Jump to content
EcI PeCi PeC

Kako ubiti baju naj lakse

Recommended Posts

Ovako posto je stan blizu vode tj. jezera neopisivbo puno paukova ima.. dali nekoi pozna mozda neku methodu da se mogu odbiti od prozora..

:popcorn:

[quote name='EcI PeCi PeC' timestamp='1310994787' post='433873']
Ovako posto je stan blizu vode tj. jezera neopisivbo puno paukova ima.. dali nekoi pozna mozda neku methodu da se mogu odbiti od prozora..

[/quote]

mriža :) .

ali nemoj sad onu ribarsku koristiti :) :P :) .

E nek' još neko vodi bitke s bajama :D.

Meni su pored paukova i muhe dosadne. Neki sam insekticid počela koristiti kad sam uselila u kuću, ima godina, na njemu ima slika raznih baji. Pošpricam oko dovrataka i prozora i odbijaju se poprilično dobro, sredstvo i nije baš extra jako ali je efikasno(iako ima za kupiti u poljoprivrenim apotekama puno puno jači) i sedmično jednom kad operem prozore lagano okolo pošpricam tim insekticidom, a ondje gdje imam mrežice, pošpricam i po mrežicima,

[quote name='lucy in the skies' timestamp='1310996586' post='433881']
Posadi lavandu u saksije i na prozore. Ona odbija insekte a i lijepo mirise :)
[/quote]

Moju lavandu (koja je u dvorištu) ospjedaju pčele i leptirovi i nisam znala da neki drugi insekti bježe. :D

Samo mreza na prozore, plus svakodnevno izbacivati bio otpad jer ih miris privlaci. navecer ne otvarati prozor kad svjetlo gori jer to privlaci insekte. i naravno redovno usisavati coskove u stanu da se nebi dalje kotili :D

ostalo sve sa nekim sprejevima je bespotrebno i nezdravo

scooby i pored svega toga se zivjeti nemoze od njih.. nisam znala da pored vode ovoliko ovih zivotinja ima..
jednostavno fuj.. danas sma neki spray spicala. jadni begaju kao izbjeglice :D

[quote name='Ciklama' timestamp='1310997388' post='433884']
Moju lavandu (koja je u dvorištu) ospjedaju pčele i leptirovi i nisam znala da neki drugi insekti bježe. :D
[/quote]
Citala sam prije po netu da njen miris odbija insekte, ali provjerila sam sad, pise za njeno ulje i miris opcenito, ne pise nista konkretno za biljku. Tako da se ulje lavande moze pomijesati s nekim dr uljem ili u neki sprej, pa koristiti za tijelo kao odbranu od komaraca i ostalog sto grize.
  • Upvote 1
  • Downvote 1

[quote name='lucy in the skies' timestamp='1311018346' post='433955']
Citala sam prije po netu da njen miris odbija insekte, ali provjerila sam sad, pise za njeno ulje i miris opcenito, ne pise nista konkretno za biljku. Tako da se ulje lavande moze pomijesati s nekim dr uljem ili u neki sprej, pa koristiti za tijelo kao odbranu od komaraca i ostalog sto grize.
[/quote]
Bravo ti. Nisam išla u tom smjeru, nekako sam se više posvetila uzgoju lavande, pošto je ovo prva godina malo je imam, ali moram baš malo šire ići i vidjeti sve njene dobre strane u upotrebi. ;) Nešto sad kontam, da je probam u vaznama imati na balkonu .... milina nema komaraca. :D

[quote name='Ciklama' timestamp='1311020266' post='433958']
Bravo ti. Nisam išla u tom smjeru, nekako sam se više posvetila uzgoju lavande, pošto je ovo prva godina malo je imam, ali moram baš malo šire ići i vidjeti sve njene dobre strane u upotrebi. ;) Nešto sad kontam, da je probam u vaznama imati na balkonu .... milina nema komaraca. :D
[/quote]

Ja sam ove godine isto posadila 2 grmica u 2 saksije, pa stavila na verandu jer zbog svijetla navecer tu uvijek previse baji bude. Jos je mala da bi se vidjeli rezultati, ali kasnije vidjecemo.
Sad smo mi razvezle u drugom smjeru hehhe, ali ja voliimmm lavandu, njen miris i boju :) Ulje je umirujuce, pred spavanje, a moze u svakakve pilinge, kupke... Bas ovih dana trazim da si kupim :)

[quote name='lucy in the skies' timestamp='1311029561' post='433994']
Ja sam ove godine isto posadila 2 grmica u 2 saksije, pa stavila na verandu jer zbog svijetla navecer tu uvijek previse baji bude. Jos je mala da bi se vidjeli rezultati, ali kasnije vidjecemo.
Sad smo mi razvezle u drugom smjeru hehhe, ali ja voliimmm lavandu, njen miris i boju :)[b] Ulje je[/b] umirujuce, pred spavanje, a moze u svakakve pilinge, kupke... Bas ovih dana trazim da si kupim :)
[/quote]

isto tako, kad si vec razvezla u drugom smjeru, u kombinaciji sa limunovim sokom cisti sve povrsine i daje im sjaj :D

Uzmi koru od nara, dvopek, vrucu jelovu dasku, od toga ako ne utecu...

[quote name='EcI PeCi PeC' timestamp='1310994787' post='433873']

[/quote]

Ma nemoguce kad ima uzasno puno prozora. smao terasa ima 24 prozora..

Nema nehgo chemikalije... Kupila sam neki sprays cini mi se da su pobbjegli i da manje novi mrezica ima...

utzzas i fuj.. nisma znala da ih ovoliko pored vode ima..