Jump to content
Amren

Mala djeca-mala briga...velika djeca-velika briga

Recommended Posts

[quote name='selma90' timestamp='1311171249' post='434235']
hani kud spomenu snahu brze hahah, a neka snaha sta fali :P da nisi vec ljubomorna ..
[/quote]

hahaha ma kakviii, samo se ti i zelka prijajte haha bog zna kakva ce snaha mene zapasti wahaha

Ja mislim da je snaha najveća briga, koju nose djeca kad odrastu, ako je svakrva zajebana, a ako je i snaha zajebana pa se to podupla.. ujjjjj [img]http://forum.cazin.net/public/style_emoticons/default/drinks.gif[/img] ... [img]http://forum.cazin.net/public/style_emoticons/default/icon_cheesygrin.gif[/img]
  • Upvote 1

[quote name='Dobar_Los_Zao' timestamp='1311183460' post='434256']
Ja mislim da je snaha najveća briga, koju nose djeca kad odrastu, ako je svakrva zajebana, a ako je i snaha zajebana pa se to podupla.. ujjjjj [img]http://forum.cazin.net/public/style_emoticons/default/drinks.gif[/img] ... [img]http://forum.cazin.net/public/style_emoticons/default/icon_cheesygrin.gif[/img]
[/quote]

za to potoji jednostavno rjesenje- NE U ZAJEDNICU! :D :icon_cheesygrin:
  • Upvote 2

[quote name='Dobar_Los_Zao' timestamp='1311183460' post='434256']
[/quote]
zato uriktas i mamu i snahu da nesme pisanti :D i onda samo kad su zajedno jace su :D

Hej s teme s otisli....:D odkud sad snahe....:D

Da je lako s malom bebom sigurno nije, pogotovo s dvije ili vise....:D mogu misliti koliko neispavani noci ima....:)

Ali gore je kad te male bebe postanu djecaci i djevojice pa odu negdje pa zakasne nekih pola sata....mislim da malo koja majka se nece sloziti sa mnom.....da je to vrijeme za poludjeti....

Ja sam odrasla, zakasnim pola sata...iako zna gdje sam s kim sam...opet nazove deset puta....mislim da zato kazu mala djeca mala briga.....

svi roditelji su bili mladi i imali te godine sto sad imaju recimo njihova djeca,tako da bi ja mogao predpostaviti zasto kasni moj sin od 18 godina kuci ili cerka,naravno brinuo bi se ali i ja sam kasnio po nekad svojim roditeljima i moj stari uvjek zna te fore i fazone,imao sam i kazne ali mislim da mozemo predpostaviti koje sve radnje moze da uradi odraslije djete,ipak manje djete je po meni jako velika obaveza a vece djete manja obaveza jer kod veceg djeteta mozes ostaviti manje djete jer se moze pobrinuti o njemu,sto znaci odgovornije je vece djete...

ko o cemu... :D vojnik o skracenu....i bom...

de vi poneke prvo rodite pa onda ovdje pametujte...

ni djelickom jedne sekunde neznate koje su to sikiracije i muke.. i koja je to ljubav.. to se tek skuzi kad se rodi... pa posle nekog vremena drzis svoju krvi meso u ruci i nemozes d avjerujes..

nekima tek tad dodje iz guzice u glavu...

neka nama djece nek su zivi i zdravi...
  • Upvote 1
  • Downvote 1

Velim i ja, neku su živa i zdrava svačija pa i moja.

Obaveza oko dijece, i njihova fizička ovisnost o meni su imali jednu težinu, ali daleko mi je gore ovo lagano osamotavljavanje, odrastanje (bajke ne prolaze). Prvi samostalni odlasci u školu, prelazak ulice, odlazak na utakmicu ili čaršiju itd. Psihički umara ta briga. Dok su bili mali, oko mojih nogu, kud krenem idu sa mnom, sve to mi je zanemarivo naspram ovom sada. Djeca se rađaju pametna, radoznala, interesuju se, traže odgovore, lakše mi je bilo o bajkama i crtićima razgovarati, nego sad npr. sa sinom koji vidi sve što se dešava oko nas, shvata, s druge strane pubertet uzima itd. Nikad zaboraviti neću njegov prvi odlazak do marketa na baciklu, u međuvremenu se čula škripa kočnica auta, u jednom koraku sam bila na balkonu, premrla od straha dok nije došao, nažalost tako je svaki put kad kuda ode. Ako kasni, trudim se da ga ne zovem, ali minuta mi je čitav sahat itd. Razum stavljam na prvo mjesto, i puštam ga da ide, druži se, formira se ali uvijek je neki strah i brige prisutan, a i ta djeca uvijek u neka iskušenja dolaze tako da ..... zaista piju krv, ali to je vjerovatno ta roditeljska ljubav koja prelazi granice. :wub:

jednostavno djeca su jedna velika briga cijeli zivot,,,
al normalno nijednom roditelju to nije tesko,,
kad mi naumpane sta sam ja neprospavanih noci imao dok sam lutao i pio itd,,a moja mati nikad nije zaspala dok nisam dosao kuci
sto bi meni bilo sad tesko probdjeti cijelu noc uz svoje dijete,,,
  • Upvote 3

Evo jednog primjera: Mala beba ili npr. dijete od godinu dana place bez prestanka, a ne znas sta joj je, nije gledna, nije zedna, ali i dlaje place, ne muce je zubici, ali place...Ne mozes je pitati sta ti je, dok dijete od 3-4god. mozes pitati sta mu je i kako tako reci ce ti.

Moja Najla ima 18mj, jakooooo je ziva i pravi mali vrazicak, uopste joj igracke toliko nisu interesantne, nego neka je mobitela, daljinski, igrica, kablova itd. Iako joj to ne damo da dira, dok se okrenes ona je to dohvatila, kazemo joj ne smijes to dirati, razumije sve i sve shvata, ali brzo zaboravi da to ne smije. Mislim da je ipak lakse s vecom djecom.

[quote name='Apotekarka_21' timestamp='1312271452' post='435565']
Evo jednog primjera: Mala beba ili npr. dijete od godinu dana place bez prestanka, a ne znas sta joj je, nije gledna, nije zedna, ali i dlaje place, ne muce je zubici, ali place...Ne mozes je pitati sta ti je, dok dijete od 3-4god. mozes pitati sta mu je i kako tako reci ce ti.

Moja Najla ima 18mj, jakooooo je ziva i pravi mali vrazicak, uopste joj igracke toliko nisu interesantne, nego neka je mobitela, daljinski, igrica, kablova itd. Iako joj to ne damo da dira, dok se okrenes ona je to dohvatila, kazemo joj ne smijes to dirati, razumije sve i sve shvata, ali brzo zaboravi da to ne smije. Mislim da je ipak lakse s vecom djecom.
[/quote]

Vidjeces ti draga.. Kako djete raste tako i brige rastu i strahovi kod svakog roditelja... Ja mislim da je to sve pjesma...
  • Upvote 1

a sta mislite koilka je briga kad malo djete ostavis kod zene ili djevojke da ga cuva :P vece djete je odgovornije,odgajas ga za odgovornost,vece djete moze cuvat manje djete dok obratno ne moze,hihi,odgovornost je i za bebice koje su vise u rukama nego krevetu a tako odgovornost je i vece djete ali vece djete je razumnije..

x man svoje zene tj mame djeteta ili neka zena sto pazi djete??

Jes razumnije vece djete, al sikiracija je isto veca....

Iako mi je djete prvo umrilo nikad mu se nisam bojala, jer je sve u bozijim rukama, uvijek uz mene mama mirna..

Sad dodje kaze mama ja bi kolegom posle pdone sma na bazen.. A misli pocnu kruziti, voda, ugustiti se, pedofili koji ih ima na svugdje, biciklima idu pa moglo bi e do bazena sta desiti... Prate roditelej teze mislie kad su djeca veca x man...

Dok je u naramku i dok ga vodis za ruku to je pjesma...

Zato je bitno otvoren biti... Prijatelj djetetu biti da se neustrucava nocem pitati i pricati!!

mislim na osobe koje cuvaju djecu,ne znas kome ostavljas svoje djete i ako poznajes tu osobu,a sad ti razlozi sto si navela pa naj radiej ga onda zatvoriti u kucu ako ima insan toliki strah od gusenja ili pedofila ili mafije ili sta znam,odgajamo djecu da ih pustimo vani u nenormlano svjet tako da po sebi znam da i moj sin kad odraste akobogda ili u toku odrastanja raditi naravno mozda i gore stvari nego sto sma ja kao djecak ili u toku odrastanja ali nam je svima slicno djetinstvo tako da pustiti djete na neko drugo igraliste je ocekivati da ce se potuci ili da ce biti bijen.ali saznat cu ja to tek kad mi sin odraste ili bude malo veci..

znam ja... pustim i ja svoga.. al strahovi ipak ostaju kod mene i ja se sa njim nosim.. nedam da se to prenese na njega i njegov razvoj..

kazem ti otvoren razgovor sa djecom.. Prijetljstvo iz malena graditi, i ja mislim da je covjek tad na pravom putu..
  • Upvote 2

[quote name='Sebina' timestamp='1311105786' post='434135']
mislim, da se bas Selma nije tu nasla prozvanom..nego je htjela samo objasniti da ipak sa malom djecom imas vise brige nego "velikom" od ( 5god)...kojem mozes mnogo stvari i objasniti i da razumje zasto to nesto nije ok..al u bistvu jes tako mala djeca mala briga,velika djeca velika briga..dok su mali brines jesul mozda gladni, pa da se ne udare..itd..itd..a kad djete odraste brige se menjaju..kad ode navece van ipak svaki roditelj se boji da se nebi sta desilo.il da nebi mu djete zaislo u slabo drustvo,il ako ga nema cjelu noc,roditelji se brinu pomisle na najgore a recmo on prespavo kod prijatelja,i njemu se to ne cini nish strasno ..itd itd... zato i kazu cekaj kad budes imo svoje djete vidjet ces [img]http://forum.cazin.net/public/style_emoticons/default/smile.gif[/img])
[/quote]
Istina prava, to razumijes kad dodje to vrijeme, kad se sekiras za svoju djecu, odu vani pa cekas kad ce doci, jel bilo sta, skim je i da se nije nedaj boze sta desilo, dok ne docekas nerazumijes, al sve dodje na svoje pa tako i ta faza zivota i tad tek razumijes roditelje...
  • Upvote 2

Mala dijeca piju mlijeko, velika krv ....... ovo sam često znala čuti, i nije mi baš bilo najjasnije, ali sve dođe na svoje pa spoznamo da stariji znaju šta govore .............. :D
  • Upvote 1

[quote name='Ciklama' timestamp='1312621375' post='435947']
Mala dijeca piju mlijeko, velika krv ....... ovo sam često znala čuti, i nije mi baš bilo najjasnije, ali sve dođe na svoje pa spoznamo da stariji znaju šta govore .............. :D
[/quote]

moja mati znaci reci.. dok su mali jedu meso ispred tebe,kad porastu jedu zivo mese sa teebe...

Bom' ja sad imam priliku upoređivati te brige praktično :), i sigurno stoji da su mala djeca mala briga, a velika djeca velika briga. Pubertet me čeka narednih 20-ak godina, blago meni ...... jedno izlazi iz tih ludih godina, drugo ulazi, pa treće ..... :D Edited by Ciklama

[quote name='Ciklama' timestamp='1340882627' post='460465']
Bom' ja sad imam priliku upoređivati te brige praktično :), i sigurno stoji da su mala djeca mala briga, a velika djeca velika briga. Pubertet me čeka narednih 20-ak godina, blago meni ...... jedno izlazi iz tih ludih godina, drugo ulazi, pa treće ..... :D
[/quote]

Tacno ce te sahraniti. :kiffer:
Rodio svoje pubertetlije. :wub: Ne sikiram se ja za tebe,ti imas divnu djecu. :) Rodjo i ti ste to uhavizali. :P Samo "mene" ne smijete dirati,ja sam sad mazara. :wub:

Meni moja Zemina veli da ja njoj drob pojede. :kiffer: Kaze da nikad nije bila rahat sa mnom,da me stalno na oku morala drzati,al' de sta bih joj ja. :kiffer:

Imam ih dvoje trece na putu :D ja bi se voljela naspavati vise nego kruha najesti :D nesjecam se stvarno kad sam spavala vise od 6h ujutro :D ... ali vidjet cemo posle hocul ikako spavati :D kad pocnu izlaziti

čovjek izdrži svašta pa ako Bog da i te brige koje slijede