Jump to content
Sign in to follow this  
EcI PeCi PeC

nasilje u braku i vezi

Recommended Posts

[quote name='Amren' timestamp='1313687146' post='437210']

Kolega ja tebi odmah udarim plus jer si iskren.... :D Ne daj na se.... :D

Da je savrsen svijet ne bi zene bile u kuhinjama i stalno kuhale i slikale da imaju dokaza za to.... :D kao ja naprimjer...ja sam uvijek u kuhinji, a uvijek sam gladna...i tako to...znaci savrsenstvo ni blizu... :D
[/quote]

hvala kolegice a zene su naucile kuhati od muskaraca hihih i polako preuzimale kuhinju sa zeljom ne sa prisilom hihih,naravno da sam iskren pa kud puklo da puklo,al eto imamo svi svoja misljenja i treba uvazavati i boriti se za svoje misljenje i imati svoje misljenje...

Ma mnoge žene koje budu bjene, ne rastaju se ponajvise zbog djece, kome ce ona pripasti, jer nije njoj lako ostaviti djete sa budalom ni dok presuda ne padne,,, Ima tih slučajeva gdje zene koje su odrasle bez jednog roditelja posebno puno trpe, jer ne zele da i njihovo djece bude uskraćeno za roditelja, i da prolaze kroz teske tremitke, al u 90% nema napredka, i kad tad to zavrsi ;)))
  • Upvote 2

ma žensku treba tuci dimje na zici koliko to zna biti lopovo :)

[quote name='Dobar_Los_Zao' timestamp='1313265112' post='436654']
5[sup]2 [/sup]= 25

Vidi vidi, ovdje se moze i matematike štogod naučiti,

jos samo fali equation :bj:

-------------------

nego da se vratimo šamaranju...

ja sam za "tuču" svaku noć, a po potrebi i po danu... :D
[/quote]
hoces li moci izdrzati tim tempom,da ti se ne zgadi trecu noc :)

[quote name='x-men' timestamp='1313681609' post='437191']
i onako vi to svatite pogresno,kad se kaze da je u pitanju jezik vi dobro znate na sto se misli ali mnoge se prave naivne ili stvarno slabo kontate neke,ne mora se zena tuci zbog jezika ali kad se kaze jezik od toga sve krene,haj ti zaustavi jezicarku,ili odi od nje ili je plesni da joj jezik ode u trbuh,to je vase oruzje i time se branite,pa prihvatite i pleskanje ako ne znate pleskati rukama znate jezikom :)
[/quote]

ma kontamo mi sta ti hoces reci, naravno da nije ok da zena svasta govori muzu i da ga maltretira " jezikom " ali po prirodi muskarci su puno jaci od zena i nije bas ok da je udara, radije nek se rastanu ako misle tako nego da su zajedno, meni je najvise zao djece jer to sve gledaju i nemaju miran zivot a oni su odrasli i mogu to rijesiti na puno ljepsi i bolji nacin, naravno ko zna rijesit ce, ko ne zna i dalje ce biti maltretiranja ili od zene ili od muskarca, djeci ce to postati nakon nekog vremena to normalno, samo pitanje je kad ta djeca dodju u brak da li ce imati posljedice na to sve ili ce se bas truditi da to kod njih ne bude tako jer su u djetinjstvu kroz to sve prolazili ...
  • Upvote 1

[quote name='selma90' timestamp='1313739223' post='437294']

ma kontamo mi sta ti hoces reci, naravno da nije ok da zena svasta govori muzu i da ga maltretira " jezikom " ali po prirodi muskarci su puno jaci od zena i nije bas ok da je udara, radije nek se rastanu ako misle tako nego da su zajedno, meni je najvise zao djece jer to sve gledaju i nemaju miran zivot a oni su odrasli i mogu to rijesiti na puno ljepsi i bolji nacin, naravno ko zna rijesit ce, ko ne zna i dalje ce biti maltretiranja ili od zene ili od muskarca, djeci ce to postati nakon nekog vremena to normalno, samo pitanje je kad ta djeca dodju u brak da li ce imati posljedice na to sve ili ce se bas truditi da to kod njih ne bude tako jer su u djetinjstvu kroz to sve prolazili ...
[/quote]

Naj zalostnije je sto ta djece postaju isti ocevi ili majke ... OD nasilnika zivotne price kad cujes gledali su poneki i gore ... :(

Jeste da je Allahu naj mrzi razvod, ali ipak nije bez veze dozvoljen ;)
  • Upvote 2

Sve je to u redu ima svakakvi i ljudi i zena i ima prosto isto da neki ne znaju kad je dovoljno istina... ali ima i osoba koje bi udarile i bez i jednog dobrog razloga ... ali jedna je stvar puno nas ima svoju djecu... i sve i jedan muskarac koji je otac ili koji ce jednog dana biti otac nek se zamisli da ce to njegovo dijete mozda biti zenskog pola i da hoce li za 20godina reci svojoj cerki sta je zaradila si batine imam je evo je hvala Bogu dragom ziva i zdrava i kad bi je ko dirno ubila bi ga vlastitim rukama iskreno ili nju ili u Eneja... zato sve i jedan treba da razmisli dobro pre nego udari zenu da moze jedan dan docekati pa ce se pitati he i moja je zena necije dijete! za udarca nema pravde sto kaze selma eno razvoda ako neide i slazem se sa eci najgore je djeci oni to moraju prozivljavati i gledati i onda misle da je to ok ako zena naravno neodreaguje i neodbrani se od toga. Boze zakloni svakoga mislim da se to nebi pozeljelo ni najgorem neprijatleju da prozivljava to
  • Upvote 4

Ne treba to trpiti. Ne smije se to trpiti.

Jednom doživjela poveću scenu i precrtala ga za sva vremena, džaba on onda priča "Nisam mislio, izvini, neće se ponoviti, nije bilo namjerno..." Sve i da mogu prihvatiti to što kaže da se neće ponoviti, ne bih nikad mogla zaboraviti to i iz glave izbaciti onaj njegov luđački pogled koji je imao u tom trenutku i ne bih mogla zanemariti činjenicu da je sposoban to tako lahko uraditi, a ni zbog čega. Sve i da ne bi ponovio, a znam da bi, ne bih mogla gledati ga istim očima nikad više.

Jednostavno postoje osobe koje imaju kratak fitilj i malo im fali da udare. Nije im to ništa. I uvijek bi tako udario pa ljubio. Ako uradi jednom - uradit će i drugi put.

[quote name='Frozen' timestamp='1351458316' post='465806']
Ne treba to trpiti. Ne smije se to trpiti.

Jednom doživjela poveću scenu i precrtala ga za sva vremena, džaba on onda priča "Nisam mislio, izvini, neće se ponoviti, nije bilo namjerno..." Sve i da mogu prihvatiti to što kaže da se neće ponoviti, ne bih nikad mogla zaboraviti to i iz glave izbaciti onaj njegov luđački pogled koji je imao u tom trenutku i ne bih mogla zanemariti činjenicu da je sposoban to tako lahko uraditi, a ni zbog čega. Sve i da ne bi ponovio, a znam da bi, ne bih mogla gledati ga istim očima nikad više.

Jednostavno postoje osobe koje imaju kratak fitilj i malo im fali da udare. Nije im to ništa. I uvijek bi tako udario pa ljubio. Ako uradi jednom - uradit će i drugi put.
[/quote]

nije ti to u redu sto si uradila....prvo si ga trebala kakvim prljem preko ledja pa onda noga :-)

[quote name='viking' timestamp='1351458618' post='465807']
nije ti to u redu sto si uradila....prvo si ga trebala kakvim prljem preko ledja pa onda noga :-)
[/quote]

Šta ja jadna sa svojih 50kg mogu? :/ Samo izazvati još nešto s tim i dobiti još više, hah.

[quote name='Frozen' timestamp='1351459045' post='465810']
Šta ja jadna sa svojih 50kg mogu? :/ Samo izazvati još nešto s tim i dobiti još više, hah.
[/quote]

kad spava hehe

[quote name='x-men' timestamp='1351488750' post='465814']

kad spava hehe
[/quote]

Bas tako....
Kad spAva to se isprepada da mu nijedno salijevanje strahe nepomoze... Frozen najbolje se je budaletone na vrijeme rijesiti.... Najbolje i najbezbolnije rijesenje...

kad zaspe uzmes teglu nutelle...nutellu smazes a praznu teglu napunis pijeskom i u glavushu :-)...i sita i zadovoljna
  • Upvote 3

ma fati se noza ili zileta i dok spava osunati ga jos jednom hahah Edited by x-men

[quote name='EcI PeCi PeC' timestamp='1351503663' post='465820']
Bas tako....
Kad spAva to se isprepada da mu nijedno salijevanje strahe nepomoze... Frozen najbolje se je budaletone na vrijeme rijesiti.... Najbolje i najbezbolnije rijesenje...
[/quote]

To je bio prvi i zadnji put. Više ništa s njim od tada nisam imala, nisam ni imala priliku sačekati nekad kasnije da zaspe pa nešto mu uraditi, hah. Odmah gotovo. Bilo je to previše za mene. Ne bih mogla...

[quote name='viking' timestamp='1351514033' post='465830']
kad zaspe uzmes teglu nutelle...nutellu smazes a praznu teglu napunis pijeskom i u glavushu :-)...i sita i zadovoljna
[/quote]

Hahahah, još koji gram dobiti. :D Vidiš nije loša ideja. :D

[quote name='EcI PeCi PeC' timestamp='1313048927' post='436366']
DRagi moji, znam sta znaci biti zrtva.. Znam sta znaci biti u tim problemima.. Znam sta znaci braniti se, i na koji nacin odbraniti se!! SVe se nauci, al nikako nisam jos skuzila zasto toliko dugo ostajemo kod nasih nasilnika( muzevi itd itd)..
Da dozvalja da je maltretira udara i zlostavlja.. I cak jos izgovore i lazene price nadjemo za nase ozlede..

Zalostno me cini da se i dalje zene sa cudnim ozledama nalaze u nasem drustvu.. Niko nista ne poduzima.. shuti... Ona i dalje trpi..

Jer to stvarno zacarani kruk ili mislite da se jednoj takvoj zeni moze pomoci?

Nekad kodntam neke stvari je najbolje caci, bratu strikanu djadzi onako usput shapnuti...

Sta mislite dali je dobro u takve tsvari se umjesat.. ili ipak jadnu je pusiti da shuti i trpi..

a da zene..

NAMA MNOGIMA NIJE JASNO U KAKVOM SVJTEU MI ZIVIMO... danas su cak i zovitnje zasticenje.... brani te se ne dozvooljavajte da vas neke mehke kite sa kompleksom malovaznosti unistava.. nedajte da se neko lijeci preko vas i vasih ledja...

zdjela noz daljisnki tel itd itd itd sve je oruzije za odbranu...
[/quote]

ooo cuj "ja znam kako se odbraniti !!" Ti ko fol opasna ? Zdjela tanjir pepeljara..... :karate_smile: :karate_smile: LOL kroz sta si ti prolazila majke ti ?
Nije zacarani kruk nego krug i kakva je to slika majke ti ? Glumis neku feministicu ko fol.
[b]Muskarca trebas pustiti na miru. Mozda ti jednostavno imas dug jezik[/b] kad se nadjes u toj situaciji letecih tanjira i pepeljara..

[media]http://www.youtube.com/watch?v=nJFgZcIKx_A&feature=plcp[/media]

Ja ne odobravam takav vid nasilja nit sam se IKAD nasao u takvoj situaciji al brate kad vidim tvoje teme i postove ne bi ni preko bluetooth sa tobom. No hard feelings samo dajem svoj stav. Edited by Cain

Cain negdje Sam ti na rep stala... Nebitno ti samo jedan muskarac vise koji Ako nista Bar verbalno pokusava visi biti, Zato te ja i nerviram...
A koji Nema muda, taj pije i misli da i Rakije rastu ili ovako pricom Sebe hrabre.... Da ti Jos jednom podvucem zena koja se za svoj i zivot Djeteta izborila ta je Jaca od vas troice tahvih laprndadzija... I vece je teta EcI na forumu zacepila i strah im u kosti utjerala... He he

Ps. Seljaci slicni ili isti nade

Nase zene odvracaju od svega naseg... Jedostavno ogadite se....

Evo i Đeko naš daje doprinos u borbi protiv žena :D

ustvari protiv nasilja nad ženama i nasilja uopšte ;)

http://www.youtube.com/watch?v=TrGLl3-_gYQ&feature=player_embedded

Picasso mnoge se nebii bunile da im dzeko Plesne Malo Po guzi... He he Edited by EcI PeCi PeC

pa i Ruhanu je njen reper izmlatio pa eno opet snjim hehe,,,

tako je....oruzjem protiv nasilja...to treba iskorijeniti :-)
  • Upvote 1

[quote name='EcI PeCi PeC' timestamp='1352185147' post='466162']
Cain negdje Sam ti na rep stala... Nebitno ti samo jedan muskarac vise koji Ako nista Bar verbalno pokusava visi biti, Zato te ja i nerviram...
A koji Nema muda, taj pije i misli da i Rakije rastu ili ovako pricom Sebe hrabre.... Da ti Jos jednom podvucem zena koja se za svoj i zivot Djeteta izborila ta je Jaca od vas troice tahvih laprndadzija... I vece je teta EcI na forumu zacepila i strah im u kosti utjerala... He he

Ps. Seljaci slicni ili isti nade

Nase zene odvracaju od svega naseg... Jedostavno ogadite se....
[/quote]

[b]Da pocnem...[/b]

Po tvojim postovima se da zakljuciti da te neko prije maltletirao i nepravdu ti radio ( NA ZALOST ), ne dao Bog nikom. Jednostavno imas komplekse zbog tih ponizavanja i sama sebe ubjedjujes da si "jaka " ko fol. Uleces u feminizam i dajes zenama neprirodnu ulogu. Po avataru tvom se isto vidi malo ovog sto govorim. Ja ne pijem, cak ni ne pusim i uopste nisam agresivan. Hladan sam i ne gnjavim nikog a niti mene moze ko gnjaviti. Nemam komplekse i zelju da upravljam necijim zivotom niti da dominiram nad nekom osobom i da ga "okrecem"

[b]Problem je ....[/b]

.. u tvom feminizmu. Sta sebi ti pokusavas dokazati ? Jesu muskarci dominantniji i to se vidi od postanka pa do sad. Kad se javi zenski, Muhammed, Einstein, Newton, Leonardo da Vinchi, Napoleon, Aleksandar Veliki, Ghandi, Usain Bolt..... ne znam..... (hoces da ti do sutra nabrajam sad ?), onda reci da su zene jake. Kad zene budu radile vaznije stvari i ne trebale zastitu onda reci,, OK ? Uzivate zastitu danasnjih drustava koji su ipak kroz historiju donijele muske glave ili ?....
Zato, shvati ulogu zene.

[b]Zene su...[/b]

isto u nekim stvarima bolje. Ne zelim sad nabrajati. Uglavnom nesto sto zena podnese muskarac ne bi nikad mogao i tu je upravo kvaka. Svako ima svoju ulogu, samo sto feministice seru previse i zbog par bolesnih muskaraca prave neki svoj glupi stav i standard. Mogu i ja reci zbog par kurvi da sve zene treba sakom odgajati ali ne govorim.

[b]Za Kraj...[/b]

[i]" ta je Jaca od vas troice [b]tahvih [/b]laprndadzija... I vece je teta EcI na forumu zacepila i strah im u kosti utjerala... He he[/i]"

:threaten:

Prvo popravi pravopis. Jaca se pise malim slovom trojice a ne troice... takvih, ne tahvih... dobro sad. Da ti kazem samo da ne moras biti priuka seljacina. Ne znas me uopste i ne mozes o meni valjati takve stvari. Od kud ti pravo uopste da nekom ili meni govoris laprndadadzija - vidi se da odgoja nemas pa kako da se sa tobom zdrav odnos gradi ? Ee, i dalje umisljaj sebi da si opasna teta feministica koja rikta ljude po internetu, bas to kod mene prolazi :D ....

------

Feministice .... :girlwah: hahahahah

Cain zivio ... Okani se ti mene i analiziranja, da te nebi gdje u sred carsije bic kakav preplo da pishnesh od strasti i bola istovrenenom... :D :D

Jebes feministice da bolje citas moje postove kuzio bi da nije tako...
A StO se pravopisa tice dobar je i predobar kako nisam u Bosni u skolu isla... Al bitno je da razumis kad ti se verbalno " ucera"

A sad moli te ova teta da od.ebe.. Edited by x-men
  • Downvote 1

[quote name='EcI PeCi PeC' timestamp='1353961387' post='467620']
Cain zivio ... Okani se ti mene i analiziranja, da te nebi gdje u sred carsije bic kakav preplo da pishnesh od strasti i bola istovrenenom... :D :D

Jebes feministice da bolje citas moje postove kuzio bi da nije tako...
A StO se pravopisa tice dobar je i predobar kako nisam u Bosni u skolu isla... Al bitno je da razumis kad ti se verbalno " ucera"

A sad moli te ova teta da odjebes....
[/quote]

Ummm brete..... Aaj breco sta cu... Ummm brete....
Ja sam glup sto raspravljam sa tobom. Jaka si ti kaj kamiJon uzivaj dalje :)

DRagi moji, znam sta znaci biti zrtva.. Znam sta znaci biti u tim problemima.. Znam sta znaci braniti se, i na koji nacin odbraniti se!! SVe se nauci, al nikako nisam jos skuzila zasto toliko dugo ostajemo kod nasih nasilnika( muzevi itd itd)..
Da dozvalja da je maltretira udara i zlostavlja.. I cak jos izgovore i lazene price nadjemo za nase ozlede..

Zalostno me cini da se i dalje zene sa cudnim ozledama nalaze u nasem drustvu.. Niko nista ne poduzima.. shuti... Ona i dalje trpi..

Jer to stvarno zacarani kruk ili mislite da se jednoj takvoj zeni moze pomoci?

Nekad kodntam neke stvari je najbolje caci, bratu strikanu djadzi onako usput shapnuti...

Sta mislite dali je dobro u takve tsvari se umjesat.. ili ipak jadnu je pusiti da shuti i trpi..

a da zene..

NAMA MNOGIMA NIJE JASNO U KAKVOM SVJTEU MI ZIVIMO... danas su cak i zovitnje zasticenje.... brani te se ne dozvooljavajte da vas neke mehke kite sa kompleksom malovaznosti unistava.. nedajte da se neko lijeci preko vas i vasih ledja...

zdjela noz daljisnki tel itd itd itd sve je oruzije za odbranu...

Sve ovisi u kojem je drustvu rijec... Zena ako nije samostalna ( kad kazem samostalna znaci da ima svoj posao) onda se osjeca primoranom da trpi nasilje i onda sagradi u sebi ono sto zapravo ne bi trebala a to je da ce se to nasilje zaustaviti..a zapravo ne bude tako - sve dok se ona sama ne odluci staviti tacku na sve to...

Obicno svi oni koji poznaju zene nad kojima ima nasilja treba reagovati , postoje anonimni pozivi, zvati , prijavljivati to pa makar bila rijec o sopsrvrnim bratu nasilniku.. Niko nema pravo da maltletira zenu ..djecu takoder...!

Sve mogu shvatiti , osim muskarca koji maltletira zenu ..:/

Envoyé de mon iPhone en utilisant Tapatalk