Jump to content
Pravda

Pitanje za Namika Šepića

Recommended Posts

[quote name='Pravda' timestamp='1310721748' post='433325']
Pitala bih autora ovog teksta [url="http://www.cazin.net/cazin/strasno-ozlijeden-pas-se-muci-u-centru-grada/"]http://www.cazin.net...u-centru-grada/[/url] , u kojem poziva građane da pozovu veterinarsku stanicu ako vide psa, zašto on to nije uradio dok je slikao psa ?
[/quote]

nema on blaga pa ne zna broj veterinarske stanice 037 516 056 :) .
  • Upvote 4

Zato sto je on uradio po tom pitanju sa ovom tekstom vise nego mi svi, sad je na nas red da i mi damo mali doprinos od primjerice jednog poziva, kao i sa nekim narednim pozivima kada primjete ovakvo nesto, nesto slicno se desilo i sa slucajem konja, svi gledaju a niko ne reaguje.
  • Upvote 1

Žao mi je, al niste u pravu. 

Kod konja se radilo da je konj u privatnom vlasništvu i sa člankom o njemu se moglo pokrenuti masa da se nešto uradi po tom pitanju. 
Kod psa u članku se radi o psu lutalici, kojeg je isti uslikao, pustio da ide dalje bez da je zvao veterinarsku ili PU da ga skloni sa ulice iz razloga mogućnosti širenja zarazne bolesti.  A u svom članku poziva čitaoce da pozovu veterinarsku stanicu : 

citiram : 
"Mole se svi savjesni građani da, ukoliko vide ovog psa, pozovu veterinara ili psa odvedu u najbližu veterinarsku stanicu. Uredništvo ga je zadnji put primijetilo danas oko 18:45 kod stare zgrade gimnazije, a valja napomenuti kako pas nije agresivan, pa mu je vrlo lako prići. "
kraj citata 

[quote name='Pravda' timestamp='1310724265' post='433337']
Žao mi je, al niste u pravu.

Kod konja se radilo da je konj u privatnom vlasništvu i sa člankom o njemu se moglo pokrenuti masa da se nešto uradi po tom pitanju.
Kod psa u članku se radi o psu lutalici, kojeg je isti uslikao, pustio da ide dalje bez da je zvao veterinarsku ili PU da ga skloni sa ulice iz razloga mogućnosti širenja zarazne bolesti. A u svom članku poziva čitaoce da pozovu veterinarsku stanicu :

citiram :
"Mole se svi savjesni građani da, ukoliko vide ovog psa, pozovu veterinara ili psa odvedu u najbližu veterinarsku stanicu. Uredništvo ga je zadnji put primijetilo danas oko 18:45 kod stare zgrade gimnazije, a valja napomenuti kako pas nije agresivan, pa mu je vrlo lako prići. "
kraj citata
[/quote]

Zato onda ne postavite pitanje i za ostale gradjane koji su ga gledali u čaršiji, a niko nije reagovao?

Ja ipak mislim da je Namik dao velik doprinos ovom slucaju. Konj jest privatno vlasnistvo, a pas nije mogao biti? Otlkud Namik to zna? Zasto bi on prijavljivao nečijeg psa, a neko ko zna porijeklo psa to ne zeli? Jednostavno, svodimo se na isto, ne zelimo se mjesati a svima nam smeta nesto.

Mislim da vijesti na cazin netu objavljuju se bez tačnih informacija i ubrzo nakon tih vijesti sami sebe demantuju..to bi trebali urednici da malo pripaze sta se objavljuje...ne treba iskupljati informacije od svakoga i odmah poletiti objaviti... (npr. kruzni tok u gradu)

namik u informativnom dijelu vrlo dobro odradjuje stvari, a ko radi taj i grijesi tako da nema razloga da se od toga pravi posebna tema i nesto posebno diskutira..
  • Upvote 1

[quote name='snake' timestamp='1310728864' post='433349']
namik u informativnom dijelu vrlo dobro odradjuje stvari, a ko radi taj i grijesi tako da nema razloga da se od toga pravi posebna tema i nesto posebno diskutira..
[/quote]
Ja mislim da treba, meni je smijesno :D

treba biti realan, da namik kojim slucajem favorizira sve aktivnosti opstinskih vlasti , cak i kad bi grijesio , ne bi se otvarale posebne teme, ovako se zeli omalovaziti on i predstaviti ga u najmanju ruku kretenom, sto nije ni on a niti bilo ko od urednistva cazin.net-a.... Edited by snake
  • Upvote 1

Nevidim ja nikakve greške, [b]Namik je profesionalan novinar[/b], dovoljno je da je obavijestio javnost o problemu, neka se stara o tome ko treba...
  • Upvote 3

[quote name='Dobar_Los_Zao' timestamp='1310730759' post='433355']
Nevidim ja nikakve greške, [b]Namik je profesionalan novinar[/b], dovoljno je da je obavijestio javnost o problemu, neka se stara o tome ko treba...
[/quote]
Meni se nije učinilo kao napad na Namika kao novinara, nego se podrazumjeva ako neko nešto kritikuje da prvi bude primjer. :(

[quote name='Ciklama' timestamp='1310731580' post='433357']
Meni se nije učinilo kao napad na Namika kao novinara, nego se podrazumjeva ako neko nešto kritikuje da prvi bude primjer. :(

[/quote]

to ti ja pricam, duznost novinara je da obavijesti, i ja kao novinar bi uradio isto, ako ne zeli nekoliko hiljada cazinjana to uraditi i nesmeta im, zasto bi ja bio taj prvi primjer ?:help:

[quote name='Dobar_Los_Zao' timestamp='1310731752' post='433358']
to ti ja pricam, duznost novinara je da obavijesti, i ja kao novinar bi uradio isto, ako ne zeli nekoliko hiljada cazinjana to uraditi i nesmeta im, [b]zasto bi ja bio taj prvi primjer [/b]?:help:
[/quote]

Zašto ne, ipak je riječ o povrjeđenom psu?

Mogao je ići do kraja, upotpuniti vijest sa procedurom i samim postupkom nadležnih kod ovakvog slučaja.

Bili tako postupio da je u pitanju čovjek, dijete??????????????

Ostaviti u takvom stanju, objaviti vijest koju će (koliko ????) ljudi pročitati, da bi reagovali?

[quote name='Ciklama' timestamp='1310732390' post='433360']
Zašto ne, ipak je riječ o povrjeđenom psu?

Mogao je ići do kraja, upotpuniti vijest sa procedurom i samim postupkom nadležnih kod ovakvog slučaja.

Bili tako postupio da je u pitanju čovjek, dijete??????????????

Ostaviti u takvom stanju, objaviti vijest koju će (koliko ????) ljudi pročitati, da bi reagovali?

[/quote]

jest, ovdje svi gledaju da nekog kritikuju, pa bi bilo komentara kao i za konja, cazin.net oduzelo covjeku bez posla jedino sredstvo zarade...

ovdje bi bilo, cazin.net oduzeo covjeku psa koji mu je bolestan setao u dvoristu ili slicno.. :rolleyes:

[quote name='Dobar_Los_Zao' timestamp='1310732668' post='433361']
jest, ovdje svi gledaju da nekog kritikuju, pa bi bilo komentara kao i za konja, cazin.net oduzelo covjeku bez posla jedino sredstvo zarade...

ovdje bi bilo, cazin.net oduzeo covjeku psa koji mu je bolestan setao u dvoristu ili slicno.. :rolleyes:
[/quote]
Samo malo, ako je pas nečije vlasništvo taj neko bi bio zahvalan za pruženu pomoć ljubimcu, a našao bi se već način da se vlasnik obavjesti .

U krajnjem slučaju, ako nije Namik iz toga razloga postupio kako preporučuje, zašto bi neko drugi?

pretjerujete i idealizirate stvari, od namika ocekujete da po izvjestavanju odmah i rjesava probleme..
novinari su ipak tu da upute odgovorne da izvrsavaju svoje obaveze ,a hipoteze da bi tako isto postupio da je u pitanju covjek apsolutno su neprihvatljive..

sta mislite kad bi svaki novinar kad uoci problem odmah ga i rjesavao,pa to nema nigdje.
Oni trebaju blagovremeno da alarmiraju problem a ostalo je na vlastima ili gradjanima.

Očito se ne razumijemo, ipak je povrjeđen pas u pitanju. Pitajte mišljenje Udruženja za zaštitu životinja u Cazinu.

mislim da takvo udruzenje ne postoji..
a kako je krenulo namik bi mogao popusiti krivicnu jer je izvjestio a nije reagirao :icon_cheesygrin:
  • Upvote 1

zar nisu novinari [b]prvenstveno[/b] gradjani ko mi svi ostali?

ono kako bih ja postupila jeste sljedece: pobrnuti se o psu, pa objaviti vijest sa upozorenjem na pse lutalice koji su uzeli maha u nasoj carsiji, jednoj zeni su rastrgali malog cuku, a evo jedno domace pasce iz moje mahale vec danima jadno hoda rastrganih ledja. Znaci nije jedini slucaj.

Ali dobro, to sam ja :)

Sviju ima ali nema Namika :D....ma hajd pustite cojka, znas kako se kaze...ko radi taj i grijesi... ;) :)

namik je dezurni krivac za sve probleme na opstini cazin, o skoro svemu je obavjestavao a nikad nije reagirao , evo ja ga licno kritikujem posto nije reagirao i asfaltirao ulicu KULA kada je napisao clanak o njenom katastrofalnom stanju...
  • Upvote 1

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Forum Statistics

• Total Topics
      24,065
    • Total Posts
      378,372
  • Create New...