Jump to content
Sign in to follow this  
auslanderka zauvjek bosanka

Kad probusiti usi djetetu (curici) ?

Recommended Posts

Posto sam ove god mislila bebacu usi busit,ipak sam odustala nekako mi jos maji za to pa sam to odlozila za slijedecu god ako Bog da.

Vidim da neki cim navrsi god buse usi,pitam se kako se nakane na to,uzimajuci u obzir da je to jos majo,i da su usne resice jos majecke,a i bol na to sve :(

Kad probusiti usi i sta mislite o ovim djecacima koji od neke 3-4god vec imaju probusene "dijamanstke" ronaldinjo usi :D

moj sin bio skorz mali... kad je jedne prilike da zeli mendjusu.. otisli sjeo , probusila mu uho.. malo se trzno.. u medjuvremenu je izvadio mendjusu.. sad nije zanimljiva

ja mislim da je bolje dok je dijete manje, nije to nista strasno, prodje to brzo :)
  • Upvote 2

Ja sam se razmišljala/premišljala kada to odraditi, i ne znam tačno koliko je mjeseci (nije godina) moja princeza imala kad je ostala kod mojih roditelja, kad smo došli po nju imala je uhice probijene i u njima kao dvije male tačkice - naušnice. Moji su je odveli, odradili bez mog znanja, i nije mi bilo nimalo krivo............................... sjećam se da su rekli da joj se samo bradica zatresla kao da će zaplakati, nekako je to urađeno da je resica utrnula i nabrzinu bilo gotovo.

Posted · Hidden by auslanderka zauvjek bosanka, August 17, 2011 - nema veze s temom
Hidden by auslanderka zauvjek bosanka, August 17, 2011 - nema veze s temom
To je veoma zajebana nauka, tesko ces ti curici probusiti uho :(

Smatram da je to bolje odraditi jos dok je manja...moji su meni to odradili kad sam imala godinu dana...i za prvi rodjendan dobila na poklon troje nausnica...koje naravno nikad nisam nosila....samo one malene...:)

I jos nesto da to odradi profesionalna osoba, koja nece sfuseriti, pa napravi rupice da se vidno vide razlika u visini...:(

Ma nije to strašno ni kasnije.Ja se sjećam kad su mene odveli da mi čiko puca pištoljem u uho :D Imala sam 3 godine,i nisam ni zaplakala.A recimo druga sestra se rodila malo prije rata,pa joj je komšinica u ratu bušila uši,i to je bio pakao,a ovoj trećoj nisu nikad ni probušili uši a ima 13 godina sad. :D
Kad je dijete skroz maleno,ne možeš mu baš objasniti da ne dira uši ako ga zaboli a ako je malo starije,onda neće sigurno samo dirati jer boli. :D
  • Upvote 1

Posted · Hidden by auslanderka zauvjek bosanka, September 2, 2011 - bezvezan komm
Hidden by auslanderka zauvjek bosanka, September 2, 2011 - bezvezan komm
nista lakse.. nedo bog veci belaja oko djeteta...

dajte zene, nije to odrezati uho, nego smao mendjusicu staviti ;)

ne pravite od komarca slona ;)

Jasno da se to radi kod osoba koje se bave s tim,a ne kod komsija :)

Mene je i mama odvela,a ja ko veca busila sama seb (al to je dr prica)

Ne znam meni je nekako to jos majecko pa eto,da neko uradi mimo mene ne bi mi bilo drago.

Jos mi je zao :)

meni su kad sam imala godinu dana probusili nesjecam se kako je bilo ali iskreno ne volim mendjuse tako da jos ne razmisljam kad cu Nani probusiti usti mada vec ima jedne mendjuse dobila od svekrve za poklon tako da vidjet cemo mozda za koju godinu dvije :)
  • Upvote 1

svim majka mi preporucila da nepanice oko nebitnih stvari, da cuvaj zivce za one ozbiljne i vece stvari...

Samo od allaha trazite da vam djeca budu ziva i zdrava.. i molite se da nikad nesto opasno nedozivite...

sta ljepse ima nego kad je djete poraslo medjusica se stavi, musko se osuneti :) pa prohoda pa vozi biciklo... pa ovo pa ono.. netsavljate djecu u vatu i stite od svega..

kad se sjetim kad je moj sin naucio voziti biciklo vozi i od radosti mene zove, aja rasten rasten ko da je u avionu :)

Ja sam danas svojoj bebici probila uši iako nema još punih devet mjeseci. Nije ni a rekla. Tako mi je medena sa menđušicama, prava maja bebi-princeza. :wub:
  • Upvote 1

halloooooooo- nemojte busit muskoj djeci usi ., kad odraste nek sebi busi sta hoce ,- niste vi toliko cool koliko to zelite biti .. spustite se ,. ne zaboravite da ste vi ljudi iz koprivne,podgredine,vrnograca,stijene - a oni sto su iz carsije(cazina) nek se nista ne ufuravaju to je jedno naselje sa malo vise kuca.. miiiiiiiiiiiiirrrrrrrrrrr
  • Upvote 1

Muskoj djeci tj sinovima ako Bog da ne planiram ja ni busiti usiju ... iskreno meni se to ne svidja u opsta ... za curicu svoju imam u planu samo ne znam jos kad ... vidjet cemo mozda uskoro a mozda i ne :D .... stvarno mi mendjuse za muskarce nisu pa nek se ljuti tko hoce

Svaka cast Zelka , drago mi je da u nasoj lijepoj krajini ima jos normalnog svijeta .
ps. uz mindjuse danas kod muskaraca idu i pocupane obrve (0stane samo crta od obrva) bljak...
kad vidim tipa sa horozovic frizurom ,mindjusama u usima i tetovazom na vratu .. zgadi mi se vecera

Ja sam cekala da moja djevojcica poraste i sama pozeli imati mindusice u usima.... .. a ovdje ionako ne buse usi prije nego djete ima 3 godine...

Izmedju 1. i 2. godine..

Prerano je to - zamisli dok su u vrtiću u igri - vrlo lako se povrijede... Bolje je kad poraste i sama to poželi .. O njenim usima se radi - ima pravo na licni izbor !

:D ne znaci ako je djete da nema pravo izbor !

Envoyé de mon iPhone en utilisant Tapatalk

Zamisli u vrticu dijete u igri stane na kockicu i povrijedi nogu... Ne treba slati u vrtic ??? :D :D

Moja sestra je nakon godinu i po svojoj curici probila usi, i nikakvih problema..

Ja sam svojima od par mjeseci probila uhice, stavila one mini naušnice i nikad nikakvih problema nije bilo. :)

U svakom slucaju ne preporučuje se bušiti uši prije 3 godine...

Envoyé de mon iPhone en utilisant Tapatalk

Ne znam da sam ikad čula ili pročitala da se ne preporučuje. :(

Kod nas se praktikuje rano probijanje ušiju najkasnije je oko jedne godine,  moje su bile oko 9-10 mjeseci, isto kao što sunećenje dječaka ide odmah nakon tri mjeseca starosti. Što se curica tiče i probijenih uhica ne znam da sam ikad čula da je bilo nekih problema.

Možda bih ja čekala godinu, ali su bile sa malom kosicom, iako sam im oblačila haljinice, mašnice znali su pitati jesu li dečkići ...  :D

Edited by Ciklama

Ovdje ima nasih sto probuse usi djeci dolje kad su na odmoru, ali curica ne smije u vrtic sa nausnicama.
Ma koje nas pitao od koliko godina cemo busiti usi.?