad se dolazi u goste fino se javi domaćinu....da domaćin pripremi pića i ića....

očigledno da svetozar nije imao u kući harnog gazde da ga nauči osnovama ljudskog ponašanja....

[quote name='lucky' timestamp='1315890755' post='440398']

[/quote]

na mjestu gdje je diktator obznanio da ima završen zanat.... :mail:

ali pričaju ljudi da je tad na tom mjestu govorio titin dvojnik a da se tito lično skrivao tamo negdje gdje su sada izmješteni spomenici.... :codemafia: Edited by šaban

[quote name='šaban' timestamp='1315944924' post='440456']

kad se dolazi u goste fino se javi domaćinu....da domaćin pripremi pića i ića....

očigledno da svetozar nije imao u kući harnog gazde da ga nauči osnovama ljudskog ponašanja....

pa dolazio je on kod drugih domacina,a ne kod tih fasista sto su rusili spomenik,jer ovo je ipak kuca s dvije porodice fasistima i ANTIfasistima

na mjestu gdje je diktator obznanio da ima završen zanat.... :mail:

ali pričaju ljudi da je tad na tom mjestu govorio titin dvojnik a da se tito lično skrivao tamo negdje gdje su sada izmješteni spomenici.... :codemafia:
[/quote]
da hoce poslati jos takvih dvojnika,al ipak ne lupaj na casu dobit ces jedinicu iz historije. Edited by barca
izbrisan dupli quote

Krokodil Dundee :D (Kako sam volio te filmove ) ima li kakvih slika sa prosvjeda,obično budu slike,izvještaj,ja vidim na cazin netu samo cvijece se slikalo,koliko je bilo raje,jel bilo vise na tom prosvejdu ili Hard Bassu :D

[quote name='HoZaN' timestamp='1315947696' post='440467']
Krokodil Dundee :D (Kako sam volio te filmove ) ima li kakvih slika sa prosvjeda,obično budu slike,izvještaj,ja vidim na cazin netu samo cvijece se slikalo,koliko je bilo raje,jel bilo vise na tom prosvejdu ili Hard Bassu :D
[/quote]

Hard Bassu deset puta vise ... xD
  • Upvote 1

Ja razumijem i politicke ambicije i neizmjernu zelju da se bude vlast, moc, novac.... ali opet zaista ne mogu razumjeti ovoliku podijeljenost u nasem drustvu. Dok god nova vlast, ma koja god to bila bude zaboravljala svu proslost i zatirala trag onih prije njih nema od nas nista. Mislim zar je toliko tesko priznati da je i u titovo vrijeme bilo nesto dobro, zar je tesko priznati drugima da i danas ima nesto dobro? Zar smo stvarno toliko jadni i toliko vidimo samo sebe bez da vidimo drustvo u cijelini i buducnost? ... zalosno mi je sve ovo sto se desava u cazinu...:(
  • Upvote 1

Ne mozete vi ocekivati da ce na radni dan u 14 sati popodne kada je vani +30 doci 100-200 ljudi radi tih pet minuta. Bilo je oko 50-ero okupljenih.

Oni stariji zakleti komunisti koje ja znam nisu dosli jer ili rade ili ne mogu izlaziti na onakvo sunce. No, nije bitno koliko je bilo ljudi, bitno je da je bilo.

[quote name='BaroN' timestamp='1315956589' post='440479']
Ne mozete vi ocekivati da ce na radni dan u 14 sati popodne kada je vani +30 doci 100-200 ljudi radi tih pet minuta. Bilo je oko 50-ero okupljenih.

Oni stariji zakleti komunisti koje ja znam nisu dosli jer ili rade ili ne mogu izlaziti na onakvo sunce. No, nije bitno koliko je bilo ljudi, bitno je da je bilo.
[/quote]
Ja prvi nisam mogao doći jer sam imao obaveza na poslu, a takvih je dosta.Ne radimo svi u organima uprave pa da kolektivno mozemo napustati radna mjesta :D

[quote name='lucky' timestamp='1315890755' post='440398']

[/quote]

Ako cemo tjerati "mak na konac" onda bi trebali izmjestiti taj spomenik nekih 10-tak metara, i to upravo kako nam ova fotografija nalaze. :D
Da se razumijemo: umijesto petokrake bilo bi pozeljno staviti poprsje Tita i time bi star legla na svoje mjesto. Ako bas hocemo da budemo konsekventni. :D
[img]http://www.cazin.net/wp-content/uploads/2011/08/tito-u-cazinu_knjiga_aleksandar-ravli%C4%87-640x485.jpg[/img] Edited by Punisher
  • Upvote 1

[quote name='Incubus' timestamp='1315953755' post='440478']
Ja razumijem i politicke ambicije i neizmjernu zelju da se bude vlast, moc, novac.... ali opet zaista ne mogu razumjeti ovoliku podijeljenost u nasem drustvu. Dok god nova vlast, ma koja god to bila bude zaboravljala svu proslost i zatirala trag onih prije njih nema od nas nista. Mislim zar je toliko tesko priznati da je i u titovo vrijeme bilo nesto dobro, zar je tesko priznati drugima da i danas ima nesto dobro? Zar smo stvarno toliko jadni i toliko vidimo samo sebe bez da vidimo drustvo u cijelini i buducnost? ... zalosno mi je sve ovo sto se desava u cazinu... :(
[/quote]

ko zatire tragove o tome bi se dalo pričati....

ljudi spomenici su pomjereni za cca 50 m, a svi govore o uništavanju, stvarno ili nasjedate na demagogiju koja se prosipa ili ste i sami demagozi... :mail:

[quote name='Punisher' timestamp='1315980526' post='440489']

Ako cemo tjerati "mak na konac" onda bi trebali izmjestiti taj spomenik nekih 10-tak metara, i to upravo kako nam ova fotografija nalaze. :D
Da se razumijemo: [b]umijesto petokrake bilo bi pozeljno staviti poprsje Tita [/b]i time bi stvar legla na svoje mjesto. Ako bas hocemo da budemo konsekventni. :D

[/quote]

Recimo da bi jedno ovakvo poprsje bilo sasvim prikladno. :D

[img]http://www.titoville.com/images/capt.bosnia_tito_anniversary_2cb.jpg[/img]

[quote name='Punisher' timestamp='1315982569' post='440493']

Recimo da bi jedno ovakvo poprsje bilo sasvim prikladno. :D

[/quote]
Bice, biće samo malo uže i Alijino :D