Jump to content
selma90

Jeste li zahvalni na svemu što imate?

Recommended Posts

[font=inherit]Ovo je riječ sa hiljadu lica, odnosno hiljadu značenja. Možemo ju koristiti u toliko situacija, a nažalost vrlo se rijetko spominje. Nekako, čini mi se da je sve manje ljudi zahvalno. Zahvalnost se može povezati i sa skromnošću jer često čujemo od skromnih ljudi da su zahvalni na svemu što dobiju, ostvare i slično. Zahvalnost je "čudna biljka": nije je čak lako niti definirati. Izvorno latinsko značenje ove riječi ukazuje na velikodušnost.[/font]

[font=inherit]Često smo skloniji uočavati negativne stvari koje nam se događaju i primjećivati nešto loše, no što smo spremni biti zahvalni na sitnicama, no i na životu kao takvom. Iako zvuči kao klišej, koliko je ovog trenutka gladnih, izloženih hladnoći, koji bi bili najsretniji na svijetu kada bi imali djelić onoga što mi imamo. Pri tome ne misli se samo na materijalne stvari već i na ljude koji nas okružuju, tople domove,radna mjesta, obitelji, ljude koji nas vole...[/font]

Neki su zahvalni na malim stvarima, a nekima je riječ zahvalnost potpuno strana. Izraziti zahvalnost doista je lijepi osjećaj, osobito ako svoju zahvalnost uputite nekoj osobi jer sigurno znate da se dobro vraća dobrim.

Ako ste zahvalni na onome što trenutno imate to ne znači da morate zaboraviti svoje ambicije i ne željeti više i bolje. Uvijek treba pokušati ostvariti svoje snove, no u isto vrijeme i cijeniti one koje smo već ostvarili i koji naš život čine kvalitetnim, ispunjenim i vrijednim svakog trenutka.

Na čemu ste vi zahvalni i smatrate li zahvalnost jednom od važnih vrlina?

[font=inherit]Koliko vam je draga riječ hvala? Tako je [font=inherit][u]jednostavna,[/u][/font] no ponekad nam je teško izgovoriti ju ili to ne smatramo važnim. [/font] Edited by selma90

zahvalan sam jer sam zdrav imam djete i zenu zdravi i nije mi tesko ni za neke druge stvari reci nekom hvala ali nisam od osoba koje za sve zahvaljivaju ali jako dobro zapamtim dobro ucinjeno prema meni od strane osobe kojoj bi trebao zhvaliti,.

Zahvalna sam sto imam djete zivo i zdravo, zahvalna sam za zdravlje i svoj dansnji zivot.
Zahvalna sam sto imam partnera zivotnog ovakvog kakav je.
Zahvalna sam svojoj sestri koja mi je otvorila oci jednim komentarom posle razvoda..
itd itd itd itd iitd itd....

zahvalna sam sto sam ziva i zdrava, sto mi je najbitnije. zahvalna sam sto zivim svoj zivot i prolazim, kad dodju, kroz lose dane kao i kroz dobre. imam svoje roditelje, svoju sestru i prijatelje oko sebe, zahvalna sam i na tome i na svemu drugom sto imam.

nije mi tesko reci hvala, za bilo sta. po mom misljenju to je znak paznje i respekta. cijenim sve sto mi neko ucini, pa je najmanje sto ja mogu uzvratiti bar ta jedna rijec - hvala.
  • Upvote 1

Ovo bi mogla biti najpozitivnija tema trenutno. :)
Nije mi teško reći hvala,i uvijek kažem kad sam zahvalna.
A na čemu sam sad zahvalna?Mlada sam,zdrava,školu završila,imam dobre roditelje,par dobrih prijatelja,zdravu vezu,zdravo kumče...Uvijek može bolje,ali sretna sam s ovim što imam. Ali nisam zahvalna na tome što je kugla sladoleda marka,to me satra. :D
I zahvalna sam ljudima koji kad ujutro ustanem mi pozivom ili porukom izmame široki osmijeh. :D
  • Upvote 1

Zahvlana sam na mnogo stvari, prvo jer sam zdrava i ziva, sto imam roditelje casne i postene ljude, koji se uvijek trude da i aj to postanem, za svoju veliku familiju koja nije savrsena, ali ne bi je mijnjala za drugu...sto sam srela jednog insana koji mi svaki moj dan ucini posebnim, zahvalan sam za prijatelje, ali i za hasume, jer da nema hasuma, ne bi znala cijeniti prijatelje...eto bom zahvalna sam jos na puno toga...:D

I da, svaki dan korisitm rijec hvala taman da bi se zahvalila na donesenoj casi vode, i volim cuti kad mi se neko zahvali, ali ono od srca, a ne ofrlje...takvo hvala ne volim cuti...:D

[quote name='Amren' timestamp='1315226944' post='439581']
Zahvlana sam na mnogo stvari, prvo jer sam zdrava i ziva, sto imam roditelje casne i postene ljude, koji se uvijek trude da i aj to postanem, za svoju veliku familiju koja nije savrsena, ali ne bi je mijnjala za drugu...sto sam srela jednog insana koji mi svaki moj dan ucini posebnim, zahvalan sam za prijatelje, ali i za hasume, jer da nema hasuma, ne bi znala cijeniti prijatelje...eto bom zahvalna sam jos na puno toga... :D

I da, svaki dan korisitm rijec hvala taman da bi se zahvalila na donesenoj casi vode, i volim cuti kad mi se neko zahvali, ali ono od srca, a ne ofrlje...takvo hvala ne volim cuti... :D
[/quote]
Još da je u onu bijelu kućicu kako utrpati internet tek bi bila zahvalna :D

I te kako da sam zadovoljan onim sto imam. Ali, i zahvalan na tome. Ne da je ovim, do sada stecenim, potpuno zadovoljena moja potreba za napretkom u svakom pogledu. Ima tu jos dosta da se radi prije nego sto me reuma, isijas i ostale bolescine prikuju za krevetac. :D Na privatnom planu sam vise nego zadovoljan. Na poslovnom, doduse, nesto manje...ali to je sklop raznoraznih okolnosti koje nisu urodile zeljenim plodom. Jel ' se to tako kaze?! :D Isto tako nisam zadovoljan cinjenicom sto sam dobar dio radnog vijeka proveo van svoje domovine. Ali, i to je sklop raznoraznih okolnosti......A mozda bih zbog toga trebao biti sretan?! Tko ce ga znati?! :D
Ono sto me cini sretnim je stabilna porodica ciji su clanovi zdravi, obavljaju redovno svoje dnevne aktivnosti iako su do nedavno pretrpljeli teske zdravstvene probleme. Oporavljeni smo i svoje zdravlje redovno kontrolisemo. Kazu da se ovako i 80-ta moze dozivjeti. Ne bi li bog dao! :D

[quote name='pingvin' timestamp='1315227068' post='439582']
[/quote]

A kako znas da nemam net? Kolega, ne podcjenjujte ni mene, ni ljude s kojima se ja druzim....:D puni smo iznenadjenja...:P

[quote name='Amren' timestamp='1315228064' post='439586']

A kako znas da nemam net? Kolega, [b]ne podcjenjujte ni mene, ni ljude s kojima se ja druzim[/b].... :D puni smo iznenadjenja... :P
[/quote]
[b]ne podcjenjujte ni mene, ni ljude s kojima se ja druzim[/b].:D

[quote name='pingvin' timestamp='1315228673' post='439589']
[b]ne podcjenjujte ni mene, ni ljude s kojima se ja druzim[/b]. :D
[/quote]

Ne daj Boze da to radim...:D znas na cemu sam zahvalna "jer su ljudi s kojima se ja druzim" izasli "tebi i ljudima s kojima se ti druzis" u susret....:D

A sad neka na ovom ostane...:)

ja sam jako zahvalan
[quote name='pingvin' timestamp='1315227068' post='439582']
[/quote]

komšo ti si pun ideja, jelda ti imaš [u][i][b]wireless ? [/b][/i][/u]:D

------

Zahvalan sam što sam ispostio ovaj Ramazan, i što sam upoznao normalnu osobu s kojom želim doživjeti 100-tu ...
  • Upvote 1

zahvalna sam sto mi je Bog podario pamet, vidim da je danas taj dar mnoge promasio :D
  • Upvote 1

Ja volim reci svojim poznanicima kad me pitaju kako je??? Kazem " da je ista bolje nebi bilo zanimljivo" :)
Jes vala nekad se zamislim u onom lamborghini gallardo, pa cak ponekad osjetim potrebu za kakvim bazenom u dvoristu!!! Ali to je valjda u naletu umora kad sta radim pa "presaldam od posla" :D

Skroman jesam, pase mi sve :) nemam cak ni potrebe za nekim markiranim stvarima ili luksuznim rezidencijama (osim za pojesti)
Ali sto sam vise skroman to vise para i stvari imam, sto je skroz cudno?! pomislim nekad da sam skrt pa uzmem bliznjima sta da se rijesim tog osjecaja xD

[quote name='Daisy' timestamp='1315295232' post='439663']
zahvalna sam sto mi je Bog podario pamet, [b]vidim da je danas taj dar mnoge promasio [/b] :D
[/quote]
Bogu hvala sto ti je barem i to podario :D Morao se je vidan nedostatak na drugim poljima necim nadoknaditi. :D Edited by Punisher

e dete jos uhvatite se za ruke i na kraju recite ,,amen,,
  • Upvote 1

Posted · Hidden by x-men, September 8, 2011 - No reason given
Hidden by x-men, September 8, 2011 - No reason given
Ne samo zahvalna, nego svaki dan sve vise i vise.. Kad procitam ovdje neke mizerne komentare i skontam te neke horiconte i poglede na zivot svjet ljude vjeru, djecu neciju....

fale mi iphon 4S, imac, ipad i jos neke stvari alzahvalan sam na ovom sto imam ... xD

"Zahvalim na zdravlju, a svega ostalo ce biti....." :)

hvala Allahu dž.š.na svemu sto imam,jer to sto imamo na ovom svijetu je i onako privremeneo samo na koristenje,a na buduci vjecni svjet sto budemo imali(ponjeli sa sobom) to nam ostaje zauviijek.

Zahvalna sam na svemu, hvala dragom Allahu

Bog dao narod ne vjeruje

zahvala sam za sve sto imam i sto mi se pruzi ... i za losa iskustva sam zahvalna nauci insan mnogo sta :) ... ponajvise sam zahvalna za dvoje divne djece i sto su mi zivi i zdravi oni su na prvom mjestu