Jump to content
barca

Šta se desava u cazinskoj Gimnaziji?

Recommended Posts

[quote name='Orion' timestamp='1314223892' post='438071']

Dječko, koji je bio učenik generacije, zavrsio je sa mnom u generaciji, nije položio prijemni jer se nije ni pripremao za to i to znam jer sam svojim očima plavim gledala. Takođe bio je miljenik drage nam i uvažene prof. VesIlke i to svi znaju i zato je i bio učenik generacije, al o tom - po tom, duuuuuuga priča. :D Aliiiiiiiiiiiiiii ne znači ako se ne nauči da se ne može dobiti 2. Prof je 100 puta ''dijelila 2'' na zadnjim časovima nakon što bi učenicima zadala lekcije koje će naučiti, stvarno bila je fer. Al sine navikla mala imati 5 u osnovnoj pa misli isto če i u gimnaziji.

Djevojka ove godine nije položila prijemni jer su napravili masakr na medicini, znači od preko 150 prijavljenih, a položilo ih je 25 i nije jedina bila učenik generacije koji nije položio prijemni. Kažem dođe ti da zaplačeš kad vidiš šta sve ljudi znaju :D
[/quote]

Inace miljenici profesorice Veselke, najcesce ujedno i ucenici generacije, ne prolaze dobro na tim prijemnim ispitima, a kasnije ni na fakultetu. Zivot je najbolji korektiv za svu gadost i neprincipijelnost pojedinih profesora u Gimnaziji od cije vaspitne i obrazovne misije nije ostalo mnogo, ali se zato zdusno radi na poboljsanju nataliteta :D

Unatoc svemu naprijed napisanom, ja sam zadovoljan s onim sto sam ponio iz Gimnazije, jer mi je bilo i vise nego dovoljno da budem konkurentan svojom znanjem.

Violina je korektan u pojedinacnim slucajevima, barem prema meni, ali ne znaci biti korektan stati na stranu jednog studenta protiv profesorice Veselke, vec onemoguciti joj da radi onako kako radi, i ocjene dijeli na osnovu polozaja i zvanja roditelja, a ne stvarnog truda ucenika. Moje dvojke iz biologije su se pretvorile u zakljucene petice nakon intervencije kod direktora, ali stvarni heroj u svemu tome, i najpozitivnija osoba u gimnaziji je moja razrednica Almira Topic koja nas je poticala da ne budemo stoka i dignemo glas, kazemo sta i zasto nam smeta. Nazalost, vise je bilo onih kojima je odgovarao Veselkin nacin ocjenjivanja. Na kraju, ko je sisa, uvijek je bila i ostat ce mala provincijska zena, dok su profesorice kakva je Almira Topic, bila i ostala, gospodja koje se mnogi njeni ucenici sjete po dobru. Edited by Falcon
  • Upvote 1

ma dajte gdje ce ona sjesti i zagrijati stolicu,bas ste i vi nekakvi,da je grijala stolicu ko bi umjesto nje isao hodati po cazinskim kaficima,ko bi umjesto nje bio na facebooku,ne mojte curu kritizirati kriva je pripadnost direktora i nenog oca razlicitim politickim opcijama,da su njih dvojica bila u istoj stranci ona bi prosla.Pouka za njenog oca idi ti u tu stranku gdje je direktor.

[quote name='Orion' timestamp='1314223892' post='438071']

Dječko, koji je bio učenik generacije, zavrsio je sa mnom u generaciji, nije položio prijemni jer se nije ni pripremao za to i to znam jer sam svojim očima plavim gledala. Takođe bio je [b]miljenik drage nam i uvažene prof. VesIlke i to svi znaju i zato je i bio učenik generacije[/b], al o tom - po tom, duuuuuuga priča. :D Aliiiiiiiiiiiiiii ne znači ako se ne nauči da se ne može dobiti 2. Prof je 100 puta ''dijelila 2'' na zadnjim časovima nakon što bi učenicima zadala lekcije koje će naučiti, stvarno bila je fer. Al sine navikla mala imati 5 u osnovnoj pa misli isto če i u gimnaziji.

Djevojka ove godine nije položila prijemni jer su napravili masakr na medicini, znači od preko 150 prijavljenih, a položilo ih je 25 i nije jedina bila učenik generacije koji nije položio prijemni. Kažem dođe ti da zaplačeš kad vidiš šta sve ljudi znaju :D
[/quote]

Ja sam isla u gimnaziju, a poznajem i nekoliko profesora privatno tako da sam prilicno upucena i mogu reci da ovo nema nikakvog smisla jer u gimnaziji niko ne sljivi Veselku ni 5%. Profesori jedva cekaju da ona ode u penziju kao i ucenici. Ucenik generacije se bira na osnovu prosjeka (5.0 kroz sve 4 godine, i na maturskom) i to je prvi i glavni uslov, a dalje po priznanjima i nagradama, tj, ucescima u takmicenju. Jedino kako Veselka moze da utjece na taj izbor (sto je i uradila u mojoj generaciji ali ne vjerujem da je bilo ciljano s tom namjerom) da zakljuci 4 nekom uceniku i tako mu pokvari sansu da bude ucenik generacije.

A sto se tice same teme, ovo je glupost da ne moze biti veca. Da se to tvrdi za samo jednog profesora, nekako bi i prosla prica, ali za 5 profesora, pa nema sanse.

[quote name='Krokodil Dundee' timestamp='1315680522' post='440204']
ma dajte gdje ce ona sjesti i zagrijati stolicu,bas ste i vi nekakvi,da je grijala stolicu ko bi umjesto nje isao hodati po cazinskim kaficima,ko bi umjesto nje bio na facebooku,ne mojte curu kritizirati kriva je pripadnost direktora i nenog oca razlicitim politickim opcijama,da su njih dvojica bila u istoj stranci ona bi prosla.Pouka za njenog oca idi ti u tu[b] stranku gdje je direktor[/b].
[/quote]
Koja je opcija direktor?

[quote name='diesel' timestamp='1315753177' post='440273']
Koja je opcija direktor?
[/quote]
pa potrazi clanak o tome pa procitaj koja je opcija. Edited by Krokodil Dundee

vi pricate ovdje o kriterijima znanja povisti ovo ono.. jestel se malo zapitali da u gimnaziju dolaze sada neki novi klinici tj novi porefsori ..)sto su malo daleko od toga da rade u gimnaziji ) nije cazinska gimnazija kao sto je nekad bila .

Pozdrav Edited by ASSKER

[quote name='ASSKER' timestamp='1316043927' post='440601']
vi pricate ovdje o kriterijima znanja povisti ovo ono.. jestel se malo zapitali[b] da u gimnaziju dolaze sada neki novi klinici tj novi porefsori[/b] ..)[b]sto su malo daleko od toga da rade u gimnaziji [/b]) nije cazinska gimnazija kao sto je nekad bila .

Pozdrav
[/quote]

1. pppaaaaaaaaaaa, nešto im fali??????

2. a po čemu si ti to zaključio???????? gdje bi trebalo da rade, u frizerskim salonima, na baušteli ili...... :) ???????

[quote name='racing/7005/' timestamp='1316289240' post='440790']

1. pppaaaaaaaaaaa, nešto im fali??????

2. a po čemu si ti to zaključio???????? gdje bi trebalo da rade, u frizerskim salonima, na baušteli ili...... :) ???????
[/quote]

ne kazem ja da njima nesto fali. da bi dosli d toga znaci presli su dug put.

Fali im ona strogoca i ono drzanje stava i u ocjenjivanju i, davanju znavanja itd sl.. :) da se zna npr kad spomens ime predmeta da se ukenjas odma a nekamol predavaca :)

pogresno si portumacio ili se ja pogresno izrazih..

pozz Edited by ASSKER

[quote name='ASSKER' timestamp='1316304152' post='440802']

ne kazem ja da njima nesto fali. da bi dosli d toga znaci presli su dug put.

Fali im ona strogoca i ono drzanje stava i u ocjenjivanju i, davanju znavanja itd sl.. :) da se zna npr kad spomens ime predmeta da se ukenjas odma a nekamol predavaca :)

pogresno si portumacio[b] ili se ja pogresno izrazih..[/b]

pozz
[/quote]

biće da je ovo drugo :) .

a što se tiče ovog: davanja znanja, stava, ocjenjivanja, strogoće........., ma ima tu svašta nešto, ali sjest će to sve na svoje vremenom ;) .