Jump to content
Sign in to follow this  
antonio

Općinske stipendije za 2010/2011 godinu....

Recommended Posts

a koji su uslovi ? kad se treba raspisat konkurs ? hocel ko biti konkretan ovdje, sta prelijevate iz praznog u suplje. Ovdje se godinama iste price potezu, de nesto konkretno recite, da znam sta mi treba kad budem predavala

@ diesel> Ja sam konkurisao prosle godine i nisam dobio. Kad su pojedinci na spisku dobili i boracke i opcinske pa je neko to prijavio i na kraju su te pojedince nazvali pa im rekli da odustanu od jedne stipendije (da odustanu od opcinske zato sto je manja), i tek onda sam upao u drugom krugu. Ali to nije razlog ove price. Razlog je taj sto je sve jedna opcina na kantonu objavila konkurs, zavrsio konkurs, objavljeni rezultati i sad djeca cekaju pare :)...

Kod nas se stalno u javnim tribinama i razgovorima čelnika može čuti kako se treba ulagati u mlade, kako su mladi naša budućnost itd, a ovo je najbolji pokazatelj koliko se poštuju i cijene učenici i studenti sa područja općine cazin.

A ovo ilegalno-legalno> to je zbog utjerivanja u neku "istinu" da je bio konkurs i da su bile pare što naravno nije istina. Prema tome ako je neko dobio stipendiju za 2010/2011 godinu onda je to neka ilegalna stipendija jer nije bilo konkursa, zar ne?

@superwomen> Kad izađe konkurs sve piše u Krajini. Najbitniji ti je uslov da si redovan student s prebivalištem na području općine Cazin. Ostalo ti tamo stoji u konkursu, prosjek ocjena, dokaz da si redovan student itd... Uglavnom sve piše. A pisat će kada bude objavljen konkurs. A kad treba biti objavljen??? Sa pravne strane, ne znam dali postoji zakonska regulativa kad se mora objaviti , ali po mom ličnom mišljenju je da bi konkurs trebao biti objavljen prije početka naredne akademske godine.

Da li u rezultatima tj. spiskovima za stipendije bude i specifikacija bodova, recimo 10 bodova ocjene, 5 bodova takmičenja, 10 bodova šehidska porordica i slično, tako da svako može provjeriti (znamo se svi) da li je neko mutio sa dokumentacijom ili je bilo nekih drugih sumnjivih radnji prilikom bodovanja?

NE, evo kako izgleda spisak studenata koji su dobili stipendije. Ovo je spisak od prosle godine [url="http://www.opcinacazin.ba/dokumenti_link_uz_vijest/Dobili_su_stipendiju.pdf"]http://www.opcinacazin.ba/dokumenti_link_uz_vijest/Dobili_su_stipendiju.pdf[/url]

[quote name='antonio' timestamp='1313408360' post='436785']
NE, evo kako izgleda spisak studenata koji su dobili stipendije. Ovo je spisak od prosle godine [url="http://www.opcinacazin.ba/dokumenti_link_uz_vijest/Dobili_su_stipendiju.pdf"]http://www.opcinacaz..._stipendiju.pdf[/url]
[/quote]

Znači ko sumnja da je nekome nešto sabrano ofrlje, mora se pismeno obratiti i tražiti uvid u dokumentaciju da bi provjerio o čemu se radi. :rtfm:

[quote name='antonio' timestamp='1313406850' post='436780']
@ diesel> Ja sam konkurisao prosle godine i nisam dobio. Kad su pojedinci na spisku dobili i boracke i opcinske pa je neko to prijavio i na kraju su te pojedince nazvali pa im rekli da odustanu od jedne stipendije (da odustanu od opcinske zato sto je manja), i tek onda sam upao u drugom krugu. Ali to nije razlog ove price. Razlog je taj sto je sve jedna opcina na kantonu objavila konkurs, zavrsio konkurs, objavljeni rezultati i sad djeca cekaju pare :)...

Kod nas se stalno u javnim tribinama i razgovorima čelnika može čuti kako se treba ulagati u mlade, kako su mladi naša budućnost itd, a ovo je najbolji pokazatelj koliko se poštuju i cijene učenici i studenti sa područja općine cazin.

[b]A ovo ilegalno-legalno> to je zbog utjerivanja u neku "istinu" da je bio konkurs i da su bile pare što naravno nije istina. Prema tome ako je neko dobio stipendiju za 2010/2011 godinu onda je to neka ilegalna stipendija jer nije bilo konkursa, zar ne?[/b]

@superwomen> Kad izađe konkurs sve piše u Krajini. Najbitniji ti je uslov da si redovan student s prebivalištem na području općine Cazin. Ostalo ti tamo stoji u konkursu, prosjek ocjena, dokaz da si redovan student itd... Uglavnom sve piše. A pisat će kada bude objavljen konkurs. A kad treba biti objavljen??? Sa pravne strane, ne znam dali postoji zakonska regulativa kad se mora objaviti , ali po mom ličnom mišljenju je da bi konkurs trebao biti objavljen prije početka naredne akademske godine.
[/quote]

Slažem se u ovom postu

E hajd barem ste mi sad nesto otprilike konkretno rekli. Posto ja necu biti ovdje kad se bude predavalo za stipendiju potrebno mi je da znam tacno sta treba da mogu sve te dokumente pripremiti tati da on to preda umjesto mene.

Treba li pored svjedocanstva iz cetvrtog razreda (posto cu ja u prvu god.) i toga da sam upisala prvu godinu i kolika su primanja u kucu ? Koliko se djece skoluje ? Smrtni list ako se je dijete bez jednog roditelja ? Po meni na osnovu ovog svega bi se trebao dobiti ukupan broj nekih bodova na osnovu koje bi se dobila ili nebi dobila stipendija..

Kako bi bilo lijepo da je i kod nas kao i u V.Kladusi gdje su svi studenti i redovni i vanredni dobili stipendiju...
  • Upvote 3

Prosle godine cini mi se da je trebao papir kao dokaz da pripadas jednoj od navedenih kategorija (a to moze biti : djete, sehida, djete ratnog vojnog invalida, da primas socijalnu pomoc, da si djete bez jednog roditelja itd). Kazem ti samo prati krajinu i sturlicani.net (nije da reklamiram ali se bavimo tom tematikom i pisemo kada naidjemo na konkurs) i sve ce pisati.

Bilo bi to lijepo sto kazes za Kladusu. Al znas sta ce ti reci neko ko to procita. Da Cazin ima puno veci broj studenata od Kladuse. Da odmaodgovorim tim sa tim argumentima: Cazin ima puno veci budzet ;)..

I da. Velis po tim kriterijima nebi trebao biti problem, jel? Najvise ti se boduje ono sto nepise tamo u konkursu je pripadnost nekom od vladajucih stranaka i poznanstvo.. :)

Da budemo nacisto Cazin i Kladusa dva razlicita pojma...znamo i zasto...ali da svaki student ima stipendiju nema mi bas logike...zasto...jer svaki srednjoskolac koji pokupi diplomu o zavrsenoj srednjoj skoli on ode se upisat na fakultet i predati za stipendiju, dobit ce stipendiju, ali fakultet nikad nece zavrsiti...po mene pare otisle u krive ruke i uzele nafaku nekom ko ce ga zavrsiti...:) ne mora biti tako, ali ja to tako vidim...:)

Dalje, poznejm hrpu "studenata" na papiru i koji urednu uzimaju stipendiju, a fakultet su vidjeli samo na upisu...stoga...

Sto se tice ovogodisnje stipendije, nije nikad masila nece ni ove godine...polako bit ce...:D

Sad mi je na um pala cuvena " Ko je blize vatre, bolje se gije..." u ovom slucaju nadam se da nije tako...zasto jer vjerujem da komisija koju cine gospoda iz svih politicih stranaka (a ne samo gospoda iz vladajuce stranke :D ali ako vjerujete da su toliko mocni da nametaju svoje kandidate, onda stvarno su jaki...kao crna zemlja) biti korektna i dati stipendiju onom ko je zasluzuje...

U V.Kladusi ces dobiti jednom stipendiju. Ako obnavljas, zaboravi je.
U Cazinu budi dobar student ali nemaj štelu nećeš je dobiti. To je tako.
Za malo jače od mjesec dana počinje nova akademska godina. Drago mi je da je tema zaživjela pa da se u općini makar spomene na hodnicima :)

I da. Da se nadovezem malo na ovo da netreba dati svakom stipendiju. Da li znas koliko srednjoškolaca, odličnih đaka, koji imaju želju, znanje i svašta nešto. nemogu da upišu fakultet zbog finansija?

Dali su to velike pare za Općinu? Sama kažeš da znaš hrpu studenata koji primaju stipendiju a nisu vidjeli fakulteta. I ja se naježim kad vidim spiskove, vjeruj mi... Edited by antonio
  • Upvote 2

Izracunaj koliko to je novca samo za jednu godinu i neka je samo deset takvih studenta...broj je daleko veci, ali neka bude samo deset....bacene pare u nepovrat...:D

Ako smatras da je nemoguce dobiti stipendiju regularnim putem, a znam da jest...:D dam ti besplatan savjet promijeni stranku ili nadji vezu, mislim pogresno mjesto za molitvu, definitvno...pa da vidimo da li ces dobiti stipendiju...:D inace bih ovaj savjet debelo naplatila, ali kao kolegi forumasu je gratis...:D

Cazin i Kladusa nisu dvije iste opcine, ali kazem da bi bilo lijepo kad bi bilo kao tamo. Mislim da se trebamo ugledati i pokusavati i mi preuzeti neke pozitivne stvari iz drugih opcina pa ako ne moze se bas dati svim studentima stipendija onda da neko ko je jedne godine primao ne prima iduce godine nego da dobiju neki koji su bili ispod te neke crte koja je dobila stipendiju.

To da nepravdne ima i da primaju ljudi koji uopste ne trude se oko fakulteta naravno da toga ima, ima svaceg. Cak i penzije primaju djeca koja su promjenila 20 fakulteta (a ni na jednom nisu na predavanje ili ispit otisli) a to samo rade kako bi ispostavljali potvrde i nastavljali primati penziju. I to je sramotna i porazna cinjenica, a ovo za stipendiju je manje zacudjujuce.

Nisu to neke pare prevelike, ali naravno da je lijep poticaj pa kad se skupe na kartici 3, 4 stipendije moze biti od velike pomoci studentu.

Ja cu pratiti kad ce biti konkurs, dok budem tu trudit cu se da saznam. A kad odem nazad na fax ostavit cu tati papire pa da on preda. pa cemo eto vidjeti po kojoj to liniji ide i ko dobija a ko ne dobija :)

Svi mi dostu zasluzujemo stipendiju..izvini

Ma vraga svi zaslužuju.
Sa mnom na faks je išla cura koja je dobila stipendiju i rekla: joooj,ne znam u šta da potrošim ove pare. :D
Roditelji joj privatnici,čak i ona zarađuje sa strane,i dobila je stipendiju,a njena kolegica,dijete šehida čija mama čisti da ih prehrani nije dobila.PRavde nema,to da odmah razjasnimo. :D

[quote name='diesel' timestamp='1313585999' post='437025']
Svi mi dostu zasluzujemo stipendiju..izvini
[/quote]

Neznam otkud ti u ovom mom tekstu pronađe da sam ja rekao da ostali ne zaslužuju-ako je ja zasluzujem i dobijem. Osim ako si pripadnik neke stranke i redovito dobijas stipendiju pa si po tome skontao jer sam ja rekao: "Mozda sam budala, neki koji imaju stipendiju sad se smiju dok ovo citaju, ali znam ako je dobijem, da sam dobio zato sto je zasluzujem. U svakom slučaju hvala na savjetu, ali ipak , cijenim se toliko da se neću prodati za jednu stipendiju. "...

Ne kontam šta si mi htio reći. Objasni. Potrudi se pa napiši više od 5-6 riječi u postu.

[quote name='antonio' timestamp='1313576256' post='437016']

Otkud ti to da sam pripadnik ili simpatizer ijedne stranke??? Mozda sam budala, neki koji imaju stipendiju sad se smiju dok ovo citaju, ali znam ako je dobijem, da sam dobio zato sto je zasluzujem. U svakom slučaju hvala na savjetu, ali ipak , cijenim se toliko da se neću prodati za jednu stipendiju. ;)
[/quote]

a jsul se oni koji su dobili stipendiju prodali za nju ?

[quote name='Malina' timestamp='1313586771' post='437029']
Ma vraga svi zaslužuju.
Sa mnom na faks je išla cura koja je dobila stipendiju i rekla: joooj,ne znam u šta da potrošim ove pare. :D
Roditelji joj privatnici,čak i ona zarađuje sa strane,i dobila je stipendiju,a njena kolegica,dijete šehida čija mama čisti da ih prehrani nije dobila.PRavde nema,to da odmah razjasnimo. :D
[/quote]

Znas kkao je to kod Bosanca, naucio je trpiti shutati patiti.. :( jos u komunizmu.. nazalost i ne znaju se braniti...

Narod jo snije ksuzio da je moc i da narod sacinjava jednu drzavu... moje djete nedo bog da je u je ratu poginulo.. ja bi odavno nekog ukokala..

i neznam zatso narod smao slijeze ramenima...
  • Upvote 2

[quote name='lucky' timestamp='1313591964' post='437043']

a jsul se oni koji su dobili stipendiju prodali za nju ?
[/quote]

NE, nemojte okretati moje riječi. Znate dobro šta hoću da kažem. ONAJ KO JE DOBIO STIPENDIJU PREKO STRANKE ILI PREKO VEZE, PRODAO SE JE ZA NJU-NIJE JE ZASLUZIO .

niko ne okrece tvoje rijeci ... imas kolega koji su stranacki opredjeljeni ljudi i dobili stipendiju , jesul se oni isto prodali ?

Jesu, ako iskoristavaju stranacku opredjeljenost za dobijanje stipendije.
Svako ima pravo da bude opredjeljen stranacki, ali da, ukoliko ne zasluzuje stipendiju ili neke druge stvari, ne iskoristava svoju stranku ili svoje poznanstvo u općini ili bilo gdje za dobijanje stipendije ili bilo čega drugog.
  • Upvote 1

aha to je sada puno jasnije ... jer sada svatam i da stranacki ljudi mogu dobiti stipendiju a da se nisu prodali za nju ... u prvom pisanju sam svatio da su svi stranacki ljudi se prodali za stipendiju ...
  • Upvote 1

Konačno se razumjesmo :)... Kolegica mi dala prijedlog da promijenim stranku da bih dobio stipendiju pa sam pokušavao reći ovo što sam sad rekao :)
Uglavnom, razumijemo se sad ;)
  • Upvote 1

kad ste fino sve protaberili, sad bi trebao izaci konkurs :mail:

[quote name='diesel' timestamp='1313597105' post='437073']
kad ste fino sve protaberili, sad bi trebao izaci konkurs :mail:
[/quote]

TAKO JE :)