Jump to content
Daisy

Onlajn kupovina?!

Recommended Posts

kakva su vasa iskustva sa onlajn kupovinom? gdje kupujete eBay, kupi.ba? koliko je sigurna? ima li neko nekih negativnih iskustava?

Ja se rasturi sa onlajn kupovinom. Iz Kine Bog dragi zna sta dosad nisam narucio :D
eto npr punjaci za laptope na desetine narucio (oni fakat rade ali max do 3 mjeseca i pregori ali vajk prva tri mjeseca rade :good: )

Onda amazon je i zvanicno a i po mom misljenju najveca onlajn trgovina, sigurna jeftina i efikasna. Rade ovuda po Evropi sa DHL-om i sve dobijes u dan dva max...

Na piku imam fino iskustvo, jos nisam traktor prodao :P
Ovdje onda ima neki par slicni stranica i pravo je cool kupovati jer su stvari uvjek ispod trgovacke vrijednosti...

A i sve ostale ozbiljno markirano skupi onlajn shopovi su pravo cool, uvjek imas info za nazvati ako sta ne kuzis i nemoras ako nemas vremena ici preko cijelog grada do te trgovine kad 70% trgovina ima online fazone...

a sta je sa sigurnoscu placanja na eBayu ili bilo kojoj stranici?

sve ide preko paypala, to je najsigurniji nacin jer pare mozes vratiti i 90 dana nakon kupovine...

Otvarati za svaki shop njihov account i uplacivati je besmisleno jer svaki prima paypal osim ovih svercerskih tipa pik.ba :D
iako bi i u Bosni svaki ozbiljni svercer morao imati paypal pa sve to onda moze lagano ici preko poste ili nekih drugi dostavnih firmi...

za minut narucim neku stvar npr iz Kine i dodje max 20 dana. Uz to da kinezi ne naplacuju postarinu. Ljudi su stvarno nadmasili sve zivo :worshippy:

e ja sam veceras se prijavila na ebay i odmah nesto narucila, medjutim nisam preko paypala ne znam zasto, iako su mi nudili :(

pa kako si platila??? sad zamisli da ti neko hackuje bakomat kartu :D

ovako paypal je haman pa nemoguce hackovati, jer oni upravo rade sa internet bankarstvom i imaju osigurane fore u slucaju zloupotrebe

A nesto kontam i jesil sigurna da si ti to uplatila???
To preko kartice osim ako nemas Visa ili Mastercard kreditnu karticu, neide olako.
Mi svi uglavnom imamo debitne kartice, i onda tek moras otici na banku uplatiti na taj i taj racun nekom pare pa cekati potvrdu uplate da bi ti neko poslao...

Ja vec godinama kupujem na ebay-u....i nisam imala vecih belaja...dok platim, oni posalju sretna ja, sretni oni....:D

Mada moj babo je imao neugodno iskustvo kupio je plazmu, i uredno platio...ali nikad da dodje....sve dok nije bilo prijetnji tuzbom i slicno...vise manje je to u redu....odmaram se i kupujem....samo nekad slicica zna prevariti....pa se iznenadim kad otvorim paket....ali de...:D

sigurno jesam, VISA imam, dosla mi je potvrda :) a nemaju cudo ni uzeti sa kartice i da hakuju :)

a koliko uzimaju mjesecno za to (paypal)? Edited by Daisy

Kako se sjecam da ide 4% od transakcije, sad jel prodavacu ili i kupcu ne znam. Ali znam da je super stvar :)

[quote name='Daisy' timestamp='1311885968' post='435162']
a koliko uzimaju mjesecno za to (paypal)?
[/quote]

nema nista mjesecno, prilikom transkacije uzme se nesto skroz sitno mislim, uglavnom ovo ti je poptuno besplatno da napravis, s tim da od skora moze ti se i uplacivati na paypal, prije si mogla samo placati. odlicna stvar, koristim vec dugo.

bid je natjecaj, kao aukcija, ako ponudis najbolju cijenu to je to.

meni je iz kine dolazilo al sam ja svojima slao u svicarsku na adresu, komplikacije su da ti u bih dolazi velike, tako da nadji sebi nekog vani pa na njegovu adresu salji.

evo da se i ja javim xD, koristim online trgovine i aukcije skoro 6 godina, jos nikad nisam imao negativno iskustvo, osim sto mi je jednom paket kasnio 70 dana, naravno iz kine xD, amazon je zakon za nove stvari a ebay za polovne...

dobra je online kupovina ... samo treba koristiti paypal ili neki drugi sigurni servis za kartično plaćanje ...

[quote name='scooby-doo' timestamp='1312010384' post='435275']
Ima jarane na amazonu i polovni stvari, al da neidemo u detalje :)
[/quote]
znam znam, ali ja sam rekao samo za sta je dobar amazon a to su nove stvari, ja sam jedino knjige polovne narucivao...

[quote name='scooby-doo' timestamp='1311926237' post='435189']
Skroz sitno = 4% :D
[/quote]

prije da je 0,4%, ja nisam primjetio cifru da mi je na 100E transakcije naplaceno 4E

Evo da se svi nebi prosipali (iako sam ja bio najblizi :D )
€0,00 EUR - €2.500,00 EUR 3,4 % + €0,35 EUR
€2.500,01 EUR - €10.000,00 EUR 2,9 % + €0,35 EUR
€10.000,01 EUR - €50.000,00 EUR 2,7 % + €0,35 EUR
€50.000,01 EUR - €100.000,00 EUR 2,4 % + €0,35 EUR
€100.000,00 EUR 1,9 % + €0,35 EUR

mozda su sad i smanjili ali znam da je bilo 4% izgleda dobro posluju... Edited by scooby-doo

Ricardo.ch - moja preporuka za one koji su u Svicarskoj.

Oni to znaju prije tebe. isto ko da si reko "moja preporuka za cazinjane je A-sda" :D
Sta dzaba flodas :P

nek de koje sad najveci svercer tehnike dole??? I telefona :) poslovno me zanima :D

Birin jos uvijek vlada s tim mobitelima :P

Ne smim ti reci za tehniku, otkrice me :P

[color=black][font=Verdana][size=2]Pozdrav, jeste li culi za VIAddress firmu? Nude mogucnost kupovine na Amazonu, Ebayu, Zapposu, Neweggu i drugim slicnim servisima i u onim sopovima koji ne nude dostave van SAD-a. Registrujete se na www.viaddress.com i dobijete 'fiktivnu' adresu u SAD-u pomocu koje kupujete. Nakon toga VIAddress vam kupljeno dostavi na vasu pravu adresu. POsebno je povoljno kada se kombinuje vise narudzbi pa se cijena dostave za svaku smanji.[/size][/font][/color]