Jump to content
Punisher

Kantonalna bolnica u Bihacu

Recommended Posts

promjenit ce se kad nekom pukne film ode sa automatskom puskom pobije pola doktora ili sto je gore nevini ce stradati a doktori pobjeci.
  • Upvote 1

Mene operisali gore,ujutro se samo probudila,dosla sestrica da mi previje ranu,kad je trgnula flaster,ja "zapomaga",kaze :" Sta je,jes' ti mamina maza?" ,a ja ne znam koji je svi't nikako. Trebala u wc da odem,ama niko ziv da se odazove,i ja sta cu sama krenem,i na po' hodnika se srucim,infuzije,dren,sve mi poispadalo,naisao doktor Paunovic,podize me,uvede u sobu,a sestrice gledaju seriju,kad im je on upao u sobu :kiffer: ,kasnije su me vodile i kad je trebalo i kad nije. :D
Dalje,nakon mozda 3 godine rana mi se inficirala,zaboravili mi konce izvaditi,haj' ponovo "pod noz" ali taj put na Kosevo. Kirurg bio neki Egipcanin,covjek se samo ibreti sta su uradili,al' de nece grom u koprive. :)
Od tad-da Bog da je moje oci vise ne vidjele nikad dok zivim. :D
  • Upvote 1

[quote name='x-men' timestamp='1340816002' post='460389']
promjenit ce se kad nekom pukne film ode sa automatskom puskom pobije pola doktora ili sto je gore nevini ce stradati a doktori pobjeci.
[/quote]

ja se bojim da ce se to desiti :(

sto se mene tice meni ta korupcija vise i ne smeta , jer kao sto je jedan uzer kore napisao mi smo malo poglup narod i ne znamo bez tih fazona ....

meni smeta sto je bolnica sva u K.....cu ,moja nena je izgubila sinove izginuli ljudi za tu gabavu drzavu a pred smrt je dobila krevet sa rupom iz koje su virili federi (isto cernobil) ,posto nije bilo mjesta u sobi u kojoj se nalazilo toliko zena da su disale na skrge moju nenu su smjestili na hodnik da malo pacovi hodaju po njoj pred smrt ,vode naravno nije bilo nikako kako u sobi tako i u hodniku ... mislim da nema smisla da vam dalje nabrajam o toj fukarestini ,.
ja sam gledao preko TV kako izgledaju bolnice u afghanistanu itd. bolje su nego nase ...
i zaista treba da se zahvalim bogu sto zivim u austriji u zemlji u kojoj ako zavrsis u bolnici svako jutro ti se mjenja posteljina ,dorucak se donosi u sobu , sestrice su prijatnije od rodjene majke ..
i molim boga da se nikad dole ne razbolim pa da zavrsim u bolnici inace bi ja bio onaj o kom je x-men govorio .. sve bi ih pobio -
pitam se zasto ne uzmu iz neke zemlje polovne krevete i ostale stvari --- eee ono u bihacu je jos iz titinog doba 50-60 godina staro ,sve puno buha .. bljak !!!!!!
  • Upvote 1

[quote name='hanzonehatori' timestamp='1340856730' post='460417']
sto se mene tice meni ta korupcija vise i ne smeta , jer kao sto je jedan uzer kore napisao mi smo malo poglup narod i ne znamo bez tih fazona ....

meni smeta sto je bolnica sva u K.....cu ,moja nena je izgubila sinove izginuli ljudi za tu gabavu drzavu a pred smrt je dobila krevet sa rupom iz koje su virili federi (isto cernobil) ,posto nije bilo mjesta u sobi u kojoj se nalazilo toliko zena da su disale na skrge moju nenu su smjestili na hodnik da malo pacovi hodaju po njoj pred smrt ,vode naravno nije bilo nikako kako u sobi tako i u hodniku ... mislim da nema smisla da vam dalje nabrajam o toj fukarestini ,.
ja sam gledao preko TV kako izgledaju bolnice u afghanistanu itd. bolje su nego nase ...
i zaista treba da se zahvalim bogu sto zivim u austriji u zemlji u kojoj ako zavrsis u bolnici svako jutro ti se mjenja posteljina ,dorucak se donosi u sobu , sestrice su prijatnije od rodjene majke ..
i molim boga da se nikad dole ne razbolim pa da zavrsim u bolnici inace bi ja bio onaj o kom je x-men govorio .. sve bi ih pobio -
pitam se zasto ne uzmu iz neke zemlje polovne krevete i ostale stvari --- eee ono u bihacu je jos iz titinog doba 50-60 godina staro ,sve puno buha .. bljak !!!!!!
[/quote]

Pa prije nekog vremena (par mjeseci) je jedan doktor iz Kantonalne bolnice rekao da stanje nije ovako lose bilo ni u ratu.
Nema nicega, a u bolnici je zaposlena hrpa administracije i nesposobnih ljudi po raznim stranackim kljucevima, a i dikrektori i sefovi odjela su svi neki stranacki ljudi i da se stalno vode borbe izmedju odjela koje vode ljudi iz razlicitih stranaka i da je sve politikanstvo, a nista zdravlje i da nikakvih uvjeta za rad nema.

Lani sam nažalost završila u Bihaću u bolnici. Zahvaljujići poznanstvu, ne mogu se požaliti na odnos doktora i osoblja, ali sam se nagledala i naslušala svega i svačega. Pohvaljujem im rađaonu koja je po evropskim standardima, dok je ostalo sve katastrofa. U to vrijeme je bilo jako hladno (oktobar), pao je i prvi snijeg, a grijanje je bilo tabu tema. Bebe su umotane k'o "larve" u nekakve "tarače". Od porodilja se traže maramice, pelene ... Otišla sam kao zdrava trudnica, vratila sam se kući bolesna, i dan danas vučem posljedice loših uslova.
Dobro su se dali osjetiti i loši odnosi među osobljem, postojali su nešto kao tabori predhodnog šefa odjela i novog.

[quote name='picasso' timestamp='1340823269' post='460394']
ja se bojim da ce se to desiti :(
[/quote]

svi koji su se lijecili svima cvinima je zlo ucinjeno na noge... protesti i gamad iztjerat iz bolnice a iz grada...

[quote name='EcI PeCi PeC' timestamp='1340874919' post='460431']
svi koji su se lijecili svima cvinima je zlo ucinjeno na noge... protesti i gamad iztjerat iz bolnice a iz grada...
[/quote]

Ima jedan drugi problem kojeg svi zanemaruju...
Mi cemo ubrzo ostati skroz bez kvalitetnog lijecnickog, ali i ostalog medicinskog osoblja.

http://www.javno.ba/bih/lijenici-masovno-naputaju-bih-za-nekoliko-godina-nee-nas-imati-tko-lijeiti.html

[quote name='Incubus' timestamp='1340875740' post='460434']
Ima jedan drugi problem kojeg svi zanemaruju...
Mi cemo ubrzo ostati skroz bez kvalitetnog lijecnickog, ali i ostalog medicinskog osoblja.

[url="http://www.javno.ba/bih/lijenici-masovno-naputaju-bih-za-nekoliko-godina-nee-nas-imati-tko-lijeiti.html"]http://www.javno.ba/...ko-lijeiti.html[/url]
[/quote]

Narod ide gdje je bolje... Nije ni za zamjerit...

Nego kako bi ti ovaj ogromni porblem rijesio.. Pa mora negdje izlaz biti..

Narod je moc i masa moze skupa dosta postici... Narod krajine da se na noge podigne da ode i opkole bolnicu traze rijesenja..

Oni kojima je steta ucinjena nepravda prezivljenja trenaju svi po tabut i tu bolnicu sa tabutima ukovat....Bar se potruditi i pokusati nesto promjeniti... Edited by EcI PeCi PeC
  • Upvote 1

nekada je narod davao doktoru pare samo da mu produzi bolovanje kad im je trebalo slobodnog vremena.
danas doktori ucjenjuju da im se da novac da obave neki zahvat, da nadju slobodan krevet, da pregledaju, da upitaju pacjenta ima li nekih problema....

[quote name='EcI PeCi PeC' timestamp='1340877774' post='460443']
Narod ide gdje je bolje... Nije ni za zamjerit...

Nego kako bi ti ovaj ogromni porblem rijesio.. Pa mora negdje izlaz biti..

Narod je moc i masa moze skupa dosta postici... Narod krajine da se na noge podigne da ode i opkole bolnicu traze rijesenja..

Oni kojima je steta ucinjena nepravda prezivljenja trenaju svi po tabut i tu bolnicu sa tabutima ukovat....Bar se potruditi i pokusati nesto promjeniti...
[/quote]

[quote name='picasso' timestamp='1340954373' post='460539']
nekada je narod davao doktoru pare samo da mu produzi bolovanje kad im je trebalo slobodnog vremena.
danas doktori ucjenjuju da im se da novac da obave neki zahvat, da nadju slobodan krevet, da pregledaju, da upitaju pacjenta ima li nekih problema....
[/quote]

Problem je jednostavno i komplicirano riješiti.

Jednostavno zato jer ne može budžet financirati i zdravstvo i ovako zaposlenih u administraciji, opcinama, vijećima, komunalno stambenim fondovima i sličnim glupostima. Znači treba smanjiti zaposlene za 80 % u svim javnim službama osim policiji i zdravstvu. Vojsku treba isto smanjiti maksimalno.
Zatim treba taj novac preusmjeriti u zdravstvo.

Ili ici na potpunu privatizaciju zdravstva.

To su dvije opcije.

Nema šanse da ima toliko političara, vijeća, vlada, birokracije i da imaš dobro zdravstvo. Pa to jedva izdrže najbogatije zemlje.

Ali nema veze ustvari briga me više skroz jer narod neće promjene...narod isto ima želju da bude političar i da bude u nekoj javnoj službi na nekom radnom mjestu gdje ne moraju ništa raditi ...

Evo samo zadnji događaji u politici pokazuju da apsolutno nemamo NIJEDNOG normalnog političara koji zaista želi dobro ovoj zemlji.

Nakon posljednjih desavanja u KB u Bihacu, pogotovo nakon smrti djecaka iz Mutnika, Tuzilastvo USK pokrenulo istragu. Nece sve ostati na istrazi bolnicke komisije [url="http://www.cazin.net/cazin/37891-obavljena-obdukcija-tuzilastvo-ispituje-uzrok-smrti-djeteta-iz-cazina.html"]opsirno [/url]

Ja samo znam da bih radije umro nego lezao u Bihacu u bolnici. Neljubazna stoka, potkupivi od sestrice do doktora, nemarni za pacijentima. Nisu oni krivi vec je narod, svaki put im ' tiska u dzep '. Ja sam imao slucaj hitne operacije u porodici, rekli mom ocu da nema termina i on da 500 KM i ujutro operacija u 9 sati bila. Tako da se nadam da sljedeci koji umre na takav nacin bude neko od doktora. Red bi bio.

[quote name='Zelka' timestamp='1340791237' post='460361']

ne kazu djabe tko ode u bihac ili se vrati na pola mrtav ili mrtav

Nije ono bolnica vec klaonica ...
[/quote]

Tako je schatzi!

Moj rođak je prije par godina pretukao doktore i osoblje u KB. Dobro je plaćao za brigu o ocu. Jedne prilike došao je u bolnicu u posjetu i ušao u sobu kod oca, ostao je šokiran, otac gol totalno, svezan, vani hladno a na njemu ni ručnika a kamo li dekice i sl. Ode doktoru koji je zadužen bio za oca, pita za njega i njegovo zdravlje, pita da li ga paze, doktor sve najbolje pričao, i ovom se sve zgadi i fizičke nasrne na doktora, ko se god približio dobio je po nosu. Rođo bio na sudu, imao neke kazne, sankcije, uslove ali i dan danas kaže da se ne kaje nimalo.

Za svoju familiju se i ne treba kajati, dobro je sto ih nije pobio.

[quote name='picasso' timestamp='1340739057' post='460321']
[left]18.06.2012 godine u 22.45 u Kantonalnoj bolnici „Dr Irfan Ljubijankić“ umro je Husnija (Hasana) Kurtović (1936-2012) iz Arapuše, opština Bosanska Krupa. Vama ovo ime ne znači ništa, ali meni znači mnogo, jer je on moj otac. Zbog događaja koji su prethodili njegovoj smrti u ustanovi kojom i vi upravljate, a koju i ja djelimično finansiram svojim porezom, zahtjevam od vas da koristeći ovlaštenja i instrumente koja su vam na raspolaganju sprovedete istragu o postupcima zdravstvenih radnika u ovom konkretnom slučaju.[/left]

[left][url="http://www.cazin.net/usk/bihac/25651-pismo-enesa-kurtovica-ministarstvu-zdravstva-i-za-sve-one-koji-hitno-zavrse-u-bolnicama-krajine.html"][font=Arial, Helvetica, sans-serif]cjelo pismo[/font][/url][/left]
[/quote]

aaaa, ovo tvoj rahmetli otac bio ... uf. nije za mene dobro kad citam ovakve stvari , -
ostao sam bez teksta,, ne znam sta da kazem , uglavnom da su oni jadnom covjeku obukli pidzamu

Ljudima u V.Kladusi je puno bolje nego ostalima na USK , Kladusani mogu za Karlovac ? Zar ne ? !
Jucer sam gledao neke slike Hamdija L obilazio bolnicu u Bihacu , sliko se tamo u nekom novijem odjelu , a tamo dje nema vodje i dje pacovi hodaju po pacijentima o tome ni habera...