Jump to content
Amren

Iskrenost!

Recommended Posts

Svaki dan cujemo kako se kod ljudi cijeni iskrenost, postenje i slicno...a zapitamo li se ikad to jest stanemo li pred ogledalo i zapitamo li sebe same koliko smo mi ustvari iskreni...:D

Ustvari, znamo li mi ustvari znacenje rijeci iskrenost....vidjeli smo da je iskrenost kad neko ne prezre ni pred cim pa napada samo zato jer ne dijelimo neciji pogled na svijet...cak ako treba preko leseva do cilja...ako je to iskrenost, onda nas stvarno zalim....ili je to samo tapsanje po ledjima da se nadje zgodno mjesto za ubosti noz u njih...

De da sad vidim i cujem koliko smo iskreni, i znamo li biti iskreni ili je bitno danas biti "lazno iskren"....

kad dodje mak na konac onda sam iskrena :) ali volim svrnuti ovako malo :) za dobrobit zajednice :D
  • Upvote 1

Nema toga da nikad ne slaže nešto,ili okrene malo priču.
Što bi ja mami rekla da je burek bio preslan,pa se ona nasikira bezveze? :D
Iskrena sam u većini vremena,ali nekad ovako za ručkom slažem. :D

Iskrena sam, ali sitne laže nikog ubile nisu :)
Jednom me iskrenost koštala, ali je bilo vrijedno toga :)

Ja sam takav insan da kad mi neko pase kao osoba ja to i pokazem, isto tako kad nekog ne volim, ne podnosim i nije mi drag i to znam pokazati....:D i to volim kod sebe....:D

Isto tako kad nekog upoznam, a on sav umiljat, sto bi rekli ljudi na ranu bi ga covjek nanio, a meni sve nesto sareno...i kad pokaze svoje pravo lice....znam da sam s razlogom izbjegavala tu osobu...:D

Meni bude drago da nikad kod takvih ljudi ja ne grijesim....uvijek ih prepoznam....:D na vrijeme...
  • Upvote 1

ja kad ne bi slago 2-3 puta na dan ja bi se obisio :)
  • Upvote 1

Ja moram reći sve u facu iste sekunde pa mi nama reži jezik, iz zene u zenu xD Ubij se, plači, skači al šta je istina, istina je :D

Najviše mrzim kad pitam nekog za savijet i on kaže pa ok je, a vidim mu na njuški/ci da laže :girlwerewolf: Ako nemam za nekog dobar savjet, ono kako bi postupila i prema sebi, neću mu ga ni dati :D

Bas ce ti ovi lazovi sa foruma reci jesu li iskreni :vinsent:

Ja jesam, iz zajebancije nekad nisam iskren.

Potpisujem @vikinga, zato jer ne moze se bez zajebancije.
  • Upvote 1

pa ljudi svi mi imamo sitnih lazi ... i to nije po men nikakav problem ...

al je men zalosno kada vidim nju/njega kako pise po forumu o iskrenosti a ovamo dvolicna kucka ... kupi sta ti kazes pa nosi dalje da to prepricava ...

reko bi insan da je bas tako kako ona pise ... al dovoljno je sjesti nekoliko puta i vidjeti da ni blizu toga sto pise ...

za iskren zivot treba imati muda ... a malo nas je sto to ima ...
  • Upvote 2

[quote name='lucky' timestamp='1313817910' post='437460']
pa ljudi svi mi imamo sitnih lazi ... i to nije po men nikakav problem ...

al je men zalosno kada vidim nju/njega kako pise po forumu o iskrenosti a ovamo dvolicna kucka ... kupi sta ti kazes pa nosi dalje da to prepricava ...

reko bi insan da je bas tako kako ona pise ... al dovoljno je sjesti nekoliko puta i vidjeti da ni blizu toga sto pise ...

[b]za iskren zivot treba imati muda ... a malo nas je sto to ima ...[/b]
[/quote]

Valjda je ovo u prenešenom značenju ........... :codemafia: ....... :D

iskrenost je ubila mnoge licnosti,zato bolje malo svrcati ali biti rodjen za to a ne kao sto lucky kaze prica jedno a znas da petljari bilo na oci ili preko nekog...

[quote name='BaroN' timestamp='1313796206' post='437445']
Bas ce ti ovi lazovi sa foruma reci jesu li iskreni :vinsent:

Ja jesam, iz zajebancije nekad nisam iskren.

Potpisujem @vikinga, zato jer ne moze se bez zajebancije.
[/quote]

Pa rekoh tu se "prse" s velikim kolicinama iskrenosti, kontala sam mozda nesto naucimo....mi "manje iskreni"...:D

Skontala sam da su ljudi iskreni kad i onoliko koliko im licno odgovara da budu iskreni u datom momentu...nazalost...sto se dakako vidi iz prilozenog...Moli Boga da sta cuje da odnese dalje, da bar odneseonako kako jest, vec to doradi....i ode to iz krajnosti u krajnost...:D
  • Upvote 2

[quote name='Amren' timestamp='1314017132' post='437742']

Pa rekoh tu se "prse" s velikim kolicinama iskrenosti, kontala sam mozda nesto naucimo....mi "manje iskreni"... :D

Skontala sam da su ljudi iskreni kad i onoliko koliko im licno odgovara da budu iskreni u datom momentu...nazalost...sto se dakako vidi iz prilozenog...Moli Boga da sta cuje da odnese dalje, da bar odneseonako kako jest, vec to doradi....i ode to iz krajnosti u krajnost... :D
[/quote]
A nemoj tako, BaroN je iskren, njemu profesionalna etika ne dozvoljava da bude neiskren :D

kakva sam takva sam,hoš meni hoš od mene,pa izvoli

nema tu cile mile, muljanja

[quote name='ljubičica' timestamp='1314473794' post='438522']
kakva sam takva sam,hoš meni hoš od mene,pa izvoli

nema tu cile mile, muljanja
[/quote]

nisi ti ljubicica...ti si kaktus :)...sa tobom se ne treba kaciti :)

Iskrenost necija kod neisgurni i nestabilni ljudi moze izazvati burne i maximalno seljaste reakcije...

Ovdje ima par pacijenata... Tacno su za istrazivati..

Zato ja volim forum.. ;)

Ko Dr. Freud uvijek se ima sta za prouciti i prokntati :D a inspiracije nikad dosta
  • Downvote 1

Neki dan rece jedna teta " danas su samo budale iskrene"...Skoro pa tacno, kad malo bolje covjek razmisli...

Cijenim iskrene ljude i volim istinu - ma kakva da je..., jer i sama sam takva!

Ma ne isplati se vjerujte, kad tad razbije ti se o glavu. Pogotovo na internetu. Tu ti je najbolje sve slagat od indetiteta, vjerskog opredjeljenja, obrazovanja, porodicnog statusa, adrese a sliku nikome ni slucajno pokazati, a na fb profil pod ime obavezno nekog rahmetlije. Provjereno fercera samo tako, jjos i poklone dobijes.

Na internetu nikad ne dajem lične podatke, niko ne zna moj identitet i ne objavljujem slike. Što se ti če ostalog, iskren sam 100%.

.

Ljude koje zaista poznajem sa netu (mislim dobro poznajem) znaju mi i ime i prezime, dijete, mater, buraza, sestre, ma svasta nesto.
Sa onima sa kojima sam bliska najcesce telefoniram ili kucam na telefonu tako da i to znaju.
Sta ja znam, ja volim sve otvoreno, takva, cudna. :)

To je u redu, stvar ličnog izbora.

Ali razlika je između fejsbuka i foruma, na fejsbuku imaš identitet iz stvarnog života, dok forum nudi opciju anonimnosti koja meni više odgovara. Ne zato što imam neku zadnju namjeru, nego zato što je to moj izbor.

Ma svakako, svako bira sto mu odgovara. Ja virtualna prijateljstva zapocinjem uz zamisao da se pretvore u RL tako da ne pravim razliku.
FB inace ne volim, rijetko koristim. :)

Jako sam iskrena, ponekad me kosta ali ja ne znam drugacije.
A sto se tice foruma i fb, tu ako vremenom steknem povjerenje onda i kazem ko sam. Na fb su mi uglavnom osobe koje licno poznajem. Neke nikad nisam vidjela osim na slici ali sa punim povjerenjem dadnem svoje podatke.