Jump to content
Amren

Zajednica!

Recommended Posts

[quote name='x-men' timestamp='1324576921' post='446491']
ma sa dijevojkama nekim tim modernim koja imaju neka soja pravila i neku svoju modu sve smeta a pogtovo svekrva ,uvjek je i smetala mnogima vama svekrva bila dobra prema vama ili kako je vi opisete kao vjesticu,negleda niko obicaje al sto je previse previse je,vama sve moze pod kapu i obraz vam je mnogima debeo,nebi ja zivio kod punice jer bi bila gora nego svekrva..
[/quote]

Modernim zenama, curama raspucenicama i polovnjacama.. ili kakvim god imenima da nas nazivate, smetaju u proincipu smo nedokazni tvrdoglavi, glupi i agresivni muskarci...

SRecan je kad je mama decentna i u pozadini a i ako nije lahko se to ugasi... AKo je on za, ako voli zenu i pazi...Ja imam problema sa nasim mentalitetom bas zbog ponekih tih izjebani i isprani neispisani pravila...

Ima nasih svekrva i punica koje us prave.. ( moja mama je takva jedna punica) A ima ih vala da bi je covjek komado komad po komad... nebitno punica svekrva... Edited by EcI PeCi PeC
  • Upvote 1

[quote name='Zelka' timestamp='1324625914' post='446506']
Dobro evo svi smo skuzili da ti imas problem sa punicama :) ponavljas se u postovima i sve vise pokazujes mrznju prema mamama od zena sve nam je kristalno jasno :)
[/quote]
dosadit ce i tvom covjeku punica ima vremena i zvanje svaki dan,ja nemam probleme sa punicom, najzad ko mi se nasao reci nesto i izvlaciti zakljucke,a zadnji postov su uvjek vama krive nesto svekrve,ima mnogo postova o tome koliko ih volite neke ne sve cast pjedinkama ali ima vas ma nebi insan ozenio zbog punice,al ja sam ozenio sebi zenu ne mojoj Materi a tako i mnoge se udaju pa im mama udje indirektno u zivot..
  • Downvote 1

Jednom davno, devojka zvana Li–Li se udala i otišla da živi kod svog supruga i njegove majke.
Za veoma kratko vreme Li-Li je shvatila da nikako neće uspeti da se složi sa svojom svekrvom.

Njihovo ponašanje je bilo toliko različito, da se Li-Li jako ljutila zbog mnogih svekrvinih navika, na šta je svekrva pak odgovarala kritikom.
Prolazili su dani, prolazile su nedelje…

Li-Li i njena svekrva nikako nisu prestajale da se raspravljaju i svađaju. Uostalom, činjenica da je Li-Li, shodno staroj kineskoj tradiciji, dužna pokoravati se svekrvi i ispunjavati njene prohteve, dodatno je otežavala situaciju.
Zbog svih tih svađa i nesreća u kući, muž je jako patio.

Na kraju Li-Li više nije imala snage da izdrži lošu narav i ponašanje svoje svekrve, pa je odlučila da što pre nešto preduzme.

Otišla je kod očevog dobrog prijatelja, gospodina Huanga koji prodaje čajeve. Ispričala mu je o celoj situaciji i pitala da li bi on imao da joj proda neki otrov, kako bi ona mogla rešiti problem.
Gospodin Huang se malo zamislio i na kraju rekao: ¨Li-Li , pomoći ću ti da rešiš svoj problem, ali moraš me dobro poslušati i ispuniti ono što ti budem rekao.¨ Li-Li reče : ¨Da, gospodine Huang, učiniću šta god mi kažete¨.

Gospodin Huang ode u stražnju sobicu i vrati se nakon par minuta sa paketom čajeva.

Rekao je: ¨Možeš koristiti otrov koji brzo deluje da bi se oslobodila svoje svekrve, međutim, to može izazvati sumnje kod ljudi. Zbog toga sam ti dao dosta čaja koji će polako trovati njen organizam. Svakog drugog dana pripremi ukusno jelo i stavi pomalo ovih trava u njen obrok. Ipak, moraš paziti da neko ne posumnja na tebe kad ona umre, moraš biti veoma oprezna i promeniti ponašanje prema njoj, budi ljubazna. Nemoj se svađati, poštuj ono što kaže i odnosi se prema njoj kao da je kraljica¨.

Li-Li je bila jako sretna. Zahvalila je gospodinu Huangu i požurila kući da što pre započne sa njenom zaverom ubistva svekrve. Prolazile su nedelje, prolazili su meseci... Li-Li je svaki drugi dan servirala specijalno začinjeno jelo svojoj svekrvi. Sećala se šta joj je gospodin Huang rekao kako da izbegne sumnju u ljudi, tako da je kontrolisala svoju narav, bila je poslušna prema svojoj svekrvi i ophodila se prema njoj kao prema svojoj majci.

Nakon šest meseci cela kućna atmosfera je bila izmenjena.

Li-Li je naučila kako da kontroliše svoju narav toliko dobro, da se čak nikad više nije ljutila ili bila nervozna. Nije imala čak ni jedan razlog za to od svoje svekrve tokom posljednjih šest meseci. Svekrva je delovala puno nežnije, pa se obostrano slaganje zaista primećivalo. Njeno ponašanje prema Li-Li se promenilo, počela je da voli svoju snahu kao svoju rođenu ćerku.
Bez prestanka je pričala svojoj rodbini i prijateljicama kako je Li-Li najbolja snaha koju bi ikad poželela.

Li-Li i njena svekrva su se sada mnogo bolje ophodile jedna prema drugoj, baš kao majka i ćerka.

Muž joj je bio jako sretan videvši šta se događa u poslednje vreme.

Jednoga dana, Li-Li je ponovo otišla kod gospodina Huanga i ponovo ga zamolila za pomoć : ¨Dragi gospodine Huang, molim vas pomozite mi da sprečim otrov da ubije moju svekrvu! Ona je postala divna žena i volim je kao svoju majku. Ne želim da umre od otrova koji sam joj davala!¨

Gospodin Huang se nasmeši i zavrte glavom ¨Li-Li , nemoj ništa brinuti. Nikada ti nisam dao nikakav otrov. Čajevi su bili puni vitamina da poboljšaju njeno zdravlje. Jedini otrov je bio otrov u tvojim mislima i ponašanju prema njoj, ali ni toga više nema, jer je tvoja ljubav prema njoj sve izmenila.¨

U Kini kažu: Osoba koja voli druge, je osoba koju drugi vole.

Evo jedna prica o snahi i svekrvi :P
  • Upvote 1

[quote name='x-men' timestamp='1324641711' post='446522']
dosadit ce i tvom covjeku punica ima vremena i zvanje svaki dan,ja nemam probleme sa punicom, najzad ko mi se nasao reci nesto i izvlaciti zakljucke,a zadnji postov su uvjek vama krive nesto svekrve,ima mnogo postova o tome koliko ih volite neke ne sve cast pjedinkama ali ima vas ma nebi insan ozenio zbog punice,al ja sam ozenio sebi zenu ne mojoj Materi a tako i mnoge se udaju pa im mama udje indirektno u zivot..
[/quote]

Ja svoje ne zovem mi smo moderni mi pricamo preko skypa :) i gdje sam ja sta napsiala da je meni ko sta kriv? vidis kako citas :) a i kazem neka skrgan rece ako se moji roditleji gdje mjesaju :) kako si se ti sebi zenio tako su se i ostali sebi zenili ne materama tako i ko si ti ili bilo ko da o tudjim materama sudi?

[quote name='Zelka' timestamp='1324670787' post='446530']
Ja svoje ne zovem mi smo moderni mi pricamo preko skypa :) i gdje sam ja sta napsiala da je meni ko sta kriv? vidis kako citas :) a i kazem neka skrgan rece ako se moji roditleji gdje mjesaju :) kako si se ti sebi zenio tako su se i ostali sebi zenili ne materama tako i ko si ti ili bilo ko da o tudjim materama sudi?
[/quote]
a ko si ti i sve ostale da su vam svekrve nesto naj gore kad se udate,
  • Downvote 1

[quote name='x-men' timestamp='1324671720' post='446531']
[/quote]

ja to nigdje nisam ni rekla ni napisala :) citaj bolje kazem ti necitas vec ono sto zelis
  • Upvote 1
  • Downvote 1

[quote name='scooby-doo' timestamp='1324241727' post='446340']
Ja znam da se kod nas kaze jos i zajedanca, znam i to da svabe prije uzmu ćuku nego dijete, takodjer znam slucajeva gdje 20 godina zive vezu bez veze ovaj hocu reci 20 godina zive kako im se ćefne..

E ja virelje neću :)
Istina je da punica ima visestruku vlast nad svojom cerkom, i vecina punica ne shvata da ako bi ona pomogla svojoj cerki da sa tim odmaze svom zetu neshvatajuci da zet i cerka trebaju biti cjelina a ne dva dijela..!
eee znadem ja toga svacega a samo necu da kazem :D
[/quote]
Nemoj nista protiv punica napasce te kao mene haha Edited by x-men
  • Downvote 1

[quote name='selma90' timestamp='1324667812' post='446528']
Jednom davno, devojka zvana Li–Li se udala i otišla da živi kod svog supruga i njegove majke.
Za veoma kratko vreme Li-Li je shvatila da nikako neće uspeti da se složi sa svojom svekrvom.

Njihovo ponašanje je bilo toliko različito, da se Li-Li jako ljutila zbog mnogih svekrvinih navika, na šta je svekrva pak odgovarala kritikom.
Prolazili su dani, prolazile su nedelje…

Li-Li i njena svekrva nikako nisu prestajale da se raspravljaju i svađaju. Uostalom, činjenica da je Li-Li, shodno staroj kineskoj tradiciji, dužna pokoravati se svekrvi i ispunjavati njene prohteve, dodatno je otežavala situaciju.
Zbog svih tih svađa i nesreća u kući, muž je jako patio.

Na kraju Li-Li više nije imala snage da izdrži lošu narav i ponašanje svoje svekrve, pa je odlučila da što pre nešto preduzme.

Otišla je kod očevog dobrog prijatelja, gospodina Huanga koji prodaje čajeve. Ispričala mu je o celoj situaciji i pitala da li bi on imao da joj proda neki otrov, kako bi ona mogla rešiti problem.
Gospodin Huang se malo zamislio i na kraju rekao: ¨Li-Li , pomoći ću ti da rešiš svoj problem, ali moraš me dobro poslušati i ispuniti ono što ti budem rekao.¨ Li-Li reče : ¨Da, gospodine Huang, učiniću šta god mi kažete¨.

Gospodin Huang ode u stražnju sobicu i vrati se nakon par minuta sa paketom čajeva.

Rekao je: ¨Možeš koristiti otrov koji brzo deluje da bi se oslobodila svoje svekrve, međutim, to može izazvati sumnje kod ljudi. Zbog toga sam ti dao dosta čaja koji će polako trovati njen organizam. Svakog drugog dana pripremi ukusno jelo i stavi pomalo ovih trava u njen obrok. Ipak, moraš paziti da neko ne posumnja na tebe kad ona umre, moraš biti veoma oprezna i promeniti ponašanje prema njoj, budi ljubazna. Nemoj se svađati, poštuj ono što kaže i odnosi se prema njoj kao da je kraljica¨.

Li-Li je bila jako sretna. Zahvalila je gospodinu Huangu i požurila kući da što pre započne sa njenom zaverom ubistva svekrve. Prolazile su nedelje, prolazili su meseci... Li-Li je svaki drugi dan servirala specijalno začinjeno jelo svojoj svekrvi. Sećala se šta joj je gospodin Huang rekao kako da izbegne sumnju u ljudi, tako da je kontrolisala svoju narav, bila je poslušna prema svojoj svekrvi i ophodila se prema njoj kao prema svojoj majci.

Nakon šest meseci cela kućna atmosfera je bila izmenjena.

Li-Li je naučila kako da kontroliše svoju narav toliko dobro, da se čak nikad više nije ljutila ili bila nervozna. Nije imala čak ni jedan razlog za to od svoje svekrve tokom posljednjih šest meseci. Svekrva je delovala puno nežnije, pa se obostrano slaganje zaista primećivalo. Njeno ponašanje prema Li-Li se promenilo, počela je da voli svoju snahu kao svoju rođenu ćerku.
Bez prestanka je pričala svojoj rodbini i prijateljicama kako je Li-Li najbolja snaha koju bi ikad poželela.

Li-Li i njena svekrva su se sada mnogo bolje ophodile jedna prema drugoj, baš kao majka i ćerka.

Muž joj je bio jako sretan videvši šta se događa u poslednje vreme.

Jednoga dana, Li-Li je ponovo otišla kod gospodina Huanga i ponovo ga zamolila za pomoć : ¨Dragi gospodine Huang, molim vas pomozite mi da sprečim otrov da ubije moju svekrvu! Ona je postala divna žena i volim je kao svoju majku. Ne želim da umre od otrova koji sam joj davala!¨

Gospodin Huang se nasmeši i zavrte glavom ¨Li-Li , nemoj ništa brinuti. Nikada ti nisam dao nikakav otrov. Čajevi su bili puni vitamina da poboljšaju njeno zdravlje. Jedini otrov je bio otrov u tvojim mislima i ponašanju prema njoj, ali ni toga više nema, jer je tvoja ljubav prema njoj sve izmenila.¨

U Kini kažu: Osoba koja voli druge, je osoba koju drugi vole.

Evo jedna prica o snahi i svekrvi :P
[/quote]

zato mene svi vole ... xD
  • Upvote 1

[quote name='x-men' timestamp='1324671720' post='446531']
[/quote]

ali x-men i ti pises da su punice isto grozne, da ti nije sta punica skrivila :P

ima dobrih i losih, kako punica tako i svekrva :)

ja uvijek kazem, ko je u mogucnosti najbolje da svak sebi jer tesko je svakome ugoditi u svemu, stariji vecinom zaborave kako je njima bilo kad su bili mladi itd. ne znaci ako se odvoje da nemaju postovanja jedni prema drugima vec svak ima svoj mir, svak vodi svoj zivot onako kako hoce, ne treba dopustiti nikome da se petlja u brak, ne bitno bili roditelji ili neko treci :)

sto se tice " zivkanja " ... ja se mamom cujem preko skype svaki dan, mom cojku to nije krivo a i zasto bi mu bilo, on svoje roditelje i bracu/ sestru vidi svaki dan, ja svoje vidim u 6-7 mjeseci par dana kad odem u bosnu, ovdje mi nema nikoga mog, tako da je to jedini nacin da se cujemo, eh sad da sam ja isto u bosni gdje su i moji, bilo bi i meni previse kad bi ih vidjela skoro svaki dan i jos plus svaki dan telefonirala s njima :) ne znam ni bil imala sta pricati, ovako ja svaki dan malo upalim skype, ona vidi djecu ja njih tamo i super :D ..
  • Upvote 1

[quote name='selma90' timestamp='1324745292' post='446558']
ali x-men i ti pises da su punice isto grozne, da ti nije sta punica skrivila :P

ima dobrih i losih, kako punica tako i svekrva :)

ja uvijek kazem, ko je u mogucnosti najbolje da svak sebi jer tesko je svakome ugoditi u svemu, stariji vecinom zaborave kako je njima bilo kad su bili mladi itd. ne znaci ako se odvoje da nemaju postovanja jedni prema drugima vec svak ima svoj mir, svak vodi svoj zivot onako kako hoce, ne treba dopustiti nikome da se petlja u brak, ne bitno bili roditelji ili neko treci :)

sto se tice " zivkanja " ... ja se mamom cujem preko skype svaki dan, mom cojku to nije krivo a i zasto bi mu bilo, on svoje roditelje i bracu/ sestru vidi svaki dan, ja svoje vidim u 6-7 mjeseci par dana kad odem u bosnu, ovdje mi nema nikoga mog, tako da je to jedini nacin da se cujemo, eh sad da sam ja isto u bosni gdje su i moji, bilo bi i meni previse kad bi ih vidjela skoro svaki dan i jos plus svaki dan telefonirala s njima :) ne znam ni bil imala sta pricati, ovako ja svaki dan malo upalim skype, ona vidi djecu ja njih tamo i super :D ..
[/quote]

ne bih ja to selma rekao nista da nisu neke ovdje nesto pocele protiv svekrva,nemam ja problema sa punicom a moja Mati to jest svekrva od moje zene nje ziva tako da i nemamo problema sto se tice toga a i da je ziva moja Mati nebi imala problema sa mojom zenom jer je bila razumna zena,a moja sadasnja punica nije dosadna punica. :P i drago mi je da moje djete osjeti sta je majka i did i u nasoj tradiciji to mnogo znaci pa mi je drago da zena kad god moze otici kod matere i oca sa djetetom,,, Edited by x-men

[quote name='x-men' timestamp='1324754607' post='446559']
ne bih ja to selma rekao nista da nisu neke ovdje nesto pocele protiv svekrva,nemam ja problema sa punicom a moja Mati to jest svekrva od moje zene nje ziva tako da i nemamo problema sto se tice toga a i da je ziva moja Mati nebi imala problema sa mojom zenom jer je bila razumna zena,a moja sadasnja punica nije dosadna punica. :P i drago mi je da moje djete osjeti sta je majka i did i u nasoj tradiciji to mnogo znaci pa mi je drago da zena kad god moze otici kod matere i oca sa djetetom,,,
[/quote]

pa i treba osjetiti ko su majka i did, zbog toga ti ne treba biti krivo sto se " zivkaju " svaki dan, jos pogotovo ako je ona jedina kcerka, oni samo vide to unuce, dozivljavaju ga kao svoje dijete, jos ako im je i prvo unuce, uh to pogotovo :D ... najgore je kad se za svaku sitnicu neko zakaci, kao sto ih ima, bila snaha ili svekrva svejedno, nekad treba i biti " gluh " :)

[quote name='selma90' timestamp='1324755920' post='446560']
pa i treba osjetiti ko su majka i did, zbog toga ti ne treba biti krivo sto se " zivkaju " svaki dan, jos pogotovo ako je ona jedina kcerka, oni samo vide to unuce, dozivljavaju ga kao svoje dijete, jos ako im je i prvo unuce, uh to pogotovo :D ... najgore je kad se za svaku sitnicu neko zakaci, kao sto ih ima, bila snaha ili svekrva svejedno, nekad treba i biti " gluh " :)
[/quote]

nije meni krivo ali nemoze se svaki dan zvati jer zivimo 10 km jedni od drugih hihi,jes jedina cerka al ima jos tri brata a mati nesto nju nja vise gleda a ja kazem pa nije ona jedino vase djete imas ti jos tri sina a jedan od trojice je ozenjen i ima dvoje djece al im nesto jos draze od cerke djete,nisam naporan al mora mati zati da cerka nema vremena sjediti i cekati kad ce mama nazvati i pricati,mi imamo malo djete niko nam ne pomaze ja radim kad dodjem sa posla zelim svojom zenom i djetetom ,ne zelim da e niko ometa pa ni moja braca,,,

[quote name='x-men' timestamp='1324756448' post='446561']
nije meni krivo ali nemoze se svaki dan zvati jer zivimo 10 km jedni od drugih hihi,jes jedina cerka al ima jos tri brata a mati nesto nju nja vise gleda a ja kazem pa nije ona jedino vase djete imas ti jos tri sina a jedan od trojice je ozenjen i ima dvoje djece al im nesto jos draze od cerke djete,nisam naporan al mora mati zati da cerka nema vremena sjediti i cekati kad ce mama nazvati i pricati,mi imamo malo djete niko nam ne pomaze ja radim kad dodjem sa posla zelim svojom zenom i djetetom ,ne zelim da e niko ometa pa ni moja braca,,,
[/quote]

ma naravno tu si upravu, mozda su one posebno povezane, pored toga sto joj je kcerka, mozda joj je i kao najbolja prijateljica pa zbog toga a usput je i jedina kcerka ali normalno ne bi trebala vam oduzimati vase zajednicko vrijeme jer ti dok dodjes s posla zacas prodje vrijeme i treba na spavanje :D, najbolje da se npr cuje mamom dok ti radis a kad dodjes kuci da ste vas troje zajedno :) ja se mamom cujem ujutru, mujo radi tad, navece nekad na msn-u se cujem ako se nisam cula ujutru s njima, uglavnom kad je mujo tu ne cujem se s njima nikako skoro jedino ako bas nesto treba :)

nisam ja diktator hehe ali ni punice stvarno po nekad nerazumiju rodjenu cerku,drugacija je to situacija kad zivis sa roditeljima a drugacija kad se udas,hvala Bogu ja nemam problema stim ali hocu da kazem nije nissta zbranjeno samo punice moraju malo bolje po nekad ramisljati i svatiti njihove cerke imaju svoj zivot a komunikacija ostaje sa rditeljima i uvjek ce to biti njeni roditelji,zna punica kad sam ja kod kuce ona ne zove ili kad nazove ja kroz salu kazem zeni 5 minuta i ne moras sve raportirati svojoj mami sta si danas jela ili sta planiras jesti haha,.

neki bi volili bar pola punice i pola zene imatii :D

a ovakvi ko x man su redovnu gosti kod punicana rucku i veceri

boze diskusije.. nijedan od vas nema pravo to zeni zabnraniti.. ako ona osjeti potrebu da se svaki dan cuje sa svojom mamom,^ona ce to ciniti ako ne javno onda tajno..

moja bivsa svekrva je uvijek nasla put kad se cuti moze da savjetuje ;) ibretila sam se cesto njenim godinama..

zato ko je djubre ostace djubre i nace put da mrznji svadju i probleme siri
  • Upvote 1

[quote name='EcI PeCi PeC' timestamp='1324807106' post='446578']
neki bi volili bar pola punice i pola zene imatii :D

[b]a ovakvi ko x man su redovnu gosti kod punicana rucku i veceri[/b]

boze diskusije.. nijedan od vas nema pravo to zeni zabnraniti.. ako ona osjeti potrebu da se svaki dan cuje sa svojom mamom,^ona ce to ciniti ako ne javno onda tajno..

moja bivsa svekrva je uvijek nasla put kad se cuti moze da savjetuje ;) ibretila sam se cesto njenim godinama..

zato ko je djubre ostace djubre i nace put da mrznji svadju i probleme siri
[/quote]
vala sjedni sa mojoj zenom pa je pitaj kad je edo zadnji put posjetio punicu,al tvoje teorije su uvjek alasalameti pa nije ni cudno da zakljucis uvjek pogresno,tebi svaka tema interesantna eci :D,nema edo vremena za sjedenje sa punicama niti imam neku zelju kahvendisati sa punicama,punac musko kao i ja snjim je lijepo popricati jer nema mozak zene i razumniji su punci uvjek vise od punica hihih...

[quote name='x-men' timestamp='1324807392' post='446579']
vala sjedni sa mojoj zenom pa je pitaj kad je edo zadnji put posjetio punicu,al tvoje teorije su uvjek alasalameti pa nije ni cudno da zakljucis uvjek pogresno,tebi svaka tema interesantna eci :D,nema edo vremena za sjedenje sa punicama niti imam neku zelju kahvendisati sa punicama
punac musko kao i ja snjim je lijepo popricati jer nema mozak zene i razumniji su punci uvjek vise od punica hihih...
[/quote]

ko nase njemice kad nama knädle pripreme.. ma da prste lizemo... he he

[quote name='x-men' timestamp='1324807392' post='446579']
vala sjedni sa mojoj zenom pa je pitaj kad je edo zadnji put posjetio punicu,al tvoje teorije su uvjek alasalameti pa nije ni cudno da zakljucis uvjek pogresno,tebi svaka tema interesantna eci :D,nema edo vremena za sjedenje sa punicama niti imam neku zelju kahvendisati sa punicama,punac musko kao i ja snjim je lijepo popricati jer nema mozak zene i razumniji su punci uvjek vise od punica hihih...
[/quote]

a sta bi ti rekao za mozak od nas zena :D ... imas i ti zenu :D

[quote name='selma90' timestamp='1324821738' post='446586']
a sta bi ti rekao za mozak od nas zena :D ... imas i ti zenu :D
[/quote]
ne moze biti kao muski to kazem,zene mogu pricati na tlefon po sat vremena dok mi muski za 3 minute sve kazemo.

[quote name='x-men' timestamp='1324824690' post='446589']
ne moze biti kao muski to kazem,zene mogu pricati na tlefon po sat vremena dok mi muski za 3 minute sve kazemo.
[/quote]

onda je do jezika :P stas kad volimo pricati :D

U ovo doba mnogi nemaju sredstava za samostalan zivot. Vrijeme je sve gore, financije katastrofalne a zivot sve tezi. Nije lako nikako. Bez posla, bez novca - suzivot sa roditeljima je mnogima jedina opcija.

[quote name='K®ãJî§kî-VîTêZ' timestamp='1324906409' post='446613']
U ovo doba mnogi nemaju sredstava za samostalan zivot. Vrijeme je sve gore, financije katastrofalne a zivot sve tezi. Nije lako nikako. Bez posla, bez novca - suzivot sa roditeljima je mnogima jedina opcija.
[/quote]

i opet to nije niejdnostavno... jos pogotovo kad oni sa druge strane to znaju i osjete tu ovisnost, pa se to zloupotrijebi ...

[quote name='x-men' timestamp='1324807098' post='446577']
nisam ja diktator hehe ali ni punice stvarno po nekad nerazumiju rodjenu cerku,drugacija je to situacija kad zivis sa roditeljima a drugacija kad se udas,hvala Bogu ja nemam problema stim ali hocu da kazem nije nissta zbranjeno samo punice [b]moraju malo bolje po nekad ramisljati i svatiti njihove cerke imaju svoj zivot [/b]a komunikacija ostaje sa rditeljima i uvjek ce to biti njeni roditelji,zna punica kad sam ja kod kuce ona ne zove ili kad nazove ja kroz salu kazem zeni 5 minuta i ne moras sve raportirati svojoj mami sta si danas jela ili sta planiras jesti haha,.
[/quote]

X-men tu se slažem, nema to veze ili bila punica ili svekrva, to treba svaka, da shvati kad se cerka uda ili sin ozeni, oni imaju svoje obaveze, svoje planove - svoj zivot..i nemozes traziti, da svaki slobodni minut moras visiti kod punice ili svekrve, i raspolagati da joj sve reportiras od jela do vremena kakvo je vani :). i to neznači sad da je ne postujes. al to sve opet ovisi od situacije do situacije, ja ne zivim dole i nemam vremena od kafice do kafice, ko dole sto pojedine imaju.ja kad dodjem kuci molim boga da se malo odmorim i da vidim svoje dijete i kafu popijem cojkom :), a ne da nekom polazem racune sta smo jeli, sta sam radila itd itd... Naravno roditelji se vole i poštuju, al trebaju i snahe i svekrve i punice znati, da niko ne voli komandiranje i umješavanje, kad to imas rascisceno u glavi onda je sloga :) a ne sad snaha dodje raspistolji se pa hoce svekrvu da istjera,ili da svekva misli dobila roba pa udri po njoj, ili punica :)
  • Upvote 2

za ovo ide 6 litara red red hihih
  • Upvote 1

[quote name='x-men' timestamp='1324807098' post='446577']
[b]samo punice moraju malo bolje po nekad ramisljati i svatiti njihove cerke imaju svoj zivot a komunikacija ostaje sa rditeljima i uvjek ce to biti njeni roditelji[/b],[/quote]

u ovome se slazem stobom celo. najbolji primjer dozivljavam.. ako jedan vikend zena nemoze otici kod matere radi drugi obaveza, pa boze moj, nije smak svijeta docice iduci. a ima i takvih pa se nama naljute.

zavisi sta ko smatra pod zajednici. zivjet cu svekrom i svekrvom kad odem u bosnu, ali bit ce mi drago i cast biti s njima i provoditi vrijeme, kad vec imamo tu priliku a roditelji su od mog covjeka, postujem ja njih kao i on moje.

inace kad imas mogucnost da sebi stvoris svoj zivot svojim covjekom, koristi tu priliku. sve je to fino otici kod roditelja, poneke stvari sa njima raditi, neki hobby dijeliti, ali jednom se zivi. zasto bi ja uvijek gledala riktala se za cijelom familijom da njima pase, kad mogu covjekom kud i kad hocu. naravno uvijek ima neki izuzetak..