Jump to content
selma90

Jeste li zahvalni na svemu što imate?

Recommended Posts

Ovo je riječ sa hiljadu lica, odnosno hiljadu značenja. Možemo ju koristiti u toliko situacija, a nažalost vrlo se rijetko spominje. Nekako, čini mi se da je sve manje ljudi zahvalno. Zahvalnost se može povezati i sa skromnošću jer često čujemo od skromnih ljudi da su zahvalni na svemu što dobiju, ostvare i slično. Zahvalnost je "čudna biljka": nije je čak lako niti definirati. Izvorno latinsko značenje ove riječi ukazuje na velikodušnost.

Često smo skloniji uočavati negativne stvari koje nam se događaju i primjećivati nešto loše, no što smo spremni biti zahvalni na sitnicama, no i na životu kao takvom. Iako zvuči kao klišej, koliko je ovog trenutka gladnih, izloženih hladnoći, koji bi bili najsretniji na svijetu kada bi imali djelić onoga što mi imamo. Pri tome ne misli se samo na materijalne stvari već i na ljude koji nas okružuju, tople domove,radna mjesta, obitelji, ljude koji nas vole...

Neki su zahvalni na malim stvarima, a nekima je riječ zahvalnost potpuno strana. Izraziti zahvalnost doista je lijepi osjećaj, osobito ako svoju zahvalnost uputite nekoj osobi jer sigurno znate da se dobro vraća dobrim.

Ako ste zahvalni na onome što trenutno imate to ne znači da morate zaboraviti svoje ambicije i ne željeti više i bolje. Uvijek treba pokušati ostvariti svoje snove, no u isto vrijeme i cijeniti one koje smo već ostvarili i koji naš život čine kvalitetnim, ispunjenim i vrijednim svakog trenutka.

Na čemu ste vi zahvalni i smatrate li zahvalnost jednom od važnih vrlina?

Koliko vam je draga riječ hvala? Tako je jednostavna, no ponekad nam je teško izgovoriti ju ili to ne smatramo važnim.

nisam....nit necu da budem zahvaljen.

Zahvalan sam samo na onome sto su mi roditelji dali i oni oko mene bez da nesto traze za uzvrat odmah ali uvijek sam za to da trebam vratiti uslugu.

• Upvote 1

Skromnom insanu ne treba puno za sreću. :D

Zahvaljujem bogu na troje zdrave i pametne djece. :) 

Zahvalan jesam,jer se sjećam i loših vremena i znam da je moglo biti puno gore. Nije mi žao da materijalne stvari podijelim sa onima od kojih imam više. Ne zavidim onim koji imaju više od mene, već se radujem njihovim uspjesima sve dok se ne počnu hvaliti.

Zahvalana sam, na puno toga,..Imam zdravu i pametnu djevojcicu, zdravlje i mene za sada sluzi dobro, brata i sestu takoder... roditelji zivi, zdravi.mladi penzioneri..Radim posao koji volim....

Mislim da nije tesko biti zadovoljan, ako covijek malo bolje pogleda oko sebe i prepozna zadovoljstvo..

Nisam zahvalna na bolesti (imam i nju, jelte) ali sam i kroz nju svasta naucila. Zahvalna sam da nije gore nego sto jeste.
Zahvalna sam na divnom djecaku, dobroj familiji, odlicnim prijateljima (virtualnim i RL), dobrom okruzenju i na cinjenici da sve sto imam sam stekla sa svoje dvije ruke. Ipak, najzahvalnija sam na zdravoj pameti, ne d'o Bog nemati je. :)
  • Upvote 1

A kome bi to trebao biti zahvalan?

Treba se truditi, treba dii guzu pa nesto uraditi za sebe pa ako ne ide znate bar da ste sve pokusali

Bez obzira na neke  probleme koji me prate ja sam uglavnom zadovoljan sa onim sto sam postigao

Moglo je i bolje ali......