Jump to content
Sign in to follow this  
auslanderka zauvjek bosanka

Kamuflaza

Recommended Posts

Ono sto kod vecine djece pali je ta "kamuflaza" pri ishrani.

Prica mi zena kako pohuje patlidzan i tako pripremljen daje ga djeci i ona ga bez problema pojedu,pricala mi da isto nece ribu na sto sam joj predlozila tuna pljeskavice,kaze nakon sto su djeca i zadnji komadic smazala jedva njoj ostalo parce da proba,da su mislili da se radi o pljeskavicama :)

Koliko vi skrivate hranu djeci ili nemate potrebe za tim?

Kao male bebe jeli su sve, kako su rasli počeli su se ćušiti na neku hranu, posebno povrće .....međutim, isto se služim sa "podvalama" prilikom pripreme hrane. Sin je već poprilično to prevazišao, i svakim danom je manje onog što neće da jede.
Npr. tikvice ne vole, ali juneću šniclu u umaku od tikvica sa slašću jedu, pohani patlidžan u sendviću itd. Ono što kod moje kćerke najbolje "pali", uključim je u pripremu ručka, i onda ona obavezno hvali svoj ručak i jede ga. :D

Posto cu uskoro dobiti jedno veliko i tudje dijete, koje je izbirljivo na hrani...moram nauciti par trikova, jer sve sto je zdravo, nece da jede...:(

Vecina djece je prebirljiva i dobro je znati te male tajne da jedu ono sto je zdravo...dok sam bila mala, luk i miris luka nisam nikako podnosila, dok moja mama mi nije objasnila razliku izmedju bureka s lukom i bez...:D i skontala da uopce nije lose, i od tad nemam nekih vecih belaja...

Posted · Hidden by auslanderka zauvjek bosanka, September 5, 2011 - nema veze s temom
Hidden by auslanderka zauvjek bosanka, September 5, 2011 - nema veze s temom
Ja volim ćevape duplom lepinjom kad nakrha luka.. :D

Posted · Hidden by auslanderka zauvjek bosanka, September 5, 2011 - nema veze s temom
Hidden by auslanderka zauvjek bosanka, September 5, 2011 - nema veze s temom
Meni mama uvijek supu kamuflazira ko cevape :P i ja je uvijek pojim ili se kaze posrcem xD
  • Upvote 1

Imam sina jos malo ako bog da punih 11 godina.. Mislim kako se rodio da sam mu extra hranu nisam skuhala..Od malerna sta je za sto dolso moralo se jesti ilio bar probati... Ionak nije nikad smao jedno na stolu.. i mogu reci da je to po meni skorz ispravno..

Danas nema belaja, jede skoro sve.. U zadnje vrijeme paprike izbjegava...

Nevidiom potrebu da se djeci iz pocetka moraq titrati i glumiti.. Meni je to laganje djeteta... i uciti ga da mu se oci zamazju...

ovo s lukom je stvar vise kako ga isjeces u hrani,ja se sjecam da ga je mama stavljala u grah a ja ga redovno izbacivala,sama sebi tj nama kad kuham uvijek ga isjeckam sitno jer mi je tako najbolje on se fino stopi s hranom,daje okus a nema ga :)

a ako bi kojim slucajem izgorio kruh,pa te zapala snita,nije se bacala nego se jela jer ko jede izgoritog kruha ne boji se grmljavine hehhe... paz te fore :)