Jump to content
auslanderka zauvjek bosanka

Nepoznate delicije

Recommended Posts

Sigurno se svako od vas jednom susreo s nekom delicijom koja nije poznata na nasem sirem il uzem kraju...

Da li ste u mogucnosti je pripraviti ili kupiti?

Konzumirate li je cesto?

Danas dragi kupio antipasti...aaaa to su vam male ljute srednje ljute kuhane paprike (ko za salatu) punjenje sirom u masl ulju

Aaaa kako je to lipo,nekad nemam nafake pa ne nadjem u trg,al cim socim kupim :)

Et men zbog toga ovo nampalo heheheh

Ja sam nedavno probala voce Litchi (lychee), znam da ga ima na Tajlandu i u Juznoj Africi ... rijetkost da mogu vidjeti u prodavnici da ga ima za kupiti. Nije lose za jesti :) Edited by selma90

aaa jesss lipso je pravo...samo izbor voca u njemackoj je puno bolji,mislim na voce poput njega i sl ovo egzoticno voce...a da ne pricam o sampinjonima aaa ko fudbal :D

moguce, nisam u njemackoj obracala bas paznju na to, i ja volim velike sampinjone mada mi je jedan kuhar rekao da su puno bolji mali sampinjoni ...
  • Upvote 1

ma on kaze za kvalitetu sampinjona, ali jest to da je lakse sa vecima u nekim situacijama, ja et ne gledam na to, samo nek fino izgledaju :D

antipasti kaze moj dragi da us moji najbolji kad ih ja pravim... imas kupiti papricice i tikvice.. sir pravis sama, sa cuuryem chill, bjelim lukom etc...
litschi volim strasno, mango i papayu..
al zato avocadom nista nemogu poceti nit mi smeka..

velike smapinjone punim.. a male ostavim citave pa ih nekad preprzim kao dodatk ili u sos..

losos u zadnje vrijeme isto cesto jedem.. moj djever ima prijatelja koji ima susanu.. mmm balik losos.. extra

inace kroz poso dragog, smo cesto kod raznih nacija na veceri rucku.. kod kineza uvijek pitam kakvo je meso :D

volim jesti volim kuhati.. kuhanje mi je najveci hobby... oslobadja dusu i tjelo... kao terapija.. Edited by EcI PeCi PeC

[quote name='EcI PeCi PeC' timestamp='1328171469' post='448437']
e zanima me imajul ve nase zen iskustva sa shushi .. ako ima koja nek mi se javi da neplacam kurs bez veze...
[/quote]

izgleda nemaju zene al`imam ja :)...onako pravo da ti reknem nije to brete nista
ovo je bolje:tanka kriska crnog kruha namazati maslacom,pola kuhanog jajeta iskrizati,sitni rakovi(sto vise to bolje :) ),malo majoneze,friski krastavac i kavijar...i malo limunom posuti...hem dobro hem se cojek more od dva-tri i najesti

ja gledam sou od ono Olivera ... covjek je stvarno majstor sta sve kombinira kod pravljenja hrane ...

[quote name='viking' timestamp='1328914244' post='448972']
izgleda nemaju zene al`imam ja :)...onako pravo da ti reknem nije to brete nista
ovo je bolje:tanka kriska crnog kruha namazati maslacom,pola kuhanog jajeta iskrizati,sitni rakovi(sto vise to bolje :) ),malo majoneze,friski krastavac i kavijar...i malo limunom posuti...hem dobro hem se cojek more od dva-tri i najesti
[/quote]

ja shushi obozavam.. ono pravo plaho mi smeka.. zato i imam zelju da nacuim sama to praviti..

ovaj tvoj recept isto ne zvuci lose... zanima me smao jel rakove gotove kuhanje kupis....

racici na spoanjloski nacin.... maslinovo ulje ne malo, dosta bjelog luka na vece komade izrezati, cayenn bibber so i uprziti ih tako u toj smjesi... svjezi crni kruh...

njami njami

[quote name='EcI PeCi PeC' timestamp='1328957377' post='448986']
ja shushi obozavam.. ono pravo plaho mi smeka.. zato i imam zelju da nacuim sama to praviti..

ovaj tvoj recept isto ne zvuci lose... [color=#ff0000]zanima me smao jel rakove gotove kuhanje kupis[/color]....

racici na spoanjloski nacin.... maslinovo ulje ne malo, dosta bjelog luka na vece komade izrezati, cayenn bibber so i uprziti ih tako u toj smjesi... svjezi crni kruh...

njami njami
[/quote]

jo jo...gotove kuhane...a kavijar od pastrmke,onaj crveni :)

Guest
zlato za jesti ima malo gdje kupiti. u bosni nisam vidjela nigdje u ch inace u luxus-trgovinama i preko interneta mozes naruciti. jela sam to par puta. nema nikakav ukus al izgleda fenomenalno :)

Guest
ja jela mangostan sad kad sam bila u sri lanki :) to je voce neko sto do prije paar sedmica nisam nikad jela :) al he slatko je stvarno :)
[img]http://angels-traumwelten.de/Gewuerze/Bilder/mangosteen-fruit.jpg[/img] Edited by _Sany_