Jump to content
Sign in to follow this  
auslanderka zauvjek bosanka

Ponasanje prema djeci

Recommended Posts

Sama se nadjem u situaciji kad sam negdje u gostima da moram popustiti od svog zacrtanog da bi bebac bio mirniji, popustljiva...krivo mi bude a opet se sjetim da nisam kod kuce i ne mozes znati kako kome smeta djeciji plac.

Ne mislim sad na udaranje pred gostima i u gostima,nego jednostavno da se nekad u nekim situacijama mora zazmiriti i preci preko svog za mir i tisinu u gostima.

Fala Bogu bebac je stvarno dobar al treba razlikovati i sam plac djeteta,moj je bas "keljav" kad su zubi u pitanju :) inace ne place uglavnom se izmazi s svim gostima :D ali smo imali sitauciju s zubima,tako da smo morali malo vise da popustimo.

Uglavnom da li radi reda,mira i svega u gostima neke stvari propustiti ili ipak drzati se onog kao kod kuce zacrtanog? Edited by auslanderka zauvjek bosanka

djjecom treba biti isti kuci i u gostima.. znaci ako hoce da se na TV uspenje jer mu bas volja za tim treba mu popustiti... ne treba.. plac se kad tad smiri...

djecjeg placa se ne treba stiditi...

Ja srecom zasad nemam problema kad odem negdje djecom, Nail je jos mali a Mehmed je u gostima inace dobar, kad hoce da nesto dira pogleda u mene ako kazem NE on to ostavi, inace se igra sa svakim kad negdje odemo tako da bas nemam problema sto se tice toga da bi plakao ili divljao. Moguce da cu imati kasnije kad bude veci, nikad se ne zna .... Ne treba im sve bas dopustiti u gostima, nek se isplacu radije nego da dobiju nesto sto ne smiju dirati, od placa im nista nece biti i smirit ce se kad vide da placem nece dobiti sto zele, a gosti ce razumijeti da je to samo dijete i da mu je neke stvari malo teze objasniti. Ne treba nikome zamjeriti na djecijem placu nit se toga treba stidjeti ...
  • Upvote 1

Moja mama kaze da se djeci objasne neke stvari prije odlaska u goste...:D e sad kako je bilo sa mnom kad sam bila beba...ne znam...:D znam da sam bila maza i uvijek me se moralo ninati inace niko mira nema...

Uvijek sam zato da se malo u gostima i pred gostima popusti, ali do odredjene mjere....a i ruzno je kad dijete svojoj silom hoce da dobije sta zeli....

Jedva cekam da dodje dijete koje ze zeli propeti insau na glavu da mu kazem pred ocem i materom: Sjedi tu nemoj da te kroz prozor bacam !!! xD

Nisam s tim imala nikad problema, je li to i do same djece da su poslušna sama od sebe (jer ne razumijem kako neko može reći da ne može djetetu ništa, ili ne znam šta bih mu/joj) ili do našeg stava kao roditelja, ili kući ili u gostima ili kod didi, nani ista su pravila vrijedila. Kad su veći bili, znalo je doći do pokušaja "iskorištavanja situacije" bilo u gostima ili dok su gosti, ali počelo je na pokušajima tako i završilo.
Nisam gledala na "hator" ničiji, odgoj moje djece je moj problem, i na kraju svi ti koji bi i nešto zamjerili iza mojih leđa će prokomentarisati, onda neka komentarišu dok ja furam fazon svoj.
  • Upvote 3

ah i moja mama je prical a i govorila, al boga mi kako znam sta je djete :D

Ciklama tako to i treba da bude, zbog hatora roditelji djecu izkvare...